Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

LotBibelot

Nasze projekty wlasne zegarki marzen

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak stworzyć mała serię zegarków własnego projektu nie jest sprawą prostą. Jednak będę próbował dalej, aż się uda.

A co do mojej koncepcji DMLS to jednak jest rozwiązanie.

Na początku następnego roku powstanie model 3d w plastiku, może się spodoba.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem. Mieszkam we Francji, firma zamknięta na czas swiateczny. Jest chyba jeszcze w Polsce jedna firma, która się tym zajmuje. Zadzwonie później do nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze firmę, która robi odlewy że srebra na podstawie projektu 3d, jednak nie jestem przekonany co do srebra jako materiał na koperty.

Co sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srebro chyba za miękkie będzie do używania takiego zegarka codziennie. Pewnie znajdzie się jeszcze rzeczy na nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analizując wszystkie za i przeciw, jednak wychodzi na to że mój pomysł na budowę zegarka własnego projektu muszę odłożyć na później.

Powstanie tylko model w 3d, a jak portfel pozwoli to może kiedyś się jednak uda.

 

Analizując koszty związane z moim projektem jedna sztuka kosztowała by około 800-900 euro.

Miało ich powstać 10 sztuk, które miały trafić do moich znajomych.

 

Zdecydowalem się na zakup gotowych kopert w Szwajcarii, no i oczywiście mechanizmy, tarcze zostaną wykonane od podstaw według mojego projektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat umarł? 


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Sam z chęcią bym zrobił taki projekt. Mam nawet bardzo ciekawą koncepcję, ale brak mi wiedzy, skąd mógłbym zamówić mechanizmy. Chciałbym, żeby były to mechanizmy ETA 7750 Valjoux, koperty najlepiej w średnicy 42 mm, stal 316l. Tarcze powierzyłbym jednemu mistrzowi z Warszawy. Ktoś mógłby dopomóc? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy myślał ktoś nad technika odlewania metodą wosku traconego? Wykonujesz model koperty, może być z tworzywa sztucznego drukowana, albo chociażby z drewna. Robi się dwuczęściową formę silikonową, do której wlewa się wosk. Gdy wystygnie, zdejmujemy silikon i zalewamy kolejnym woskiem. Tak wykonanych kilkadziesiąt elementow z wosku, podklejamy do głównego rdzenia z wosku, robimy choinkę, Potem to już odpowiednia firma musiałaby oblać specjalną ceramiką później jakimś piaskiem, wygrzać i gorące zalać nierdzewką. Następnie odcinamy elementy, wykańczamy tu i ówdzie, szlifujemy, polerujemy. Matko oska ile to roboty. Nie, nie, zapomnijcie o tej metodzie.

 

No dobra, jakby ktoś chciał odlać armaty do modelu żaglowca to super sprawa  :D


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o to  mój składak :)

Koperta hornlug 47 mm, w uszach 26mm, tarcza Flottiglia XMAS, wskazówki barwione termicznie, w środku anitas.

Wszystko poskładane i tarcza pomalowana przez kolegę Bofff z CW.

 

7015154_DSC04755.JPG

7015164_DSC04757.JPG

7015167_DSC04758.JPG

7015165_DSC04760.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy myślał ktoś nad technika odlewania metodą wosku traconego? Wykonujesz model koperty, może być z tworzywa sztucznego drukowana, albo chociażby z drewna. Robi się dwuczęściową formę silikonową, do której wlewa się wosk. Gdy wystygnie, zdejmujemy silikon i zalewamy kolejnym woskiem. Tak wykonanych kilkadziesiąt elementow z wosku, podklejamy do głównego rdzenia z wosku, robimy choinkę, Potem to już odpowiednia firma musiałaby oblać specjalną ceramiką później jakimś piaskiem, wygrzać i gorące zalać nierdzewką. Następnie odcinamy elementy, wykańczamy tu i ówdzie, szlifujemy, polerujemy. Matko oska ile to roboty. Nie, nie, zapomnijcie o tej metodzie.

 

No dobra, jakby ktoś chciał odlać armaty do modelu żaglowca to super sprawa  :D

Ale o co chodzi? To bardzo dobra metoda, odlewanie mosiądzu i brązu mogę Ci zrobić... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kopert ze stali nierdzewnej się nie odlewa tylko wykuwa z grubej blachy (2-3cm) i potem obrabia na frezarkach - z brązem czy mosiądzem jest łatwiej 

Mam znajomego który to robi - wahadła do zegarów, okucia, ozdoby itd... jak sam powiedział zrobi wszystko kwestia akceptacji ceny tylko  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nierdzew też się odlewa.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nierdzew też się odlewa.

 

Ale nierdzewka jest na tyle droga, że nikt by jej nie odlewał, szczególnie w XXI wieku. Szkoda materiału na mało szczegółowy odlew. Precyzja techniki odlewniczej jest zbyt mała dla zegarków. Przynajmniej ta która mogłaby być dostępna cenowo. Bo przecież odlewa się precyzyjnie elementy silników itd...ale to są maszyny za miliony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do odlewanej nierdzewki. W istocie nie słyszałem o przemysłowym odlewaniu detali z tego rodzaju metali. Widziałem na filmie (o Brejtlingu) prasę do wstępnego kucia kopert, jak ktoś wcześniej napisał. Jeśli jednak ktoś chciałby wykonać jedną, tudzież kilkadziesiąt kopert, to takie kucie nie przejdzie. Tańsze byłoby odlewanie. Za to przy produkcji kilkudziesięciu tysięcy sztuk sprawa wygląda inaczej

 

W samochodach na przykład, mówi się, że włókno węglowe, to drogi materiał ekskluzywny, lekki mocny i takie tam. A dlaczego drogi? bo wykonanie pojedynczego elementu zajmuje dużo czasu, w tym czasie normalna nadwoziownia wykonałaby zapas nadwozi na cały tydzień. Za to nie trzeba wykonywać k..sko drogich ,,wkładek" do pras, czy jak to tam się zwie.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się teraz produkuje koperty przez tłoczenie tudzież kucie matrycowe. W XXI wieku najszybszą, najwydajniejszą jest technologia obróbki mechanicznej w centrach CNC z 3D a to dlatego że zapewnia najlepszą dokładność, szybkość, powtarzalność, obróbkę powierzchni, czego na prasie się nie da uzyskać, a szybkość to czas zaoszczędzony czyli pieniądze, do tego praktycznie bezobsługowa obsada- operator tylko wkłada kostkę blachy nierdzewnej i wyciąga gotową kopertę, resztę robi maszyna po zaprogramowaniu detalu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się teraz produkuje koperty przez tłoczenie tudzież kucie matrycowe. W XXI wieku najszybszą, najwydajniejszą jest technologia obróbki mechanicznej w centrach CNC z 3D a to dlatego że zapewnia najlepszą dokładność, szybkość, powtarzalność, obróbkę powierzchni, czego na prasie się nie da uzyskać, a szybkość to czas zaoszczędzony czyli pieniądze, do tego praktycznie bezobsługowa obsada- operator tylko wkłada kostkę blachy nierdzewnej i wyciąga gotową kopertę, resztę robi maszyna po zaprogramowaniu detalu

Tak jak mówisz, ale by ta zaprogramowana maszyna nie zmieniała za często narzędzia i szybko uwinęła się z detalem, konieczne jest właśnie wstępne uformowanie, właśnie spowodowane tym kuciem czy tam wybijaniem.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie trzeba nic tłoczyć/kucia w ogóle nie ma to wszystko robi się na zimno/; kosztowo to wyjdzie drożej bo prasa i to solidna na ileś set ton, wykrojnik pod detal, transport wewnętrzny,może jakieś prostowanie, dodatkowe koszty osobowe- sądzę że po podliczeniu wszystkich kosztów wyjdzie drożej niż zrobienie to w automacie CNC, nawet kosztem czasu czy większej ilości użytych narzędzi. Nie znam się tak dokładnie ale głowice CNC mogą być uzbrojone w kilka a może w kilkanaście narzędzi na raz. Ale to moje dywagacje. Poza tym zajmują mniej miejsca niż prasa, nie wymagają specjalnych fundamentów, wysokiej hali etc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak najprościej myśląc. Czy to aż takie trudne? Zlecić wytoczenie krążka z nierdzewnego walca czy klocka, potem ręcznie albo na łaterdżecie dociąć uszy. I koperta niemal gotowa. Znając życie, to gdybym chciał cos takiego zrobić, i na koniec podliczyłbym koszty, włosy by zsiwiały zapewne.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie warto zabierać się za rzeczy które można kupić za dużo tańsze pieniądze. Oryginalność kosztuje ale nie każdy element musi być wykonany hobbystycznymi metodami bo ani nie będzie lepszy/dokładniejszy/ od tego przemysłowego a na pewno droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie jednej sztuki koperty (jaka by nie była) nie jest ani proste ani tanie ( w porównaniu do zakupu gotowej wielkoseryjnej) a już na pewno jest czasochłonne. Poza tym sama koperta to początek - bo po co inwestować w wyjątkową kopertę, jak tarcza będzie "seryjna" i potem rusza lawina. Więc jeżeli nie posiada się dostępu do dobrych obrabiarek potrzeba niemało pieniędzy i zachodu, żeby coś z tego wyszło. Ale jeżeli się powiedzie to satysfakcja z posiadania i noszenia takiego zegarka rekompensuje wszystko ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie jednej sztuki koperty (jaka by nie była) nie jest ani proste ani tanie ( w porównaniu do zakupu gotowej wielkoseryjnej) a już na pewno jest czasochłonne. Poza tym sama koperta to początek - bo po co inwestować w wyjątkową kopertę, jak tarcza będzie "seryjna" i potem rusza lawina. Więc jeżeli nie posiada się dostępu do dobrych obrabiarek potrzeba niemało pieniędzy i zachodu, żeby coś z tego wyszło. Ale jeżeli się powiedzie to satysfakcja z posiadania i noszenia takiego zegarka rekompensuje wszystko ;).

Dlatego jak już inwestować to właśnie w tarcze albo inne drobiazgi  np grawer z własnym logo na koronce, rotorze lub na szkle, nadruk na tarczy, podkreśli indywidualność projektu i nie zrujnuje budżetu, o satysfakcji nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby stworzyć własny mechanizm :)

Grawer na rotorze itd nie jest w zasadzie czymś wyjątkowym. Moja uwagę przyciągnął np. zegarek Garrick england norfolk ze wspaniałymi wskazówkami ale sam zegarek na unitasie. Kiedyś jeszcze spodobał mi się W&F Atelier 101.1 piekny zegarek ale już nie produkowany, niestety. Dla samych wskazówek bym je kupił. Co do projektu obudowy,  39877e346fa76.png748ec7242b43d.pngProjekt nie mojego autorstwa ale na moje zlecenie więc to jest moja wizja zegarka idealnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.