Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
primabaleron

Moje Heuery

Rekomendowane odpowiedzi

Wzorując się trochę na topicu Rafała http://zegarkiclub.pl/forum/topic/61311-moje-jlc/ i odpowiadając na namowy Kolegów pozwolę sobie poniżej zaprezentować moją mini kolekcję automatycznych chronografów Heuer z lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku.

 

W sprawach zegarmistrzowskich nie dorastam do pięt wymienionemu powyżej autorowi wątku o JLC, a więc proszę o wyrozumiałość :)

 

Ogólnie wszystkie prezentowane zegarki wyposażone są w automatyczny werk z mikrorotorem zaprezentowany po raz pierwszy w 1969 roku.

 

Opisał to doskonale Tomek tutaj:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/58125-automatyczne-chronografy-jak-to-z-nimi-bylo/

Nie ma więc sensu wyważać otwartych drzwi :)

 

Zaczynając do najdłużej posiadanego modelu...

 

1. Heuer Monza ref.150.501 - "budżetowy" chronograf Heuera. Uboższy kaliber 15, Koperta "nie ze stali nierdzewnej" :) Powłoka PVD. Szerokość 38mm bez koronki, pasek 20mm (tu tropic vintage). Z tym modelem w mojej kolekcji wiąże się o tyle ciekawa historia, że jest to drugi taki w moich zbiorach. Do pierwszego (którego już sprzedałem) jakoś nie poczułem mięty. Może z uwagi na fakt, że był już trochę "umęczony". Natomiast prezentowany dzisiaj egzemplarz jest bliski NOS, co jest bardzo istotne w starych zegarka z kopertą z powłoką.

 

 

 

16488756154_42ce543c15_b.jpg

 

17400659105_25186890c1_b.jpg

 

16841522588_7ebe1d0985_b.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Heuer Autavia  ref.11630T - najczęściej noszony przeze mnie Heuer. Stan "untouched". Jedyne co oprócz serwisu było przy nim robione to wymiana szkła. Kaliber 12. 42mm bez koronki. Pasek 20mm (tu aftermarketowy rally z zapinką Heuera)

 

16730461902_7a19a32b5e_b.jpg

 

17213129278_ddcf192dc4_b.jpg

 

15989247165_1b2e585b9b_b.jpg

Edytowane przez primabaleron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.Heuer Silverstone ref.110.313F - jeden ze moich Skarbów :) i... świetny przykład mnie jako kolekcjonera. Nabyłem go jako NOS (z certyfikatem) i... noszę. No cóż... Niektórzy na pewno się pukną w głowę :). Kaliber 12. Szerokość 42mm, pasek 22mm (tu aferemarketowa bransoleta Hadley Roma).

 

13725681223_9f93aac4de_b.jpg

 

17212775748_b515a6ab01_b.jpg

 

14801093988_6675bb92dc_b.jpg

Edytowane przez primabaleron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. Heuer Autavia GMT ref. 11630 GMT  - zegarek, który najdłużej wędrował w częściach po świecie i w kazamatach moich szuflad:. Nabyty w stanie ... hmmmm... słabym. Koperta poddana została napawaniu i innym zabiegom. Szkło udało się wymienić, a wskazówki skompletować. Ostatni nabytek to bezel. Cieszy jak cholera. Kaliber 14. Szerokość 42mm, pasek 20mm (tu oryginalna bransoleta Heuer)

 

21648774990_fdc2c4ee25_b.jpg

 

21651233329_ab7e7e57a8_b.jpg

 

21713190141_77ceb20f07_b.jpg

Edytowane przez primabaleron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5. Heuer Monaco ref. 1533G - wg. wielu ładniejszy od ikony 1133B Steviego McQueena :). Świetnie się prezentuje i do garnituru i do szortów. Główny mój cel zegarkowy na ten rok. Udało się go osiągnąć w rozsądnej cenie. Wymieniono tylko uszczelkę szkła/koperty. Kaliber 15. Wymiary 40mm, pasek 22mm (tu handmade corfam z oryginalną zapinką Heuer)

 

21506830046_37db4926cd_b.jpg

 

17928772505_e8cf203a40_b.jpg

 

17795398904_c39e9cc390_b.jpg

Edytowane przez primabaleron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne, nie jestem w stanie wybrać, który  mi się najbardziej podoba . Co do Silverstone wcale się nie dziwię, żal żeby taki zegarek leżał w pudełu, poza tym ta tarcza musi się wspaniale mienić w słońcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6. Heuer Autavia  ref.1563MH - kolejny mój ulubieniec. Świetna koperta w stanie oryginalnym i piękny "ghost" bezel. Jako że najmłodszy nabytek w kolekcji często na ręce :). Kaliber 15. Średnica 42mm bez koronek, pasek 20mm (tu handmade DB10)

 

21507885658_1ebc27219c_b.jpg

 

21072996354_f9abe762bd_b.jpg

 

21681101895_fa62e108dc_b.jpg

Edytowane przez primabaleron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna kolekcja, pogratulować. Dla mnie rządzi Monaco :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fiu! Fiu!

 

To trafienia niczym szóstka w totka! 

Zbiór nie do powtórzenia!  :wub:

Jeden już by człeka zadowolił

a przy takim stadzie 

na pewno z somsiadem 

bym nie gadał!  B)

 

Cóż żółć jak mówi Staszek 

już mi się ulała  :angry:

i mogę na spokojnie

zazdrościć i marzyć!  ;)

 

Tomaszu!  :)

Wspaniałe! :wub:  :wub:  :wub:


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna i bardzo inspirująca kolekcja! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Im więcej widzę Heuerów widzę tym bardziej żałuję, że dziś dostępny jest Tag. Te stare chrono mają niesamowitą moc i wszystkie (poza Monaco, które dla mnie jest potworkiem) są fantastyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silverstone...i wystarczy :)

Wtedy bym był prawdziwy jednozegarkowiec ;)

 

wymęczone z fona....


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna kolekcja. Najbardziej podoba mi się druga autavia.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje! Świetne są!!!

Jak dla mnie 4! Piękna najbardziej mi sie podoba!

Pozazdrościć ;)

Pewnie jeszcze nie jeden wpadnie do kolekcji! Heuer wciąga ;):D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam Kolegów do publikacji swoich Heuerów w tym wątku :)

Dużo ich tu nie ma! ;)

A oglądając twoje to zbynio nie ma co pokazywać ;):D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako jeden z tych namawiających na galerię czuję się usatysfakcjonowany. Piękna kolekcja i znakomite zdjęcia, z których emanuje klasa samych zegarków, ale i stylu samego kolekcjonera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede Cie gonił - na ten moment jedynie Monaco i Montreal ale poszukiwania trwają :)

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Jak to się stało, że przeoczyłem ten wątek? Wspaniała kolekcja. :)

U mnie niestety tylko dwa poor man's heuery na cal. 11 i 15. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.