Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

szymbr

zagwozdka z kupnem :/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Proszę Was o pomoc.

Mam zagwozdkę co do kupna zegarka.

 

Podobają mi się;

 

Omega Planet Ocean ref 232.30.46.21.01.003

 

http://www.omegawatches.com/watches/seamaster/planet-ocean-600m/omega-co-axial-455-mm/23230462101003/

 

jak i

 

Breitling Super Avenger II A1337111

 

http://www.breitling.com/en/models/avenger/super-avenger-ii/

 

Co do wyglądu to niema się co wypowiadać gdyż wiadomo iż są to dwa różne typy zegarków jak i to, że każdy ma inny gust.

Zależy mi na tym, żebyście się wypowiedzieli na temat mechanizmu, jego trwałości, dokładności jak i ogólnie "wartości dodanej" czyli sztuki zegarmistrzowskiej.

 

Za wszelkie wypowiedzi z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm Omegi to przepiękny i nowoczesny kaliber 8500 zaś w tym Breitlingu jest kaliber 13 czyli popularna ETA Valjoux 7750. Zdecydowany plus dla tej Omegi.


Gdyby oczyścić bramy percepcji, każda rzecz ukazałaby się człowiekowi, jaka jest, nieskończona.

/William Blake/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o poziom sztuki zegarmistrzowskiej to w Breitlingu znajdziesz cal.B-13,który niejedno ma imię i nie będzie się różnił od Valjouxa 7750 w Hamiltonie za 700 dolarów.( jedynie w zegarkach IWC VJ7750 jest intensywnie modyfikowany) ,.Natomiast 8500 jest kamieniem milowym w najnowszej historii Omegi dzięki któremu Omega powróciła do elitarnego klubu producentów zegarków z mechanizmami "in house" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając wartość dodaną, o którą pytasz to Omega jest po prostu ładniejsza ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, pomogły mi w wyborze. Jednak pierwsza myśl była najlepsza, czytaj Omega. Biorę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezerwy chodu nie brał bym pod uwagę jako plus dla omegi bo domyślam się ,że będziesz go często nosił oraz zawsze możesz go nakręcić ręcznie.

 

Dlaczego wybierasz pomiędzy tymi modelami ? Zbliżona cena ? jedno i drugie to odrębne światy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba zegarki mi się podobają, no a że nie stać mnie na razie kupić obu naraz to muszę wybrać lepszy - taki też był powód napisania tego posta.

Pewno po pewnym czasie gdy uzbieram kasę to zmienię swoje preferencję i dojdzie jakiś inny zegarek no ale to na razie przyszłość.

Wiem, że oba zegarki to "dwa różne światy" , tak też zresztą napisałem w moim początkowym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Analityczka

Poszukaj sobie Breitlinga z manufakturowym mechanizmem . Breitling ma zdecydowanie lepiej wykonaną kopertę , tarczę, wskazówki. Marka Breitling też trochę wyżej, tylko celuj w coś z nowym mechanizmem B1 itd,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy spacer :D 
img-2673.jpg
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że na moją listę marzeń zakupowych trafił kolejny zegarek, no dzięki -.- :D

 

Piękna omega!


Patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że na moją listę marzeń zakupowych trafił kolejny zegarek, no dzięki -.- :D

 

Piękna omega!

Dzięki :)

 

no powiem Ci, że na żywo robi obłędne wrażenie, specjalnie wybrałem opcję z pomarańczowymi cyframi, ładnie się odróżniają.

Ale powiem Ci jest też nieźle massiv, ciężka jak "czołg" :D prawie pół kilo, więc weź to pod uwagę przy kupnie, to zależy czy będziesz ją miał "od święta" czy też na codzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

no powiem Ci, że na żywo robi obłędne wrażenie, specjalnie wybrałem opcję z pomarańczowymi cyframi, ładnie się odróżniają.

Ale powiem Ci jest też nieźle massiv, ciężka jak "czołg" :D prawie pół kilo, więc weź to pod uwagę przy kupnie, to zależy czy będziesz ją miał "od święta" czy też na codzień

250 gram to nie pol kilo ;)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250 gram to nie pol kilo ;)

No ja czytałem, że waży 449 gram więc nie wiem co jest prawdą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tatko

też mi się marzy omega..... gratki :) niech się dobrze nosi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez grejtfrut
      Sprzedam Omegę Speedmaster. Hesalit i manualny naciąg.
      Ref. 311.30.42.30.01.005, kupiony w Polsce w 2020 roku, w Kruku. Zegarek oceniam na 9/10, minimalne ślady na tarczy i hesalicie. Jeżeli ma być nieskazitelny, Cape Cod poradzi sobie w zupełności. W zestawie ręcznie szyty pasek z ładownicy z 1976 w stanie 8/10, nieużywana bransoleta, nieużywane 2 oryginalne paski, medal, szkło powiększające, przyrząd do skracania bransolety. Cena: 21700pln. Zegarek jest w do obejrzenia w Sanoku, ale często bywam w Rzeszowie, Tarnowie, Krakowie. 



       



       
       
    • Przez TonyMega
      Dzień dobry.
      Mam pytanie. Czy poniższy zegarek Omega Seamaster Aqua Terra jest oryginalny? Jestem trochę zielony w tym temacie i pytam z czystej ciekawości. Przeglądałem z ciekawości OLX i natrafiłem na taką ofertę. Czy jest autentyczna i warta uwagi?
      image;s=1000x700(3).webpimage;s=1000x700(5).webp
    • Przez sebwiecz
      Cześć.
      Poszukuję Seamaster Diver, najlepiej taki 210.30.42.20.03.001 jeśli ktoś będzie miał ciekawą ofertę to kolor ma drugorzędne znaczenie.
      Wraz z dokumentami oraz pudełkiem, nowy lub lekko używany.
       
      Pozdrawiam
      Sebastian
       
       
    • Przez KOVVAL
      Cześć. Zegarek nawet mi wygląda na podróbkę. Ale ceny tych zegarków są tak wysokie, że chciałbym mieć sto procent pewności. Zapięcie zegarka jest lekko uszkodzone. Dziękuję z góry za wszelką pomoc.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.