Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gregch

JAK ODRÓŻNIĆ ORYGINALNĄ TARCZĘ OD WSPÓŁCZESNEGO ZAMIENNIKA?

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że za wschodnią granicą produkują coraz lepszej jakości zamienniki tarcz proponuję w tym temacie zamieszczać napotkane w sieci/na forach/na bazarach zamienniki. Jeśli ktoś wie jak odróżnić zamiennik od oryginału to w tym temacie mógłby pokazać zdjęcia na których zaznaczone są różnice. Wiem, że niektóre tarcze już na pierwszy rzut oka można rozpoznać jako współczesne, ale nowym użytkownikom powinno to pomóc w uniknięciu ryzyka zakupu zegarka ze współczesną tarczą.

W pierwszym poście zamieszczam fotki współczesnych tarcz produkowanych na Ukrainie i dostępnych do kupienia w sieci.

Jednocześnie proszę Moderatorów o przeniesienie do tego tematu postów z innych dyskusji dotyczących tej tematyki.  

 

3133.jpg

 

de-luxe-2.jpg

 

de-luxe.jpg

 

de-luxe-1.jpg

 

kirow-1.jpg

 

komandir.jpg

 

kirow.jpg

 

komandir-1.jpg

 

komandir-2.jpg

 

ucz.jpg

 

rakieta.jpg

 

rodina.jpg

 

signal.jpg

 

komandir-1.jpg

 

sputnik-1.jpg

Edytowane przez rk7000

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie weszły wszystkie do jednego postu:

 

sputnik-2.jpg
 
sputnik-3.jpg
 
sputnik-4.jpg
 
sztur.jpg
 
szturma.jpg

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy wątek :)

Mam nadzieję że pomoże w samodzielnym ustalaniu autentyczności zwłaszcza nowym użytkownikom.

Co do przenoszenia postów - pw.

 

Temat podpiąłem.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś potrafi ciekawie składać i opisywać to warto jeszcze tarcze Wołny opisać bo najwięcej pytań jest właśnie o oryginalność Wołny i Sputnika 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odróżnić oryginalną tarcze w Szturmańskim drugiej generacji od podróbek ?  Warto zwrócić uwagę na sposób i równomierność aplikowania swetmasy,oraz godło BBC., 

post-67292-0-87353700-1443193502_thumb.jpg

post-67292-0-56542500-1443193540.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev
Dodałbym takie:

 

214xs3a.jpg

 

2vrv5nc.jpg

 

2z5r4ht.jpg

 

2ij6zk2.jpg

 

No i tarcza do Precyzyjnego i Wołny

 

n6rk9s.jpg

 

f1ia2u.jpg

 

2w57dhx.jpg

 

vn1505.jpg

 

2rlypp1.jpg

 

Ale żeby nie było, że potępiam zakup i montaż tych nowych tarcz, to takie dwie kupiłem i wymieniłem.

W porównaniu z tym co było i tak jest o niebo lepiej, a te zegarki nie są na handel, tylko na mój użytek.

 

2l9skef.jpg

 

2q30ow9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak charkowski Okean (aka CHARKEAN) to najłatwiejszy fake do odróżnienia .,Nawet nie trzeba zbytnio wysilać wzroku

Edytowane przez mayor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z tymi tarczami jest tylko taki, ze co poniektorzy sprzedaja zegarki z nim jako funkielnowki niemal niesmigane albo "idealne"

Nie widze nic zlego w zalozeniu tego rodzaju tarczy do zegarka celem poprzwienia walorow wizualnych sikora.

