Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Leszek88

Stojący Gustav Becker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,nazywam się Leszek a oto mój pierwszy post na tym forum.Od kilku lat czytam forum oraz jestem pod wrażeniem wielkiej wiedzy tutejszych forumowiczów.Chciałbym poradzić się w sprawie zegara kwadransowego stojącego Gustawa Beckera typu baba.Zegar ten posiada starszy pan który w przeszłości naprawiał zegary oraz zegarki ale nie jest zegarmistrzem.Wiedzę zdobył od teścia oraz po latach doświadczeń z mechanizmami.Moje pytanie dotyczy nietypowych wag tego zegara mianowicie wyglądają jak szyszki w zegarach z kukułką ale proporcjonalnie większe.Niestety nie posiadam zdjęć tego zegara,pytanie brzmi;czy tego typu wagi były stosowane w Gustawach czy to jakaś przeróbka.Bardzo prosiłbym o podzielenie się uwagami pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są to "gołe" odlewy żeliwne a nie ołowiane (lub żelazne) rdzenie w mosiężnej "łusce", to nie są to oryginalne wagi.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze dziękuję.Zegar ten widział mój tata niestety nie wykonał żadnego zdjęcia.Nie wiem czy ryzykować zakup tego zegara ponieważ jeżeli wagi są nie są odpowiedniej wagi to mechanizm może się zepsuć.Jeżeli mi się tylko uda to wybiorę się do tego pana żeby się dokładnie przyjrzeć temu mechanizmowi.Dziękuje jeszcze raz i pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.