Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MasterMind

Zegarek Patek Philippe sprzedany za 7,3 mln franków - na wp.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Na wp.pl notka o wyjątkowo drogim zegarku. Najciekawsze jak zawsze komentarze. Za serce szczególnie ujęły mnie:

 

arci 2015-11-08 1 godzinę i 57 minut temu

Macie takie samo pojęcie o zegarkach jak pewien nowobogacki rusek co pojechał do Szwajcarii,zawiózł tam do zegarmistrza sowiecki budzik i powiedział: zrób mi pan z tego zegarek na rękę,drugi mniejszy dla żony,a trzeci za robociznę dla siebie.

 
Arek 2015-11-08 (22:58)

Jakim trzeba być snobem by zapłacić za coś takiego. Choć zarabiam bardzo dobrze (ok. 15 tys PLN /m-c) to gdybym nawet sr4ł frankami to nie wydałbym więcej na zegarek niż 500 PLN. Dla zasady.

 

~ironia 2015-11-08 (18:09)

W sam raz dla Slawka Nowaka!

 

~lodzia 2015-11-08 (16:18)

To jest nieprawda Ja sprzedałem swój zegarek koledze za 100.000.000zł a kupiłem od niego skarpetki za 100.000.010zł Mój kolega ma najdroższy zegarek a ja najdroższe skarpetki

 

~bonzo 2015-11-08 (13:04)

Cholera, miałem go kupić ale przegapiłem aukcję.

 

 

No i nie mogło zabraknąć czegoś w stylu:

 

 
NabywcategoPatka 2015-11-07 (23:23)

Wierzcie mi, kazdy milionik, ktory na niego wydalem byl warty tej ceny. Siedze teraz na Manhattanie, na 35 pietrze i trzymam go w dłoni. 30 letni scotch rozplywa sie po moich kubkach smakowych, dym kubanskiego cygara rolowanego na udach nieletnich kubanek wchodzi mi do pluc, a ja patrzę na niego. I go dzwigam, ciezki jest. szczere zloto. oj ludki, ludki. Sorry, ze nie daje polish lerttes, ale nie mam polish klawiatury tutaj.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Polska jest, za przeproszeniem, cywilizacyjnym zadupiem, które tak naprawdę nie liczy się w świecie."

 

"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów. "

 

 

Stanisław Lem


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trolle były i będą zawsze. Nie zwracać uwagi i nie karmić ;)

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Jakie znowu trolle? Jakie cywilizacyjne zadupie? To raczej my w temacie zegarków jesteśmy oderwani od rzeczywistości. Poza forum świat wygląda zupełnie inaczej. Dla większości normalnych ludzi, wydanie na zegarek 30, 50, 100 tys. zł, jest irracjonalne. A jak cena idzie w miliony, to już w ogóle nie ma o czym mówić. Stąd te prześmiewcze komentarze. Innych wypowiedzi trudno było się spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie znowu trolle? Jakie cywilizacyjne zadupie? To raczej my w temacie zegarków jesteśmy oderwani od rzeczywistości. Poza forum świat wygląda zupełnie inaczej. Dla większości normalnych ludzi, wydanie na zegarek 30, 50, 100 tys. zł, jest irracjonalne. A jak cena idzie w miliony, to już w ogóle nie ma o czym mówić. Stąd te prześmiewcze komentarze. Innych wypowiedzi trudno było się spodziewać.

Prześmiewcze?, idiotyczne.

Normalni ludzie zdają sobie sprawę ze dzieła sztuki osiągają, wysokie,irracjonalne ceny.....

P.S Termin "cywilizacyjne zadupie" sformułował Stanislaw Lem.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Prześmiewcze?, idiotyczne.

Normalni ludzie zdają sobie sprawę ze dzieła sztuki osiągają, wysokie,irracjonalne ceny.....

