Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

WAŻNE informacja od wiceministra sportu i turystyki

Sprzeciw wobec stanowisku Unii w sprawie ograniczenia praw do posiadania broni praworządnym obywatelom bron dyrektywa unia europejska sprzeciw

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#1 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa
  • Stowarzyszenie
  • 7872 postów

Napisano 21 listopad 2015 - 18:18

Szanowni Państwo,
Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
biuro@jaroslawstawiarski.pl
petycji oraz stanowisk.
W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
Serdecznie pozdrawiam,
Jarosław Stawiarski,
poseł na Sejm RP
sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
  • 0

#2 QuadrifoglioVerde

QuadrifoglioVerde

Weteran

• Użytkownik
  • 12884 postów

Napisano 22 listopad 2015 - 00:49

Cała to Unia już niedługo się rozleci, już teraz trzeszczy w posadach i chyboce się na wszystkie strony ku uciesze pewnego dużego kraju.

Cały ten Unijny twór i tak nie sprawdzi się gdy przyjdzie godzina próby.

Na koniec swego istnienia chcą obywateli pozbawić całkiem możliwości obrony, mam wrażenie jakby to wszystko z tymi imigrantami było gdzieś sterowane a teraz będą tylko decyzje niby tym imigranckim zagrożeniem motywowane idące w kierunku całkowitego rozmilitaryzowania obywateli UE..i podania ich na tacy .....komu? No pomyślcie.

• 2

#3 hezio

hezio
  • Użytkownik
  • 763 postów

Napisano 22 listopad 2015 - 01:24

Cała to Unia już niedługo się rozleci, już teraz trzeszczy w posadach i chyboce się na wszystkie strony ku uciesze pewnego dużego kraju.
Cały ten Unijny twór i tak nie sprawdzi się gdy przyjdzie godzina próby.
Na koniec swego istnienia chcą obywateli pozbawić całkiem możliwości obrony, mam wrażenie jakby to wszystko z tymi imigrantami było gdzieś sterowane a teraz będą tylko decyzje niby tym imigranckim zagrożeniem motywowane idące w kierunku całkowitego rozmilitaryzowania obywateli UE..i podania ich na tacy .....komu? No pomyślcie.

Pewnie nasze posty jako polityczne zostaną usunięte... Zgadzam się z Tobą w 100%. Dla mnie ta cala fala imigrantów wygląda jak zaplanowane działanie...
Co do broni to jestem za ułatwieniem posiadania broni ostrej, oczywiście rejestrować, robić badania i wywiad środowiskowy, ale każdy obywatel powinien mieć prawo obrony swego domu.
Nie może być takich sytuacji, że będąc we własnym domu, mając na posesji jakiegoś zbira nie możemy obronić się. Mój dom, moja twierdza.
  • 1

#4 STARUSZEK

STARUSZEK

Piotr

• Użytkownik
  • 6073 postów

Napisano 22 listopad 2015 - 01:30

(...) UE..i podania ich na tacy .....komu? No pomyślcie.

Sorry, ja zupełnie się nie orientuję co się dzieje, jeśli mógłbyś napisać Marcinie komu? Lub jakoś zawoalowac tą informację.
Bo jakoś nie łapię zupełnie.
Hezio a jak zastrzelisz na swoim terenie pszczelarza?

Użytkownik STARUSZEK edytował ten post 22 listopad 2015 - 01:32

• 0

#5 QuadrifoglioVerde

QuadrifoglioVerde

Weteran

• Użytkownik
  • 12884 postów

Napisano 22 listopad 2015 - 23:38

Polak miał przez dziesięciolecia broń w domu, mój dziadek miał, pradziadek prawdopodobnie także, nigdy nie użył ale wiedział co z nią zrobić gdy będzie trzeba. Potem przyszli komuniści i zabronili....komuna niby się skończyła 25 lat temu a broni nadal mieć nie można. To nie broń strzela! a właściciel. A prawdziwi przestępcy i tak ją zdobywają nielegalnie więc co za różnica czy każdy obywatel ją będzie miał czy nie ? Posiadanie broni uczy odpowiedzialności. Na razie walczymy ze sobą na paragrafy i świstki ale gdy przyjdzie godzina próby to te papierki i paragrafy będzie można sobie wsadzić w d......

Chcemy powtórki z Powstania Warszawskiego gdzie na 20 ludzi była jedna pikawka ? Tfu, o jakiej ja powtórce piszę, teraz byłaby jedna pikawka na 20.000 ludzi! szykować mamy motyki ? grabie ?

Czujecie się bezpiecznie, jesteście pewni zdrowia psychicznego niektórych władców i ich ambicji ?

Polaku bądź chodź raz mądry przed szkodą i zbrój się ! chroń swoje domowe ognisko!

Użytkownik QuadrifoglioVerde edytował ten post 22 listopad 2015 - 23:39

• 5

#6 Gość_bart8_*

Gość_bart8_*
  • Gość

Napisano 23 listopad 2015 - 00:00

Sorry, ja zupełnie się nie orientuję co się dzieje, jeśli mógłbyś napisać Marcinie komu? Lub jakoś zawoalowac tą informację.
Bo jakoś nie łapię zupełnie.

Tym co kiedyś usiedli we dwóch na ławce i jeden drugiemu pożyczył pieniądze i tak zaczęli rolować światem.

Jak zastrzeli pszczelarza to nie będzie miodu.

Użytkownik bart8 edytował ten post 23 listopad 2015 - 00:01

• 0

#7 hezio

hezio
  • Użytkownik
  • 763 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 00:07

Nie za bardzo rozumiem o co chodzi z pszczelarzem.

Myślę, że każdy jest w stanie rozpoznać zagrożenie i działać adekwatnie do sytuacji.

Wiadomym jest, że w błachych "zagrożeniach" nie będziesz zabijać człowieka tylko dlatego, że znajdzie się pod Twoimi drzwiami... 

W wielu sytuacjach wystarczy samo zareagowanie i reakcja słowna w danej sytuacji powinna być wystarczająca.

A jeśli ktoś chce wtargnąć do Twojego domu w złych zamiarach, to sama świadomość, że może trafić na ludzi uzbrojonych i gotowych sięgnąć po broń działać powinna na niego odstraszająco.

Ja osobiście nie miałem w domu sytuacji bezpośrdedniego zagrożenia...bo mam na myśli dom - nie mam na myśli chodzenia z bronią po mieście...

Niestety z bliskiego otoczenia znam przypadki, które nie powinny mieć miejsca.

1) znajoma mi rodzina zostaje okradziona w nocy podczas snu. Najprawdopodobniej zostali uspani jakimś gazem. Dobytek z domu wyniesiony podczas gdy oni spali. Sprawa umorzona... Nie chcę myśleć co mogło się stać gdyby ktoś z nich obudził się. Od tamtej pory niestety nie czują się w domu bezpiecznie... (pomijam fakt założenia potem alarmów itd)

2) koleżanka będąc sama w domu z dzieckiem słyszy głosy na balkonie. Widzi przez żaluzje postacie, które w środku nocy po prostu zabierają sobie rowery itd... Beszczelne działanie, być może była obserwowana i było wiadomo, że jest sama z dzieckiem.

P.S.

Przy okazji prośba o podpisy, juz 50 tys.  jest:

Zwracamy się do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy, o przeprowadzenie ogolnonarodowego referendum konstytucyjnego w sprawie wprowadzenie prawa do powszechnego posiadania broni
https://secure.avaaz..._broni/?eJhoVjb

• 0

#8 STARUSZEK

STARUSZEK

Piotr

• Użytkownik
  • 6073 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 03:07

Ja jestem przeciwny, Polak wypije i idzie w miasto poszaleć. Co do pszczelarza to ma prawo wejść na Twój teren bez Twojej zgody, nawet ogrodzony płotem kolczastym :D w pogoni za... Skoro tego przykładowo nie wiecie to pewnie moglibyście bidaka zastrzelić.
Jakby Polacy mieli broń to żaden wróg nam nie potrzebny żeby była wojna :D
Ja nie pije zasadniczo a czasem sam bym paru zastrzelił jak drą mo...dy w nocy bo wracają czy to z meczu czy nad ranem z imprezy... Mi lepiej nie dawać w każdym razie, ale oczywiście podejrzewam, że testy psychologiczne bym przeszedł, poprostu wystarczy nie być sobą :) co jest banalnie łatwe.

Jak najbardziej Was popieram Koledzy, ukróćmy złodziejstwo w naszym kraju i niech każdy czuje się bezpiecznie u siebie w domu :) podpisana :)

Użytkownik STARUSZEK edytował ten post 23 listopad 2015 - 03:26

• 0

#9 loco50

loco50
  • Użytkownik
  • 748 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 07:24

No bez przesady.Nikt do nikogo w biały dzień strzelać nie będzie,nawet na swoich włościach.To po pierwsze.Po drugie zabawa z bronią po pijaku jest przestępstwem.Zanim dostaniesz pozwolenie na broń "milicja "robi wywiad środowiskowy i jak dowiedzą się od sąsiadów ,że walisz gaz,często imprezujesz albo nie daj boże zabrali ci pr.jazdy za jazdę po pijaku to do widzenia -nie ma pozwolenia na broń.Poza tym ile w ostanich latach było wypadków i incydentów z bronią- promil w stosunku do innych zdarzeń, wypadków i przestępstw.Więc nie przesadzajmy i nie demonizujmy tej broni. A tak na marginesie- żeby dostać pozowolenie na broń, trzeba tyle się nabiegać i narobić,pozałatwiać masę formalności i badań, że raczej ciężko będzie przez nie przejść przypadkowemu kolesiowi czy też świrowi, a sam zakup broni jest tak obwarowany papierami,pozwoleniami i rejestracjami, że niczego się nie da ukryć. A zbój i tak jak będzie chciał to kupi kałacha przemyconego np. z UKrainy.

