Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dariusz chlastawa

WAŻNE informacja od wiceministra sportu i turystyki

Rekomendowane odpowiedzi

Remy - ale dostęp do broni, posiadanie pozwolenia to nie to samo co jej noszenie ze sobą i zabieranie wszędzie. Szczególnie sportowa i myśliwska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W USA, co chwila się tłuką bo to jest straszny kombinat różnych narodowości które mają poczucie skrzywdzenia, to Państwo zbudowane na niewolnictwie, nie można w żaden sposób go porównywać do Polski. Nie obawiałbym się zwiększonego dostępu do broni w Polsce. Jak ktoś będzie chciał kogoś zabić to zrobi to siekierą. Natomiast broń automatyczna świetnie sprawdza się jako prewencja i straszak, zawsze można złodzieja pogonić nie wchodząc z nim w bezpośrednią potyczkę.

Czyli zwiększa bezpieczeństwo!, Polacy mają szacunek do broni i tradycje w tym względzie. W USA tego szacunku nie ma...

Dodatkowo wprowadziłbym regulacje które zmuszają do użytkowania broni wyprodukowanej wyłącznie w Polsce :-), co wsparłoby nasz przemysł i sprawiło, że nasza zbrojeniówka stała by się mocnym graczem także na rynku zagranicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łoł - co za filozoficzne i błyskotliwe podejście. Zakasowałeś "nas"

ps

Cholera - nie mam kabury.... co robić?

post-67292-0-93380100-1448378053.jpg

post-67292-0-77445000-1448378130.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co dyskutować z ludźmi,którzy broń widzieli tylko w Szklanej Pułapce,nigdy nie byli na strzelnicy,nie przechodzili mordęgi na drodze do uzyskania pozwolenia na broń i nie znają nikogo kto broń posiada.Warto porozmawiać z kolesiami, którzy strzelają sportowo,warto popatrzeć jak obchodzą się z bronią, jakie mają relację z innymi właścicielami broni.Warto zapoznać się z procedurami zachowania na strzelnicy, z zasadami przemieszczania się z bronią i dopiero wtedy zabierać głos. Warto też zajrzeć do policyjnych statystyk i sprawdzić ile było czynów przestępczych z użyciem broni przez ludzi posiadających ją legalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co dyskutować z ludźmi,którzy broń widzieli tylko w Szklanej Pułapce,nigdy nie byli na strzelnicy,nie przechodzili mordęgi na drodze do uzyskania pozwolenia na broń i nie znają nikogo kto broń posiada.Warto porozmawiać z kolesiami, którzy strzelają sportowo,warto popatrzeć jak obchodzą się z bronią, jakie mają relację z innymi właścicielami broni.Warto zapoznać się z procedurami zachowania na strzelnicy, z zasadami przemieszczania się z bronią i dopiero wtedy zabierać głos. Warto też zajrzeć do policyjnych statystyk i sprawdzić ile było czynów przestępczych z użyciem broni przez ludzi posiadających ją legalnie.

 

Mówimy o powszechnym dostępie do broni a nie obecnej sytuacji, która pozwala uzyskać pozwolenie małej grupie ludzi.

Przecież cena broni np.2000zł, to nie jest bariera. Ludzie mają droższe telefony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie mówię o sytuacji,że każdy koleś na dowód pójdzie do sklepu i kupi 2,5 kilo pistoleta.Mówię, że każdy niekarany,dokładnie przebadany pod kątem świra i przede wszystkim chcący mieć broń powinien móc ją nabyć.W chwili obecnej, głównym oponentem szerszego dostępu do broni wbrew pozorom nie są urzędnicy tylko policja bo wiąże się to z dodatkową robotą-wywiad środowiskowy,okresowe kontrole.Po prostu mają przez to więcej roboty i im się nie chce. A poza tym nadal istnieje w Polsce homo sovieticus i myślenie z poprzedniej epoki- obywatela trzeba kontrolować i trzymać za mordę.Co z resztą widać po ruchach nowej ekipy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o powszechnym dostępie do broni a nie obecnej sytuacji, która pozwala uzyskać pozwolenie małej grupie ludzi.

Przecież cena broni np.2000zł, to nie jest bariera. Ludzie mają droższe telefony.