Dla nas to są dzieła sztuki. Dla ludzi nie interesujących się zegarkami, to tylko przeszacowane mierniki czasu z archaicznymi mechanizmami. Marek, czas wrócić na ziemię  :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem w ten weekend na Audio Show 2015...

Ciekaw jestem co by pisali o tym sprzecie :D

 

7 mln zł - najdroższy system audio świata!

 

"Living Voice Vox Olympian. Bez wątpienia jeden z największych, jeśli nie największy hit tegorocznej wystawy. A już z całą pewnością - najbardziej kosztowny. Brytyjska firma jest kojarzona przede wszystkim z zestawami głośnikowymi o wysokiej skuteczności - idealnymi do wzmacniaczy lampowych.

 

W skład prezentowanego systemu wchodzą kolumny Living Voice Vox Olympian oraz lampowe wzmacniacze Kondo, o niebagatelnej mocy ... 16W na kanał !

Dodajmy, że wyprodukowanie jednej pary tych kolumn zajmuje pięciu wykwalifikowanym rzemieślnikom aż 2000 godzin pracy: 1400 godzin potrzeba na obudowę, a 600 na elementy metalowe z brązu, srebra i złota."

post-25547-0-67206000-1447076720_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Mariusz, 

audiofilizm to tak samo odjechany temat. Pamiętam jak wiele lat temu kumpel podrzucił mi do poczytania "Hi-Fi i Muzyka" (wówczas w wersji czarno-białej), bo chciałem kupić jakiś sprzęt do słuchania muzyki. Jeszcze wtedy nie byłem audiofilem. W oczy rzucił mi się test okablowania i nie mogłem zrozumieć jak to możliwe, że za 1 m Siltecha trzeba zapłacić prawie 3000 zł. Uznałem, że trzeba być nieźle porąbanym żeby wydać tyle kasy na 1 metr kabla. Później jak temat mnie zaabsorbował, to kupiłem okablowanie PAD za jeszcze większą kasę. Wracając do zegarków, nie dziwię się, że ludzie nie interesujący się tematem mają negatywny (w naszym odczuciu) punkt widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest ze wszystkim eksluzywnym. Ludzie nie interesujacy sie danym tematem i nie bedacy swiadomymi pasjonatami/smakoszami nigdy nie zrozumieja jak mozna wydac kupe pieniedzy na zegarki, sprzet audio, tuning samochodowy czy drogie alkohole. Tacy "maniacy" zawsze beda "napietnowani", wysmiewani i niezrozumieni, ale to juz nie moj problem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że i ludzie interesujący się tematem mogę mieć negatywne odczucia co do ceny takiego zegarka.

 

Toć w cenie tego jednego Patka (25 000 000 zł) można stworzyć całą, urywającą głowę i inne części ciała kolekcję, składającą się z bagatela 100 szt. zegarków najlepszych marek na rynku, mając do dyspozycji ponad 250 tyś złotych na każdą sztukę!


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myslac, mozna rowniez zlozyc niezla kolekcje kilku swietnych zegarkow zamiast kupic zwyklego Rolexa itd., itp., etc.,... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że i ludzie interesujący się tematem mogę mieć negatywne odczucia co do ceny takiego zegarka.

 

Toć w cenie tego jednego Patka (25 000 000 zł) można stworzyć całą, urywającą głowę i inne części ciała kolekcję, składającą się z bagatela 100 szt. zegarków najlepszych marek na rynku, mając do dyspozycji ponad 250 tyś złotych na każdą sztukę!

Można również mieć 1000 grafik Picassa lub jedne "Słoneczniki' Van Gogha..

 

Wolny wybór.:)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, przecież WP, Onet, Interia itp. to jest szambo jeżeli chodzi o dział komentarzy. Ten akurat to perełka w tym szambie, całkiem śmieszny ;):

To chyba stalowy zegarek jest.

Potwierdzam, ze w skali onetu, interi, wp, itd, te komentarze to pelna kultura i intelektualne wyzyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda i smutna refleksja, że komentujący nie zauważyli właściwego kontekstu dla sensu wydania takiej kwoty na aukcji Only Watch …

 

Wogóle to czemu ma służyć powielanie na forum tak krótkowzrocznych i bezmyślnych komentarzy?  Cała ta dyskusja toczy się w niewłaściwym kierunku w stosunku do tak szlachetnego przedsięwzięcia.    


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..krotkowzrocznemu pojmowaniu otaczającego swiata przez znakomitą część społeczenstwa w jakim zyjemy.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bingo. Nagrodę wyślemy pocztą.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Tutaj bym się nie doszukiwał aż takiej analogii, bo każdy kto kupuje zegarek zdaje sobie sprawę że ten za 1mln zł nie odmierza czasu lepiej niż ten za 500zł, a wręcz często gorzej. Natomiast audiofile twierdzą np. że kabel zasilający do wzmacniacza za 10000zł powoduje że zestaw gra lepiej niż na kablu za 10zł. Były robione ślepe testy w których wielcy audiofile nie widzieli różnicy w jakości dźwięku pomiędzy kablami za grube tysiące a drucianym wieszakiem. Gdyby audiofile mówili, że kupują kabel za kilka tysięcy bo jest ładny i cenią technologie 10-krotnego ekranowania i super czystej miedzi to wszystko OK. Natomiast próby pseudo-naukowego udowadniania że dźwięk na danym kablu ma lepsze parametry i słyszą "głębszą scenę" dla inżyniera brzmi jak gadanie oszołoma.

Kabel zasilający zawsze jest podawany jako przykład, gdy chce się uderzyć w audiofilów. Ale nie oznacza to, że okablowanie nie ma żadnego wpływu na dźwięk, bo chyba zgodzisz się, iż np. z kablami głośnikowymi, sygnałowymi, sprawa wygląda już zupełnie inaczej. Wpływ na dźwięk jest zauważalny.

 

Tomek,

nikt nie krytykuje celu przedsięwzięcia. Cała dyskusja wynika z niezrozumienia wysokiej ceny zegarka przez osoby, które zegarki mają w d... właśnie tam. Niektórzy z naszego forum ten fakt tolerują, a niektórzy nie. Musicie zrozumieć, że nie każdy musi dostrzegać maestrię mikromechaniki. Jesteśmy krajem na dorobku, mamy niepodległość zaledwie od 26 lat. Cena ponad 25 baniek za zegarek może być dla wielu szokująca. Ja sam nie rozumiem dlaczego podstawowe modele Aquanaut są przeszacowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz,

pierwszy akapit wypowiedzi odnosi się do komentujących na wp.pl.

 

Nie zmienia to faktu, że nie widzę sensu komentowania tego typu wypowiedzi. Przecież nie musimy siebie nawzajem przekonywać o słuszności i celu tego przedsięwzięcia ani tłumaczyć wylicytowanych tam kwot. Jakoś nie zauważyłem tu polemiki "drugiej strony". Chyba, że jednak ktoś aspiruje do grona "znakomitej część społeczenstwa w jakim zyjemy" ...  


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Mariusz,

pierwszy akapit wypowiedzi odnosi się do komentujących na wp.pl.

Tomek,

tak też to zrozumiałem. Chciałem zwrócić uwagę na fakt, że w temacie zegarków i ich cen, jesteśmy oderwani od rzeczywistości. Innymi słowy, to, co na nas nie robi żadnego wrażenia, laików może szokować.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że jednak ktoś aspiruje do grona "znakomitej część społeczenstwa w jakim zyjemy" ...

 

Nawiązując do innej naszej pasji ( rowery;) )- czy aby nie za mocno się rozpędzasz...?

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla niektórych produkty używane do codziennej toalety są dziełami sztuki, czasem trudnymi w odbiorze i trzeba je zrozumieć:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do innej naszej pasji ( rowery;) )- czy aby nie za mocno się rozpędzasz...?

 

Spokojnie, fatem się za mocno nie rozpędzę ;-) ale

 

za regulaminem:

 

…jednym z głównych zadań Stowarzyszenia KMZiZ jest krzewienie zasad ogólnie pojętego savoir-vivre, stylu i dobrego smaku oraz promowanie zegarmistrzostwa jako sztuki poprzez wyrażanie opinii i klasyfikację produktów i usług z dziedziny zegarmistrzostwa a także wyróżnienie i wskazywanie tych produktów i usług, które charakteryzują się wyjątkowymi cechami jakościowymi, technologicznymi, stylowymi oraz podejściem do klienta …

 

a poniżej pierwszy post i Twoja odpowiedź. Gdzie wśród tych dwóch postów jest choćby jeden aspekt, który realizuje założenia tego forum i pozwalałby ciągnąć tą dyskusję dalej ?!? 

 

Na wp.pl notka o wyjątkowo drogim zegarku. Najciekawsze jak zawsze komentarze. Za serce szczególnie ujęły mnie:

 

arci 2015-11-08 1 godzinę i 57 minut temu

 

Macie takie samo pojęcie o zegarkach jak pewien nowobogacki rusek co pojechał do Szwajcarii,zawiózł tam do zegarmistrza sowiecki budzik i powiedział: zrób mi pan z tego zegarek na rękę,drugi mniejszy dla żony,a trzeci za robociznę dla siebie.

 

 

Arek 2015-11-08 (22:58)

 

Jakim trzeba być snobem by zapłacić za coś takiego. Choć zarabiam bardzo dobrze (ok. 15 tys PLN /m-c) to gdybym nawet sr4ł frankami to nie wydałbym więcej na zegarek niż 500 PLN. Dla zasady.

 

 

~ironia 2015-11-08 (18:09)

 

W sam raz dla Slawka Nowaka!

 

 

~lodzia 2015-11-08 (16:18)

 

To jest nieprawda Ja sprzedałem swój zegarek koledze za 100.000.000zł a kupiłem od niego skarpetki za 100.000.010zł Mój kolega ma najdroższy zegarek a ja najdroższe skarpetki

 

 

~bonzo 2015-11-08 (13:04)

 

Cholera, miałem go kupić ale przegapiłem aukcję.

 

 

 

No i nie mogło zabraknąć czegoś w stylu:

 

 

 

NabywcategoPatka 2015-11-07 (23:23)

 

Wierzcie mi, kazdy milionik, ktory na niego wydalem byl warty tej ceny. Siedze teraz na Manhattanie, na 35 pietrze i trzymam go w dłoni. 30 letni scotch rozplywa sie po moich kubkach smakowych, dym kubanskiego cygara rolowanego na udach nieletnich kubanek wchodzi mi do pluc, a ja patrzę na niego. I go dzwigam, ciezki jest. szczere zloto. oj ludki, ludki. Sorry, ze nie daje polish lerttes, ale nie mam polish klawiatury tutaj.

 

 

"Polska jest, za przeproszeniem, cywilizacyjnym zadupiem, które tak naprawdę nie liczy się w świecie."

 

 

 

Podsumowując Marek,

 

chcesz rwać chwasty rwij przy samych korzeniach. Zmykam już.

 

PS

użyłem Twojego cytatu ale nie kierowałem go do Ciebie.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Zwróć uwagę na dział forum w jakim piszemy, i do treści gdzie zamieszczonych się odnosimy.

2) Cytat ze Stanislawa Lema który wkleiłem odnosił się do formy i zawartości komentarzy.

3)Nigdzie nie napisałem ze mam zamiar cokolwiek wyrywać.

4)"...jednym z głównych zadań...." co nie oznacza wcale ze wszystkich.

5) Dyskusja na forum jest dobrowolna i każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie, ma również prawo tego głosu nie zabierać.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.