Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko oceny sprzedającego niestety nie są zbyt zachęcające do zakupów przy takiej małej ilości komentarzy, coś w tym musi być ;)

No nie przesadzaj 1 negatyw na 63 pozytywy! Ja w ogóle ostatnio stwierdzam że zepsuję sobie konto i zaczną naprawdę oceniać. Ilość niepłacących i wydziwiających po zakupie lawinowo wzrasta . Nie mówię że nie może mi się zdarzyć niechcący trefna sprzedaż (stare zegarki niezawodne nie są) ale ilość wnoszących roszczenia lawinowo wzrasta. I dlatego moje opisy zmniejszają się do "stan na foto"

 

Temat założony żeby nie zaśmiecać innych luźnymi rozmowami "okołozegarkowymi". Proszę żebyście sami przenosili rozmowy tutaj, ewentualnie kontynuacje konwersacji prowadzili tutaj.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzaj 1 negatyw na 63 pozytywy! Ja w ogóle ostatnio stwierdzam że zepsuję sobie konto i zaczną naprawdę oceniać. Ilość niepłacących i wydziwiających po zakupie lawinowo wzrasta . Nie mówię że nie może mi się zdarzyć niechcący trefna sprzedaż (stare zegarki niezawodne nie są) ale ilość wnoszących roszczenia lawinowo wzrasta. I dlatego moje opisy zmniejszają się do "stan na foto"

Zauważyłem ;) ale to nie tylko u Ciebie.

Im bardziej lakoniczny opis, tym nie ma się do czego później przyczepić... taka prawda.

Ale faktem jest, że nawet jak komentarz dostanie się pozytywny, to ktoś specjalnie może zepsuć ogólne oceny za stan nie odpowiadający opisowi, koszt przesyłki, kontakt (to o te oceny mi chodziło).


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzaj 1 negatyw na 63 pozytywy! Ja w ogóle ostatnio stwierdzam że zepsuję sobie konto i zaczną naprawdę oceniać. Ilość niepłacących i wydziwiających po zakupie lawinowo wzrasta . Nie mówię że nie może mi się zdarzyć niechcący trefna sprzedaż (stare zegarki niezawodne nie są) ale ilość wnoszących roszczenia lawinowo wzrasta. I dlatego moje opisy zmniejszają się do "stan na foto"

Wiesz, Krzysiek...mi kiedeś jeden Matento czy jako mu tam było, też coś wcisnął. Odpuścilem. Potem znowu powtórka z nieprzyjemnej rozrywki. Trzeciego razu już nie było....Wkurzył mnie tak, że się poświeciłem i wybrałem w podróż te 200km z hakiem. Uwierz...takie odwiedziny działają cuda ;) Opis może być bardzo barwny, ale niech się do cholery pokrywa choćby w 70% z rzeczywistością. Amen!


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, Krzysiek...mi kiedeś jeden Matento czy jako mu tam było, też coś wcisnął. Odpuścilem. Potem znowu powtórka z nieprzyjemnej rozrywki. Trzeciego razu już nie było....Wkurzył mnie tak, że się poświeciłem i wybrałem w podróż te 200km z hakiem. Uwierz...takie odwiedziny działają cuda ;) Opis może być bardzo barwny, ale niech się do cholery pokrywa choćby w 70% z rzeczywistością. Amen!

200 kilo przejechałeś???????????? Wooow. Muszę jakąś totalną lipę napisać  żebyś kupił i przyjechał bo jakbym Cię zwyczajnie zaprosił to na pewno nie przyjedziesz :D :D :D

a tak na poważnie to coraz częściej mi się zdarzają niezadowoleni z zakupu. U jednego z alle zauważyłem że w opisie pisze że zegarek działa ale w nagłówku aukcji wystawia jako niesprawny. I wszystkie żale w du...ę ;):D

Powiem jeszcze inaczej . Kiedyś byłem anonimowy ale że na forum login mam  jak na alle to już nie jestem.  I  pole do żali jest dużo większe....

 

Ale żeby nie było ot. Okazji dzisiaj nie było i nie będzie :D :D :D

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, Krzysiek...mi kiedeś jeden Matento czy jako mu tam było, też coś wcisnął. Odpuścilem. Potem znowu powtórka z nieprzyjemnej rozrywki. Trzeciego razu już nie było....Wkurzył mnie tak, że się poświeciłem i wybrałem w podróż te 200km z hakiem. Uwierz...takie odwiedziny działają cuda ;) Opis może być bardzo barwny, ale niech się do cholery pokrywa choćby w 70% z rzeczywistością. Amen!

Masz ode mnie plusika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwą plagą na allegro są niepłacący za zakup - często wpłaty są po 8-10 dniach po kilku upomnieniach - zdaża się że jeden z drugim po takim  upomnieniu pisze że zegarek który kupił Kup-Teraz jest za drogi i proponuje 30zł mniej inaczej nie kupi - wtedy gonie dziada w kukurydzę

Jest też mnóstwo niepłacących ale logujących i sie nie odzywających - tacy od razu na czarną listę 

U mnie czarna lista ma juz 3 strony 

Wystawianie negów skutkowało by odwetem i było by czerwono a wtedy o sprzedaż można zapomnieć 

I tak to działa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwą plagą na allegro są niepłacący za zakup - często wpłaty są po 8-10 dniach po kilku upomnieniach - zdaża się że jeden z drugim po takim  upomnieniu pisze że zegarek który kupił Kup-Teraz jest za drogi i proponuje 30zł mniej inaczej nie kupi - wtedy gonie dziada w kukurydzę

Jest też mnóstwo niepłacących ale logujących i sie nie odzywających - tacy od razu na czarną listę 

U mnie czarna lista ma juz 3 strony 

Wystawianie negów skutkowało by odwetem i było by czerwono a wtedy o sprzedaż można zapomnieć 

I tak to działa 

Z ust mi to wyjąłeś <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie...każdy z nas coś czasem sprzedaje lub kupuje. Jedni częściej inni rzadziej, ale mechanizm jest ten sam. Wystarczy podejść uczciwie do transakcji, uczciwie opisać, terminowo opłacić i po zawodach. Jeśli jednak dochodzi do zatajenia jakiegoś istotnego szczegółu, który wpływa na wartość, bądź kupujący uchyla się od zapłaty, to właśnie takie sposoby, jak "gonienie dziada w kukurydzę" jest jedynym skutecznym wyjściem :D


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My na naszych aukcjach robimy tak : w opisie tylko to czego nie widać reszta jak na zdjęciach - czasem trudno przy wielu aukcjach sprawdzić i zapamiętać wszystko tym bardziej że część robię ja część moja żona - opisy krótkie bez ubarwiania no chyba że trafi się egzemplarz na którym samemu zaświecą mi się oczy bo jest NOSem wtedy można na to wskazać troszkę rozpisując się. Czasem ktoś po odbiorze pisze no ale on późni 3 minuty na dobę a miał być sprawny muszę go teraz oddać do zegarmistrza a on powiedział 40zł albo ten zegarek miał być w ładnym stanie a ma szkiełko z rysami - wówczas proszę o odesłanie zegarka, zwracamy koszta razem z wysyłką i tyle nie bawimy się w negocjacje jakieś targowanie itp.... Nie jesteś zadowolony odeślij i po kłopocie zwrot gwarantowany - tyczy się to oczywiście tylko osób prowadzących działalność (ustawowy zwrot 14 dni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Reszta na zdjęciach - zakłada, że kupujący widzi i się zna... Gorzej jak kupuje, zanosi do majstra (świadomy, że przegląd konieczny) a tu zonk bo np mechanizm nie jest właściwy... Do kogo można mieć pretensje? Nie do sprzedającego bo przecież napisał, że stan jak na zdjęciach... Tylko do siebie... Niewiedza kosztuje niestety :/

To taka moja dygresja, bo ja niestety z tych mało rozeznanych jestem... I dlatego najchętniej kupuję po wskazaniu , któregoś z Was (za co jeszcze raz dziękuję). No i od Was tutaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Ojciec nie spotyka się z takimi problemami, o jakich wspominacie powyżej. Na 20 zegarków może raz się trafiło, że kupujący zwlekał z wpłatą dłużej niż 3 dni, w 90% ludzie wpłacają mu pieniądze od razu po zakończeniu aukcji lub na następny dzień. Podpowiedziałem ojcu już kiedyś podobny 'patent' jak ma Paweł, czyli oddać kasę bez zbędnej dyskusji, po co się szarpać i tracić nerwy. Akurat wszyscy tutaj wiedzą, co sprzedają, ale jak wspomniała Marlena, nie wszyscy wiedzą, co kupują. Wracając do tych, co po zakupie chcą urwać np. jeszcze 30zł, to moim zdaniem najlepiej jest wystawiać aukcje. Jeżeli pojawia się sytuacja, że ktoś się targuje po zakupie, to wtedy pisze się delikwentowi, że sam świadomie taką cenę wpisał, przypuśćmy 2 dni przed zakończeniem aukcji, a że już ją wygrał to inna bajka. Nie może wtedy powiedzieć, że kupił 'pod wpływem chwili' na kup teraz, bo raz tak się nam takie tłumaczenie przy licytacji zdarzyło :D Warto też mieć kilka zasad wypunktowanych na stronie 'o mnie'. Wiem, że ludzie w 90% tego nie czytają, ale zawsze jakaś podkładka jest, i można nią czasem uciąć jałowe dyskusje. Minus aukcji (licytacji) jest taki, że musi ona swoje przewisieć w serwisie, na kup teraz jest szybciej, ale też nie zawsze, bo nie raz wystawia się zegarek po kilka razy.

Edytowane przez bahuone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unikam ofert, w których są 2 fotki tarczy - jedno z góry, drugie pod kątem - i opis "stan jak na zdjęciach" (złota myśl). Nie widać mechanizmu, dekla, boków koperty, koronki, itd. Uważam, że jest to celowe zatajenie informacji o towarze, aby szybciej złapać jelenia na pozornie lepszy zegarek niż w rzeczywistości. Wyjątkiem są te oferty, które uzupełnione o informacje, są prawdziwe.

 

Inna sprawa to kolejna złota myśl "tego zegarka nie trzeba nikomu przedstawiać" albo "zegarek wszystkim dobrze znany". Nie jestem α ani ω w zegarkach i nieraz chciałbym, aby ktoś poświęcił 2 wiersze na streszczenie tego, co sprzedaje.

Edytowane przez pływak_wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstyd się przyznać... ale pierwszy raz "poszalałem i wtopiłem" ...

Pan "naciągacz" (żaden 'Zbysiu' czy jakiś tam) był uprzejmy w tytule i w opisie aukcji napisać "zegarek w bardzo ładnym stanie" dodatkowo (zapewne z powodu zamiłowania do photoshopu) tak ślicznie wyretuszował zdjęcia, że nie było na nich widać ordynarnych i rozległych wytarć złocenia...

 

Teraz oczywiście zero kontaktu. Chromolę! wystawię mu negatywny komentarz i zapomnę :)

Pytanie: czy muszę najpierw rozpocząć allegrowy spór? ...bo mi 'nie puszcza' negatywa...


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstyd się przyznać... ale pierwszy raz "poszalałem i wtopiłem" ...

Pan "naciągacz" (żaden 'Zbysiu' czy jakiś tam) był uprzejmy w tytule i w opisie aukcji napisać "zegarek w bardzo ładnym stanie" dodatkowo (zapewne z powodu zamiłowania do photoshopu) tak ślicznie wyretuszował zdjęcia, że nie było na nich widać ordynarnych i rozległych wytarć złocenia...

 

Teraz oczywiście zero kontaktu. Chromolę! wystawię mu negatywny komentarz i zapomnę :)

Pytanie: czy muszę najpierw rozpocząć allegrowy spór? ...bo mi 'nie puszcza' negatywa...

Powinien dać się wystawić bez żadnych wstępnych czynności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Polecam najpierw rozpocząć spór. Na negatywa zawsze jest czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kchrapek; @fankaDaktarina - dzięki

 

Ostatnio roztrząsano w 'składakach' raketę WT. W sumie, to nie wiem, czy 69pln to okazja? http://allegro.pl/rakieta-worldtime-gigant-i5710967420.html

bo tarcza dość pryszczata, a sam zegarek nakręca się za pomocą szkiełka... jak zrozumiałem z opisu :)

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kchrapek; @fankaDaktarina - dzięki

 

Ostatnio roztrząsano w 'składakach' raketę WT. W sumie, to nie wiem, czy 69pln to okazja? http://allegro.pl/rakieta-worldtime-gigant-i5710967420.html

bo tarcza dość pryszczata, a sam zegarek nakręca się za pomocą szkiełka... jak zrozumiałem z opisu :)

Ale już sam opis przedmiotu stanowi dużą atrakcję :D


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kchrapek; @fankaDaktarina - dzięki

 

Ostatnio roztrząsano w 'składakach' raketę WT. W sumie, to nie wiem, czy 69pln to okazja? http://allegro.pl/rakieta-worldtime-gigant-i5710967420.html

bo tarcza dość pryszczata, a sam zegarek nakręca się za pomocą szkiełka... jak zrozumiałem z opisu :)

Ale ten wpis mnie rozniósł :D :D :D

Licytować, zakładać i nosić !!!

Tylko z tym szkiełkiem proszę pamiętać, żeby nie było "k.... m.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu jest do bólu szczery także w innych szczegółach -> "Pasek - czarny, ale straszne badziewie. Założyłem, żeby Rakietka nie wyglądała jak harcerski kompas"

 

Jak dla mnie, to wielki plus! dla <<Zolty91>> za poczucie humoru  :)

 

hmmm..... teraz skojarzyłem, że <<Zolty91>> podaje lokalizację w Skawinie, więc jakby nie było jest sąsiadem <<Zbysia-ileś-tam>>

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten wpis mnie rozniósł :D :D :D

Licytować, zakładać i nosić !!!

Tylko z tym szkiełkiem proszę pamiętać, żeby nie było "k.... m.."

 

Ten też jest dobry. Na czerwono sedno :)

 

Wygląda mi to na 100% oryginał

 

Sprawny i na punktualnym chodzie

 

Koperta o średnicy 43mm bez koronki w niezłym stanie.

Tarcza ma przebarwienia

Koronka - całkiem całkiem 

Mechanizm - śmiga (może jakąś minutkę za szybko)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety kąbinatorów na allegro jest sporo :angry:  Jedni składaki sprzedają drudzy porobią tak zdjęcia, żeby felery zegarka ukryć, jeszcze inni tak opiszą , że potem ciężko dochodzić swoim prwaw. Szczerze mówiąc to ostatnio odechciewa mi się na allegro zegarków kupować jak mam grubą kasę płacić a nie być pewnym w jakim stanie zegarek przyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno, dawno temu :) była tu na forum rozmowa na temat kalendarzyka biurkowego, czy czegoś takiego. Składał się karteczek z nazwami tygodnia. Może ktoś pamięta jak to się nazywało? Może dysponuje zdjęciem?


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno, dawno temu :) była tu na forum rozmowa na temat kalendarzyka biurkowego, czy czegoś takiego. Składał się karteczek z nazwami tygodnia. Może ktoś pamięta jak to się nazywało? Może dysponuje zdjęciem?

Paweł Bury w swoim czasie miał na sprzedaż . Zapytaj go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.