Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Zwiezdy bez daty to te wczesne, czy późne też są?

Te z datami i pasami to od lat 50 wychodziły. Żółte mechanizmy 38-39 rok, lata 40 białe bez pasów i oznaczeń, najwcześniejsze mają biały balans i otwory na płycie na śrubki od dekielka wewnętrznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Może warto by opracowanie o Penzie uzupełnić o takie informacje?

 

Kiedyś zamieszczałem link do bardzo ciekawego wątku o Zwiezdach, ale widzę że wygasł :(http://chasy.ru/forum/topic/143-lip-t18-zif-3gchz/

 

Wstawię z mojego archiwum - ewolucja Zwiezdy - zdjęcia z neta

 

post-98945-0-88618000-1585034634_thumb.jpg post-98945-0-21222200-1585034636_thumb.jpg

 

 

Edytowane przez Kirov57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukradnę te fotki i wstawię do artykułu o Penzie :) ok?

Ja nie widzę przeszkód ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę przeszkód ????

Dzięki, dodałem fotki i informacje na ich temat. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, wiem, że się wszyscy dziś martwią i zastanawiają co będzie. Źródeł jest sporo - sam zmęczyłem się już tym, by nadal zmęczyłem brnąć w trocinach z mediów. Dlatego polecam to co przedstawia think tank Jacka Bartosiaka, Startegy&Future. Myślę, że to cenne źródło informacji i rzetelnych analiz, Bartosiak to też człowiek stojący poza polityką, a szczerze zatroskany o Polskę - polecam.

https://strategyandfuture.org/eschatologia-koronawirusa-nowy-wspanialy-swiat-przed-nami/

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się wątek o Majakach, może by co nieco rozjaśnił. Ta sama tarcza (wzór), dwie fabryki, dwa sposoby tłoczenia wcięcia pod subsekundę w ramach jednej z fabryk ;)

post-67402-0-63775900-1585782931_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracownia restauracji zegarów i zegarków w petersburskim Ermitażu. Fajny film, polecam. 
https://www.youtube.com/watch?v=70HkOFxTAEc&feature=share&fbclid=IwAR1KkyqlVQKP621kkJSRwiTIJoeE3sr5ZCWCGkxUhN4Wx0SquLvI2dmZ1JY


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach te technologie, polecam włączyć napisy z tłumaczeniem. Pewnie trochę pokaleczony będzie przekaz, ale w większości jasny. Film bardzo ciekawy.

 

----

 

A ja wracam jeszcze do Majaków. Ta konkretna tarcza z 1MFZ trafiła mi się w kopercie typowo Majakowej (środkowy egzemplarz), ale też w hermetycznej (z lewej). Najpierw myślałem, że to przekładka. Przekopując internety trafiłem jednak na trzy kolejne takie przypadki, zdjęcia poniżej. Co o tym sądzicie, to wciąż przekładki? Cztery przypadki to niby nie mało, choć przy milionowych nakładach radzieckich zegarków...

post-67402-0-40584400-1585860530_thumb.png

post-67402-0-90255200-1585860533.png

post-67402-0-93207900-1585860536.png

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach te technologie, polecam włączyć napisy z tłumaczeniem. Pewnie trochę pokaleczony będzie przekaz, ale w większości jasny. Film bardzo ciekawy.

 

----

 

A ja wracam jeszcze do Majaków. Ta konkretna tarcza z 1MFZ trafiła mi się w kopercie typowo Majakowej (środkowy egzemplarz), ale też w hermetycznej (z lewej). Najpierw myślałem, że to przekładka. Przekopując internety trafiłem jednak na trzy kolejne takie przypadki, zdjęcia poniżej. Co o tym sądzicie, to wciąż przekładki? Cztery przypadki to niby nie mało, choć przy milionowych nakładach radzieckich zegarków...

attachicon.gifmajak1.png

attachicon.gifmajak2.png

attachicon.gifmajak3.png

Zależy z której fabryki wyszedł.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie w hermetycznych (moja i 3 z sieci) są z 1MFZ. To znaczy tak myślę, bo nie mają na tarczy oznaczenia fabryki. Petrodworecka ma logo pod nazwą (widać na mojej z prawej strony).

