Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sawcio68

Kieszonki i kieszonkowcy, czyli wszystko co na dewizce wisi.....

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że sam sobie odpowiedziałeś :)

miedź i mosiądz (ale bardziej to drugie) i ew. galwanizowane.

 

No chyba że w złotym patku to wtedy ze złota :rolleyes:

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pod sztancę wpadło. Oby z miękkiego surowczyka.

Czasem pewnie się też trafił paluch pracownika.

 

Daj fotkę stalowych wskazówek, styl Ludwikowski czy katedralny do mnie nie przemawia.

Edytowane przez szalony amator

  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę, ale niewiele widać...

 

post-27317-0-28449400-1564848495_thumb.jpg

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo mnie to męczyło więc poszedłem sprawdzić

czy nie wprowadziłem Cię w błąd

 

post-27334-0-99335000-1564849823_thumb.jpg

tu masz ludwiki

 

post-27334-0-69060900-1564849937_thumb.jpg

a tu masz barwione termicznie stalówki

 

Oczywiście mogą być też stalowe ludwiki i galwanizowane - ale po co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo mnie to męczyło więc poszedłem sprawdzić

czy nie wprowadziłem Cię w błąd

 

attachicon.gifmagnes.jpg

tu masz ludwiki

 

attachicon.gifmagnes2.jpg

a tu masz barwione termicznie stalówki

 

Oczywiście mogą być też stalowe ludwiki i galwanizowane - ale po co

Włóż stalowe do metalowego lub plastikowego pudełka i tryśnij trochę WD albo innego oleju... 

Widzę, że się pożywię

pewnie tak...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włóż stalowe do metalowego lub plastikowego pudełka i tryśnij trochę WD albo innego oleju... 

 

Nie rozumiem czy po WD staną się antymagnetyczne - magnes je nie będzie przyciągał ?

 

Widzę, że się pożywię

 

Wywrotowcom i pasożytom NASZE STANOWCZE NIE !! ;)

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czy po WD staną się antymagnetyczne - magnes je nie będzie przyciągał ?

 

 

Wywrotowcom i pasożytom NASZE STANOWCZE NIE !! ;)

Chodzi mi o postępującą korozję na Twoich wskazówkach...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... a byłem tak blisko posiadania mechanizmu z wychwytem chronometrowym - niestety podczas milionowej próby uruchomienia połamałem go do reszty i... poszedł na części. 

 

A szkoda, całkiem ładny mechanizm był, tylko niestety wychwyt i balans były już naprawiane wcześniej, koło wychwytowe nyło pogięte, rubinowy przerzutnik zamontowany odwrotnie na osi, oś koła wychwytowego nieoryginalna i się zacinała...

 

Chciałem nawet dobrać nową oś (tzn wychwytu), ale przy próbie prawidłowego załozenia odwrotnie zamontowanego przerzutnika na dorobioną oś balansu obręcz pękła, przerzutnik diabli wizęli i... tyle po moim mechanizmie.

 

A sprzedawca ostrzegał mnie, że zegarmistrz już próbował i poległ, cóż, zawsze muszę być parę stów w plecy żeby uwierzyć :(

 

Za to jak mi się kiedyś trafi podobny, może z dwóch zrobi się jeden cały, więc... czekam cierpliwie :)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... a byłem tak blisko posiadania mechanizmu z wychwytem chronometrowym - niestety podczas milionowej próby uruchomienia połamałem go do reszty i... poszedł na części.

 

Samo życie ech :(

 

Chodzi mi o postępującą korozję na Twoich wskazówkach...

 

Po prostu nie lubię mieć tłustych rączek :D . A tak na poważnie zaraz jak je kupiłem to miałem szczytne zamiary podzielić na te dobre i na te do odrdzewienia, potem te odrdzewione pobarwić termicznie - na niebiesko, kupiłem specjalny kociołek z temperaturą płynnie regulowaną do 480  C /jeśli ktoś jest zainteresowany tanio oddam :) /. Zaopatrzony w odpowiedni sprzęt rozpocząłem segregację

 

post-27334-0-92779600-1564924059_thumb.jpg

 

i wtedy weszła moja żona /za której namową kiedyś zacząłem zbierać i naprawiać zegarki/ i ze śmiechem powiedziała że nigdy jeszcze nie widziała faceta - kopciuszka wybierającego mak z popiołu. Całe dobre chęci szlag trafił - te pudełka z tyłu z przegródkami to są te przebrane, pogrupowane rodzajami i rozmiarami.

 

post-27334-0-85469300-1564924307_thumb.jpg

 

Kopciuszka już więcej nie zobaczy, a całą resztą niech już się martwią nabywcy spadku :D .

 

Pozdrawiam

Roman

 

p.s. No i znowu zamiast naprawiać jakiś zegarek to siedzę przed komputerem. No ale zaraz odbieram wnuczkę z pociągu więc będziecie mieli spokój ode mnie na jakiś czas.

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romanie, to najwłaściwsze miejsce na dowody wiedzy, doświadczenia, pasji... a chęci pomocy Ci nie brak :)

... a o żonach, które namawiają do zbieractwa (i myślistwa) nie słyszałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pmwas

Wyobraź sobie, że każdą część można dorobić.

Nie musi się udać ale wyobrażać sobie można.

Mam drugiego nowszego nakręcacego z koronki.

Ullyse Bretting. Też z pivotem ale bez osi na nim.

Mocno kombinowany przez fachowców.

Zamierzam go uruchomić może jeszcze w tym roku.


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wiem, ze można by (teoretycznie) ten chronometr wciąz uruchomić. jednak - koszt dorobienia tych części jest potencjalnie ogromny, a nikt nie da gwarancji, ze po naprawie (dorobieniu) przerzutnika i osi wychwytu, z tym pogiętym kołem zegarek ruszy. 

Więc można by zainwestować sporą kasę w dorabianie części (bo sam tak drobnej obręczy z cieniutkim nacięciem na mikro-kamyczek, który może się znajdzie, a może nie - nie dorobię), tylko po to, by stwierdzić, że jednak się nie da...

 

Cóż - czasem spotyka się ten model niesprawny, a ja mam teraz trochę części - może kiedyś uda się uruchomić dzięki temu jakiś inny egzemplarz.

Edytowane przez pmwas
coś to nie po polskiemu było...

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wiem, ze można by (teoretycznie) ten chronometr wciąz uruchomić. jednak - koszt dorobienia tych części jest potencjalnie ogromny, a nikt nie da gwarancji, ze po naprawie (dorobieniu) przerzutnika i osi wychwytu, z tym pogiętym kołem zegarek ruszy. 

Więc można by zainwestować sporą kasę w dorabianie części (bo sam tak drobnej obręczy z cieniutkim nacięciem na mikro-kamyczek, który może się znajdzie, a może nie - nie dorobię), tylko po to, by stwierdzić, że jednak się nie da...

 

Cóż - czasem spotyka się ten model niesprawny, a ja mam teraz trochę części - może kiedyś uda się uruchomić dzięki temu jakiś inny egzemplarz.

Co to za model? Jest szansa na fotkę? Byłbym zainteresowany zakupem... :)

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech - cholera, rozłożyłem go na częsci i porozkładałem do pudełeczek - zmontowanie tego z powrotem do kupy będzie teraz trudne. Ale mogę Ci go wysłać w częściach, może brakować śrubek, bo resztę (chyba) spokojnie znajdę...

 

Głupie to trochę, ale się wściekłem i go rozmontowałem. Ot tak...

 

Śrubki będzie cieżko zidentyfikować, bo wsadziłem je do pudełeczka ze śrubkami - mam bardzo duze braki w śrubkach i w sumie potraktowałem je jako nagrodę pocieszenia... 

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-89854-0-81678700-1564933314.jpg

 

Może taki? Ten jest dość popularny.

To jest zdjęcie z internetu ale takiego rozbitka lub bardzo podobnego gdzieś też mam.

Edytowane przez szalony amator

  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, mam nawet w aparacie fotkę, to wrzucę jak będę w domu...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, będę czekał... Mam też coś podobnego do tego, który pokazał Janusz...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a może by spróbować jeszcze raz? Szkoda, że rozebrałem go "do rosołu" - szatony, kamienie nakrywkowe, wszystko...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć nie zawodzi, tak to wygląda z natury.

Stan jest niezły. Tak naprawdę brakuje wałka, kół na wałku naciągu, kół zmianowych, tarczy.

 

post-89854-0-86856000-1564994807_thumb.jpg

post-89854-0-15393100-1564994826_thumb.jpg

post-89854-0-75510000-1564994853_thumb.jpg


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jest podobny


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pora na coming out.

Zrobiłem to!

Krzysztofie masz prawo do ostrej krytyki.

Ale proszę maksimum tylko jedna taka jej mać i jeden uj.

 

Na ostudzenie emocji pokażę narzędzia do czyszczenia, polerowania małych stalowych elementów.

post-89854-0-63221300-1565090820_thumb.jpg

Od lewej 3 wyroby współczesne firmy valorbe.

Wszystko syntetyczne "pilniki", polerowniki, i kamień degussit. Dalej bukszpan, wykałaczka, pył zeskrobany z bardzo drobnej osełki wymieszany z kroplą oleju i pasta polerska.

Kotwica przed odświeżaniem

 

post-89854-0-81639300-1565091555_thumb.jpg

 

Kotwica i koło wychwytu w trakcie

post-89854-0-82043400-1565091707_thumb.jpg

post-89854-0-35514500-1565091814_thumb.jpg

 

 

Stan obecny....

post-89854-0-75453900-1565092225_thumb.jpg


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co? Szlycznie wyjszło... :) Takie narządzia to fajne są... 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie ciekawe co wtedy Patek robił u siebie.

Surowy mechanizm to pewnie Le Coultre, ale ta "uskrzydlona" kotwica?

Czy to nie ten sam kształt jak u Vacherona?

Jakiś standard może, podobną stosował Assmann (póżniej).

Edytowane przez DEMEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko podpolerować nakrywkę czopa koła wychwytowego i będzie gicio... Ten mały wkręt od nakrywki powinien być niebieski czy srebrny?

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.