Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość zegarkiclub

Zbieramy podróbki, kopie, repliki itp. Nagrody

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zegarkiclub

To nie będzie łatwe przekonać właściciela, by pozbył się poróbki, i wrzucił ją do "naszego baniaka".

Przy nagłośnieniu akcji w prasie, w prasie lokalnej może się udać.

Niedopuszczalne jest kupowanie podróbek na bazarach w celu wrzucania do pojemnika - to tylko napędza koniunkturę "paserom".

Jeśli w celach "promocji uczciwości" sklep/salon/zegarmistrz da jakiś promocyjny upust/upominek to może jednak ?

Na pewno warto używać argumentów prawno/relano/interesujących.

W tym jest czała sztuka.

Dla zbierających podróbki klub zbiera nagrody - sugerujemy firmom by takie nagrody ufundowały. To co uda się nam zebrać będzie publicznie pokazywane w salonie odCzasu doCzasu w Warszawie

admin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mam podrabiane paski albo branzolety z napisikiem np. Seiko - to też szykować je do wrzutu?


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdobyłem jedną :)

Typowa bazarowa podróbka Omegi :?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

mam podróbke rolka w kwadracie

omegi z kalendarzem

omegi constellation

ruskiego komandira

i jeszcze troche długo wymieniać

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawa inicjatywa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SPORTURA 01

Demonku Ty nie "ciekawiej" tylko zbieraj.

Namierzyłem właścicieli 2 Rolexów i 1 Omegi.

Rozpocząłem negocjacje zmierzające do dobrowolnego pozbycia się podrób. Na razie bez efektu, choć mam za sobą już pierwsze trudne rozmowy.

 

edit: Jak się nie uda perswazją, dam w łab i zabiorę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-2204-0-06562700-1330646556.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demonku zrób dla nas plakat reklamujący zbieranie podrób :lol:


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabieram Podróbę Casio Frogman

 

Pozdrawiam

Ogre2000


=====================

DW-6900BD-6T + G-303B-3AVER + GW-9200-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam rolka do wrzutu :lol:


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...mam pierwszą KPIĄ PODRÓBĘ :lol:


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A CO MYŚLEĆ ODNOŚNIE SKŁADAKÓW?


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podróby, nikt mnie nie przebije, mam wyjątkowo ohydnego Patka na baterie :twisted:


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A co z walcem? Będzie? Czy będziemy zespołowo je palić?

 

:(

 

Pozdrawiam

Ogre2000


=====================

DW-6900BD-6T + G-303B-3AVER + GW-9200-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc
A CO MYŚLEĆ ODNOŚNIE SKŁADAKÓW?

 

a co masz ciekawego? :wink:

czy chodzi Tobie o pasówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Clint Eastwood

Wiecie, nie spodziewałem sie po Was czegoś takiego... jak można niszczyć działające zegarki :?: :?: :?: To jest tak samo, jak z celnikami na granicy, którzy palą nowiutkie buty i ubrania podrabiane. Mozna je oddac np do domów dziecka lub różnych organizacji dobroczynnych... do Caritasu... wysłać do biednych dzieci w krajach dotkniętych klęskami żywiołowymi... jest tyle możliwości.... Nie zależnie od tego, że te zegarki są podróbkami zegarków firm powszechnie szanowanych i uznawanych za drogie i wytworne.... W taki sposób nie nakręcicie koniunktury, bo ich nie sprzedajecie tylko rozdajecie ludziom !!! Myslicie, że większość tych biednych dzieci np. w Afganistanie będą kiedys mogły sobie pozwolić na piękny orginalny zegarek za jakies 900 EURO ??? Rozdając je, możecie sprawić że w jakis mały sposob pomożecie tym dzieciom wrócic do normalności i pozwolić nacieszyc się chociaż zwyklym zegarkiem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrób oczywiście, mówiąc eufemistycznie, nie znoszę. Niemniej jednak - a propos powyższego postu - sam nie wiem... coś w tym, mimo wszystko, chyba jednak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, nie jest, nie wiem.

Pracuję nad jednym małolatem z rodziny. Usiłuję kupić mu jakis oryginalny zegarek jak odda na akcję "breitlinga". Ciężko jest. Może jak padnie to będzie łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clint, nie sądzisz, że biedne dzieci potrzebują czegoś innego niż podrabianego Patka czy Rolexa? Mają tym szpanować?

Akcja ma być w założeniu edukacyjna, pokazać tym, którzy noszą podróbki, że to śmieszne.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Clint Eastwood

No wiesz... nie wiem czy będą szpanować czy nie będą... najważniejsze, że na ich twarzach ukaże sie uśmiech... takie jest moje prywatne zdanie... Wy możecie zrobić co chcecie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...najważniejsze, że na ich twarzach ukaże sie uśmiech... takie jest moje prywatne zdanie...

 

Poniekąd masz rację. Jednak jako Klub zajmujący się zegarkami i promujący edukację w tym zakresie nie powinniśmy zbierać podróbę i ich przekazywać dalej.

 

Czy nie lepiej zrobić zbiórkę zegarków - staroci, niepotrzebnych itp, wystawić je na aukcji, a dochód przekazać dla dzieci ? Albo kupić im tanie nowe kolorowe zegarki z chin?

 

Z drugiej strony byłem trochę w krajach trzeciego świata i wierz mi, że zegarki nie dotarłyby do żadnego dziecka, a nawet jeśli, to długo by się nimi dzieci nie nacieszyły. Smutna rzeczywistość, zegarek nie jest artykułem pierwszej potrzeby dziecka.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do całej akcji walcowania podrób stosunek mam ambiwalentny. Średnio mi się to podoba, ale argument z dzieciakami uważam za chybiony. Podróba zegarka to nie jest produkt pierwszej potrzeby - w przeciwieństwie np do ubrań. Niszczenie nieoryginalnych, ale wciąż przydatnych i dobrych ciuchów to już jest sk...syństwo zwykłe.

 

A podróba zegarka to szmelc bezwartościowy.

 

Klaudiusz ma rację. Dzieciak, który dostałby podróbę zegarka nie ponosiłby jej długo. Straciłby ją pewnie, niewykluczone że razem z zębami, albo przehandlował za coś bardziej "użytecznego". I to nie tylko w krajach trzeciego świata.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc
jak można niszczyć działające zegarki

 

 

 

wysłać do biednych dzieci w krajach dotkniętych klęskami żywiołowymi... jest tyle możliwości....

 

jeśli chodzi o chińskie automaty to osobiście

przetopiłbym cały zapas tego szmelcu i porobił tym dzieciakom

z tego no np. rowerki

 

 

będą kiedys mogły sobie pozwolić na piękny orginalny zegarek za jakies 900 EURO ??? Rozdając je, możecie sprawić że w jakis mały sposob pomożecie tym dzieciom wrócic do normalności

 

ale odjechałeś...

:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Clint Eastwood

Mamy poprostu różne spojrzenia na tą sytuację. Szanuje wasze argumenty, możliwe że każdy z nas ma po części racje, jednak pozostane przy swoich.. a nie "odjechałem", tylko tak troche w przenośni ująłem pewne sprawy...

 

A co do pomysłu z przetopieniem na rowerki to mi sie bardzo podoba ;) ,

jesli byłaby możliwość wyciągniecia pewnych funduszy z tych podróbek likwidując je przy tym i przeznaczajac kase na jakiś szczytny cel to byłoby super i za takim rozwiązaniem optuję :( bo demolka dla satysfakcji to nie przystoi cywilizowanym ludziom... typowa zabawa plebsu... (nie obrażając nikogo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może najpierw rozwalcować a potem oddać do huty na przetop... łatwiej będzie i gospodarka zyska :(

Ja niestety nie jestem w stanie skołować żadnej podróby, bo zdecydowana większość moich znajomych używa do odmierzania czasu komórki lub zegarków "do 50zł". Ale popytam...


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.