Edytowane przez JanekTheFizyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie w hermetycznych (moja i 3 z sieci) są z 1MFZ. To znaczy tak myślę, bo nie mają na tarczy oznaczenia fabryki. Petrodworecka ma logo pod nazwą (widać na mojej z prawej strony).

No to prawilnie. Majaka w hermetycznych widziałem wyłącznie z pierwszej-moskiewskiej.

A czarna tarcza w hermetycznej kopercie - ciekawa. Nie wiedziałem, że była taka konfiguracja.


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiedziałem, że w ogóle była. Ale chyba źle patrzyłem, czyżby miedziany u kchrapka był właśnie w hermetycznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiedziałem, że w ogóle była. Ale chyba źle patrzyłem, czyżby miedziany u kchrapka był właśnie w hermetycznej?

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do towarzyszek i towarzyszy: używacie myjek ultradźwiękowych? Mam trochę gratów które wymagają czyszczenia, nie tylko zegarków, ale okulary, biżuteria żony itd. jest ich trochę na allegro ale która dobra to nie wiem. Poza tym nawet płyny są, nie da się wodą jakimś detergentem tego załatwić? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie. Też bym sobie może sprawił takie coś jeśli dobrze by działało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Pytanie do towarzyszek i towarzyszy: używacie myjek ultradźwiękowych? Mam trochę gratów które wymagają czyszczenia, nie tylko zegarków, ale okulary, biżuteria żony itd. jest ich trochę na allegro ale która dobra to nie wiem. Poza tym nawet płyny są, nie da się wodą jakimś detergentem tego załatwić? :)

 

Ja używam, kupiona chyba w Fielmannie. Używam wody z płynem do naczyń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do towarzyszek i towarzyszy: używacie myjek ultradźwiękowych? Mam trochę gratów które wymagają czyszczenia, nie tylko zegarków, ale okulary, biżuteria żony itd. jest ich trochę na allegro ale która dobra to nie wiem. Poza tym nawet płyny są, nie da się wodą jakimś detergentem tego załatwić? :)

Da się - kapsułki do czyszczenia protez zębowych Corega, oranżadka. Można je kupić choćby w Rossmanie i Tesco, za kilkadziesiąt groszy-złotówkę. Wrzucasz złoto, plastik. Czyściłem tym również stal i ceramikę. Przez noc czyści ze wszystkiego co jest biologiczne do nowości. Nie polecam z kolei wkładać do oranżadki metali, które wchodzą w reakcję z potasem, azotem i oczywiście związkami sodu. 

Myje w sumie identycznie jak myjka soniczna.


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a gdzie stare sposoby z sodą oczyszczoną i kwaskiem cytrynowym?

A swoją drogą używam podobnego

 

dc93fa3903707867c89f63309c5fbad3.jpg

Edytowane przez Brat Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ostatnio dużo reklamuję, mam nadzieję, że nie macie mi za złe. :)
Myślę, że niezły link dla mieszkańców Warszawy i okolic. Uczciwie stwierdzam - Maciek to jeden z lepszych majstrów w mieście. Naprawi wszystko, nie brakuje mu części, dotacza samodzielnie nowe, jeśli trzeba. Zwykłe naprawy w bardzo dobrych cenach, zlecenia ekstra, kosztują już ekstra, ale gość umie poczarować, konstruuje prototypy własnych mechanizmów.
Młody chłop, jeszcze nie ma 30 lat zaczął z własną pracownią, więc warto wesprzeć.

https://www.facebook.com/Zegarmistrz-Warszawa-Praga-102166264564707/


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrych fachowców trzeba reklamować :)


Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.