Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

WAŻNE informacja od wiceministra sportu i turystyki

Sprzeciw wobec stanowisku Unii w sprawie ograniczenia praw do posiadania broni praworządnym obywatelom bron dyrektywa unia europejska sprzeciw

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#21 Angelo

Angelo
  • Użytkownik (no_required_posts)
  • 109 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 15:01

Polak miał przez dziesięciolecia broń w domu, mój dziadek miał, pradziadek prawdopodobnie także, nigdy nie użył ale wiedział co z nią zrobić gdy będzie trzeba. Potem przyszli komuniści i zabronili....komuna niby się skończyła 25 lat temu a broni nadal mieć nie można. To nie broń strzela! a właściciel. A prawdziwi przestępcy i tak ją zdobywają nielegalnie więc co za różnica czy każdy obywatel ją będzie miał czy nie ? Posiadanie broni uczy odpowiedzialności. Na razie walczymy ze sobą na paragrafy i świstki ale gdy przyjdzie godzina próby to te papierki i paragrafy będzie można sobie wsadzić w d......
Chcemy powtórki z Powstania Warszawskiego gdzie na 20 ludzi była jedna pikawka ? Tfu, o jakiej ja powtórce piszę, teraz byłaby jedna pikawka na 20.000 ludzi! szykować mamy motyki ? grabie ?
Czujecie się bezpiecznie, jesteście pewni zdrowia psychicznego niektórych władców i ich ambicji ?
Polaku bądź chodź raz mądry przed szkodą i zbrój się ! chroń swoje domowe ognisko!

Zgadzm sie w stu procentach.
Kiedys ludzie byli obyci z bronia.
Ja tak naprawde nigdy nie strzelalem z ostrej broni :(
Strach myslec co bedzie, gdy trzeba bedzie chwycic za bron :(
Trzeba nadrobic, te braki...
do szkol powinno wrocic prawdziwe przysposobieni obronne.
W Rosji w kazdym liceum, ucza budowy i obslugi kalacha...
Czemu u nas nie?

Mysle, ze w niedlugim czasie.
normalni ludzie, zaczna kupowac nielegalna bron :(
Bo beda chcieli bronic swoich rodzin i domow...
  • 0

#22 argok

argok
  • Użytkownik
  • 124 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 15:50

Zgadzam się w stu procentach z wami panowie 8 lat trenowałem strzelectwo sportowe od naprawdę młodych lat i jestem przekonany o tym ze żaden normalny człowiek który przejdzie profesjonalne szkolenie nie wyjdzie sobie nagle na ulicę i nie zacznie strzelać bo wstał lewa noga wszyscy ludzie mający styczność z bronią których znałem mieli i maja do niej ogromny szacunek są też dla laika mogło by się wydawać ze wrecz przeczuleni na punkcie przestrzegania zasad bezpieczeństwa bywałem na zawodach w których uczestniczyło i po 400 zawodników ludzie od 14 do 25-30 roku życia niektórzy mieli nie po jednej a po dwie trzy sztuki broni i np 300 sztuk amonicji i nigdy żadnemu jakoś nie przyszło do głowy wychodzić i strzelać do ludzi ni słyszałem również żeby myśliwi chodzili po ulicach i strzelali do przechodniow czy kucharze dzgali nożami klientów restauracji a fryzjerki wbijaly nożyczki klientom w tętnicę idąc tym tokiem myślenia w stanach juz dawno by się wszyscy powybijali podstawa to odpowiednia selekcja profesjonalne szkolenie i obowiązek odpowiedniego zabezpieczenia broni w domu wystarczy
  • 0

#23 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Użytkownik
  • 9752 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 17:31

W Stanach nie jest podobno tak różowo z tym strzelaniem do nikomu nic nie winnych ludzi, a stan posiadania prywatnej broni jest trochę na wyrost , bo podobno lobby producentów za pomocą masmediów utrzymuje tam stały stan zagrożenia, Natomiast w Kanadzie o podobnych przepisach jest zupełnie inaczej, ludzie maja dużo mniej broni na stanie i ogólnie jest bezpieczniej, tak że nie przepisy tu maja decydujące znaczenie.

Użytkownik Piotr Ratyński edytował ten post 23 listopad 2015 - 17:32

• 0

#24 xenocratex

xenocratex

Marcin

• Użytkownik
  • 3356 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 18:16

Po ataku w jerozolimskiej synagodze minister bezpieczeństwa publicznego Izraela zapowiedział zniesienie części ograniczeń w prawie do noszenia broni. – W najbliższych godzinach wprowadzę ułatwienia w noszeniu broni – zapowiedział Yitzhak Aharonovitch.

