Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

No i tu Masz wiele racji Sonik mówił że wygrana Dakaru to była duma , ale byłe piłkarz z reprezentacji dostaje dużo więcej za mierne wyniki [ dorobi na reklamach ] mimo to uważam że pomoc Orlenu bardzo mu pomogła i będę się upierał że te nagrania przynajmniej przyspieszyły sponsoring , bo jakoś nie wierzę w taki zbieg okoliczności po tak długim czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ambasador Orlenu, no nie wiem

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Jak to jedno nie wiesz to powinieneś być szczęśliwym człowiekiem ;)

 

Edycja

Przeniose dalej.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile spółki państwowe pompują w polską ligę piłki kopanej, ale też tego nie pochwalam. Rozumiem, że każda firma musi mieć swoją strategie marketingową, również ta państwowa, ale pracując w firmie prywatnej wiem jak skrupulatnie analizowane są wydatki marketingowe i jaką korzyść mogą (wcale nie muszą ) przynieść. Nie jestem przekonany i chyba wolno mi mieć takie wątpliwości, że akurat Orlen potrzebuje takiego ambasadora. Ostatnio widziałem program o rejsie Daru Młodzieży dookoła świata i tam Orlen był jednym ze sponsorów i bodajże kupił im komplet żagli z logiem Orlenu. To mi się akurat podoba, bo promując markę, wspiera fajną inicjatywę, naszą młodzież, trochę historii i tożsamości narodowej( i tu jest miejsce na firmę państwową), a nie Wiliamsa. Tak jak pisałem, nie jestem fanem F1, jetem tendencyjny w swych wypowiedziach i może lepiej wyłączę się z dyskusji.  

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jedno nie wiesz to powinieneś być szczęśliwym człowiekiem ;)

Podobno głupi to synonim szczęśliwego

No problemo

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, to już kończąc.

Nagrania nie miały znaczenia - wypowiada się tam prezes banku który nie ma pojęcia o kim mówi.

Patrzy z punktu widzenia spółki zależnej od Santander.

Gdyby wiedział o czym mówi to by żałował że Kubica nie pojedzie w Ferrari.

Dlaczego Santander pakował 50 mln € w każdy zespół w którym jeździł Alonso?

No przecież nie po to żeby Fernando mógł jeździć :D

Bank dawał kasę żeby mieć swoją nazwę na bolidzie F1 bo to reklama najlepsza z możliwych.

Tu można się dziwić bo to bank. Ale jak chodzi o koncern paliwowy to powiedz co powinien sponsorować? Divę operową?

Dobranoc, do jutra, do oficjalnego ogłoszenia o 11.00 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację, zobaczymy ile tej reklamy Orlenu będzie na bolidzie Williamsa,  i jak wielką naszywkę Orlenu będzie miał Kubica. A Diwa miałaby całą suknię i nie tylko w logo Orlenu. :D  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet Williamsa na 2019 ma być porównywalny do tegorocznego czyli około 150 mln $

Orlen daje 11mln $ i na pewno nie będzie sponsorem tytularnym w tym roku. Ale będzie sponsorem zespołu a nie Roberta.

Bardzo jestem ciekaw co będzie na bolidzie i kombinezonach.

Na początku lutego pewnie już coś będzie wiadomo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt nie sądzi że sponsorowanie Williamsa przyniesie jakiekolwiek wymierne skutki dla Orlenu. Że co? Wzrosną obroty? Czy cokolwiek związanego z rentownością? To sponsoring prestiżowy który jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Kubica najprawdopodobniej niewiele zdziała kiepskim samochodem może poza zdobyciem kilku punktów. Tak jestem jego fanem i cieszą się że będzie się ścigał, ale nie ma to żadnego ekonomicznego przełożenia dla Orlenu który zamiast wspierać wiele pomniejszych inicjatyw, większość swojego budżetu sponsorskiego przełoży na Kubice. Nie wiem czy to dobrze. I nie żartujmy z porównania Santandera do Orlenu. Orlen to gigant ale tylko w "naszej wsi". Oprócz nas ma tylko stacje w Czechach, Niemczech i na Litwie. Jest dopiero 8 w Europie bez szans na jakąś ekspansję. Formuła to sport globalny i nikt nigdzie w świecie nie będzie wiedział co to jest Orlen. Santander to duży bank z obecnością w całym świecie i jest marką globalną więc nie porównujmy zasięgu i skuteczności jego reklamowania. Dla Orlenu skutek sponsorowania Williamsa jest zerowy, równie dobrze mógłby wykupić pakiet reklamowy w Bangladeszu...

 

Trzymam kciuki za Roberta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... pomijając wszystko, co do tej pory tu napisano, zawsze będą różne zdania. Co byśmy za temat nie poruszyli. Takim jesteśmy narodem....

Dla mnie super że Roberta Kubicę zobaczę w F1.

...a te miliony... oficjalnie poinformowano, a o ilu nie wiemy???

Taki ten świat.

 

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zysk netto Orlenu za 2014r    5 811 000 000  przestańcie tak przeżywać te 40 parę baniek to grosze w porównaniu do tego co mogą zyskać - rozpoznawalność marki wzrośnie o 1000% każdy na wschodzie i zachodzie kto zobaczy logo Orlen na bolidzie zapyta kto to? wklepie i będzie już wiedział o to właśnie chodzi w reklamie a reklama w tak prestiżowym sporcie jak F1 no to ...... trzeba to tłumaczyć ?

 

 

 

Formuła to sport globalny i nikt nigdzie w świecie nie będzie wiedział co to jest Orlen

To właśnie po to jest to robione aby się dowiedział 

 

 

 

 

ale nie ma to żadnego ekonomicznego przełożenia dla Orlenu który zamiast wspierać wiele pomniejszych inicjatyw

Uważasz że wykupienie za te same pieniądze reklamy na najbliższe 700lat  w wydawnictwach typu "Robotnicza"   "Gość Niedzielny"  przyniesie lepszy skutek? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zysk netto Orlenu za 2014r    5 811 000 000  przestańcie tak przeżywać te 40 parę baniek to grosze w porównaniu do tego co mogą zyskać - rozpoznawalność marki wzrośnie o 1000% każdy na wschodzie i zachodzie kto zobaczy logo Orlen na bolidzie zapyta kto to? wklepie i będzie już wiedział o to właśnie chodzi w reklamie a reklama w tak prestiżowym sporcie jak F1 no to ...... trzeba to tłumaczyć ?

 

To właśnie po to jest to robione aby się dowiedział 

 

 

Uważasz że wykupienie za te same pieniądze reklamy na najbliższe 700lat  w wydawnictwach typu "Robotnicza"   "Gość Niedzielny"  przyniesie lepszy skutek? 

"To właśnie po to jest to robione aby się dowiedział"

Tylko po co Orlenowi rozpoznawalność w świecie? No chyba że myślą wejść na jakiś następny rynek a wtedy lepsza byłaby zmasowana kampania właśnie w tym rynku docelowym.

Nie pisałem o reklamach w "Robotniczej"tylko o tym że budżet na tego typu sponsoring Orlen ma określony, a teraz sporo zabiera F1, komuś muszą zabrać. I to w tym jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 baniek z zysku netto podanego przez Pawła to jest 0,69%, to nawet nie jest 1% ze stu :)

Edytowane przez Remo74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Paweł :)

Oczywiście że zysk wizerunkowy będzie ogromny.

A kasa tak jak napisał Remo - niecały 1% z zysku.

 

Robert Kubica już OFICJALNIE potwierdzony jako kierowca Williams Racing :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniale, że się w końcu udało. Ma na pewno dużo do udowodnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie ma zagrożenia, wszystko co zostało po czyszczeniu wskazówek przezornie zjadłem, głupi nie jestem. Środowisko jest bezpieczne.

I pewno światła mniej wieczorem używasz :D


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując dyskusję, mam nadzieję, że Williams to tylko początek, że zwieńczeniem tej kariery będzie przejście do lepszego teamu i mistrzostwo świata, i tego Robertowi życzę.

Później to już film o nim mogą nakręcić ;)


Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując dyskusję, mam nadzieję, że Williams to tylko początek, że zwieńczeniem tej kariery będzie przejście do lepszego teamu i mistrzostwo świata, i tego Robertowi życzę.

Później to już film o nim mogą nakręcić ;)

A ja Robertowi życzę mistrzostwa świata z Williamsem bo to byłby wspaniały sukces i jego i zespołu.

I historia najpiękniejsza z możliwych.

Oczywiście nie w sezonie 2019 ale może w 2021.

Fantazja mnie ponosi ale chciałbym żeby Robert poddzwignal z dna zespół Franka Williamsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrót Kubicy - to trochę tak jakby Małysz wrócił do skoków narciarskich :) Będę kibicował!

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Ktoś ma ochotę się przyłączyć?

