Skocz do zawartości

Zdjęcie

WAŻNE informacja od wiceministra sportu i turystyki

Sprzeciw wobec stanowisku Unii w sprawie ograniczenia praw do posiadania broni praworządnym obywatelom bron dyrektywa unia europejska sprzeciw

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#61 mayor

mayor
  • Użytkownik
  • 1907 postów

Napisano 30 listopad 2015 - 03:52

Tu nie o ilość broni chodzi ale ilość zabitych i rannych.

Trzeba pamięteć że ci ranni jak nie mają ubezpieczenia mogą pozostać bez opieki zdrowotnej

Kolejny mit o Ameryce wyssany z palca.,Nikt w USA nie może pozostać bez opieki zdrowotnej.,Reguluje to Akt EMPALA z 1986 roku ,Każdy chory zgłaszający się do Emergency Department w szpitalu musi zostać przyjęty, bez względu na obywatelstwo, status prawny, lub zdolność do zapłaty. Nie istnieją przepisy refundacyjne. Szpital nie może przenieść pacjentów wymagających kosztownych procedur medycznych do innego szpitala lub  zakładu opieki zdrowotnej na podstawie tego, że pacjent nie jest w stanie zapłacić lub dać gwarancji zapłaty za świadczone usługi.Jest to ustawa federalna (obowiązuje we wszystkich Stanach),.     W Stanie New York(N.Y.PBH Law) szpital musi przyjąć każdą osobę, która potrzebuje hospitalizacji "with all convinient speed" ,.Szpital nie ma prawa przed przyjęciem ani w trakcie leczenia zadawać pacjentowi lub członkom jego rodziny jakichkolwiek pytań dotyczących ubezpieczenia zdrowotnego, kart kredytowych lub sposobu zapłaty kosztów,(chodzi o to żeby wykluczyć dyskryminacje pacjentów,którzy nie są w stanie zapłacić za leczenie)                                                                                                                    Jeżeli chodzi o ilość osób zabitych i rannych przy użyciu broni palnej,to w ciągu roku w USA jest około 32 000 zabitych i 80 000 rannych.,Średni koszt leczenia jednej ofiary strzelanin to 27 000 dolarów (80% tej kwoty pokrywa podatnik),w przypadku zabitych wynagrodzenie koronera, średnio 4100$(100%płaci podatnik).Dochodzą do tego koszty postępowań,.np sprawa sądowa J Holmesa,który zastrzelił w kinie Aurora 12 osób kosztowała Stan Colorado ponad 7 milionów $ 

• 1

#62 meXy

meXy

Master

• Użytkownik
  • 2578 postów

Napisano 30 listopad 2015 - 16:28

Czyli dokładnie odwrotnie niż u nas.
  • 0

#63 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa
  • Stowarzyszenie
  • 7872 postów

Napisano 01 grudzień 2015 - 22:37

Warto obejrzeć

• 0

#64 loco50

loco50
  • Użytkownik
  • 674 postów

Napisano 03 grudzień 2015 - 09:40

Mała poprawka.Nie trzeba już szafy na broń przymocowywać do konstrukcji budynku.Reszta to święta prawda i podpisuję się pod tym 2 rękoma i prawą nogą.

• 0

#65 pkc

pkc
  • Użytkownik
  • 209 postów

Napisano 03 grudzień 2015 - 21:15

loco50 będę wdzięczny za informacje z czego wynika (ustawa rozporządzenie?) brak konieczności montażu szafki do konstrukcji budynku. Takie rozwiązanie bardzo ułatwiłoby mi życie, ale chciałbym być pewny, wolałbym do WPA nie dzwonić z tym pytaniem
  • 0

#66 loco50

loco50
  • Użytkownik
  • 674 postów

Napisano 04 grudzień 2015 - 07:15

Rozporządzenie ministra spraw wewn.

http://www.grotplock...rzenoszenie.pdf

Szafka bądź kaseta musi tylko spełniać klasę S1 według normy PN-EN 14450, a to już jest w kwestii producenta.Ja kupiłem szafkę stalpolu.Przyzwoita, ok.miesiąca oczekiwania.Jak będę miał czas wrzucę fotki.

Użytkownik loco50 edytował ten post 04 grudzień 2015 - 07:21

• 0

#67 pkc

pkc
  • Użytkownik
  • 209 postów

Napisano 04 grudzień 2015 - 13:19

Dzięki bardzo za odpowiedź.

• 0

#68 loco50

loco50
  • Użytkownik
  • 674 postów

Napisano 05 grudzień 2015 - 08:01

0b93b84cbc57.jpg
9b654cfa88d7.jpg
ec7dba65abd8.jpg

Użytkownik loco50 edytował ten post 05 grudzień 2015 - 08:06

• 0

#69 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa
  • Stowarzyszenie
  • 7872 postów

Napisano 05 grudzień 2015 - 20:00

PODSUMOWANIE

Jarosław Stawiarski
3 grudnia o 22:32 ·
Szanowni Państwo,
W dniu dzisiejszym zakończyłem zbieranie petycji dot. zmian Dyrektywy Rady z dnia 18 czerwca 1991 r. w sprawie kontroli, nabywania i posiadania broni (91/477/EWG).
Bardzo dziękuję za wszystkie maile. Otrzymałem łącznie ponad 150 petycji wystosowanych przez polskie kluby strzelectwa sportowego, organizacje, stowarzyszenia i koła o charakterze kolekcjonerskim, rekonstrukcyjnym, łowieckim oraz pro-obronnym. Podmioty te - według moich szacunków - reprezentują kilkadziesiąt tysięcy osób. Szczególnie dziękuje za bardzo merytoryczne stanowiska m.in. takich organizacji jak: Ruch Obywatelski Miłośników Broni (ROMB), Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Liga Obrony Kraju, Związek Strzelecki „Strzelec” Organizacja Społeczno-Wychowawcza, Obrona Narodowa PL, IPSC Polska oraz Polski Związek Łowiecki (mazowiecki).
Informuję, że przygotowałem już pismo wskazujące na negatywne skutki zmian Dyrektywy. Wcześniej sygnalizowałem już sprzeciw środowisk strzeleckich, kolekcjonerskich, myśliwskich na różnego rodzaju spotkaniach i gremiach.
Pismo to wraz z załącznikami tj. przesłanymi do mnie petycjami i stanowiskami (kilkaset stron) posegregowanymi według daty, wraz z tabelą i spisem, zostanie jutro złożone i zarejestrowane w:
1) Kancelarii Prezes Rady Ministrów Beaty Szydło,
2) Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy,
3) Biurze Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka,
4) Biurze Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego,
Wówczas będę się starał osobiście rozmawiać na ten temat z Panią Premier, Panem Ministrem, Panem Prezesem oraz będę informował Państwa o pisemnych odpowiedziach.
Przygotowałem również 51 odpisów pisma, które zostaną przeze mnie przesłane do wszystkich polskich europarlamentarzystów (jutro lub w poniedziałek).
O sprawie wie także Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.
W przyszłym tygodniu; przygotowane przeze mnie pismo zostanie również wraz z załącznikami przesłane do Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego. Postanowiłem przetłumaczyć je na język angielski wraz ze spisem załączników (petycji), natomiast petycje zostaną dołączone w języku polskim. Ich tłumaczenie trwałoby wiele tygodni, a język polski jest przecież także językiem urzędowym Unii Europejskiej.
Będę Państwa informował o dalszych działaniach oraz wkrótce zamieszczę treść pisma i spis załączników (petycji).
Serdecznie pozdrawiam,
Jarosław Stawiarski
  • 0

#70 michalc13

michalc13
  • Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 16 grudzień 2015 - 19:11

Dlaczego Polacy nie mordują się za pomocą legalnej broni palnej? Przecież, jak kogoś brzydzi krew na nożu może kupić broń CP? (Tylko proszę nie pisać, że trudno się tą bronią posługiwać, bo to bzdura). Zresztą "ekspert" Jerzy D. potrafi zabić kartą kredytową.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: bron, dyrektywa, unia europejska, sprzeciw

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych