Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gregch

JAK ODRÓŻNIĆ ORYGINALNĄ TARCZĘ OD WSPÓŁCZESNEGO ZAMIENNIKA?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam pytanko,odnośnie tego zegarka na jednym widnieje napis CCCP a na drugim USSR ,czy ma to duze znaczenie? jestem zainteresowany tym USSR numer refer.To 597088 .Proszę o pomoc

 

 

https://allegro.pl/wostok-amfibia-zsrr-niemalze-nos-unikat-vintage-i7621815067.html

Link, który podałeś nie działa natomiast ten zegarek ze zdjęcia ma nieoryginalny sekundnik i brak lumy we wskazówkach. Bezel jest też od innego modelu. Po tym jednym zdjęciu trudno jest stwierdzić czy szkiełko jest oryginalne. Ten zegarek to tzw. Amfibia beczka-sektorówka. Jak wszystkie Amfibie powinna mieć szkiełko ze zbrojeniem. CCCP i USSR nie ma większego znaczenia. Po prostu te w cyrylicy były na rynek wewnętrzny a inne na eksport. Edytowane przez jazzualdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link, który podałeś nie działa natomiast ten zegarek ze zdjęcia ma nieoryginalny sekundnik i brak lumy we wskazówkach. Bezel jest też od innego modelu. Po tym jednym zdjęciu trudno jest stwierdzić czy szkiełko jest oryginalne. Ten zegarek to tzw. Amfibia beczka-sektorówka. Jak wszystkie Amfibie powinna mieć szkiełko ze zbrojeniem. CCCP i USSR nie ma większego znaczenia. Po prostu te w cyrylicy były na rynek wewnętrzny a inne na eksport.

 

 

ten jest z Allegro dopiero się uczę mam nadzieje ze słusznie zalicytowałem..będę wdzięczny o pomoc 

post-106893-0-12277700-1539941152_thumb.jpg

post-106893-0-43555200-1539941533_thumb.jpg

post-106893-0-51337700-1539941544_thumb.jpg

Edytowane przez FcB1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten jest z Allegro dopiero się uczę mam nadzieje ze słusznie zalicytowałem..będę wdzięczny o pomoc

Ten z aukcji to na pewno nie jest NOS (czyli New Old Stock, stary-nieużywany). W opisie kompletne bzdury, że jest to 59 egzemplarz na 88 wyprodukowanych....Bezel jest od innego modelu, sekundnik Ok chociaż brakuje lumy we wskazówkach. Nie wiadomo co w środku bo nie ma zdjęcia. Szkiełko do polerki. Powinien być jeszcze dekielek antymagnetyczny. Na Twoim miejscu bym odpuścił i zapytał tu na forum. Może ktoś ma do sprzedania taką Amfibię w lepszym stanie. Ja też ucząc się przerobiłem dwa egzemplarze zanim trafiłem na prawidłowy.

Edytowane przez jazzualdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z aukcji to na pewno nie jest NOS (czyli New Old Stock, stary-nieużywany). W opisie kompletne bzdury, że jest to 59 egzemplarz na 88 wyprodukowanych....Bezel jest od innego modelu, sekundnik Ok chociaż brakuje lumy we wskazówkach. Nie wiadomo co w środku bo nie ma zdjęcia. Szkiełko do polerki. Powinien być jeszcze dekielek antymagnetyczny. Na Twoim miejscu bym odpuścił i zapytał tu na forum. Może ktoś ma do sprzedania taką Amfibię w lepszym stanie. Ja też ucząc się przerobiłem dwa egzemplarze zanim trafiłem na prawidłowy.

 

 

 

Ok ,dziękuję za pomoc napisałem do sprzedającego mam nadzieje ze usunie moją podbitkę

Edytowane przez FcB1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry Wieczór-pozdrawiam wszystkich Kolegów i proszę o sugestie i opinie dotyczące poniższych zegarków czy są oryginalne tarcze.Jeden z moich "dostawców" podsyła mi zdjęcia jak coś ma nowego.Te PDL-e chociażby nazbyt zadbane,tarcze z Ukrainy już takie widziałem,chociaż cały zegarek w ładnym stanie,koperty ładne.Proszę o opinie za które z góry dziękuję.37123f5ba2571c2231070238ec18e0a6.jpgeff5a3e8f2861ebcfe725b58945af698.jpgaf798868256adc2d826b47cb08466f25.jpga4220b79bb910ec52043cab97928d9a5.jpgcd021b3e7314d5c176c2ea5f82045e98.jpg2435c66405f3f0b4ffaf7c3aef6b948e.jpg25e284e02cc230f74bf4cc1b13c058bf.jpg

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Sprzedający zaznaczył na wstępie,że np.Start był odnowiony,nowa tarcza warszawska,koperta odnowiona itp.Ogólnie uczciwe podejście ma bo już kilka zegarków kupiłem od niego.A że wspomniał,że ten jego zegarmistrz z Ukrainy czy Białorusi jest to już inna bajka.Jako "ciekawostka" przynajmniej dla mnie,że w Bytomiu takie rzekome NOS-y mają za 2 tyś zł.bo wypatrzył i mi podesłał fotki483c495bd52486cbb2973fe47c4f113f.jpg6be3c12eb493fc173245d847a380c972.jpg

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie poljoty z ukraińskimi tarczami, start na moje oko też współczesny. Na temat majaka niech się bardziej doświadczeni koledzy wypowiedzą.

Edytowane przez ajko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poljoty współczesne tarcze (wszystkie), start i majak - warszawskie


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No byłem na tej stronie wczoraj w nocy i tam kolega Wojciech pisze,że 80% de luxów to podróbki.Dziękuję za linka,na pewno dokończę cały artykuł,bardzo pomocny.

Pozdrawiam

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

I dziękuję wszystkim Kolegom z forum za opinie i pomoc.Tak podejrzewałem,że są nazbyt idealne ale wolałem to zweryfikować przez forum. Szkoda,że takie coś na sprzedaż się oferuje i robi się to już nagminne.Dużo tarcz widziałem"charkowskich" jak to na forum wyczytałem.

Jeszcze raz dziękuję za cenne uwagi.

 

P.S-te Atlantic to pewnie też jakieś nowe...

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

P.S-te Atlantic to pewnie też jakieś nowe...

oprócz masowej produkcji replik tarcz do kultowych zegarków radzieckich (pdl, sputnik ect...) spotkałem się z ładnie wykonanymi replikami tarcz do atlantików


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oprócz masowej produkcji replik tarcz do kultowych zegarków radzieckich (pdl, sputnik ect...) spotkałem się z ładnie wykonanymi replikami tarcz do atlantików

Za 2 tyś bym nie zaryzykował go kupić...chociaż jeżeli byłyby to rzeczywiśćie NOS-y to też tanie nie są bo widywałem zegarki Atlantic w stanie dobrym za 500-700 zł na giełdach w Rzeszowie. Pozdrawiam

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny nie komentowałem, jasne że 2 tysie to na kilometr śmierdzą naciąganiem - przecież koperta nie jest ze złota


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest masa nowych Atlanticów. Wszystko można kupić nowe. Stalową kopertę, podrabiane tarcze, wskazówki i nowe mechanizmy. Koszt poskładania takiego z części to ok. 500 zł.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Eustachy

Widziałem takiego ostatnio u kolegi. Wszystko nowe.... Ale ducha brak ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Tylko że Atlantików jest na wiadra, szczególnie na Sląsku bo dostawali na kopalni górnicy w latach 90. Ona nawet za 30 lat nie będą unikatami i pozostaną po prostu dobrym, ładnym zegarkiem klasycznym do noszenia. Sam dokupiłem do swojego nową stalową kopertę i noszę.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz mnie tych wiader,  trudno  kupić Atlantica w bardzo dobrym stanie, z jednej strony dlatego, że te poniżej 1965 roku są masowo odnawiane i malowane, a te powyżej tego roku, tak jak napisał 'gregch' mają wszystko made in Chiny i Egipt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pytanko mam czy tarcza jak na fotce to orginal czy współczesna?

post-109074-0-63126900-1557776378_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na oryginał, załączone zdjecia z netu

post-76233-0-00042400-1557836949_thumb.png

post-76233-0-64633500-1557836961_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jw. - piękna tarcza ze starym logo!!

wytwórcy replik i pseudo replik raczej nie interesują się łuczem, za to masowo tłuką tarcze podszywające się pod poljoty deluxe

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, czy ktos moze mi doradzic czy to jest oryginal czy skladak? Nie spotkalem sie z takimi wskazowkami. Koperta stalowa. Z gory dzieki!

post-109232-0-36996600-1571253141.jpg

Edytowane przez Michallwroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, czy ktos moze mi doradzic czy to jest oryginal czy skladak? Nie spotkalem sie z takimi wskazowkami. Koperta stalowa. Z gory dzieki!

Totalny ulep. Tarcza współczesna podróbka, wskazówki również. Koperty nie widzę ale to też nie oryginał, przydałby się jeszcze werk do zweryfikowania ale pewnie okazałby się Łucz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z przewidywaniami. To jest Łucz ze współczesną podróbką tarczy. Werk sygnatura Łucza. I to co od zawsze podkreślam NIE BYŁO NIGDY POLJOTÓW DE LUXE W CHROMOWANYCH KOPERTACH!!!  A ta koperta jest chromowana nawet jeśli sprzedawca podaje że stal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.