Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

Wyrwałem w zeszły piątek nówke GW-5000 na zatoce za nieco ponad 1k. Wysyłka niby bezcłowy z Francji. Czekam, zobaczymy. Dostawa planowana do 25.10 :)

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Ty nie masz na zbyciu?

 

Niestety, jakiś rok temu poszedł do kolejnego właściciela. 


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos dla odmiany, nie zbyt czesto tu widziana wersja kostki, rozmiar taki sam jak gw-5610, oto w czarnym lakierze glx-5600..fazy ksiezyca i plywy to cos dla rybakow, astronomow i surferow ..13215076_20181014_082034.jpg13215075_20181014_082118.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam gw7900 ale ciut duzy mi sie wydaje. Kakiego kwadrata poszukac? Zeby mial wave i solar. I w budzecie byl zblizony.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem na czym polega fenomen tego zegarka - zanim go kupiłem zdążało się ze zmieniałem zegarki trzy - cztery razy dziennie, czasem okresowo przez tydzień albo dwa nosiłem tylko jeden, nowo zakupiony zegarek, najdłużej to był miesiąc z tego co pamiętam - bo wiadomo nowość... Obecnie też mam "kilka" zegarków, innych kostek mam, nie chwaląc się kilkanaście - a na łapie w 90% czasu siedzi ten i to odkąd go mam, czyli od czerwca... i prawdę mówiąc nie wiem dlaczego tak jest bo w zasadzie nie ma w nim niczego fascynującego - stonowana kolorystyka, funkcje te same co u naprawdę sporo tańszego GW-M5610, bo moduł identyczny, na łapie doskonale udaje jeszcze tańszego plastikowego DW-5600E czyli nie kupuje się go dlatego że jakieś homage sikora "za milion"... w zasadzie wygląda jak "plastik" tak naprawdę to tylko kupujący wie co ma na łapie, bo to nie zegarek do zdobywania "szacunu na dzielni"...

 

Szczerze polecam każdemu, choćby po to żeby sprawdzić jak "na niego działa"... a nuż też się okaże że to TEN JEDYNY... ;)

 

DSC01227.jpg

 

 

 

Panowie mam gw7900 ale ciut duzy mi sie wydaje. Kakiego kwadrata poszukac? Zeby mial wave i solar. I w budzecie byl zblizony.

 

Wybór masz miedzy GW-M5610 a GW-M5610 ;)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem na czym polega fenomen tego zegarka - zanim go kupiłem zdążało się ze zmieniałem zegarki trzy - cztery razy dziennie, czasem okresowo przez tydzień albo dwa nosiłem tylko jeden, nowo zakupiony zegarek, najdłużej to był miesiąc z tego co pamiętam - bo wiadomo nowość... Obecnie też mam "kilka" zegarków, innych kostek mam, nie chwaląc się kilkanaście - a na łapie w 90% czasu siedzi ten i to odkąd go mam, czyli od czerwca... i prawdę mówiąc nie wiem dlaczego tak jest bo w zasadzie nie ma w nim niczego fascynującego - stonowana kolorystyka, funkcje te same co u naprawdę sporo tańszego GW-M5610, bo moduł identyczny, na łapie doskonale udaje jeszcze tańszego plastikowego DW-5600E czyli nie kupuje się go dlatego że jakieś homage sikora "za milion"... w zasadzie wygląda jak "plastik" tak naprawdę to tylko kupujący wie co ma na łapie, bo to nie zegarek do zdobywania "szacunu na dzielni"...

 

Szczerze polecam każdemu, choćby po to żeby sprawdzić jak "na niego działa"... a nuż też się okaże że to TEN JEDYNY... ;)

 

 

 

 

 

 

 

Zgadza sie w 100%. W moim przypadku tez tak bylo az do momentu kiedy pojawil sie metalowy. Ale to juz moj bzik.  :P  A GW5000 nigdy sie nie pozbede. 

 

Podobne odczucia ma tez wielu innych ludzi:  https://forums.watchuseek.com/f105/review-psychology-casio-gw-5000-a-543392.html  albo  https://forums.watchuseek.com/f17/gw-5000-1jf-looooong-essay-review-after-over-year-ownership-1066607.html

Edytowane przez Parówkowy skrytożerca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 tez tak mam,bo cale tygodnie nosiłem tylko kostki, taka , siaka czy owaka,..oj ,pomimo ceny,kusi mnie gw5000, ma wszystko co potrzeba i nie zadnych wad, kto wie może ulegne :P  ale ostatnio mam odchyl w strone serii 23xx, to tymczasem 4 wersje jedna z samym solarem , pozytyw i trzy full wypas solar + RC  (w tym dwa negatywy) co mnie urzeklo w nich...zarabista grafika,nie ma w niej ostentacji,a kolory (jeśli już sa uzyte )to bardzo delikatnie rozmieszczone i nachalnie nie przytlaczaja, i najwazniesze,  2310 ma idealne proporcje (wysokości i średnicy)

przez co jest plaski jak kostki, w każdym razie od 2 tygodni nie schodzi z lapy, nosze na przemian i pozytyw i negatyw,..

Edytowane przez starzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, to chwilowa fascynacja.

Miałeś już podobnie z innymi zegarkami, przypomnę np. ostaniego Ultimata czy Citka ;)

 

A co do GW-2300 czy GW-7900, miałem różne wersje ale jakościowo odstają strasznie od tych z wyzszej półki.

Jak już się spróbuję lepszego to ciężko wrócić do takich tandetnych plastików a paski to już w ogole  :(

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym paskom nic nie można zarzucić, w niczym nie odbiegają od większości pozostałych, dla mnie spelniaja wszystkie wymagania, nawet gw7900 (no może tylko moglby być ciut nizszy)  a ze mam w sumie około dwudziestu kilku G wiec  mam doskonale rozeznaie i wiem co mowie,..wszystkie to fabryczne nowki..

a tu para moich ostatnich faworytow. :rolleyes: 13215855_20180902_165247.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz Froga lub MTG?

Nawet Giez to inna liga w tym temacie ;)

Przerobiłem większość G i niestety nie można ich porównywać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak piszecie to może mnie też zaczaruje ten gw5000 i będzie to mój najlepszy G.... :P Jakbym miał taką pewność to już dawno bym kliknął na Ebay, niestety nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam gw7900 ale ciut duzy mi sie wydaje. Kakiego kwadrata poszukac? Zeby mial wave i solar. I w budzecie byl zblizony.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

GW-M5610


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klikaj, jak coś to za połowę pomogę :)

Hehehe:p jak zawsze z poczuciem humoru :D

Edytowane przez murcins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz Froga lub MTG?

Nawet Giez to inna liga w tym temacie ;)

Przerobiłem większość G i niestety nie można ich porównywać :P

 

,..a no wlasnie, skoro przerobiles wiekszosc, to sam doskonale wiesz,ze pojecie takie pojecie jak tzw,wyzsza polka jest dosyć iluzoryczne, bo i te najdroższe zegarki (a to dotyczy także wielu innych towarów) nie sa wieczne i rzadko kiedy wytrzymują dluga probe czasu, krotko mowiac i one się psuja lub zwyczajnie zuzywaja, czego przykładem jest tu wiele watkow na temat zepsutych Gshockow, Wiec ja swiadomy tego zjawiska, (o czym już tu kiedyś pisałem) celowo omijam tzw. najwyzsza polke, bo nie lubie  wydawac pieniędzy, na cos , co z czasem i tak pojdzie w kibel., wole mieć troche tansze, może mniej bajeranckie, ale tez doskonale liczace uplywajacy czas zegarki, a przerobiłem ich w swoim dluuugim  zyciu  skromnie licząc kilkadziesiąt,nie tylko casio, bo zaczynając od mechanicznych prostych (a wszystkich już nawet nie pamiętam)poljotow, wostokow itp. poprzez nurki orienta, citki i timexy, i każdy z nich kiedyś w końcu konczyl swój zywot . Za to lubie ich mieć zawsze co najmniej kilkanaście,..tak jak tu poniżej na zalaczonym zdjęciu mojej szafy w sypialni.. moje dewiza brzmi..zegarek musi być stosunkowo tani,zeby potem nie było zal kupic nowy, a stary wywalić do kubla.. :D 13217041_20181014_122919.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak kiedyś chomikowałem zegarki ale potem stwierdziłem że jest ich za dużo i nie noszę.

Wolę mieć mniej a lepiej :)

A jakościowo jednak się różnią ;)

No ale ja żadnego jeszcze nie wyrzuciłem :P

Tak czy inaczej masz jakiś plan zakupowy, tylko jak Ci braknie miejsca w szafie to podniesiesz poprzeczkę :D

No a najlepiej mieć wszystkie :D

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko, bo dyskutuje właśnie na ten temat z kolegą. Czy w GW-5600J radio działa w Polsce/Europie? Ja obstawiam, że nie.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko, bo dyskutuje właśnie na ten temat z kolegą. Czy w GW-5600J radio działa w Polsce/Europie? Ja obstawiam, że nie.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Pewnie kusi ten z bazarku :D

Niestety nie działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazarku nie widziałem. Na olx był niedawno :), od kilku miesięcy pojawia się i znika. Ale zegar fajny, frontalnie podobny do GW-5000

Pewnie kusi ten z bazarku :D

Niestety nie działa ;)

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, to chwilowa fascynacja.

Miałeś już podobnie z innymi zegarkami, przypomnę np. ostaniego Ultimata czy Citka ;)

 

Tomku z Citkiem i Ultimate właśnie po miesiącu, z tego co pamiętam, mniej więcej mi przeszło i zaczęły, z wolna, wchodzić inne zegarki na łapę... no i to były homage - wiec tutaj dochodziła, nazwijmy to, "wartość dodana"... a tutaj jest "zwykły" zegarek i to "na baterię". :)

Niemniej chyba wolałbym żeby nie przechodziło bo taki stan dobrze wpływa na budżet :D

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.