Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Warsztaty 9 / 2015 Technika pracy na tokarce zegarmistrzowskiej - powtórzenie z modyfikacją

• Zamknięty Temat jest zamknięty
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 Eugeniusz Szwed

Eugeniusz Szwed

Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ

• Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ
  • 1117 postów

Napisano 11 listopad 2015 - 23:47

Warsztaty 9 / 2015 

Temat: "Technika pracy na tokarce zegarmistrzowskiej" sobota 21 listopada, godz 10:00 siedziba Victorinox ul. 17 stycznia 62

Nic ze soba nie należy brać. Ważna jest chęć poszerzania wiedzy z zakresu zegarmistrzostwa, wolny czas i uśmiech na twarzy  :) 

Zapomniałem dodać - punktualność !!!

1.  eye_lip

2.  STARUSZEK

3.  witia

4.  wost3

5.  Tomasz Siwik

6.  Adam Tomaszewski

7.  Robert Frączak

8.  Jacek Jarocki

9.   techoic

10. Szymon

11. miwa

12. lec

13. blase

14. jurekjb

15. Marek Skorupski - PW

16. Aleksander Tomal - PW

17. Maciej Dabrowski - PW

Użytkownik Eugeniusz Szwed edytował ten post 19 listopad 2015 - 12:41

• 0

#22 pk_kamil

pk_kamil
  • Użytkownik
  • 3292 postów

Napisano 12 listopad 2015 - 20:41

Eugeniusz, takie mam pytanie - na każdym spotkaniu podajemy swoje dane: nick, adres mailowy, telefon (chyba) po to jak mówisz, że będą wysyłane informacje o nastepnych warsztatach. Jak do tej pory nic nie dostaję. Pytanie brzmi: czy coś było wysyłane?

Szkoda, dopiero teraz dowiedziałem się o warsztatach - bardzo zresztą ciekawych, ale... - no cóż innym razem dane mi pewnie będzie z nich skorzystać. W tym terminie mam już inne spotkania planowane już dość dawno temu. Szkoda.

Życzę zatem owocnych warsztatów Wszystkim Klubowiczom.

• 0

#23 Eugeniusz Szwed

Eugeniusz Szwed

• 1117 postów

Napisano 16 listopad 2015 - 14:23

Widzimy się zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami w sobotę. Nasz wykładowca, znany Wam już Karol Roman będzie prowadził zajęcia w oparciu między innymi o materiały, które mogę Wam przesłać. Są to skany i jest tego trochę. Chętnych / powinni być chętni wszyscy ! /  proszę o info na pw z podaniem adresu email. Postaram się Wasze prośby szybko zrealizować. Może żeby to sprawniej poszło zrobilibyśmy tak ze ja komuś wysyłam a ten ktoś następnemu  :)

• 0

#24 Eugeniusz Szwed

Eugeniusz Szwed

• 1117 postów

Napisano 22 listopad 2015 - 13:25

Dla warsztatów można stracić głowę ... :)  

Załączone miniatury

• DSC02504.jpeg

• 0

#25 Robert Frączak

Robert Frączak
  • Stowarzyszenie
  • 326 postów

Napisano 22 listopad 2015 - 19:28

Więcej zdjęć znajdziecie na naszej stronie FB.

• 0

#26 Eugeniusz Szwed

Eugeniusz Szwed

• 1117 postów

Napisano 24 listopad 2015 - 19:20

Nie wiem czy było tak znakomicie, że wszyscy stracili głowy jak ten "gość" na krześle czy wręcz odwrotnie i nie ma o czym mówić  :)

O tych warsztatach i o tym co dalej napiszę kilka słów, ale dopiero gdy znajdę trochę wolnego czasu.

Użytkownik Eugeniusz Szwed edytował ten post 26 listopad 2015 - 10:20

• 0

#27 Eugeniusz Szwed

Eugeniusz Szwed

• 1117 postów

Napisano 29 listopad 2015 - 12:59

Ostatnie warsztaty to tokarki, tokarki i tokarki ! Spotkanie składało się z dwóch części. Pierwsza, to teoria czyli wprowadzenie w świat tych precyzyjnych maszyn i narzędzi wykorzystywanych w pracy zegarmistrzów. Wszystko to przybliżył nam Karol wzbogacając swój wykład o elementy poza książkowe wynikające z praktyki. Następna część zajęć to praktyka i żywy kontakt z obrabiarkami. Tę część poprowadził Marian pokazując tokarki i ich możliwości. Kto chciał mógł nawet spróbować swoich sił ... wychodziło to raczej marnie, ale prawdę mówiąc żaden z nas na co dzień nie pracuje przy takich maszynach. Efekt był łatwy do przewidzenia  :)

Warsztaty trwały prawie do 15 ! 

Nawet jeśli ktoś nigdy nie będzie toczył, frezował, wiercił czy zdobił jakikolwiek element mechanizmu zegarka, to z całą pewnością te warsztaty przybliżyły wszystkim uczestnikom "warsztat zegarmistrza" i pozwoliły spojrzeć na mechanizm zegarka z perspektywy precyzjnej pracy jaką trzeba włożyć w wykonanie poszczególnych jego części.

Było też o materiałach stosowanych na noże tokarskie, wiertła i frezy. Karol z Marianem mówili też jak prawidłowo ostrzyć takie narzędzia i jak nimi pracować aby służyły jak najdłużej.  Było ciekawie i bardzo warsztatowo. Dla Igora, naszego gospodarza tym razem znowu nie starczyło czasu ...

Bardzo dziękuję Wam wszystkim uczestnikom spotkania, wykładowcom i gospodarzowi. Wspólnie z Igorem już szykujemy test zaliczeniowy /z przymróżeniem oka oczywiście /  z całego rocznego cyklu warsztatów. Będą dyplomy, trochę zabawy, ale i prezentacje. Wszystko to już w grudniu  :)

• 0

#28 pk_kamil

pk_kamil
  • Użytkownik
  • 3292 postów

Napisano 29 listopad 2015 - 22:17

tylko zapodaj z wyprzedzeniem jakiś dogodny dla wszystkich termin :]

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych