Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

AdrianKor

450 - 500 zł Timex, Casio, Fossil.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Ostatnio odwiedzałem forum ponad trzy lata temu. Wtedy też zdecydowałem się na zakup Lorus-a RF845DX9. Jestem z niego zadowolony, Wymieniłem w nim pasek na model 70 Pattini z czerwoną nicią.

 

 

Obecnie mam zamiar kupić coś nowego, cena około 450 zł, a maksymalnie 500 zł.

 

Wymagania:

Koperta: Stalowa, okrągła około 45-50 mm. ( najlepiej bez żadnej anody )

Pasek: Skórzany, brązowy szerokość 20 mm albo więcej.

Cyferblat: Jasny/brązowy + chronograf.

Minimalnie WR100.

 

Zegarek będzie noszony na co dzień, mój styl ubioru to głównie Jeans + koszula ( krata, odcienie brązu/zieleni, często flanelowa )

 

Osobiście skłaniam się w kierunku Casio model EFR-538L-5A

http://allegro.pl/zegarek-casio-edifice-efr-538l-5av-100-oryginal-i5827059963.html

 

Jeśłi chodzi o Timex, to wpadł mi w oko model:

http://allegro.pl/zegarek-meski-timex-t2n721-kompas-termometr-100m-i5822426155.html

 

Przeglądając ofertę Fossil wybrałem:

http://allegro.pl/tt-fossil-ch2565-meski-chronograf-nowy-gw-pl-i5806720436.html

 

 

Na ręku miałem tylko Timex-a i Fossil-a. NIgdzie w mieście nie znalazłem poszukiwanego modelu Casio. 

 

Minusy Timex:

- podświetlanie które lubi się psuć.

- Pasek zwężony i średniej jakości.

 

Minusy Fossil:

- Grubość, mój Lorus jest cienki jak papier przy nim. Może to tylko kwestia przyzwyczajenia. 

- Przyciski chodziły "tępo".

 

Oglądałem jeszcze Festina Klasik Chronograf 167602, jednak nie mam zdania na jej temat. 

 

Z góry dziękuję za jakąś pomoc.

Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuścił bym Timexa, Fossila. Casio chyba najbardziej godne zaufania z tego zestawu. Zobacz jeszcze ofertę Lorusa, z którym miałeś okazję się już zapoznać. Jeśli nie chcesz dwóch zegarów tej samej firmy, to zostaje Casio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem ofertę Lorus-a, jednak nie ma nic co by mi pasowało obecnie. Przy poprzednim wyborze głównie wybierałem między Casio a Lorus, w tym przedziale cenowym wypadają chyba najlepiej. 

 

Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu będę w Warszawie, więc jeszcze podjadę do sklepu ITTEC i obejrzę EFR-538. 

 

A może jeszcze jakieś propozycje padną w temacie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieniło. Na bazarku czasami można w tych kosztach upolować chrono od SEIKO. Jak nie zależy Ci, żeby szybko kupić, to poczekaj i pewnie coś się trafi. Obserwuj bazarek, ze sklepu nie uciekną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek musi być nowy, a w tej cenie nie znajdę Seiko ani Citizen. Wszystkie parametry muszą być spełnione, a 500 zł to jest maksymalna suma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wybierz coś z Casio Edifice i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Edifice, to bardzo dobre zegarki w tym budżecie. Jeśli ten model z pierwszego wątku podoba Ci się, to bierz. Raczej się na nim nie zawiedziesz.

 

Edit: tym bardziej, że ten z linku jest w dystrybucji ZIBI, więc masz 3 lata gwarancji z możliwością przedłużenia o kolejne trzy, co w sumie daje 6 lat gwarancji (z której i tak prawdopodobnie nie skorzystasz :)   ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek musi być nowy, a w tej cenie nie znajdę Seiko ani Citizen. Wszystkie parametry muszą być spełnione, a 500 zł to jest maksymalna suma. 

 

znajdziesz w tej cenie spokojnie Citizeny, jeśli zrezygnujesz z paska, który bez problemów dokupisz i domkniesz się w budżecie ;) wysłałem Ci parę propozycji na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem czemu ale wyświetla mi się coś takiego

Zawartość niedostępna. By zobaczyć treść wiadomości należy zalogować się na forum i odczytać ją bezpośrednio w panelu użytkownika forum.

 

 

Na chwilę obecną wygrywa EFR-538

 

Patrzę jeszcze na model BEM-501L-7A

http://zegarki.worldtrade24.pl/zegarek-meski-casio-bem501l7a-beside-klasyczny-p-2191.html

trochę tańszy, ale na dzień dobry wymieniał bym pasek, nie podoba mi się. Wolę gładkie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Paskiem się nie sugeruj. Paski się wymienia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę go przymierzyć, bo ze zdjęć wydaje mi się strasznie delikatny. A paski jakie lubię to gładka i gruba skóra ( 4-4,5 mm ). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma pasek do zegarka?! A nic, zawsze oba mogą być inne :)

Jak paskek nieodpowiada, to zarezerwuj "dystans" cenowy na zmianę paska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to wsztstko wiem ( odnośnie paska :) ). Tylko zawsze to dodatkowy koszt, a te pieniądze wolał bym przeznaczyć na właściwy zakup. Może i są to śmieszne pieniądze, ale dla mnie ma to być niezawodny dodatek. Mam trochę inne hobby które wciąga kasę jak oszalałe. :) 

 

W tygodniu przejadę się do Warszawy i pochodzę po sklepach. Może uda się znaleźć interesujące mnie modele. Siedlce to straszne zadupie, nic nie można tu kupić. A większość zegarków obecnie nawet na komunie dziecku wstyd kupić ( mamy stany magazynowe chyba z 1992 roku ). 

 

Jeśli już coś będę wiedział, postaram się informować na bieżąco. 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam. Ważne, że już mam określoną firmę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.