Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gregch

JAK ODRÓŻNIĆ ORYGINALNĄ TARCZĘ OD WSPÓŁCZESNEGO ZAMIENNIKA?

Rekomendowane odpowiedzi

Newa tarcza warszawska.

  
  

Też mi się wydaje, że moja nie jest warszawska.

 

  

Nawa ma właściwą tarczę, sam miałem idenatyczną (moze nawet tą samą)

 

  

Już bardziej oryginalna być nie może ;) w 100% wszystko w porządku.

  

Oczywiscie tym postem nic nie wniosles do tematu  :D

 

A co do tarczy, byla taka w katologu  ale byla tez taka warszawska :) Ciekawekawe jak odrozniacie orginal.?Na orginale brak producenta i jak wiadomo warszawskie tez nie mialy producenta.Mysle,ze dla swoich potrzeb  :)

mod: to nie jest temat do dyskusji nt oryginalności zegarków. 

  

Mój adwersarz :rolleyes:  Miałem się niemal ująć za zdaniem że to  "warszawska" ale.. Spojrzałem na swoje. Spojrzałem na katalogi... I.. Nie wiem! Bo wg mnie raczej oryginał. Newa nie jest jakoś specjalnie wybitna jakościowo, więc te zegarki wyglądają jak wyglądają. Raczej oryginał choć zostawiam sobie 20% na niepewność...

  

artur - opis katalogowy

  

Yako wiem ;) Ale w tym konkretnym przypadku jakie sa roznice miedzy orginalem a warszawska ? Dla mnie ta tarcza w zegarku ze sprzedazy moze byc orginalna jak i warszawska. 

 

ps.Panie modzie temat mozna przeniesc do dzialu innego.

Z tego co wiem Niwa (newa) nie była robiona na Polski rynek,i jeśli je ktoś kupił, to nie oficjalną drogą, było ich bardzo mało w Polsce, i jeszcze mniej przynoszono do naprawy, a jeśli już była konieczność wymiany tarczy, to z powodzeniem stosowano tarczę pobiedy - najpowszechniejsza, lub inną dostępną - było ich sporo. Na tak znikomy rynek nie opłacało by się wyprodukować tarczy, bo nikt takiej nie szukał.

Nie sądzę, aby istniały tarcze warszawskie do niwy. Wzór; sposób robienia tarcz warszawskich, został skopiowany, z najłatwiejszego do powtórzenia wzoru radzieckiego i to że jakaś tarcza tak wygląda, nie znaczy, że jest warszawska.

Oczywiście jeśli ktoś posiada dowody, że jestem w błędzie, to chętnie się o tym dowiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enkil moze masz i racje ale dowodow na twoja teze tez nie ma. Moge tylko pokazac tarcze warszawska ktore tez nie byly robione seryjnie.Moze jest jedna ,moze kilka na swiecie.

post-31975-0-21645500-1476000883_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz dokladnie to jest mir warszawski z datownikiem .A mirow z datownikiem nie bylo orginalnych. 

Kilka miesiecy temu  byla na allegro bo sam ten zegarek wystawialem. Jezeli ten pan z warszawy co produkowal te tarcze ,zrobil takiego mira to mogl zrobic rowniez ta newe

Edytowane przez artur17087

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Nie, żadna nie miała takich nadruków.

Ale i nie wszystkie fabryczne miały "Sdiełano w CCCP" czy nazwę fabryki.

Lub też w katalogu jest napis np. ZIM na tarczy a w oryginale nie ma, lub odwrotnie w katalogu czysta tarcza a w oryginale sygnowana.

 

Jednak nie można wszystkich tych "ubogo" wykonanych tarcz wrzucać do worka z warszawskimi.

Poniżej kilka przykładów tarcz, które na pierwszy rzut oka mogą wyglądać na warszawskie a są oryginalne.

W opisie każdej napisali: skala, indeksy, cyfry indeksów, napisy na tarczy "ZOŁOCISTYJE", czyli złociste.

Więcej nie chciało mnie się szukać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yako ale mogl ten pan zrobic tarcze newy czy nie mogl.?Jak byly takie niedostepne to mi sie wydaje ,ze mogl robic mala ilosc za wieksze pieniadze  lub okazjonalnie dla znajomych.

 

Enkil z kad mozesz wiedziec lub z kad masz taka widze,ze w tamtych latach nikt nie szukal tarcz Newa ?Ja np.chcalbym miec taka rzadka Newe .Jak w tym przypadku trudno by bylo odroznic orginal od zamiennika warszawskiego.

Edytowane przez artur17087

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Yako ale mogl ten pan zrobic tarcze newy czy nie mogl.?Jak byly takie niedostepne to mi sie wydaje ,ze mogl robic mala ilosc za wieksze pieniadze  lub okazjonalnie dla znajomych.

Wiesz, wszystko można, tylko po co ?

NEWA to nie jest znowu jakiś rarytas żeby składać je na handel. (to moje zdanie)

Wolę Wołnę z warszawską tarczą niż Newę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yaku, a ta fotka katalogowa, z zegarkiem z wieżą zegarową to z której fabryki katalog/zegarek?? Chętnie bym taką nabył, lub jeszcze lepiej otrzymał w prezencie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Tak zapytałem gdyż wpadło mi trochę tarcz zakupionych w latach osiemdziesiątych akurat w Wawie. Wszystkie są sygnowane, a więc oryginalne.post-75949-0-46619200-1476004032_thumb.jpgpost-75949-0-91700800-1476004067_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Yaku, a ta fotka katalogowa, z zegarkiem z wieżą zegarową to z której fabryki katalog/zegarek?? Chętnie bym taką nabył, lub jeszcze lepiej otrzymał w prezencie :D

Pobieda z ПЧЗ. Też szukam. :D Edytowane przez Rafał75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, wszystko można, tylko po co ?

NEWA to nie jest znowu jakiś rarytas żeby składać je na handel. (to moje zdanie)

Wolę Wołnę z warszawską tarczą niż Newę ;)

Tarcze warszawskie to nie okres wspolczesny. Nijak sie ma te porownanie. Teraz Newa to zaden rarytas ale kiedys za taki uchodzil jezeli nie byly dostepne na rynek polski cytat kolega Enkil.To mozna bylo zamieniac te pobiedy na Newy  warszawskie a nie odwrotnie. Bo jak mozna  by bylo w tamtych czasach zamieniac Newy na pobiedy ? skoro tych New nie bylo na rynku. 

 

ps.Ja bym wolal kosmosa z tarcza ukrainska. Choc jak poruszylem ten temat o kosmosach to tez bylo pisane po co ktos mialby robic tarcze  ukrainkie kosmosa. A jednak robia .

 

I jeszcze po co ten pan zrobil tego mira z datownikiem ? Skoro  takich mirow nie bylo w orginalne.

Edytowane przez artur17087

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Yaku, a ta fotka katalogowa, z zegarkiem z wieżą zegarową to z której fabryki katalog/zegarek?? Chętnie bym taką nabył, lub jeszcze lepiej otrzymał w prezencie :D

 

 

Rafał to co pokazałeś to Newa

 

Poniżej Pobieda i Newa ze Spasską Basztą Kremla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Faktycznie. :D Dopiero teraz sprawdziłem spis. Na szybko to i człowiek się pomylić może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze warszawskie to nie okres wspolczesny. Nijak sie ma te porownanie. Teraz Newa to zaden rarytas ale kiedys za taki uchodzil jezeli nie byly dostepne na rynek polski cytat kolega Enkil.To mozna bylo zamieniac te pobiedy na Newy  warszawskie a nie odwrotnie. Bo jak mozna  by bylo w tamtych czasach zamieniac Newy na pobiedy ? skoro tych New nie bylo na rynku. 

 

ps.Ja bym wolal kosmosa z tarcza ukrainska. Choc jak poruszylem ten temat o kosmosach to tez bylo pisane po co ktos mialby robic tarcze  ukrainkie kosmosa. A jednak robia .

 

I jeszcze po co ten pan zrobil tego mira z datownikiem ? Skoro  takich mirow nie bylo w orginalne.

Przecież ten datownik jest chamsko wycięty w tarczy, widać jeszcze resztki indeksu po bokach więc nie ma mowy o zrobieniu tarczy z datownikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Przecież ten datownik jest chamsko wycięty w tarczy, widać jeszcze resztki indeksu po bokach więc nie ma mowy o zrobieniu tarczy z datownikiem.

Raczej tarcza pierwotnie była z okienkiem daty a został na nią naniesiony nadruk Mira, krzywo zresztą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tarcza pierwotnie była z okienkiem daty a został na nią naniesiony nadruk Mira, krzywo zresztą.

Chyba masz rację, a raczej na pewno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu macie lepsze zdjecie.Tarcza pierwotnie byla z Wostoka.A odnosnie New z tarcza warszawska . Oczywiście jeśli ktoś posiada dowody, że jestem w błędzie, to chętnie się o tym dowiem   :) 

post-31975-0-76803600-1476010110_thumb.jpg

post-31975-0-83800800-1476010143_thumb.jpg

Edytowane przez artur17087

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jeśli ktoś posiada dowody, że jestem w błędzie, to chętnie się o tym dowiem 

Yakovlev pokazał w posprzątanym już wątku "kupię sprzedam..." zdjęcie katalogowe tarczy o której napisałeś że jest warszawska. Lepszego dowodu nie znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Zaczynają się tutaj dyskusje sięgające poziomu grup na FB, w których również często się udzialam... Coraz więcej mamy do czynienia z amatorami, którzy usilnie upierają się przy swoich poglądach nie mając żadnych dowodów potwierdzających swoje wyobrażenia. Nie uważam siebie za jakiegoś nieomylnego eksperta, myślę  też że wielu forumowych kolegów z długim stażem także nie uważa się za niewiadomo jakich eksperów... ale drodzy Państwo... jeśli ktoś siedzi w tym temacie po kilka a czasem kilkadziesiąt lat może być pewnym wypowiadanych osądów czy opinii. Gdy chodzi o sowiecki przemysł zegarkowy czasem trudno jest odszukać dowodów oraz jasnych przesłanek opowiadających się za stroną jedną czy to drugą. Początkującym polecam również lekturę publikacji opisujących nurtujące materie, w tym momencie serdecznie pragnę pozdrowić Kolegę Edera i polecić jego opracowania (Poezja Czasu), Pana Władysława oraz jego portal (Zegarki i Pasja), w końcu odsyłam do swojego bloga, na którym staram się wyjaśniać oraz prezentować początkującemu gronu kolekjonerów, w sposób jasny, podstawową wiedzę historyczno-kolekcjonerską. (http://zegarkiradzieckie.blogspot.com/)

 

Swoim postem nie mam zamiaru nikogo atakować ani wzbudzać zbędnych, negatywnych emocji... ale uprzejmię apeluję o więcej pokory, dystansu do samego siebie oraz potrzebnej nie raz samokrytyki własnej wiedzy :)

 

Pozdrawiam! :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tarczami warszawskimi jest tak że można je poznać na pierwszy rzut oka i ta z tego mira jest na 100% warszawska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.