Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gregch

JAK ODRÓŻNIĆ ORYGINALNĄ TARCZĘ OD WSPÓŁCZESNEGO ZAMIENNIKA?

Rekomendowane odpowiedzi

...zapewne dodał jeszcze w opisie, że "zegarek ze złotym werkiem" :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewnych portalach sprzedają takie zestawy: koperta, tarcza, wskazówki.

Tam koperta jest opisana, jako nierdzewna.

 

Wysłane z mojego BV6000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tarcza i koperta współczesna :) Trzeba przyznać, że mimo iż współczesna, to wygląda super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej. Poleżakuje 5 lat i będzie nos jak się patrzy . A tak poważnie to chwała temu sprzedawcy za uczciwość bo dzisiaj z tym różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pisałem, że ze Sportiwnych tarcz jeszcze nie kopiują, a okazuje się, że koperty również.

 

Niestety wiele z tych nosów co kolekcjonerzy mają to nieoryginalne zegarki - to jest tylko potwierdzeniem..

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie do znawców Łuczy. (wiem że na tym forum tacy są)

 

W jakim procencie ten Łucz jest oryginalny. ?

 

Wydaje mi się że koronka jest za duża, a wskazówki zbyt małe. (ale mogę się mylić)

 

Co do werku.....to niby wszystko ok....ale jak się poczyta w necie to nawet mechanizm można podrobić

 

Pozdrawiam

 

 

post-108312-0-36416500-1578419935_thumb.jpg

post-108312-0-86212100-1578419948_thumb.jpg

post-108312-0-56682500-1578419974_thumb.jpg

post-108312-0-04482600-1578419996_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@janekmi, nie wpadajmy w paranoję! łucz jest oryginalny

 

obiektem podróbek, przeróbek, i "dziwnych rewitalizacji"  są zwykle zegarki cieszące się wzięciem u kolekcjonerów i/lub pasjonatów ...ten łucz nie jest takim przypadkiem :)

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@janekmi, nie wpadajmy w paranoję! łucz jest oryginalny

 

obiektem podróbek, przeróbek, i "dziwnych rewitalizacji"  są zwykle zegarki cieszące się wzięciem u kolekcjonerów i/lub pasjonatów ...ten łucz nie jest takim przypadkiem :)

 

Dziękuje za odpowiedź,

 

Już myślałem że mój Łucz to składak, :)  (na pierwszy rzut oka wg, mnie tak wygląda)

 

(Przynajmniej nie ma sytuacji że człowiek cały rok składa i składa pieniądze a później okazuje się ....że uskładał na składaka :)  ) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name="janekmi" post="2685849"

 (Przynajmniej nie ma sytuacji że człowiek cały rok składa i składa pieniądze a później okazuje się ....że uskładał na składaka :-)

 

Dobre >;-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat.

Zdjęcie zapożyczone z facebooka z grupy PRMZ.

Taka tarcza to zamiennik?

Zamienników tych tarcz do Sygnała nigdy nie widziałem ale być może są produkowane?

 

f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wympieł stan idealny lata 60.

wympieł.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, art_69 napisał(-a):

Wympieł stan idealny lata 60.

 

Tarcza to na bank współczesne dziadostwo. Po 38 zł na olx takie wiszą. Koperta też jakoś dziwnie się błyszczy. Oryginalne ruskie złocenie to nie jest na moje oko. A na deklu jeszcze czerwony pasek, też nówka sztuka. Cały zegarek to współczesna robota. Współczuję tym co teraz kupują a się nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że post pod postem ale zbulwersowałem się. Dotychczas robili tylko te badziewne tarcze, które łatwo było odróżnić. Ale już od jakiegoś czasu widać coraz więcej kopert udających złocone. Zobaczcie na to:
https://allegro.pl/oferta/koperta-zegarka-poliot-23-kam-kol-zloty-10734703083
Jak odróżnić to pseudo złocenie? Tutaj jest oczywiste ale jak ktoś wsadzi oryginalną tarczę do takiego czegoś to już ciężko będzie się połapać. Na razie są same zestawy nowa tarcza/nowa koperta ale jak zaczną mieszać nowe koperty ze starymi tarczami w ładnym stanie to i kolekcjoner z doświadczeniem może się nadziać. 

Swoją drogą to jak zaleją rynek takim badziewiem to ceny prawdziwych de luxów mogą polecieć w dół. Tak było jak parę lat temu zaczęli masowo tłuc tarcze do poljotów 29j automatic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie szukać tylko tych pdl-i w kopertach z okrągłymi uszami i po sprawie :)


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszło mi do głowy że te wynalazki nie będą miały puncy AU20. Także to może być dobry sposób na rozpoznanie.
 

11.png

22.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.03.2021 o 15:44, art_69 napisał(-a):

Odświeżę temat.

Zdjęcie zapożyczone z facebooka z grupy PRMZ.

Taka tarcza to zamiennik?

Zamienników tych tarcz do Sygnała nigdy nie widziałem ale być może są produkowane?

 

f.jpg

Jak dla mnie zamiennik


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.