LINK

• 0

#25 Waldek1988BDG

Waldek1988BDG
  • Użytkownik
  • 306 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 18:51

Jak to nasz kochany Korwin mawiał "W teksasie przypada powiedzmy 10 sztuk broni na osobę, to taki potencjalny złodziej vel bandyta wchodząc do sklepu musi się liczyć z tym że każdy z powiedzmy 10 osób w tym sklepie ma broń pod ręką. Zanim coś zrobi to zastanowi się taki typ czy jest sens wyciągać swoją broń i czegoś próbować skoro te 10 osób także jest uzbrojonych i mogą zrobić mi krzywdę" Koniec cytatu.

Wiadomo że incydenty z udziałem broni się zdarzały i zdarzać się będą. Jak ktoś już zauważył noży i widelców się nie zabrania a krzywdę też można wyrządzić.

• 0

#26 mayor

mayor
  • Użytkownik
  • 1907 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 18:58

W Stanach nie jest podobno tak różowo z tym strzelaniem do nikomu nic nie winnych ludzi, a stan posiadania prywatnej broni jest trochę na wyrost , bo podobno lobby producentów za pomocą masmediów utrzymuje tam stały stan zagrożenia, Natomiast w Kanadzie o podobnych przepisach jest zupełnie inaczej, ludzie maja dużo mniej broni na stanie i ogólnie jest bezpieczniej, tak że nie przepisy tu maja decydujące znaczenie.

Rzeczywiście w Stanach nie jest tak różowo,.W ciągu tygodnia czworo dzieci ginie od postrzału,.Wnioski końcowe z dwóch autopsji wykonanych przez koronera w tym samym teksańskim powiecie w odstępie kilku miesięcy.,

Załączone miniatury

• gun.png
  • gun1.png

• 0

#27 Remy

Remy
  • Użytkownik
  • 535 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 19:10

Jestem przeciwny powszechnemu dostępowi do broni w Polsce.
Broń powinna być dostępna tylko dla ludzi którzy potrafią uzasadnić potrzebę jej posiadania i weryfikowani pod każdym kątem.
Polacy nie dorośli do posiadania broni i nie jest potrzebna przeciętnemu Kowalskiemu.
W USA mimo ogromnej ilości ofiar ułatwiony dostęp jest utrzymywany.
No ale tam lobbing działa.
  • 0

#28 Angelo

Angelo
  • Użytkownik (no_required_posts)
  • 109 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 19:27

Jestem przeciwny powszechnemu dostępowi do broni w Polsce.
Broń powinna być dostępna tylko dla ludzi którzy potrafią uzasadnić potrzebę jej posiadania i weryfikowani pod każdym kątem.
Polacy nie dorośli do posiadania broni i nie jest potrzebna przeciętnemu Kowalskiemu.
W USA mimo ogromnej ilości ofiar ułatwiony dostęp jest utrzymywany.
No ale tam lobbing działa.

moim uzasadineniem jest strach przed ,, popaprancami,,
niechcialbym kiedykolwiek jej uzyc, ale wraze co, nie zawahal bym sie.

Czy powinienem miec szanse, by bronic swojej rodziny?
Jesli nie zostana wprowadzone odpowiednie nowelizacje... to czarny rynek zaleje ogromna ilosc broni...
poprostu kazdy bedzie chcial miec bron, chocby dla poczucia bezpieczenstwa.

A wtedy nasz kraj jedynie na tym straci

Użytkownik Angelo edytował ten post 23 listopad 2015 - 19:34

• 0

#29 Adi

Adi

mr

• Użytkownik
  • 5817 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 19:43

Tylko na jakiej podstawie ty sądzisz Remy, że Polacy nie dorośli? Co Cię do takich sądów upoważnia? Wiedza? Doświadczenie? Profesja?
Serio, ciekawy jestem.
  • 0

#30 pablo122

pablo122
  • Użytkownik
  • 4081 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 20:13

Jak to nasz kochany Korwin mawiał "W teksasie przypada powiedzmy 10 sztuk broni na osobę, to taki potencjalny złodziej vel bandyta wchodząc do sklepu musi się liczyć z tym że każdy z powiedzmy 10 osób w tym sklepie ma broń pod ręką. Zanim coś zrobi to zastanowi się taki typ czy jest sens wyciągać swoją broń i czegoś próbować skoro te 10 osób także jest uzbrojonych i mogą zrobić mi krzywdę" Koniec cytatu.

Wiadomo że incydenty z udziałem broni się zdarzały i zdarzać się będą. Jak ktoś już zauważył noży i widelców się nie zabrania a krzywdę też można wyrządzić.

Na zdrowy bandycki rozum, należy odstrzelić wszystkich, tak na wszelki wypadek. Korwin nie ma pojęcia o chorych bandyckich głowach.

