Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Certina DS-1 albo... Omega Aqua Terra na 30stkę do 16k

dylemat na nową drogę życia omega certina urodziny aqua terra

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#21 kmpiast

kmpiast
  • Nowy Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 09 listopad 2015 - 17:57

nicon - dzięki za dobrą radę, mi właśnie też bransoleta DS1 nie podeszła, ale co by nie mówić świetny czasomierz i porównywanie go do AT trochę krzywdzące dla Certiny, stąd tytuł mojego posta aburdalny, bo tednak inna liga. Gratuluje super zegarków. Swoją drogą 300m to byłby mój EDC w wersji bardziej sportowej, gdyby nie Aqua Terra.

Drake - gratuluje zakupu i wyboru! zazdroszczę ;) 

Co do kupowania żonie (przyszłej) - do tego będzie wiele okazji, ale jednak liczę że z Omegą na nadgarstku;) 

Dam już spokój na ten moment Certince, ale polecam DS1 powermatic 80, pomijając bransoletę i kontrowersje wokół elementów mechanizmu, świetny odświeżony design DS1 z lumą. 

• 0

#22 zuras

zuras
  • Nowy Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 09 listopad 2015 - 21:56

Zostań przy zbieraniu na Omegę (nową lub używaną). Nie ma nic lepszego jak zakup tego jednego, wymarzonego zegarka (przynajmniej w tej chwili jednego). Ja, 4 lata temu, poszedłem w stronę zapychacza :) i dopiero niedawno stałem się szczęsliwym posiadaczem tego co chciałem (Oris). Dlatego, lepiej poczekać i być w pełni zadowolony. A Twoje plany wcale nie wróżą szybkiego zakupu czegoś innego w późniejszym czasie (uwierz mi, będzie na co wydawać i będzie miał kto wydawać ;) ).

• 0

#23 lukaszr

lukaszr

"pustka jest ideą chleba" - A. Mickiewicz

• Użytkownik
  • 2422 postów

Napisano 09 listopad 2015 - 22:13

Ja tam nie rozumiem tej rozterki,
absolutnie kup omegę i to w miarę szybko, bo jak dostaniesz
po ślubie 50-letni plan remontów to ci się zbieranie wydłuży do bliżej nieokreślonego terminu :) :) :)
  • 0

#24 Big Z

Big Z
  • Użytkownik
  • 319 postów

Napisano 10 listopad 2015 - 01:27

Też miałem takie zgryzoty, zresztą mam dalej.... moim jednorożcem też jest omega, tylko ciut większa :)

Ale nie o mnie chciałem pisać.

Spełnij marzenie. Potem może nie być czasu i pieniędzy.

A zegar nawet jeśli Ci się znudzi za jakiś czas ( a znudzi się na pewno) to odsprzedaż jeszcze w dobrej cenie.

Więc raz jeszcze:

Spełnij marzenie. Chociaż Ty :)

• 0

#25 mati7811

mati7811
  • Użytkownik
  • 928 postów

Napisano 12 listopad 2015 - 02:11

Któryś z kolegów pisał żebyś się zastanowił bo na omedze się nie skończy i ma 100% racji. Ja właściwie cale życie nie nosiłem wcale zegarków. Wręcz dziwiłem się po co ludzie je noszą jak teraz godzinę sprawdza się w telefonie. O tych co kupują zegarki za kilka lub kilkanaście tysięcy myślałem - idioci! Generalnie lubię wydawać pieniądze na nowe gadżety i któregoś dnia stwierdziłem ze już chyba wszystko mam i nie mam co kupić. Jaka to męka straszna bo kasa w kieszeni świerzbi a tu brak pomysłu. I nagle pomyślałem, kupie sobie fajny zegarek. Oczywiście jeden porządny i na cale życie bo w sumie wypada. Myślałem nad tym zakupem tydzień. Szukałem faworyta i zapoznawałem się tematem. W tym czasie budżet który sobie ustaliłem na ten zakup wzrósł z  1 tyś zł do 5 tyś zł. Wreszcie po kilku przymiarkach trafił swój na swego i 5 tyś pękło ale budżet zachowany. Drapałem się po głowie po co to i na co ale po paru dniach obcowania z nowym nabytkiem już wiedziałem ze zrobiłem świetny zakup. Nie będę was już zanudzał moja historia ale ten właśnie pierwszy zegarek kupiłem w lipcu tego roku. Do dnia dzisiejszego dokupiłem jeszcze 5 zegarków i to na pewno nie koniec. Jak zarazie z żadnym nie mogę się rozstać. Codziennie poświęcam tematyce zegarków sporo czasu bo przecież trzeba rozwijać pasje. No i czas chyba rozejrzeć się jak jakim większym rotomatem bo żona już nie może patrzeć na codziennie porozkładane pudelka które zajmują cały spód ławy w salonie . Pozdrawiam wszystkich zarażonych  :D  

P.S. Co do omegi to ja wole na niej skończyć niż od niej zaczynać.

Użytkownik mati7811 edytował ten post 12 listopad 2015 - 02:17

• 0

#26 JanuszS

JanuszS
  • Użytkownik
  • 221 postów

Napisano 14 listopad 2015 - 00:13

Ktoś kiedyś na tym forum napisał że jeżeli po 6 miesiącach poszukiwań pierwszy zegarek

który chciałeś w dalszym ciągu będzie Twoim nr 1 , to jest właśnie ten.

Potwierdzam

Po 6 miesiącach szukania kupiłem AT  41,5 Master, taką jak kolega Drake.

i czuję się z nią świetnie.

Kup AT

pozdrawiam

• 0

#27 Gość_Analityczka_*

Gość_Analityczka_*
  • Gość

Napisano 15 listopad 2015 - 21:25

Akism ma do sprzedania taką jak chcesz z ramką, nówkę w dobrej cenie.

• 0

#28 kmpiast

kmpiast
  • Nowy Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 21 listopad 2015 - 22:10

A więc marzenie spełnione! :) Jak się z tym czuję? Świetnie! Polecam!

Nie spodziewałem się, że tak szybko się to potoczy, jak by nie było, temat założyłem dwa tygodnie temu ;) Ale użytkownik akism miał na sprzedaż okaz w idealnym stanie (dzięki jego podejściu do zegarków mam prawie nówkę, podziękowania należą się też pierwszemu właścicielowi, którego nie poznałem, ale pozdrawiam!)

Trochę się jednak obawiałem czytając różne dyskusje czy rozmiar 41,5 mi podejdzie, ale jest idealny :)

Warto spełniać zegarkowe (i nie tylko) marzenia, podziękowania do wszystkich, którzy mi doradzali.

Fotki na szybko - przepraszam za jakość, robione kalkulatorem ;)

om2.jpg

• 0

#29 kmpiast

kmpiast
  • Nowy Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 21 listopad 2015 - 22:11

om.jpg

• 0

#30 Istvan

Istvan
  • Użytkownik
  • 4072 postów

Napisano 22 listopad 2015 - 07:25

Na pewno się nie uda przeżyć o jednym zegarku. :)
  • 0

#31 Krystian

Krystian
  • Użytkownik
  • 6513 postów

Napisano 22 listopad 2015 - 08:10

Gratulacje
  • 0

#32 Lincoln Six Echo

Lincoln Six Echo
  • Sprzedawca Profesjonalny
  • 8836 postów

Napisano 22 listopad 2015 - 14:37

No i zapodałeś sobie pierwszą działkę. ;) Sam nie wiem, czy to dobrze, że na początek od razu wziąłeś crack. ;)

• 1

#33 nicon

nicon
  • Użytkownik
  • 4070 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 01:32

Gratulacje, krótka piłka, pomyśl ile zaoszczędziłeś nie odsprzedając substytutów ;).

• 0

#34 meXy

meXy

Master

• Użytkownik
  • 3113 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 21:59

Gratuluję, dobra decyzja!
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: omega, certina, urodziny, aqua terra

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych