Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Grigoris1

Kieszonkowa Omega - oryginalna koperta?

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy!

 

Mam taką oto Omegę z 1896 r. w srebrnej kopercie.

 

412d94c9ef8cc63dmed.jpg

 

Pytanie jest następujące - czy brak sygnatur manufaktury na kopercie oznacza,że jest ona nieoryginalna????

Z doświadczenia wiem,że nie jest to reguła, ale wolę się skonsultować.

 

bd84076f4474a6b7med.jpg

 

d062cc7c290fcf71med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to składaczek - mechanizm omegi ale nie dokładnie pasuje do koperty to jedno a drugie tarcza będzie bez nóżek i chyba klejona albo na jednej nóżce bo nie osiuje sekundnik więc jest przesunięte względem mechanizmu 

Z tych omeg które ja widziałem wszystkie miały sygnowane koperty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sygnatyry, to trudno powiedzieć czy koperta oryginalna. Wygląda OK. Dla pewności można sprawdzić, czy ten werk ma 15 kamieni (były 7/15/17 kamieni).

Mechanizm pochodzi z czasów, gdy firma Omega nie nazywala sie jeszcze Omega, a Louis Brandt & Frère.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawle - tarcza jest oryginalna, na trzech nóżkach.

 

Dołączam zdjęcie mechanizmu od strony tarczy - 15 kamieni.

 

ea4bed982e5fe56cmed.jpg

 

Mam bardzo mocne wrażenie,że widziałem podobny opis na deklu w Omedze z tego okresu, ale dość dawno i szukam potwierdzenia ekspertów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy trzech nóżkach powinna idealnie trafiać z sekundnikiem a tak nie jest - poza tym są odpryski w miejscach stopek 

Tarcza jest omegi ale obstawiam z innego modelu a do tego została dopasowana - tak mi się wydaje nie  mam go w reku i nie widziałem tarczy wewnątrz czy nóżki nie były pasowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez grejtfrut
      Sprzedam Omegę Speedmaster. Hesalit i manualny naciąg.
      Ref. 311.30.42.30.01.005, kupiony w Polsce w 2020 roku, w Kruku. Zegarek oceniam na 9/10, minimalne ślady na tarczy i hesalicie. Jeżeli ma być nieskazitelny, Cape Cod poradzi sobie w zupełności. W zestawie ręcznie szyty pasek z ładownicy z 1976 w stanie 8/10, nieużywana bransoleta, nieużywane 2 oryginalne paski, medal, szkło powiększające, przyrząd do skracania bransolety. Cena: 21700pln. Zegarek jest w do obejrzenia w Sanoku, ale często bywam w Rzeszowie, Tarnowie, Krakowie. 



       



       
       
    • Przez TonyMega
      Dzień dobry.
      Mam pytanie. Czy poniższy zegarek Omega Seamaster Aqua Terra jest oryginalny? Jestem trochę zielony w tym temacie i pytam z czystej ciekawości. Przeglądałem z ciekawości OLX i natrafiłem na taką ofertę. Czy jest autentyczna i warta uwagi?
      image;s=1000x700(3).webpimage;s=1000x700(5).webp
    • Przez sebwiecz
      Cześć.
      Poszukuję Seamaster Diver, najlepiej taki 210.30.42.20.03.001 jeśli ktoś będzie miał ciekawą ofertę to kolor ma drugorzędne znaczenie.
      Wraz z dokumentami oraz pudełkiem, nowy lub lekko używany.
       
      Pozdrawiam
      Sebastian
       
       
    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez KOVVAL
      Cześć. Zegarek nawet mi wygląda na podróbkę. Ale ceny tych zegarków są tak wysokie, że chciałbym mieć sto procent pewności. Zapięcie zegarka jest lekko uszkodzone. Dziękuję z góry za wszelką pomoc.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.