Nie - mylisz się - clou dyskusji to projekt zmiany przepisów unijnych utrudniających dostęp do broni bardziej niż teraz. Nie rozumiem czemu koledzy sadzą, że chodzi "drugiej" stronie o powszechny dostęp? To w Europie niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku na temat dostępu do broni w USA przewija się wiele stereotypów.Rzeczywiście w tym kraju jest więcej broni niż obywateli (112 szt broni na 100 obywateli),ale Nie każdy w Stanach posiada broń. Z około 320 milionów Amerykanów 22% (ok 70 milionów) to właściciele broni,a pozostałe 250 milionów broni nie posiada.,Nieprawda ,że w Texasie na jednego mieszkańca przypada 10 szt broni.Texas jest na 30 miejscu pod względem liczby "gun owners" spośród 50 Stanów czyli nie jest nawet w połowie stawki., Nie jest prawdą jakoby przyczyną tragicznych zdarzeń z użyciem broni byly różnice rasowe ponieważ 90% posiadaczy broni to biali,tylko 10% jest w rekach Afroamerykanów,Latynosów i innych ras.,      

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku na temat dostępu do broni w USA przewija się wiele stereotypów.Rzeczywiście w tym kraju jest więcej broni niż obywateli (112 szt broni na 100 obywateli),ale Nie każdy w Stanach posiada broń. Z około 320 milionów Amerykanów 22% (ok 70 milionów) to właściciele broni,a pozostałe 250 milionów broni nie posiada.,Nieprawda ,że w Texasie na jednego mieszkańca przypada 10 szt broni.Texas jest na 30 miejscu pod względem liczby "gun owners" spośród 50 Stanów czyli nie jest nawet w połowie stawki., Nie jest prawdą jakoby przyczyną tragicznych zdarzeń z użyciem broni byly różnice rasowe ponieważ 90% posiadaczy broni to biali,tylko 10% jest w rekach Afroamerykanów,Latynosów i innych ras.,      

 

Tu nie o ilość broni chodzi ale ilość zabitych i rannych.

Trzeba pamięteć że ci ranni jak nie mają ubezpieczenia mogą pozostać bez opieki zdrowotnej.

 

 

Co do chęci wprowadznenia zakazu.

Rządzący Unią obawiają się że ci "nowi" obywatele będą mogli dostać pozwolenie na broń (odmowa będzie zaskarżana ze względów na rasizm itp.) i z "nudów" pójdą postrzelać sobie do nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie o ilość broni chodzi ale ilość zabitych i rannych.

Trzeba pamięteć że ci ranni jak nie mają ubezpieczenia mogą pozostać bez opieki zdrowotnej

Kolejny mit o Ameryce wyssany z palca.,Nikt w USA nie może pozostać bez opieki zdrowotnej.,Reguluje to Akt EMPALA z 1986 roku ,Każdy chory zgłaszający się do Emergency Department w szpitalu musi zostać przyjęty, bez względu na obywatelstwo, status prawny, lub zdolność do zapłaty. Nie istnieją przepisy refundacyjne. Szpital nie może przenieść pacjentów wymagających kosztownych procedur medycznych do innego szpitala lub  zakładu opieki zdrowotnej na podstawie tego, że pacjent nie jest w stanie zapłacić lub dać gwarancji zapłaty za świadczone usługi.Jest to ustawa federalna (obowiązuje we wszystkich Stanach),.     W Stanie New York(N.Y.PBH Law) szpital musi przyjąć każdą osobę, która potrzebuje hospitalizacji "with all convinient speed" ,.Szpital nie ma prawa przed przyjęciem ani w trakcie leczenia zadawać pacjentowi lub członkom jego rodziny jakichkolwiek pytań dotyczących ubezpieczenia zdrowotnego, kart kredytowych lub sposobu zapłaty kosztów,(chodzi o to żeby wykluczyć dyskryminacje pacjentów,którzy nie są w stanie zapłacić za leczenie)                                                                                                                    Jeżeli chodzi o ilość osób zabitych i rannych przy użyciu broni palnej,to w ciągu roku w USA jest około 32 000 zabitych i 80 000 rannych.,Średni koszt leczenia jednej ofiary strzelanin to 27 000 dolarów (80% tej kwoty pokrywa podatnik),w przypadku zabitych wynagrodzenie koronera, średnio 4100$(100%płaci podatnik).Dochodzą do tego koszty postępowań,.np sprawa sądowa J Holmesa,który zastrzelił w kinie Aurora 12 osób kosztowała Stan Colorado ponad 7 milionów $ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dokładnie odwrotnie niż u nas.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka.Nie trzeba już szafy na broń przymocowywać do konstrukcji budynku.Reszta to święta prawda i podpisuję się pod tym 2 rękoma i prawą nogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loco50 będę wdzięczny za informacje z czego wynika (ustawa rozporządzenie?) brak konieczności montażu szafki do konstrukcji budynku. Takie rozwiązanie bardzo ułatwiłoby mi życie, ale chciałbym być pewny, wolałbym do WPA nie dzwonić z tym pytaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozporządzenie ministra spraw wewn.

http://www.grotplock.pl/dokumenty/rozporzadzenie_przenoszenie.pdf

Szafka bądź kaseta musi tylko spełniać klasę S1 według normy PN-EN 14450, a to już jest w kwestii producenta.Ja kupiłem szafkę stalpolu.Przyzwoita, ok.miesiąca oczekiwania.Jak będę miał czas wrzucę fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0b93b84cbc57.jpg

9b654cfa88d7.jpg

ec7dba65abd8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PODSUMOWANIE

 

Jarosław Stawiarski

3 grudnia o 22:32 ·

Szanowni Państwo,

W dniu dzisiejszym zakończyłem zbieranie petycji dot. zmian Dyrektywy Rady z dnia 18 czerwca 1991 r. w sprawie kontroli, nabywania i posiadania broni (91/477/EWG).