Zapraszam serdecznie :D

 

Romek ja dopiero teraz mogę ;)

 

 

 

post-69581-0-98258000-1542922498_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Blond Ale z Manufaktury Piwnej, z biedronki :D

 

Nawet spoko browarek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt nie sądzi że sponsorowanie Williamsa przyniesie jakiekolwiek wymierne skutki dla Orlenu. Że co? Wzrosną obroty? Czy cokolwiek związanego z rentownością? To sponsoring prestiżowy który jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Kubica najprawdopodobniej niewiele zdziała kiepskim samochodem może poza zdobyciem kilku punktów. Tak jestem jego fanem i cieszą się że będzie się ścigał, ale nie ma to żadnego ekonomicznego przełożenia dla Orlenu który zamiast wspierać wiele pomniejszych inicjatyw, większość swojego budżetu sponsorskiego przełoży na Kubice. Nie wiem czy to dobrze. I nie żartujmy z porównania Santandera do Orlenu. Orlen to gigant ale tylko w "naszej wsi". Oprócz nas ma tylko stacje w Czechach, Niemczech i na Litwie. Jest dopiero 8 w Europie bez szans na jakąś ekspansję. Formuła to sport globalny i nikt nigdzie w świecie nie będzie wiedział co to jest Orlen. Santander to duży bank z obecnością w całym świecie i jest marką globalną więc nie porównujmy zasięgu i skuteczności jego reklamowania. Dla Orlenu skutek sponsorowania Williamsa jest zerowy, równie dobrze mógłby wykupić pakiet reklamowy w Bangladeszu...

 

Trzymam kciuki za Roberta.

Brawo, brawo, mądry post

Dodam tylko, że Orlen sprzedaje tylko w Polsce pod swoją marką, w Czechach jest liderem jako "Benzina" a w Niemczech ma 6% rynku jako "Star". Umowa sponsorska upadła rok temu, teraz została na szybko odkurzona z powodu odnalezienia taśm z premierem. Orlen był "na musiku", stąd zapłaci nie 40 milionów, a 100 milionów za półtora roku (dwa sezony). Tylko za półtora roku nie marudźcie, że Polska zdobędzie 10 medali na Olimpiadzie w Tokio. Wiecie jaki program olimpijski można by było za te pieniądze zrobić? Już nie wspominam, że efekt marketingowy byłby lepszy.

 

Wracając do samego Orlenu to nie zgodzę się z Waszymi twierdzeniami. Przede wszystkim błędnie utożsamiacie zysk spółki z gotówką do jej dyspozycji. Wynik finansowy Orlenu liczy się według zasady EBITDA LIFO, czyli EBITDA (zysk bez uwzględnienia wartości amortyzacji, czyli degradacji majątku, który trzeba będzie odtworzyć) skorygowana o wartość zapasów. Ponieważ od trzech lat wartość ropy rośnie, rośnie też wartość zapasów (kontrakty zawiera się na kilka miesięcy naprzód, czyli kupiony kilka miesięcy temu surowiec, który obecnie jest w przerobie jest wart więcej niż kilka miesięcy temu). To podwyższa wynik spółki. To samo z inwestycjami. Korzystamy z przeszłych inwestycji, jednocześnie Orlen obciął program inwestycyjny, po trzech kwartałach zrealizował 2,9 mld zł wobec planowanego na ten rok 4,8 mld zł. W księgach spółki zaksięgowane jest ponadto jakieś 5 miliardów złotych wartości marki "Orlen", co jest bzdurą, bo równie dobrze mógłby to być CPN. Wspomnę tylko, że całość aktywów Orlenu to 35 miliardów, czyli wartości niematerialne i prawne stanowią 1/7 aktywów spółki (masakrycznie dużo, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że mamy do czynienia z rafinerią). Ponadto zadłużenie grupy to obecnie 10 miliardów złotych, a uchwała ostatniego walnego pozwoliła na zwiększenie kwoty emisji obligacji do 4 miliardów złotych. Reasumując w momencie kiedy wzrost cen ropy zahamuje, czyli trzeba będzie korygować wartość zapasów w dół, sprzedaż detaliczna siądzie, a stopy procentowe wzrosną, zamiast solidnego zysku pojawi się strata. Jednocześnie przypominam, że budżet jeść woła i spółka zobowiązała się, ze rokrocznie wypłacać będzie około 1,5 miliarda dywidendy dla akcjonariuszy. Co więcej, Orlen będzie musiał wyskoczyć z kasy na przejęcie Lotosu, co również obciąży jego wyniki i zmusi do zwiększenia zadłużenia.

Orlen jest właśnie zarządzany bez perspektywy nadejścia kolejnego kryzysu, na zasadzie, że "przecież jest kasa". W okresie ostatnich 12 miesięcy w górę poszły notowania wszystkich światowych spółek rafineryjnych (sprawdziłem Royal Dutch Shell, BP, Total, Chevron, BHP Billiton). Od kilku do kilkunastu procent, wszystkie powyższe spółki wypłaciły dywidendę. Orlen jest 12 procent pod kreską.


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.