Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Naprawa chronometru

szukam łańcuszka fusee chain chronometr łańcuszek galla

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#21 Lamela

Lamela
  • Stowarzyszenie
  • 38 postów

Napisano 05 grudzień 2015 - 13:57

Po długich negocjacjach i powiekszonej wątrobie pojawiło się na stanie  do odstąpienia ;)

Taśma wyrównawcza szt 3 długosc 750 szerokość 0,75 ( zastępuje łancuch ) 

Kotwica do Gub szt 2 

attachicon.gifP041215_12.57.jpgattachicon.gifP041215_12.58.jpg

OK, serdeczne dzięki, wchodzę w ten biznes !

Naruszenie wątroby postaram się skompensować innym trunkiem przy ewentualnym spotkaniu (ostrzę sobie zęby na niektóre wystawy - będę obserwować)  :) .

Podaj, proszę warunki finansowe (ew. na maila [email protected]) - postaram się sprostać, mimo że ostatnie zakupy nieco naruszyły nieco fundusze zegarkowe, a i syn dopomina się o prezent z okazji okrągłych urodzin (oczywiście - zegarek).  ^_^

A na Kole niektórzy nawet nie wiedzieli o co pytam ... (p. Kieszonki nie spotkałem).

Pozdrowienia, Jerzy

• 0

#22 kiniol

kiniol

wieżowy

• Użytkownik
  • 6416 postów

Napisano 07 grudzień 2015 - 21:56

Była chwila, więc wywlokłem łańcuszek z Kirowa. Ma on 743mm długości i nie wygląda na kombinowany.

Użytkownik kiniol edytował ten post 07 grudzień 2015 - 22:00

• 0

#23 Lamela

Lamela
  • Stowarzyszenie
  • 38 postów

Napisano 08 grudzień 2015 - 21:05

No to jesteśmy w domu - wszystko wyliczone i pomierzone, co więcej - się zgadza ! :huh:

Mechanizm wyczyszczony i naoliwiony (trochę miałem zabawy ze sklejonymi starym smarem nakrywkami - nijak nie chciały wyjść z gniazd), czekam na wieści od Norberta.

• 0

#24 Lamela

Lamela
  • Stowarzyszenie
  • 38 postów

Napisano 21 grudzień 2015 - 21:14

Już chodzi ... :)

Łańcuszka nie miał nikt, ale dzięki pomocy Kolegi Norberta dostałem zamiennik - cięgło wyrównawcze. Pasuje idealnie, niemniej montaż to to było trochę zabawy. Jest na tyle sprężyste, że przy nawijaniu trzeba zapewnić dość silny naciąg, aby hak nie wypadł z bębna i ślimaka. Dwa razy próbowałem sam, ale kończyło porażką i koniecznością demontażu, aby wydobyć cięgło z czeluści mechanizmu :( . W końcu wykorzystałem małżonkę jako "trzecią rękę" do realizacji naciągu, gdy sam jedną trzymałem hak na ślimaku, a drugą nawijałem cięgło na bębnie - i poszło. Nie ukrywam, byłem mokry z emocji i przed instalacją dźwigni wychwytu poszedłem na godzinny spacer.

Jak ruszył balans, to była już duża satysfakcja. Teraz tylko trochę regulacji (jeszcze nie doszedł do pełnych 56 godzin chodu, zwiększę nieco napięcie wstępne sprężyny), ale to już z górki.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich za pomoc i cenne rady. :rolleyes:

• 0

#25 Mr Bean

Mr Bean
  • Nowy Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 04 luty 2017 - 20:31

Witam, chciałem się zapytać co zrobić, jeżeli mój chronometr morski spieszy o 35 sekund na dobę, chociaż jest stały chód to jednak dla 6MX nie jest to dobry wynik. 1) Czy jest to sprawa oliwienia, i ewentualnie jaka ma być ta oliwa (typ)? 2) czy chronometr morski ma dźwignię regulacji włosa tak jak w zegarku kieszonkowym, czy też balans reguluje się tylko ciężarkami? 

Użytkownik Mr Bean edytował ten post 04 luty 2017 - 20:33

• 0

#26 kiniol

kiniol

wieżowy

• Użytkownik
  • 6416 postów

Napisano 04 luty 2017 - 21:11

Reguluje się ciężarkami. Po latach pracy zegar warto rozmontować, wyczyścić i nasmarować. Potem regulacja...

• 0

#27 Lamela

Lamela
  • Stowarzyszenie
  • 38 postów

Napisano 21 listopad 2019 - 18:41

Witam kolegów,

Mój chronometr GUB Glashutte po czterech latach pracy od ostatniej naprawy znów domaga się pomocy. Pękła sprężyna  :( .

Na szczęście nie poczyniła żadnych szkód w mechaniźmie, ale jest niemało kłopotów z pozyskaniem. Wydłubałem, pomierzyłem - wymiary oryginału to 15 x 0,4 x 1300 mm, średnica bębna 38 mm. W dodatku ma dość nietypowy zaczep zewnętrzny w postaci blaszki sprężystej współpracującej z zanitowanymi czopami wewnątrz bębna i na zewnątrz sprężyny - ale to idzie jakoś obejść. Niestety, jedyna sprężyna jaką dostałem o tej szerokości ma grubość 0,45 mm. Niby niewielka różnica, ale podstawiając do wzorów (grubość jest w trzeciej potędze) wychodzi moment o 40% większy niż oryginalnej. I tu jestem w kropce, trochę boję się ją zainstalować nie wiedząc jaki to będzie miało wpływ na wychwyt i trwałość napędu (obciążenie czopów). Literatura raczej przed tym przestrzega, a jak praktyka, gdzie jest margines bezpieczeństwa ? - poradźcie  :) .

Jest jeszcze wyjście awaryjne - sprężyna pękła tylko ok. 80 mm od końca wewnętrznego, już spróbowałem ją skrócić, odpuścić, wyciąć zaczep i zawinąć - ale jest to trochę "handmade", nie sposób dokładnie zawinąć wewnętrznego końca szczypcami, jakkolwiek wygląda że na wałku się trzyma. Warto to instalować ? I czy nie pęknie znowu ?

Będę zobowiązany za wszelką pomoc i radę.

Jerzy

• 0

#28 kiniol

kiniol

wieżowy

• Użytkownik
  • 6416 postów

Napisano 21 listopad 2019 - 20:13

A jest grubość 0,38? Chyba tak...

• 0

#29 Lamela

Lamela
  • Stowarzyszenie
  • 38 postów

Napisano 21 listopad 2019 - 22:46

Zamawiałem w Zodiaku, on korzysta z produktów Boley. Dotarłem do ich katalogu - dla 15 mm mają tylko 0,45 grubości, czyli to, co dostałem. Jeżeli miałbyś namiar na 0,38 ...- to ani chwili bym się nie zastanawiał  :)

• 0

#30 Kieszonkowe

Kieszonkowe
  • Użytkownik
  • 744 postów

Napisano 22 listopad 2019 - 07:11

Kolega z Szwecji ma 15x0.40x1500 jak chcesz to pisz na PW.

Pozdrawiam 

Roman

• 0

#31 szalony amator

szalony amator
  • Użytkownik
  • 368 postów

Napisano 23 listopad 2019 - 10:29

https://www.cousinsu...-french-german#
  • 0

#32 Lamela

Lamela
  • Stowarzyszenie
  • 38 postów

Napisano 23 listopad 2019 - 21:09

Kolega z Szwecji ma 15x0.40x1500 jak chcesz to pisz na PW.

Pozdrawiam 

Roman

Warto spróbować, jest dłuższa ale da się pewnie skrócić i dorobić nowy zaczep zewnętrzny. Zresztą u Cousinsa też nie ma krótszej, a więc chyba to jedyny wybór. Proszę, prześlij mi kontakt na maila [email protected]

Dzięki, Jerzy

• 0

#33 Taraj

Taraj
  • Stowarzyszenie
  • 212 postów

Napisano 24 listopad 2019 - 00:05

Spróbuj spytać tu, mają sporo taśm sprężynowych na metry,  :

https://www.pakat.pl/oferta.html

Ostatnio kupiłem u nich taśmę, wprawdzie nie do chronometru tylko do Crane'a , u Horolovara spuścili mnie po brzytwie a tu mieli i to  spory wybór.

• 0

#34 janekp

janekp

Nowy Uzytkownik

• Użytkownik
  • 2426 postów

Napisano 24 listopad 2019 - 15:50

Spróbuj spytać tu, mają sporo taśm sprężynowych na metry,  :

https://www.pakat.pl/oferta.html

Ostatnio kupiłem u nich taśmę, wprawdzie nie do chronometru tylko do Crane'a , u Horolovara spuścili mnie po brzytwie a tu mieli i to  spory wybór.

tylko stalowe  maja czy  zrobia  i inne  materialy ?

• 0

#35 Taraj

Taraj
  • Stowarzyszenie
  • 212 postów

Napisano 24 listopad 2019 - 17:09

Mieli taśmy stalowe czarne i nierdzewne. Z rozmowy wynikało, że są wstanie zrobić/sprowadzić coś nietypowego ale po przedpłacie.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: fusee chain, chronometr, łańcuszek galla

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych