Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Smycel

Zakup telewizora

Rekomendowane odpowiedzi

Może dla części osób to już zbędny sprzęt, ale ja jednak jestem przyzwyczajony do tego, że stoi mi w gdzieś w mieszkaniu telewizor, a teraz pojawia mi się konieczność zakupu jakiegoś.

No i oczywiście prośba dotyczy podpowiedzi -który wybrać?

Co do parametrów, to rozmiar pewnie coś około 46 cali, może ciut więcej.

Nie zależy mi na 4k, raczej nie srebrny. Rzeczy takie jak podłączenie neta, czy USB to już pewnie teraz taki standard, że nie warto wspominać.

Budżet - myślę, że około 2500 to raczej górna granica.

 

Zależy mi przede wszystkim na jak najlepszej relacji ceny/jakość.

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic TX-50CS520E. Ostatnio w MM był za 2399. Można było na max 50 rat rozłożyć.

Telewizor niezły. Znajoma kupiła i zadowolona. Montowałem jej to w mieszkaniu i świeci całkiem fajnie. Jak za te pieniądze dobry zakup :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw obejrzyj ten materiał co to go ktoś niedawno nakręcił o starzeniu produktów. Z tego co pamiętam, Samsung i LG zostali tam wskazani jako producenci jednorazówek, którzy tak konstruują swoje telewizory, by te szybko padły i nie dało się ich naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta..... mam plazmę LG już 8 rok i jakoś nie chce się popsuć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung i LG.

Reszta producentów zaspała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodał bym jeszcze Sony i Philips. Siedzi w nich Android, który dzięki Kodi daje dostęp do tysięcy filmów, programów i wydarzeń sportowych. Faktem jest jednak, że "niższe" modele tych marek, potrafią okrutnie mulić. Tiezen i WebOS są raczej bezproblemowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta..... mam plazmę LG już 8 rok i jakoś nie chce się popsuć

 

A - to zmienia postać rzeczy! Biere...

 

PS. Co tam, że ktoś przeprowadził badania i przeanalizował temat... Ważne, że u jednego użytkownika działa!

PPS. Co z tego, że 8 lat temu proceder nie był tak popularny i w dodatku jeśli już, to dotyczył tanich LCD zamiast drogich plazm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam mam pralko suszarke LG i tez działa 4 rok bez problemu

Samsunga lodówke i też  cholera jedna nie chce sie popsuć 

prawda jest taka ,że LG i Samsung pogoniły konkurencję 

To takie bajki o tym psuciu jak to ,że Francuskie i reszta na F samochodów są beee 

Rodzicom doradziłem LG 5 lat temu i maja dwa TV i tez jakoś sie nie zepsuły

poczytaj forum HDTV 

tam jest omówione wiele marek i modeli

 

a przypomniało mi sie jeszcze ,że mam tel LG G2 z poczatku produkcji 

kupiony kilka miesięcy wcześniej przed premiera w Polsce

i też się popsuć nie chce :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lg LCD 32 całe chyba od 2005 roku. Drugi 47 od 2009, monitor LCD 17 LG od 2004 i drugi samsung 24 od 2008. Wszystkie zero awarii. Rodzice lg 26 cali tv od 2009. Chyba inne serię badali, albo nie lg za badania płacił ;)

 

Acha, u teściów LCD 42 całe lg się popsuł 2 lata temu po 4 latach używania. Się zielona krecha pojawiła. Naprawa 100 zł w małym zakładzie. Działa nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu badali modele z rynku konsumenckiego. Jakie marki się psuły i co w nich nawalało. Najczęściej psuły się LG i Samsungi, a ich konstrukcja uniemożliwiała lub poważnie utrudniała naprawę. Z tego co pamiętam, chodziło o montowanie kiepskiej jakości kondensatorów, wrażliwych na ciepło, w bliskiej okolicy radiatora. Po jakimś czasie kondensatory ulegały uszkodzeniu, a sposób ich montażu uniemożliwiał lub utrudniał ich wymianę.

Problem dotyczył głównie tańszych, popularnych modeli. Najlepiej obejrzeć film.

Zresztą może to też być kwestia popularności. Jeśli 100 osób kupi Samsungi i popsują się one 20 osobom, a 10 kupi Philipsy i popsuje się 5, to na warsztat trafia 4x więcej Samsungów niż Philipsów, mimo, że awaryjność tych drugich wyniesie 50% vs. 20% tych pierwszych.

 

Nie oznacza to oczywiście, że każdy LG i Samsung padną po dwóch latach, a każdy Sony czy chyba Hitachi będzie zawsze bezawaryjny. Po prostu w tych tańszych markach jest znacznie większe ryzyko tej konkretnej usterki.

 

Kiedyś miałem niezwykle awaryjny telefon Siemens SX1. Jego awaryjność była wręcz legendarna, w związku z wadą produkcyjną i każdy bluzgał ten model ile mógł. I kiedy inne padały jak muchy, mój nie sprawiał żadnego problemu. Ba - podobno działa do tej pory, gdzieś tam u mojego znajomego, który miał sentyment do tego modelu. Mimo wszystko, nie odważyłbym się na stwierdzania, że autorzy opinii o zawodności modelu kłamią, bo u mnie działa, w dodatku w szpitalu jest aparatura medyczna Siemensa i też się nie psuje, a po rodzinie są gdzieś tam jakieś AGD tej firmy które działają od 15 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież wiesz, że rzetelność różnych badań jakości, trwałości czy awaryjności też bywa dyskusyjna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakoś sprostowania ze strony zainteresowanych marek nie słyszałem - tak samo żadnych pozwów skierowanych przeciwko autorowi dokumentu. Za to była akcja serwisowa Samsunga, po tym jak chyba przegrał sprawę w USA, gdzie Samsung sam wymieniał lipne kondensatory lub wypłacał rekompensaty osobom, które dokonały tego na własną rękę.

https://www.youtube.com/watch?v=wZYC5dGZfP8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna firma by się nie procesowała bo każda ma coś na sumieniu.

Jednak pewne jest, że samsung i LG będą na celowniku wszystkie bonsą liderami niemal w każdej Dziedzinie i segmencie od najtańszych do dobrych średniaków i modeli full wypas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu tego filmiku stwierdziłem ,że na poczatku było logo jedynej słusznej dla niektórych firmy :P  która to "bardzo" lubi Koreańskie urządzenia elektroniczne /Samsunga szczególnie/

skłaniam się do tego ,że film był zrobiony na zlecenie :lol:   temat o milionach samsungów popsutych w USA mnie rozwalił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka to jedyna słuszna dla niektórych firma? Bo szukałem tego logo i nie wiem o które chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.

Czyli generalnie albo LG lub Samsung. Ewentualnie Panasonic. A jeśli czegoś unikać to LG i Samsung :D

 

Ja do tej pory mam Samsunga od ponad 3 lat i generalnie nic się przez ten czas nie działo.

 

A jakiś konkretny model możecie polecić.

czy np. w Samsungu warto dopłacać do serii 7 wzgędem 6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kwestia wyposażenia.

Może sharp. Ale quattron. Kolory prawie jak plaźmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja szukałem tv w granicach 55 cali i budżecie max 4500 to najczęściej polecany był soniak i philips


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwietniu miałem taki sam dylemat, rozwiązałem go w prosty sposób, wybrałem się do sklepu z pendrive na którym mialem 3 pliki video Xvid, divix oraz film nagrany aparatem fuji. Oglądałem telewizory w okolicach 42" i 2k pln

 

Panasonic - nie dał rady z xvid

Sony - odpadło z względu na ilość polskich aplikacji

Samsung - poległ na filmie z aparatu

LG - odtworzyło wszystkie pliki oraz ma sporo polskich aplikacji i go kupiłem

Z minusów jakie zauważyłem to LG nie czyta polskich znaków z plików txt i srt przy odtwarzaniu filmów divx czy tez xvid, Nie nagramy na LG filmu na pendrvie musi to być zewnętrzne HDD (nie wiem czemu ale takj jest)

Przy zakupie LG sprzedawca może kusić wyższym modelem który może róznić sie dodatkowym modelem typu magic (łączność po wi-fi), nie polecam tego, duzo lepsza i wygodniejsza jest obsługa za pomocą apki w telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta tylko koledze się w cenie nie zmieści :P

Jak ma dobry sygnał to bym rozważył zakup plazmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast szukać super duper wielofunkcyjnych smart TV lepiej skupić się na czymś ze starszej serii, ale wyższej półki. Telewizory z wyższej półki są przeważnie trwalsze, mają lepsze matryce, głośniki, większą ilość złączy, większą ilość ustawień, lepsze oprogramowanie - ogólnie są technicznie bardziej doskonałe. Do tego można dokupić smartBOX, podłączyć do telewizora i ma się funkcjonalność smart TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plazme Panasa, kupiłem 5 lat temu za 1,7k i jak dla mnie lepiej świeci niż ten nowy Philips :) Zwłaszcza jak leci piłka nożna :D

 

 

@Seiken seria 6500 jest dostępna w budżecie kolegi, nie mówię ze musi kupić model za 4k,5k czy 6k. Np:


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.