Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gregch

JAK ODRÓŻNIĆ ORYGINALNĄ TARCZĘ OD WSPÓŁCZESNEGO ZAMIENNIKA?

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, że nie tak (przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać :ph34r: )

 

post-80620-0-29203300-1457559164.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej poprawili napis "Cделано в СССР", bo wcześniej pewnie odczytali z jakiejś zabrudzonej starej tarczy i było to tak:

Zgaduję że to współczesna tarcza do precyzyjnego? Możesz podać jakiś link do zdjęć z całą taka tarczą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Mam tylko taką fotkę.

To te pierwsze wersje tarcz z Ukrainy. Teraz nawet na Aukro trudno je spotkać. Na szczęście skorygowali napis ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Ukraińców za te tarcze ładnie wykonane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Podziwiam Ukraińców za te tarcze ładnie wykonane.

Ukraińcy tylko zamawiają a później sprzedają. Produkowane są troszkę dalej na wschód ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Tarcza od 3 dych wzwyż, czyli reszta Wołny wychodzi za 90 ;) opłaca się.

Edytowane przez Yakovlev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie tarcza jest  ok. Trochę myta (na pewno brzegi).Uszkodzona mikroregulacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Też bym polemizował co do tarczy... chyba, że dochodzą już do takiej perfekcji :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna wołna, ale koperta troche zniszczona - http://allegro.pl/wolna-22-kamienie-38-mm-zlocona-i6067967369.html

 

Edit: chłopaki poniżej uświadomili mnie o błędzie  :ph34r:

Nie byłeś w błędzie, tarcza faktycznie byłą myta i ma zmyte ranty ale jest na bank z epoki, werk też niczego sobie i mikroregulacja też jest OK, jedyny mankament to złażąca z koperty warstwa złocenia.


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłeś w błędzie, tarcza faktycznie byłą myta i ma zmyte ranty ale jest na bank z epoki, werk też niczego sobie i mikroregulacja też jest OK, jedyny mankament to złażąca z koperty warstwa złocenia.

A jakie w takim razie powinny być raty w tej tarczy? Ma być tam skala? Niestety nie mogę takiej znaleźć w necie. Pewnie kiepsko szukam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie w takim razie powinny być raty w tej tarczy? Ma być tam skala? Niestety nie mogę takiej znaleźć w necie. Pewnie kiepsko szukam :(

mam w domu ten model ( kupiny ładnych parę lat temu gdy jeszcze nie było tarcz podróbek :) z gorszą tarczą zrobię pod wieczór fotkę i wrzucę


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być żadnej skali. Co najwyżej na dole napis cdielano.

Za chwilę zapodam zdjęcie poglądowe.

 

Coś brzegi obcięło ale chyba widać to o co chodzi :)

Skala minutowe jest oczywiście w wewnętrznym ringu.

 

img-20160321-083411.jpg

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłeś w błędzie, tarcza faktycznie byłą myta i ma zmyte ranty ale jest na bank z epoki, werk też niczego sobie i mikroregulacja też jest OK, jedyny mankament to złażąca z koperty warstwa złocenia.

Ja dalej twierdzę, że to zamiennik. Szczególnie widać tandeciarski efekt na pionowych giloszowaniach w środku tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej twierdzę, że to zamiennik. Szczególnie widać tandeciarski efekt na pionowych giloszowaniach w środku tarczy.

Krzysiek im dłużej się przyglądam tym bardziej skłaniam się ku opinii że to jednak oryginał. Z początku raziło mnie to że jest tak śnieżnobiała aż nie do wiary szczególnie że zegarek już trochę przeszedł sądząc po kopercie, a te tarcze średnio się zachowują (jak to Wołna) choć akurat ten model i tak często bywa w ładnych stanach. Na pewno brak napisu sdiełano, być może ktoś zmył myjąc brzegi. Za tym że to oryginał przemawiają też ostre krawędzie indeksów, we współczesnych tarczach na ogół są wyoblone.

Natomiast jedna rzecz. Do niedawna podróbki tarcz do Wołny były łatwo rozpoznawalne bo były kremowe i te indeksy jak wyżej.

Widziałem już niestety nowe tarcze zrobione idealnie i kolorystycznie i graficznie i naprawdę można nie rozróżnić.

Dlatego nie wiem tak do końca jak jest w tym przypadku.

 

Dodam jeszcze że nowe tarcze niemal zawsze  mają lekki połysk a stare są matowe.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zwracam honor. Dla mnie i tak wygląda tandetnie, może to wina padającego światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zwracam honor. Dla mnie i tak wygląda tandetnie, może to wina padającego światła.

Może po prostu zdjęcie jest tak prześwietlone i takie białe wyszło? Ciężko powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej twierdzę, że to zamiennik. Szczególnie widać tandeciarski efekt na pionowych giloszowaniach w środku tarczy.

kolor tarczy faktycznie skłania ku temu że to podróba ale detale i staranność wykonania gliszowania świadczą na korzyść tarczy :D podróby są bardziej ordynarbe i wykonanie jest kiepściutkie


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolor tarczy faktycznie skłania ku temu że to podróba ale detale i staranność wykonania gliszowania świadczą na korzyść tarczy :D podróby są bardziej ordynarbe i wykonanie jest kiepściutkie

I to dobre podsumowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Tutaj chyba najlepsze miejsce jest na to co znalazłem. Czy mi się wydaje czy komuś literki się poprzestawiały.

$_57.JPG

 

Chodzi mi o sygnaturę zakładu. Czy ona jest poprawna? Na mechaniźmie znajduje się пчз w rąbie, a na tarczy jak by lustrzane odbicie. 

Edytowane przez Rafał75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawna.,Zegarek jest sygnowany ЭЧЛ (Электрические часы Ленинград).,Zakład ten powstał w latach 30 i był blisko związany z Pietrodworcowym CzZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Dziękuję mayor za wyjaśnienie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.