Tylko na jakiej podstawie ty sądzisz Remy, że Polacy nie dorośli? Co Cię do takich sądów upoważnia? Wiedza? Doświadczenie? Profesja?
Serio, ciekawy jestem.

Ja tam nie wiem czy dorośli czy nie, ale wydaje mi się, że jak się tłuką sąsiedzi to po czterech uderzeniach stylem od siekiery, może przyjść opamiętanie, a po wypaleniu serii nie ma szans na takie.

Ja z bandziorami miałem do czynienia od urodzenia do 25roku życia, nie twierdze, że jestem specjalistą, ale opowiem coś co widziałem.

Wychowałem się w Krakowie pod samym Wawelem w kwadracie pomiędzy Pl. Na Groblach, Al. Krasickiego, ul. Piłsudskiego i Straszewskiego. W tamtych latach patologia zbliżona do Kazimierza i przerastająca Nową Hute, dziś to tylko banki i hostele, po starych mieszkańcach nie ma śladu.

Była taka enklawa, ul. Wygody, gdzie mieszkała powiedzmy elita. Kiedyś ci profesorowie, lekarze itp. zebrali się w ok 20 osób, bo byli zmęczeni wybrykami nazwijmy to lumpów.

Doszło do brutalnego starcia, widziałem jak znany w Polsce lekarz (nie napiszę jakiej specjalności, bo mogło by to go zdemaskować) walił głową dwudziestolatka o krawężnik, a krwi było jak ze świni. Doktorki się spiły i pokazały taką bezwzględność, że do dzisiaj mi w to trudno uwierzyć, normalni ludzie, nie, nie normalni, grubo wykształceni.

Gdyby mieli, legalną broń to leżały by trupy. Może, a może nie, tego oczywiście nie wiem.

Wiem natomiast, że na dzień dzisiejszy, przestępcy mają alergię na broń, ale w momencie szerszego dostępu dla zwykłych obywateli to się może zmienić.

Od jakiegoś czasu jest dostęp do broni czarno prochowej, można się bronić, ale najlepszą obroną domu jest pies lub dwa.

Natomiast dozbrojenie obywateli jest nie do przecenienia podczas konfliktu zbrojnego, to fakt, jeśli w ciągu chwili każdy może stać się żołnierzem.  

• 0

#31 Yary12

Yary12
  • Nowy Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 20:59

Witam. Piszecie o Stanach. Warto jednak zwrócić uwagę na bliższą nam Szwajcarię. Tam nie słyszy się o strzelaninach, a chyba w każdym domu broń jest. Przebadać chętnych, żądać przeszkolenia. Ja chcę mieć broń w domu, ale legalnie.
Myślę, że dużo groźniejsi są nasi rodacy za kierownicą, niż byliby posiadając w domu broń.

Użytkownik Yary12 edytował ten post 23 listopad 2015 - 21:00

• 0

#32 Adi

Adi

mr

• Użytkownik
  • 5817 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 21:22

Ile w Polsce było "zajść" z udziałem osób posiadających broń i licencję sportową? - bo to jedyny w miarę łatwy sposób na broń.
  • 0

#33 BellaUrsa

BellaUrsa
  • Użytkownik
  • 496 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 21:23

Mimo tego,że też jestem za możliwością posiadania broni do obrony swojego mienia i rodziny, obawiam się, że niestety od Stanów, Szwajcarii, i jeszcze pewnie wielu innych krajów różni nas mentalność. Ogólne pozwolenie na posiadanie broni nie byłoby równoznaczne z tym, że od razu każdy dostanie w łapę pistolet, żeby każdy miał równe szanse i nie wyobrażam sobie sytuacji, że jak jeden startuje do drugiego z bronią, to od razu znajduje się 10 innych, żeby pokazać mu, że również mają klamki i lepiej by nie robił niczego głupiego. Po prostu, jak widzę wszystkich tych cebulanych gnojków i byzmesmenów z małymi P-nisami, którzy swoją wyższość nad innymi pokazują na drodze, to boję się pomyśleć co by było, gdyby takiemu kretynowi dać jeszcze prawo do posiadania broni.

Zapewne widzieliście jakiś czas temu filmik i cateringowym Januszu w białym Yarisie z rej SBE, który postanowił wymierzyć sprawiedliwość strzelając na oślep z gazowca do innego kierowcy - co by było, gdyby miał ostre naboje? Czy zakładałby, że inny kierowca też może mieć broń, czy ułańska fantazja podpowiedziałaby mu, że jednak warto spróbować i tak?

• 0

#34 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Użytkownik
  • 9752 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 21:28

Ale to nie chodzi o to, żeby rozdawać broń każdemu, sąsiedzi, którzy się tłuka siekierami, na pewno by zezwolenia na broń nie dostali, a i również nie byłoby ich na nią stać. Jednakże obywatel, który ma uzasadnioną potrzebę posiadania takiej broni powinien mieć możliwość przeprowadzić procedurę uzyskania pozwolenia łatwo i przyjemnie, nie to co jest teraz. 

Użytkownik Piotr Ratyński edytował ten post 23 listopad 2015 - 21:31

• 0

#35 Adi

Adi

mr

• Użytkownik
  • 5817 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 21:33

Właśnie.
  • 0

#36 pablo122

pablo122
  • Użytkownik
  • 4081 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 21:39

Ale to nie chodzi o to, żeby rozdawać broń każdemu, sąsiedzi, którzy się tłuka siekierami, na pewno by zezwolenia na broń nie dostali, a i również nie byłoby ich na nią stać. Jednakże obywatel, który ma uzasadnioną potrzebę posiadania takiej broni powinien mieć możliwość przeprowadzić procedurę uzyskania pozwolenia łatwo i przyjemnie, nie to co jest teraz. 

Właśnie.

Ok.

• 0

#37 loco50

loco50
  • Użytkownik
  • 729 postów

Napisano 24 listopad 2015 - 07:28

Ile w Polsce było "zajść" z udziałem osób posiadających broń i licencję sportową? - bo to jedyny w miarę łatwy sposób na broń.

No właśnie już to wyżej pisałem.I to nie tylko z bronią sportową,ale w ogóle z bronią-promil wszystkich bandyckich występków z użyciem niebezpiecznego narzędzia.Ktoś kto przeszedł szkolenie,umie posługiwać się bronią i ją ma podchodzi do niej z wielką ostrożnością i szacunkiem.

• 0

#38 pkc

pkc
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 24 listopad 2015 - 08:12

Moim zdaniem nieograniczony dostęp (na dowód) do broni to błąd, ograniczenie w ogóle dostępu - to kolejny błąd. Powiedzmy że pewien kompromis mógłby zostać zachowany. Kto chce mieć broń, to ją może mieć, potrzebuje tylko poświecić temu czas. Niech tak zostanie.

I jeszcze jedno, według mnie pisanie, że rozbrajanie obywateli kiedy trzeba walczyć z terrorystami jest błędem, to moim zdaniem dawanie tylko argumentów przeciwnikom broni palnej przeciwko nam. 

Walkę z terrorystami i bandytami zostawmy policji i służbom specjalnym. My skupmy się na naszej pasji, udoskonalaniu umiejętności i nawyków, a nie na posiadaniu broni do walki z terrorystami.

PS

Mam już spore doświadczenia z łowiectwa, strzał na strzelnicy a strzał w lesie to są dwa różne światy. Broniąc moich dzieci w stanie wyższej konieczności nigdy w życiu nie chciałbym wyciągnąć broni, odbezpieczyć i strzelić do człowieka, nawet jeżeli to terrorysta.

Zarządy Klubu strzeleckiego i Koła łowieckiego do których należę wyślą stosowną petycję. Dziękuję za taką możliwość i podanie adresu. Mama nadzieję, że w kwestii broni palnej nic się nie zmieni.

Użytkownik pkc edytował ten post 24 listopad 2015 - 08:13

• 0

#39 mark74

mark74
  • Użytkownik
  • 90 postów

Napisano 24 listopad 2015 - 08:23

Ja dalbym wam wszystkim zgode na posiadanie broni ALE wprowadzilbym zapis,ze nieuzasadnione wyjecie broni z kabury skutkuje automatycznie 10 lat bezwzglednego wiezienia.

• 0

#40 Misio2015

Misio2015
  • Nowy Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 24 listopad 2015 - 08:26

Sugeruję aby w pismach poruszać temat kosztów związanych z wprowadzeniem zmian proponowanych przez KE. Jeżeli mają skonfiskować nam broń samopowtarzalną to będą musieli za to zapłacić. Prędzej lub później, bo jeżeli sami tego nie zrobią, to skończy się na pozwach zbiorowych itd.

W pismach trzeba jasno pisać, że wprowadzenie tego prawa wiąże się z koniecznością wypłaty przez władze polskie wysokich odszkodowań. Jeżeli założymy, że zabiorą nam też pistolety to mi wychodzi kwota w okolicach miliarda złotych.

Powyższy argument jest prosty i nie wymaga od odbiorcy żadnych przemyśleń na temat broni, wolności, obrony przed zagrożeniami, radości z uprawiania strzelectwa itp.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: bron, dyrektywa, unia europejska, sprzeciw

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych