Skocz do zawartości

Zdjęcie

Daniel Wellington

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 High-Castle

High-Castle
  • Użytkownik
  • 252 postów

Napisano 13 luty 2018 - 14:28

Wprawdzie nie posiadam żadnego zegarka DW - ale na urodziny dostałem zegarek duńskiej marki Lars Larsen :

https://www.larsenwatches.com/about/

Darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda... :) Ja jednak wnikliwie poddałem go "analizie organoleptycznej" i według tej subiektywnej z definicji oceny :

Stwierdzam że egzemplarz który posiadam jest naprawdę przyzwoicie wykonany - Doskonałej jakości powłoki PVD /czarne/  dosyć ciężka stalowa koperta i bransoleta , szafirowe szkiełko ,kwarcowy mechanizm Miyota...no i - skandynawski design...a jeżeli wierzyć opisom - to podobno ten zegarek finalnie składany był w Danii.

Kupić - sam bym go nie kupił - ale nosić - czemu nie!

IMG_0489.jpg

IMG_0487.jpg

IMG_0492.jpg

• 0

#22 Kowal_86

Kowal_86
  • Użytkownik
  • 261 postów

Napisano 13 luty 2018 - 14:36

Ciekawe jak ta powłoka zachowa się po dłuższym użytkowaniu. Uważam, że można nosić co się chce, o ile to nie podróba. Tym bardziej, że to prezent więc niesie ze sobą ładunek emocjonalny.

• 0

#23 High-Castle

High-Castle
  • Użytkownik
  • 252 postów

Napisano 13 luty 2018 - 14:42

Ciekawe jak ta powłoka zachowa się po dłuższym użytkowaniu. Uważam, że można nosić co się chce, o ile to nie podróba. Tym bardziej, że to prezent więc niesie ze sobą ładunek emocjonalny.

Ten zegarek mam dwa lata, wprawdzie noszony na zmianę z innymi - ale jak widać powłoki się trzymają...a prezent od syna...więc - samo przez się...:)

• 0

#24 Kowal_86

Kowal_86
  • Użytkownik
  • 261 postów

Napisano 13 luty 2018 - 14:53

Skoro od syna no to jest niesprzedawalny :) - niech się dalej dobrze nosi!

Co do powłok to moim Steinharcie z DLC wyglądało to gorzej już po paru miesiącach, ale ja go rzeczywiście nie oszczędzałem.

Użytkownik Kowal_86 edytował ten post 13 luty 2018 - 14:53

• 0

#25 High-Castle

High-Castle
  • Użytkownik
  • 252 postów

Napisano 13 luty 2018 - 15:13

Święte słowa :) i dziękuję...

• 0

#26 Andre76

Andre76
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów
  • Gadu-Gadu: 5214134

Napisano 22 luty 2018 - 09:45

Genezę marki Daniel Wellington łatwo odnaleźć w necie. A raczej jej marketingowe rozszerzenie.

John Tysander (założyciel DW -używa w biznesie imienia Filip) już w trakcie studiów otworzył sklep internetowy sprzedający tanie, chińskie plastikowe zegarki. Pomysł połączenie klasycznego zegarka z paskiem typu NATO nie wydaje się odkrywczy, Design został zapożyczony z klasycznego wzornictwa skandynawskiego (Jacobsen) a mechanizmy kwarcowe pochodzą od Miyoty z serii budżetowych (także GL20 i GL30). Produkcja jest  o ile wiem prowadzona w Chinach. Co do jakości ... coż DW ma z pewnością lepszą (jakąkolwiek) kontrolę jakości.

To raczej sprawny marketing i dynamiczny rozwój sieci sprzedaży pozwolił na stworzenie "zegarkowego imperium" (cytat z Tysander'a). Koszt wytworzenia jest prawdopodobnie porównywalny z ofertami Myfrendów ale końcowa cena musi pokryć ogromne koszty marketingu.

W mojej ocenie DW to doskonały i świetnie realizowany pomysł na biznes ale nie marka zegarowa w rozumieniu zasad, które powinny być wyznawane na tym Forum.

Bardziej przemawiają do mnie marki (o dziwo  :) tańsze) takie jak:Lars Larsen, Bering, Skagen czy nawet niemiecki (płacą podatki w Niemczech) Paul Hewitt.

Mam znajomych ze Szwecji, i dowiedziałem się, że ten gość kilka lat temu był jednym z najszybciej bogacących się Szwedów. Oczywiście znajomy miał Rollexa na łapie i opowiadał o tym biznesie raczej w kategoriach ciekawostki pt. jak zarobić wielką kasę na g...wnie ładnie opakowanym. Paski NATO są znane od lat, ale oni dotarli do masowego odbiorcy, głównie na lotniskach i w butikach hotelowych, co sprawiało wrażenie produktu luksusowego lub wyjątkowego. Każdy, kto choć trochę liznął zegarkowego tematu traktuje tę markę jako żart. Co nie zmienia faktu, że liczby się panu zgadzają i biznes się ciągle świetnie kręci.

W każdym razie kupując ten zegarek mamy pewność, że 95% ceny to marketing i nabijanie kabzy przedsiębiorczemu Szwedowi :)

• 0

#27 Krzysiek82

Krzysiek82
  • Użytkownik
  • 176 postów

Napisano 23 luty 2018 - 06:57

Nie wiem co te zegarki w sobie mają ale żonie zaproponowałem, żeby sobie wybrała jakiś lepszy zegarek. Zamiast coś konkretnego to właśnie DW. Zwykły, prosty, tani klasyczny DW wygrał z konkurencją... :)

• 0

#28 Kowal_86

Kowal_86
  • Użytkownik
  • 261 postów

Napisano 23 luty 2018 - 08:18

Moda + fakt, że reklamy tej marki są dostępne wszędzie. No i agresywne pozycjonowanie produktu. Pierwszy z brzegu artykuł po wpisaniu nazwy w google.

https://www.female.p...niel-wellington

• 0

#29 Shifu

Shifu
  • Nowy Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 23 luty 2018 - 12:08

Właśnie im w tym pozycjonowaniu pomogłeś.

• 0

#30 Kowal_86

Kowal_86
  • Użytkownik
  • 261 postów

Napisano 23 luty 2018 - 12:26

Ale czy to źle? Niech każdy nosi co chce, na szczęście jak trafi na forum KMZiZ to się go naprowadzi na dobrą drogę.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych