Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Akira

Zegarek do 600zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry. 

Piszę ponieważ chciałbym się poradzić Was, drodzy użytkownicy forum, który zegarek do kwoty 600zł. jest godny uwagi. Jestem amatorem zegarków i słabo się znam, ale chciałbym w tej cenie znaleźć coś ciekawego. Marzy mi się automat, lecz w tej cenie trudno jest coś znaleźć. Nie chcę zegarka firmy Orient. Denerwuje mnie wśród moich zegarków, że co roku muszę zmieniać w nich baterię. Jednocześnie szukam jakiejś oryginalności w zegarku za cenę do 600zł. Jestem ze śląska i szukam zegarka który wcześniej obejrzę na żywo, a następnie zakupię. Nie chcę go sprowadzać, zamawiać pocztą. Więcej nie chcę pisać jakiego konkretnie zegarka szukam dlatego też pochwalę się egzemplarzami jakie zwróciły moją uwagę. Proszę o poradę który wybrać. Chętnie również rozważę dodatkowe propozycje. 

 

-- Klasyczny Casio, podoba mi się bransoleta i jasna tarcza. Zwykły, ale ma chronograf, jest dużo poniżej 600zł., wodoszczelność 100M. Ale mało oryginalny.

http://allegro.pl/meski-zegarek-casio-ef-545d-7av-100m-alarm-stoper-i5666741070.html

 

-- Adriatica. Z wyglądu zwykły, ale podoba mi się reklama, że jest wykonany z tytanu i ma szkiełko szafirowe. 

http://allegro.pl/zegarek-meski-adriatica-a1069-4153q-tytan-szafir-i5252430647.html

 

-- Zegarek którego wiem, że nie lubicie drodzy wyszukani smakosze zegarków, ale jest to Automat który znalazłem i jest ciekawie tani (na innych stronach jest o wiele droższy). Skeleton, oryginalny wygląd to mnie skłania do zakupu, ale świadomość, że może to być chińczyk troszkę mnie zniechęca. Zadzwoniłem do sprzedawcy i powiedział, że sprowadza te zegarki z Ameryki, posiada certyfikat który reaguje na ultrafiolet, ma wypukłe litery i numer seryjny. 

http://allegro.pl/zegarek-emporio-armani-ar4629-gw-24h-wyprz-i5684397658.html

 

-- Ciekawy zegarek ze względu na zasilanie. Po za tym żadnych więcej rewelacji. 

http://allegro.pl/zegarek-citizen-eco-drive-aw1260-50e-i5456720812.html

 

Proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-- Zegarek którego wiem, że nie lubicie drodzy wyszukani smakosze zegarków, ale jest to Automat który znalazłem i jest ciekawie tani (na innych stronach jest o wiele droższy). Skeleton, oryginalny wygląd to mnie skłania do zakupu, ale świadomość, że może to być chińczyk troszkę mnie zniechęca. Zadzwoniłem do sprzedawcy i powiedział, że sprowadza te zegarki z Ameryki, posiada certyfikat który reaguje na ultrafiolet, ma wypukłe litery i numer seryjny. 

http://allegro.pl/zegarek-emporio-armani-ar4629-gw-24h-wyprz-i5684397658.html

 

 

 

chcesz zapłacić za zegarek czy za "certyfikat który reaguje na ultrafiolet, ma wypukłe litery i numer seryjny"?

te zegarki są produkowane w Chinach, a nie w Ameryce.

nie chcesz zegarka firmy Orient? szkoda bo lepszego niż Curator nie znajdziesz w tej cenie. popatrz w takim razie na Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie chcesz orienta? Tak jak kolega napisał , kurator sprząta konkurencję . Z armani daj sobie spokój siedzi w nim chiński werk, którego producentem jest seagul. Prawdziwego seagula z jego kontrolą jakości bym kupił . Tego czegoś nie. Radzę odpuścić zegarki pod markami majtek i perfum. Adriatyca natomiat jest zwyczjnie zbyt droga do tego co prezentuje. Najlepszy z twoich propozycji jest citizen. Automaty adriatycy są tanie , bo siedzi w nich chiński werk. Claro 888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znałem firmy Adriatyca, a sugeruje się też czarnymi listami zegarków których nie poleca się kupować. Jakoś tu tytan do mnie przemówił. Armani to taki popis szczeniaka- wiem, dlatego boję się go kupić, żeby mi ktoś o tym nie powiedział :). Ten Curator nie ukrywam, ma coś w sobie ciekawego, ale cena w porównaniu do wyglądu zawyżona. Przeszukiwałem już Orienty, ale zrezygnowałem z nich ponieważ są one jakby wybite jednym młotkiem. Wszystkie wyglądają jakoś tak samo, są podobne, zero w nich oryginalności. Tak, oczywiście wychodząc powyżej ceny 1000zł. znajduję już na prawdę śliczne Orienty, ale nadałem sobie warunek brzegowy 600zł. i nie chcę go przekroczyć. Z drugiej strony prawda- Orient to jest zegarek gdzie znajdę w tej cenie mechanizm automatyczny. Duży plus dla mojego aktualnego gustu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie co za różnica iloma młotkami wybito zegarki jednej marki? i tak będziesz nosił jeden i ten jeden ma się Tobie podobać. w dobrych zegarkach płaci się nie tylko za wygląd, ale też za mechanizm, szkiełko itp. w słabych zegarkach za te same pieniądze masz "świetny wygląd" i nic poza tym.

za ciekawszy wygląd w Orientach niestety musisz zapłacić powyżej założonego budżetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem na bazarek. Myślę, że znajdziesz coś ciekawego w zakładanym budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen jest ok, choć tak jak piszą inni spójrz na bazarek, np na tego  SNAF51P1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@OP:

 

Strasznie szeroki rozrzut zegarków podałeś - różnią się praktycznie wszystkim ;]

W tej sytuacji dziwi mnie trochę zupełne pominięcie Seiko. W tej cenie przedstawicieli linii 5 i 5 sport znajdzie się trochę, a to naprawdę przyjemne zegarki. 

SNGZ na bransolecie widziałem jakieś dwa tygodnie temu na allegro za mniej niż 600zł. Werk 7s36.

SRP513 na bransolecie za 636zł, pewnie da się coś urwać. Werk 4R36.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

Ten Curator nie ukrywam, ma coś w sobie ciekawego, ale cena w porównaniu do wyglądu zawyżona.

 myślę, w przypadku Curatora "certyfikat który reaguje na ultrafiolet" mógłby przechylić szalę.  Ale się Japońce nie wysilili :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj cena kuratora nie jest zawyżona ( nie dotyczy Polski . W Polsce cena każdego Japończyka jest zawyżona ) , te 600 - 700 zł za niego to jest naprawdę mało jak za taki cudo.

Takie porównanie . Oto mój OS , którego cena w Polsce , to 2700 zł. Ja go kupiłem za równe 2k , a można jeszcze taniej.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/121836-orient-star-open-heart/?do=findComment&comment=1542037

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie porównanie . Oto mój OS , którego cena w Polsce , to 2700 zł. Ja go kupiłem za równe 2k , a można jeszcze taniej.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/121836-orient-star-open-heart/?do=findComment&comment=1542037

 

Rzeczywiście- to jest zegarek z charakterem. Podoba mi się, może kiedyś jak ogarnę większą kasę do przeznaczenia na czasomierz to poszukam dłużej promocji, może uda mi się coś równie korzystnego wyhaczyć. Jak zaznaczyłem na początku posta, jestem amatorem, ale w miarę czytania i interesowania się zegarkami chcę z tego przydomku z czasem zrezygnować. Nie jestem jak użytkownik egzo18 jednozegarkowcem. Co parę dni lubię zmieniać zegarek i inaczej się pod niego ubrać, czy też odwrotnie- do ubioru dobrać zegarek. Póki co w kolekcji mam same kwarcowe. 

 

Aktualnie jestem na etapie przeglądania bazarku jak poleciliście. Macie racje, można coś tam wybrać. Póki co szukam ogłoszeń ze śląska. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po dłuższej przerwie odpisuję ponieważ jestem wam winny podziękowanie za pomoc ;) Już od ponad dwóch tygodni jestem użytkownikiem nowego zegarka. SPC088P1.

 

Wiem, że na początku chciałem automat, ale odkładam ten zakup na później jak uzbieram troszkę więcej gotówki.

Wasze porady naprowadziły mnie za zegarek z którego teraz jestem dumny jak noszę. Dzięki ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niech się złociutki dobrze sprawuje. Na pewno lepszy od wszystkich gaciowych wynalazków :).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny. Gdybym teraz kupował kwarca w tej cenie, z pewnością byłby to ten model.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje Ci się , że jest nieco za duży ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest duży, ale leży idealnie. Koronki nie wbijają się w rękę jak zginasz dłoń. Pasek dobrze trzyma całość. Zegarek jest dość ciężki i czuć, że ma się coś na ręce.

Ale zgadzam się- na moją rękę większego już bym nie brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez beriam
      Citizen BN0150-10E
      Obywatel w stanie można rzec, sklepowym.
      Zegarek używany do zdjęć i prezentacji pasków. Używany w obrębie pokoju 🙂
      Pasek gumowy nieużywany. 
      Asekuracyjnie 9/10
      Cena 600pl
      Plus koszt wysyłki
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       












       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       

    • Przez radek3545
      Na sprzedaż diver Citizen Promaster NY0040-50W, wersja „full lume” na bransolecie. 

      Koperta 42 mm, grubość 12 mm, pasek 20 mm, WR 200M, mechanizm Miyota cal. 8203 na poprawnym chodzie. 

      Zegarek jest bardzo solidny, idealnie leży na ręku (po zakupie sam sprawdzałem czy to na pewno 42mm, nosi się jak mniejszy rozmiar), tarcza pokryta lumą robi świetną robotę. 

      Kupiony przeze mnie online w sklepie Harvey Store (Helvetic Time AG) w czerwcu 2022. W komplecie oryginalne pudelka, instrukcja oraz nieużywana oryginalna bransoleta. 

      Zegarek jest zadbany, w dobrym stanie. Występują oczywiście ryski powstałe w wyniku normalnego użytkowania ale żadnych głębszych zarysowań i uszkodzeń nie ma. Bransoleta nieużywana, nieskracana. 

      Stan asekuracyjnie oceniam na 7.5/10, bransoleta 10/10.

      Wysyłka paczkomatem w cenie (najwcześniej w dniu 6/04).

      Cena jaka mnie interesuje to REZERWACJA.

      Poniżej linki do kilku recenzji w sieci: 

      https://www.watchuseek.com/threads/citizen-ny0040-09w-luminous-dial-diver-you-may-not-know-you-want-one-yet.2933962/
       
       

       












    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez Brasta
      Witam serdecznie piszę z zapytaniem o Zegarek Citizen numer na dole tarczy to P8200-R8191-KY czy jest to podróbka czy może jakiś składaniec nie potrafię znaleźć takiego nigdzie. Będę wdzięczny za każdą odpowiedź. 



    • Przez Pawel777
      Witam.
       
      Od kilku dni Jestem posiadaczem Citizena z funkcją Radio Controlled. Niestety funkcja nie działa za każdym razem - częściej nie działa niż działa, nawet w tym samym miejscu, a od dwóch dni ich nie może "pobrać" czasu.
      Czy jest to normalne?
      Z góry dziękuję za odpowiedź
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.