Użytkownik loco50 edytował ten post 23 listopad 2015 - 08:40

• 0

#10 loco50

loco50
  • Użytkownik
  • 748 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 08:35

testy psychologiczne bym przeszedł, poprostu wystarczy nie być sobą :) co jest banalnie łatwe.

Piotrze,dyskutowałbym na ten temat.Pisałem te testy, na pierwszy rzut oka są po....e, ale można wyłapać pogietego człowieka.Ty byś je zalyczył bo nie jesteś pogięty :)

• 0

#11 Remy

Remy
  • Użytkownik
  • 535 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 10:46

"Wystrzałowi chłopcy" i tak zdobędą broń, albo sobie w częściach przyniosą. Nikt ich nie kontroluje.

Cała ta "inwazja" ma kilka grup sponsorów, stąd zaproszenia i podniesione szlabany.
Tych sprzedajnych polityków powinni po zamachach w Paryżu pod sąd postawić.
  • 0

#12 STARUSZEK

STARUSZEK

Piotr

• Użytkownik
  • 6073 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 11:12

Tym co kiedyś usiedli we dwóch na ławce i jeden drugiemu pożyczył pieniądze i tak zaczęli rolować światem.

Jak zastrzeli pszczelarza to nie będzie miodu.

Chodzi o tą włoską ławkę, w mieście gdzie łódki pływają po ulicach?
  • 0

#13 Gość_bart8_*

Gość_bart8_*
  • Gość

Napisano 23 listopad 2015 - 11:28

Chodzi o tą włoską ławkę, w mieście gdzie łódki pływają po ulicach?

Dokładnie

• 0

#14 lukaszr

lukaszr

"pustka jest ideą chleba" - A. Mickiewicz

• Użytkownik
  • 2414 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 11:39

Można prosić o więcej informacji bo nie wiem wobec czego wyrażać sprzeciw.

Tak średnio jasno jest podana ta informacja, jeśli możesz Darku uściślić czego dokładnie dotyczy (jakiś link) i jaki miałby być nasz w tym udział.

• 0

#15 trez

trez
  • Użytkownik
  • 316 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 11:58

ja myślę, że może minister dowiedział się o VIS-ie ;)

• 0

#16 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa
  • Stowarzyszenie
  • 7872 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 12:32

Ten nowy wymysł UE, przeciwko któremu są protesty http://europa.eu/rap...-15-6110_en.htm
Tu info polskie http://wiadomosci.on...i-palnej/6zvlfs

Bardzo dobry komentarz ROMB
http://trybun.org.pl...-i-terrorystom/

Użytkownik dariusz chlastawa edytował ten post 23 listopad 2015 - 12:35

• 0

#17 LabuddaM

LabuddaM
  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 13:10

W tej kwestii marzy mi się rozwiązanie szwajcarskie. Co prawda nie sprawdziłem jak wygląda tam z bronią prywatna, ale obowiązkiem każdego mężczyzny u nich jest zaliczyć kurs wojskowy, a w każdej miejscowości jest uzbrojony magazyn obrony cywilnej. Kraj który w ciągu kilku godzin może uzbroić 99% zdolnych do walki obywateli nie ma się czego obawiać w przyszłości. Choć Szwajcaria to mocno specyficzny przykłady czytałem ostatnio, że wszytskie ich mosty i tunele graniczne są podobno okablowane aby można je było błyskawicznie przygotować do wysadzenia. Taka kilkumilionowa twierdzą w górach.

Przełożymy to na nasz grunt choćby w 10%, a w kilka lat mamy przygotowana milionową partyzantkę gotowa na wszytsko.
  • 0

#18 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa
  • Stowarzyszenie
  • 7872 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 13:45

Każdy Szwajcar po kursie wojskowym ma w domu broń długą samopowtarzalną/samoczynną ( tzn strzelającą ogniem ciągłym ) wraz z amunicją do niej
  • 0

#19 Adi

Adi

mr

• Użytkownik
  • 5882 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 13:55

A nam chcą zabronić nawet "ułomnej" samopowtarzalnej.....
  • 0

#20 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Użytkownik
  • 9777 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 14:38

A u nas to trzeba by najpierw uzbroić policję, tak żeby miała lepsza broń od przestępców i uwolnić ich od bzdurnych regulaminów, następnie można by spokojnie zmieniać prawo tak, żeby normalny* obywatel mógł być uzbrojony, gdy uzna że to jest mu potrzebne.

* - niekarany za przestępstwa kryminalne, pozbawiony nałogów (typu narkomania, alkoholizm) i zdrowy umysłowo.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: bron, dyrektywa, unia europejska, sprzeciw

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych