Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zimek92

Seiko snzh55k1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, od jakiegoś czasu interesuje się Seiko snzh55k1, już miałem kupić, ale zniechęciłem się mocno szerokością bransolety ( 21mm ). Dzięki Orientowi Bambino dowiedziałem się iż bardzo dużym problemem jest zakup paska o tej szerokości :D, ale udało się jednak znaleźć taki, który wpasował się w mój gust. Teraz przy owym Seiko mocno się zastanawiam nad takimi kwestiami:

 

1. Czy będą problemy żeby dokupić bransoletę, kiedy ta montowana pierwotnie ulegnie uszkodzeniu ?

2. Czy znajdę jakiś pasek kauczukowy/gumowy do niego?

3. Nato w 21 mm, rzadkość czy idzie dostać ?

 

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi, a szczególnie za linki do przykładowych ofert ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zegarek 21mm i zakładam do niego nato 22mm wiec tym się nie martw bo pasuje nawet nie wiem czy nie lepiej bo ciaśniej siedzi. Kauczuk tez na pewno wejdzie a jak nie to sobie leciutko przytniesz nozykiem boczki. Bransolety myślę ze nie zajedziesz chyba ze w kopalni pracujesz a jeżeli już ci się uda to zawsze można wypolerować lub wyszczotkować albo wymienic ogniwo na zapasowe wiec brać zegarek jak się podoba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak myślałem 21 mm to rzadkość niezależnie od materiału :D dzięki za radę i pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoletki też pokazują się od czasu do czasu na bazarku. Więc tylko kwestia wyczekania, cierpliwości.

Co do pasków spokojnie wchodzą 22 mm i dobrze wyglądają, zawsze można też zamówić skórkę u naszych pachorobów :)


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zegarki Certiny, Seiko  i Tissota, gdzie między uszami jest 21mm. Spokojnie zakładam paski 22mm i ładnie się układaja. Czasami warto założyć teleskopy 22mm zamiast oryginalnych 21mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzajmy. 21mm to nie jest popularny rozmiar, ale można sobie zamówić. a w razie co wziąć ten z milimetrową różnicą ;) jeśli zegarek Ci się podoba to się tym tak nie martw. oryginalna bransoleta starczy na jakieś 10 lat - po tym czasie (żeby tak późno) znudzi Ci się zegarek i będziesz szukał nowego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wpasowywania pasków szerszych lub wkładania węższych to nie jestem zwolennikiem tych rozwiązań, w bambino kombinowałem z szerszym i mi sie nie podobało to w ogóle ;P Z kolei kauczuk można raczej ładnie przyciąć (tak mi sie wydaje). Jeśli bransoleta faktycznie starczy na 10 lat to chyba nie mam innego wyjścia jak kupować :D Myslalem ze posłucham na forum głosu rozsądku, ale widzę ze słyszę to samo co w mojej głowie, czyli jak sie podoba to brać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, od jakiegoś czasu interesuje się Seiko snzh55k1, już miałem kupić, ale zniechęciłem się mocno szerokością bransolety ( 21mm ). [...]

1. Czy będą problemy żeby dokupić bransoletę, kiedy ta montowana pierwotnie ulegnie uszkodzeniu ?

2. Czy znajdę jakiś pasek kauczukowy/gumowy do niego?

3. Nato w 21 mm, rzadkość czy idzie dostać ?

 

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi, a szczególnie za linki do przykładowych ofert ;)

 

Jesteś pewien że w tym zegarku jest bransoleta o szerokości przy "uszach"21mm???

 

Mnie się wydaje że jest 22mm i w sumie to gotów się jestem o to nawet założyć bo miałem ten zegarek dwa razy - i w sumie pewności bym nie miał - bo jak piszą koledzy w szerokość 21mm spokojnie wchodzi pasek 22mm a ja zdecydowanie wolę zegarki na paskach) i mógłbym nie zauważyć tego 1mm, ale nosiłem ten zegarek na mesh'u od DB który na 100% miał 22mm szerokości i o ile plastyczny pasek może się poddać i pozwolić upchnąć mimo mniejszej o mm przestrzeni o tyle "skurczyć" stal byłoby nieco trudniej  :)

 

A oto dowód: SNZH57 z tarczą fifty four fathoms i zmienionymi wskazówkami.

 

2ag59nn.jpg

 

Reasumując - ta koperta na 100% ma 22mm między uszami :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głowy nie dam, że jest to 21 mm bo to wszystko to informacje zaczerpnięte z internetu, ale w paru różnych miejscach widniała taka sama szerokość, także nie była to jednorazowa pomyłka któregoś ze sklepów (chyba, że kilka się pomyliło). Wiem, że SNZF17K1 też ma podobno 21 mm. Sam już nie wiem teraz...

 

Chociaż z tego co kojarze to bransoleta "jubilee" (nie wiem, czy tak się nazywa) od SKX007 była przez kogoś zakładana do SNZH55K1, a skx ma bodajże 22mm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głowy nie dam, że jest to 21 mm bo to wszystko to informacje zaczerpnięte z internetu, ale w paru różnych miejscach widniała taka sama szerokość, także nie była to jednorazowa pomyłka któregoś ze sklepów (chyba, że kilka się pomyliło)..

 

NET kłamie :D

Ja Ci mówię że ma 22mm i jestem tego pewien. Jakby to był inny mesh - taki z odsłoniętymi teleskopami to jeszcze mógłbym mieć wątpliwości, bo wiem że taki można wcisnąć w 21mm - ale ten ma teleskopy zasłonięte i używałem go do kilku zegarków które miały 22mm - poza tym na stronie DB stoi jak wół że ma szerokość 22mm - tak że wątpliwości nie mam żadnych.

Co do paska to mam Orienta M-force który ma między uszami 23mm, a noszę go na pasku 24mm i nie ma problemu  przy zakładaniu, użytkowaniu, czy ściąganiu paska - dlatego nie dramatyzował bym z tym 1mm (oczywiście jakby w tym seiko było 21mm - choć jest 22 :D  )


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.