Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

arczimi

Atlantic 64455.41.68

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie prawie zdecydowałem się na zakup tego konkretnego modelu. Czy jest wart zakupu?. Jeżeli ktoś ma inne propozycje w rozmiarze max jak ten zegarek i oby nie Orient to prosze o propozycje. Zegarek tylko kwarcowy i na bransolecie.

 

www.wsliwinski.pl/12333,zegarek-atlantic-64455-41-68-644554168-.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwarc i tyle. Choć ja szukał bym coś od seiko .

Czemu nie orient ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum każdemu poleca sie Orienta. Czytam kilka razy dziennie forum i słabo mi sie robi jak czytam ORIENT. Nie twierdzę ,że to złe zegarki. Jak byłem młody :unsure:  były to bardzo popularne zegarki i jakoś mi tak utkwiło w pamięci. Jezeli już to byłbym w stanie zaakceptować tylko OS ale to juz wyższa szkoła jazdy finansowej.

 Czy z  dyutyfree trzeba uiści vat?. Jest tam kilka fajnych Citizenów ale z kolei Citki sa strasznie duże no i kwota jeżeli chodzi o szafir też wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci się podoba, a to jest najważniejsze, to kupuj - choć moim zdaniem za 800PLN można kupić dużo lepszy, zarówno jakościowo, jak i technologicznie, zegar kwarcowy Casio, Citizena, Lorusa... ogólnie szedłbym w stronę japońskich zegarków - bo w tym budżecie biją "swiss made" na łeb... ale  ja to ja - a Ty rób jak uważasz...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanuję zdanie innych dlatego napisałem ten temat. Mam długie chude ręce więc zegarek musi być... niewielki ,a wiadomo,że z chronografem w tej kwestii nie jest łatwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ten zegarek ma poza chrono? :)

w tej cenie można kupić z szafirem i 100m. ale to Orienty, bo Seiko rzadko daje w tej cenie szafir :D

chociaż spory wybór Citizenów na duty też jest - z szafirem powinieneś coś do tej ceny wyłapać. z opłatami się licz. ostatnio zmienili pocztę, a i okres taki, że celnicy polują i uzupełniają dziurę budżetową ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz nam ile masz do wydania, my doradzimy. Co do OSa , to jeden model można łapać w granicach 1300 - 1400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanuję zdanie innych dlatego napisałem ten temat. Mam długie chude ręce więc zegarek musi być... niewielki ,a wiadomo,że z chronografem w tej kwestii nie jest łatwo.

 

Gdybym miał szczuplejszy nadgarstek i szukał zegarka z chrono to polowałbym na zegarek Alpha z ST-19... ma 40mm średnicy i od biedy mieści się w budżecie:

 

s-l1600.jpg

 

s-l1600.jpg

 

zdjęcia zajumane z tej oferty: http://www.ebay.com/itm/Alpha-Daytona-mechanical-chronograph-mens-watch-jubilee-bracelet-display-back-/121818986043

 

albo taką:

 

$_57.JPG

 

 

Niestety dla mnie te zegarki są za małe (średnica nadgarstka 20cm) ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atlantic też ma szafir.

Kwotę jaką chciałbym przeznaczyć to max. 1000 zł ze wskazaniem na mniej. Jeżeli będzie super okazja moze być nieco więcej. Z Naciskiem na nieco. :) Zegarek nie może być duży i najlepiej chronograf.

 

Jest na forum temat odradzający zegarki alpha, proszę wybaczyć ignorancję ale w czym ten Citizen jest lepszy od podanego przeze mnie Atlantica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię byś dostał tego Atlantica w cenie podanej na stronie (chyba, że już się upewniałeś?). Obecnie ten model jest trudno dostępny, a nawet jeśli to kosztuje ok. 1100zł.

 

Dlaczego Citizen? Bo do tej grupy należy Miyota. A to oznacza, że w cenie do 1000zł Citizen ma jedną z najlepszych ofert jeżeli chodzi o zegarki kwarcowe. Z resztą powyżej 1000zł również.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na forum temat odradzający zegarki alpha, proszę wybaczyć ignorancję ale w czym ten Citizen jest lepszy od podanego przeze mnie Atlantica?

 

Nie mam pojęcia jaki mechanizm jest w tym Atlanticu ale z reguły w kwarcach swiss made w tej cenie jest jakiś najprostszy mechanizm kwarcowy ETA albo RONDA który można w detalu kupić za kilkadziesiąt PLN  . Citizen ma własny mechanizm - co już daje mu przewagę.

Kolejna sprawa - nie widziałem dotąd żadnego swiss made z kwarcem w którym sekundnik trafiał by w indeksy i nie mówię tutaj o zegarkach do 1000zł ale również dużo droższych, a w Citizenie nie jest to niczym dziwnym że sekundnik trafia idealnie, albo prawie idealnie w indeksy - świadczy to o lepszym dopracowaniu zastosowanych mechanizmów.

 

Kolejna sprawa to technologiczne różnice między kwarcem swiss made a Citizena - moim zdaniem tutaj mamy do czynienia z przepaścią na korzyść Japończyka. Już tutaj w prezentowanym przez kolegę Lincoln Six Echo masz mechanizm z solarnym zasilaniem - jakby trochę pogrzebać w ofertach Citizena to lekko zwiększając budżet znajdziesz również coś z synchronizacją radiową ( radio controlled ).

System zasilania Eco Drive to świetne i trwałe wykorzystanie ogniwa słonecznego którego trudno szukać w "szwajcarskich" produktach, na tym forum znajdziesz przykłady że zegarek z takim ogniwem może pracować nawet kilkanaście lat w zasadzie bezobsługowo.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jeszcze gorzej . Czyli ISA. Citizeny to lata świetlne nad atlanticem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETA955

 

A to cytat z tego forum:

 

Bardzo popularny mechanizm.Longines stosuje te werki (pod symbolem L263) w wielu swoich zegarkacl (linie Presence i Hydroconquest). 7 kamieni. Średnia klasa kwarcowych werków.Dokładne i trwałe jak wszystkie szwajcarskie, kwarcowe werki zaopatrzone w kilka kamieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETA955

 

A to cytat z tego forum:

 

Bardzo popularny mechanizm.Longines stosuje te werki (pod symbolem L263) w wielu swoich zegarkacl (linie Presence i Hydroconquest). 7 kamieni. Średnia klasa kwarcowych werków.Dokładne i trwałe jak wszystkie szwajcarskie, kwarcowe werki zaopatrzone w kilka kamieni.

 

W zasadzie o każdym kwarcu można powiedzieć że jest dokładny - gwarantuje to elektroniczny generator drgań na bazie którego są oparte te mechanizmy, czy jest trwały...??? myślę że nie mniej i nie bardziej od innych mechanizmów w tej klasie (czyli w cenie około 24$ za sztukę) http://www.amazon.com/ETA-955-112-Height-Quartz-Movement/dp/B00URUAU6W

Jednak moim zdaniem mechanizmy Citizena są dużo lepiej "ustabilizowane" - dlatego sekundnik ma w nich bardziej precyzyjne "skoki". O systemie Eco Drive i radio controlled nawet nie wspominam.

Zresztą sam sobie poczytaj: https://dolinski.pl/eco-drive.html

 

 

Na tym forum możesz znaleźć różne cytaty, mniej bądź bardziej zadziwiające - możesz przeczytać np o tym że Seiko, Citizen i Casio to zegarki o "prestiżu" (cokolwiek to znaczy) budżetowym - niezły trzeba mieć budżet żeby sobie na niektóre modele pozwolić :D  http://www.grand-seiko.com/collection/9s86/


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa - nie widziałem dotąd żadnego swiss made z kwarcem w którym sekundnik trafiał by w indeksy i nie mówię tutaj o zegarkach do 1000zł ale również dużo droższych, a w Citizenie nie jest to niczym dziwnym że sekundnik trafia idealnie, albo prawie idealnie w indeksy - świadczy to o lepszym dopracowaniu zastosowanych mechanizmów.

Mam Tissota Couturiera na werku ETA F06. Trafia w indeksy bez problemu na całym obwodzie tarczy. Podobnie z niebieskim Atlanticem Sealine na Rondzie 715.

Musiałeś na jakieś buble trafiać. Inna sprawa, że ostatnio oglądałem zielonego nurka Certiny na Precidrive czy jak tam się ten mechanizm nazywa i ten nie trafiał w indeksy w ogóle, a zegar za 2,5k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Tissota Couturiera na werku ETA F06. Trafia w indeksy bez problemu na całym obwodzie tarczy. Podobnie z niebieskim Atlanticem Sealine na Rondzie 715..

 

Z całym szacunkiem i sympatią... ale, moim zdaniem, to raczej Ty masz jakieś unikatowe modele - no chyba że mam wyjątkowego pecha - niemniej mistrzem był/jest posiadany przez mojego znajomego Victorinox Mastrer 500 Diver za około 2 tys - w nim sekundnik "lata jak chce"...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu szwajcarskiego czy niemieckiego kwarca nie można kupować na odległość. Norma jest, że sekundnik ma trafiać w indeksy między 10 a 2.

Najlepszą metodą jest zamawianie w sklepie internetowym z odbiorem w salonie stacjonarnym. Bierze się delikwenta w łapki, ogląda i kupuje albo niech przysyłają drugą sztukę. W tej Certinie, to chyba po prostu tarcza była krzywo zamontowana, bo bezel też nie trafiał w 12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Citizena to nie znalazłem żadnego chronografa, eco-drive i radio controled nawet z mineralnym szkłem o "małych" rozmiarach oraz cenie przybliżonej do mojej zakładanej...Chyba,że nie miem szukać , co też jest możliwe :)

 

Kupiłbym tego, pomimo,ze jest trochę większy:

http://www.dutyfreeislandshop.com/citizen-at4004-52e-sapphire-radio-controlled-at-chrono-perpetual-dual-tone-watch

ale trzeba zapłacić vat...

 

Wiem, zwiększyłbym budzet o 50 % a tu nasuwa się pytanie czy jest o 50% lepszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mojej wiedzy ten zegarek jest na mechanizmie ETA G10.211, nie na ETA 955. Takie same (ETA G10) montowane są np. w Tissot PRC200. Mechanizmy te mają mieszane opinie. Dokładność ok, wykonanie w stylu plastikowa jednorazówka. Jak się zepsuje to do wymiany.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Najlepszą metodą jest zamawianie w sklepie internetowym z odbiorem w salonie stacjonarnym. Bierze się delikwenta w łapki, ogląda i kupuje albo niech przysyłają drugą sztukę.

Może faktycznie coś w tym jest... z tym że to nie najlepiej świadczy o "szwajcarskiej dokładności"   :)

 

Arczimi średnica zegarka to nie wszystko bo czy on będzie miał 40mm czy 42mm średnicy to i tak na Twoim nadgarstku się ładnie ułoży (przecież to różnica jedynie 2mm - dużo istotniejsza sprawą jest budowa koperty, a dokładniej długość "uszu" i ich kształt - czy są "zagięte" do dołu, czy proste.

Zresztą sam zwróć uwagę na to że uszy w Atlanticu są wyraźnie dłuższe niż uszy w linkowanym przez Ciebie Citizenie - moim zdaniem Citizen pomimo tego 1mm różnicy w średnicy będzie na ręce układał się lepiej niż Atlantic bo ma krótsze uszy

 

1%5B199%5D.jpg

at4004-52e_14.jpg

 

 

 

Według mojej wiedzy ten zegarek jest na mechanizmie ETA G10.211, nie na ETA 955. Takie same (ETA G10) montowane są np. w Tissot PRC200. Mechanizmy te mają mieszane opinie. Dokładność ok, wykonanie w stylu plastikowa jednorazówka. Jak się zepsuje to do wymiany.

 

Ale to chyba tak jest ze wszystkimi kwarcami (przynajmniej tymi "budżetowymi) - ich się nie naprawia, jak się zepsują to się wymienia cały moduł...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie coś w tym jest... z tym że to nie najlepiej świadczy o "szwajcarskiej dokładności"   :)

........................

 

Ale to chyba tak jest ze wszystkimi kwarcami (przynajmniej tymi "budżetowymi) - ich się nie naprawia, jak się zepsują to się wymienia cały moduł...

Żadnych tanich kwarców - niezależnie od kraju pochodzenia - się nie naprawia. Cały werk do wymiany i na tym polega naprawa.

Dokładność montażu niektórych zegarków kwarcowych może faktycznie zniechęcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daito, może do wersji z paskiem dawali inny werk? :):rolleyes::D;)

Poza tym Panowie :)     ...... czy aby nie przesadzacie? ;)  W 1994 roku kupiłem Timexa Indiglo który chodzi do dziś. :ph34r:

Fakt, że kosztował mnie 3/4 wypłaty ale chodzi do dziś i tylko baterie wymieniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.