A jak juz sprzedawac to uczciwie by bylo napisac. tarcza wymieniona na nowa (zamiennik). I nikt by nie musial wtedy ogladac i zastanawiac sie co kupuje. To samo sie dzieje z zegarkami reanimowanymi w Indiach. Omegi/Rado/Sandozy i inne cuda. Przy czym w 90% sa na ebaju porzadnie opisane, ze tarcza podelgala "odswierzeniu". Z sovietami to w 90% szukanie jelenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni się z Tobą zgadzam, ale dużo osób sprzedających na Alle nie ma pojęcia, że to zmienik, ale jeszcze większa grupa sprzedawców - handlarzy oficjalnie pisze, że to "nówka sztuka, pochodząca ze starych zapasów". Zawsze się znajdzie ktoś, kto będzie chciał przekręcić kupującego. Ten wątek jest jak najbardziej potrzebny, szczególnie teraz kiedy ceny Wołny, PdL, Sputników i reszty 'rzadszych' sikorów idą ponad 200/300 zł. Nikt nie chce wydać takiej kasy na babola, bo w tej cenie kupi oryginał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz na myśli tą? ->

post-54348-0-25874300-1444812932_thumb.jpg


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo taka w złocie. Bo z takim rozmieszczeniem indeksów chyba więcej tarcz nie było.

post-27093-0-68970500-1444816929_thumb.jpg

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cofer - taką mam. Dzięki.

gregch - tej nie mam ale już kiedyś ja widziałem. Jakby co to pisz PW ;)

 

Nie chodzi mi ani o jedną ani o drugą. Chodzi mi dokładnie o tą co na foto. Ma podwyższone indeksy ala Bałtyk czy też Poljot.

Pytam bo nigdy Kirowskiego z taką tarczą nie spotkałem.  Czyzby to już nie podróby a samodzielna produkcja i design :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest identyczna, to o nią Ci chodzi Krzysztof?

http://allegro.pl/kirowskij-krab-metal-ideal-oryginal-i5717120472.html

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie to jest ta tarcza jak wyżej. Znam sprzedającego. Zegarek kupił na giełdzie w Bytomiu od znajomych zza wschodniej zagranicy.

Mogę podejrzewać że na 99% to składak.

 

Szukam oryginału. Mam jednak coraz więcej wątpliwośći.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyśku, przejrzałem rosyjskie fora i strony i nigdzie takiej tarczy nie ma. Ale Ukraińcy w Bytomiu ci stojący przy drzewach od strony hali co miesiąc mają jakieś składaki z dziwnymi nowymi tarczami. Pewnie zaraz te tarcze pojawią się na ebayu.

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy na myśli tych samych sprzedających :)

Bywasz w Bytomiu?

Oczywiście że bywam, najczęściej w piątki rano :) i kupuję czasem u tych Ukraińców choć ceny mają dobre tylko przy hurtowych zakupach i mają masę składaków...

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy

 

Potrzebuje zdjęcie tej tarczy w oryginale. Może być sama tacza lub tez cały zegarek. Ma ktoś może?

 

kirow.jpg

 

post-68206-0-27129800-1444891353_thumb.jpg

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę grafikę z pokazaniem różnic w oryginalnej tarczy Sputnika i podróbie:

post-61474-0-34824600-1445172112_thumb.jpg


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas zakupu kilku zegarków u jednego sprzedawcy na ryneczku otrzymałem w gratisie od tegoż jegomościa nowiutką, podobno oryginalną, tarczę do Poljota.

Wiem że darowanemu koniowi się do pyska nie zagląda ale chciałbym się dowiedzieć czy ta tarcza rzeczywiście jest oryginalna czy to też jakiś chałupniczy wyrób?

 

post-69072-0-11632000-1452625415_thumb.jpg

Edytowane przez Wróżek Chrzestny

Nie wierzcie zegarom - czas wymyślił je dla zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas zakupu kilku zegarków u jednego sprzedawcy na ryneczku otrzymałem w gratisie od tegoż jegomościa nowiutką, podobno oryginalną, tarczę do Poljota.

Wiem że darowanemu koniowi się do pyska nie zagląda ale chciałbym się dowiedzieć czy ta tarcza rzeczywiście jest oryginalna czy to też jakiś chałupniczy wyrób?

 

attachicon.gifDSC_0094 (2).JPG

Oryginał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.