Bardzo dziękuję za wszystkie maile. Otrzymałem łącznie ponad 150 petycji wystosowanych przez polskie kluby strzelectwa sportowego, organizacje, stowarzyszenia i koła o charakterze kolekcjonerskim, rekonstrukcyjnym, łowieckim oraz pro-obronnym. Podmioty te - według moich szacunków - reprezentują kilkadziesiąt tysięcy osób. Szczególnie dziękuje za bardzo merytoryczne stanowiska m.in. takich organizacji jak: Ruch Obywatelski Miłośników Broni (ROMB), Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Liga Obrony Kraju, Związek Strzelecki „Strzelec” Organizacja Społeczno-Wychowawcza, Obrona Narodowa PL, IPSC Polska oraz Polski Związek Łowiecki (mazowiecki).

Informuję, że przygotowałem już pismo wskazujące na negatywne skutki zmian Dyrektywy. Wcześniej sygnalizowałem już sprzeciw środowisk strzeleckich, kolekcjonerskich, myśliwskich na różnego rodzaju spotkaniach i gremiach.

Pismo to wraz z załącznikami tj. przesłanymi do mnie petycjami i stanowiskami (kilkaset stron) posegregowanymi według daty, wraz z tabelą i spisem, zostanie jutro złożone i zarejestrowane w:

1) Kancelarii Prezes Rady Ministrów Beaty Szydło,

2) Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy,

3) Biurze Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka,

4) Biurze Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego,

Wówczas będę się starał osobiście rozmawiać na ten temat z Panią Premier, Panem Ministrem, Panem Prezesem oraz będę informował Państwa o pisemnych odpowiedziach.

Przygotowałem również 51 odpisów pisma, które zostaną przeze mnie przesłane do wszystkich polskich europarlamentarzystów (jutro lub w poniedziałek).

O sprawie wie także Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

W przyszłym tygodniu; przygotowane przeze mnie pismo zostanie również wraz z załącznikami przesłane do Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego. Postanowiłem przetłumaczyć je na język angielski wraz ze spisem załączników (petycji), natomiast petycje zostaną dołączone w języku polskim. Ich tłumaczenie trwałoby wiele tygodni, a język polski jest przecież także językiem urzędowym Unii Europejskiej.

Będę Państwa informował o dalszych działaniach oraz wkrótce zamieszczę treść pisma i spis załączników (petycji).

Serdecznie pozdrawiam,

Jarosław Stawiarski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Polacy nie mordują się za pomocą legalnej broni palnej? Przecież, jak kogoś brzydzi krew na nożu może kupić broń CP? (Tylko proszę nie pisać, że trudno się tą bronią posługiwać, bo to bzdura). Zresztą "ekspert" Jerzy D. potrafi zabić kartą kredytową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez albiNOS 01
      Do stworzenia tego tematu zachęciły mnie ostatnie zawody w których wziąłem udział oraz fakt, iż na naszym czacie pochwaliłem się wynikiem. Na forum obecni są przedstawiciele różnych zawodów, między innymi takich jak żołnierze, pracownicy ochrony, straży granicznej, policji, straży miejskiej, prokuratorzy, biznesmeni, lub po prostu tacy, którzy interesują się nie tylko zegarkami ale i bronią palną, lub po prostu chcieliby czegoś się o niej dowiedzieć.
       
      Dlatego tutaj proponuję umieszczać swoje doświadczenia i uwagi w temacie. Mogą to być na przykład przeżycia z wojska, kiedy to po ujrzeniu ,,dziewicy" na tarczy, w masce biegło się wzdłuż kulochwytu w ,,tę i nazad" Sytuacje śmieszne z perspektywy czasu, jakieś ciekawostki. Myślę, że będzie bardzo ciekawie i gorąco.
       
      Ps, mógłbym podjąć temat na forum dotyczącym strzelania, ale tam nie każdy kocha zegarki. Wasze wypowiedzi zapewne będą bardzo ciekawe i nikt nie wyśmieje pytania ,,co to jest spłonka, piorunian rtęci czy szyna spustowa". Pozdrawiam i zachęcam do luźnej dyskusji.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.