Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wykapospolita

Riseman vs Rangeman a wygoda

Rekomendowane odpowiedzi

Kto z was ma te dwa zegarki lub jeden z nich i może coś napisać o wygodnie noszenia?

 

Mam nadgarstek 17 cm, zegarka używam często do ćwiczenia na siłowni - zastanawiam się czy np cała wystająca prawa strona Rangemana z przyciskiem nie będzie mnie uwierała przy zginaniu nadgarstka np podczas pompek. Riseman nie ma tak wystających elementów po prawej stronie koperty.

 

A może nawygodniejszy Mudman? ;-) 

 

Frogmana tez biorę pod uwagę, jest fajnie przesunięty na lewą stronę paska - tylko trochę mnie cena odstrasza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijam fakt że temat założyłeś podwójnie, temat który poruszasz jest na forum dosyć dokładnie opisany i to nie jednokrotnie!


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijam fakt że temat założyłeś podwójnie, temat który poruszasz jest na forum dosyć dokładnie opisany i to nie jednokrotnie!

 

Sorry za podwójność, net mi się rozłączał i kliknąłem dwa razy bo myślałem że nie poszedł - a nie wiem jak usunąć. 

 

A możesz coś podlinkować gdzie był temat porównujący wygodę tych dwóch modeli? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Romana jak Ci nie podejdzie to go puścisz dalej, kupisz Ryśka i zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No cóż,... pewnie nie takich rad oczekujesz, ale... napiszę to.

 

Najwygodniejszy to będzie dw5600 i jemu podobne kwadraty. Rangeman i Riseman mają kupę bajerów zbędnych przy ćwiczeniach na siłowni, mają wystające elementy bezela, a Range jest dodatkowo duży i odstaje od ręki, więc będzie łatwo zahaczyć nim o atlas czy sztangę po zakończeniu danego ćwiczenia. Dodam, że rangeman jest duży i odstający intencjonalnie. Chodzi o to, żeby nie chował się pod ściągacz kurtki, np. podczas wspinaczki górskiej, tylko był w zasięgu wzroku nawet w trudnych warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do ćwiczeń to tylko coś z 56XX. Mały, zgrabny, wygodny. Wątpie aby w Rangemanie czy Mudmanie wygodnie się ćwiczyło.

 

Tapnięte z fona.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem właśnie to samo napisać. Na siłownię nadaje się najlepiej coś z rodziny 5600. Jeśli musi być rangeman lub riseman to przy twoim nadgarstku lepszy będzie riseman bo jest mniejszy i nie będzie aż tak dostawał i przeszkadzał.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Mam nadgarstek 20 i prawy przycisk ABC strasznie mi przeszkadzał. Dwa razy kupowałem i dwa sprzedałem. Ładny skurczybyk i funkcjonalny, ale uwierający  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Dingo, tak właśnie podejrzewałem, a nie chcę wydać tysiaka i się potem wkurzać i sprzedawać. Szukam czegoś wygodnego z solarem i wave ceptorem i cyfrowego, mam teraz starszego DW-6600 i w sumie z wygodą daje radę, choć mały nie jest - ale przy pompkach mam np odciski od prawej strony koperty. Myślę że przy Romanie byłoby sporo gorzej.

 

Jest jeszcze GW-6900, w sumie ten sam bezel a ma solar i radyjko.

 

Zostaje jeszcze do rozwazenia Rysiek albo GW 9010 Mudman - czytałem że wygodny. Ale Rysiek bardziej mi się podoba i ma to co chcę.

 

Co do 5600 - może i wygodny, może i ma zakręcany DEKIEL, no ale jednak wygląd też się liczy, sorry batory :)

post-86295-0-64267100-1448903366.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5600 nie ma zakręcanego dekla. Na zdjęciu jest GW-5000 i ma zakręcany dekiel.

 

Przy 17 cm w nadgarstku Rangeman i Frogman odpadają.

 

Riseman ma pasek zbrojony betonem. Ostatnie co o Ryśku bym powiedział to fakt, że jest wygodny.


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Casio AQ-S810W-1A2VER. Może nie G-Shock, ale wystarczający w zupełności na basen i siłownie. Można sobie na nim interwały ustawić, zasilanie słoneczne, lekki zgrabny i wygląda bardzo fajnie :). I cena robi też swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5600 nie ma zakręcanego dekla. Na zdjęciu jest GW-5000 i ma zakręcany dekiel.

 

Przy 17 cm w nadgarstku Rangeman i Frogman odpadają.

 

Riseman ma pasek zbrojony betonem. Ostatnie co o Ryśku bym powiedział to fakt, że jest wygodny.

 

Gdybym brał to i tak tego ze zdjęcia, czyli GW-5000 - ale wygląd jak dla mnie słaby, za bardzo retro. Chociaż za zakręcany dekiel, radio i solar i pewnie wygodę - duuuuży plus.

 

AndrzejMick, tak jak napisałem - noszę przy takim nadgarstku DW-6600, dobrze leży i jest jak dla mnie w miarę wygodny (ćwiczę w nim na siłowni) - byłoby więc fajnie, gdybym nie zmienił sobie na gorszy ;-) Szczerze mówiąc planowałem właśnie Ryśka. Twoim zdaniem będzie mniej wygodny od DW-6600 i GW-6900 ??? A może w takim razie GW 9010 Mudman ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygodniejszy będzie G-9300 Mudman niestety bez radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndrzejMick ja ma w nadgarstku 17.5 cm i leży jak ulał Roman

 

Ja mam 19 cm i leży źle.

 

Gdybym brał to i tak tego ze zdjęcia, czyli GW-5000 - ale wygląd jak dla mnie słaby, za bardzo retro. Chociaż za zakręcany dekiel, radio i solar i pewnie wygodę - duuuuży plus.

 

 

 

No to ma być wygodny czy wyglądać tak, by było go z daleka widać? ;)

 

Moim zdaniem Rysiek jest znacznie mniej wygodny od starego Mudmana i DW/GW-6900. Te G-shocki miałem, więc mogę powiedzieć. Nie miałem DW-6600.


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygodniejszy będzie G-9300 Mudman niestety bez radia.

W życiu Warszawy klok Mudman nie będzie wygodniejszy od Ryśka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, a nie będzie wygodniejszy. Może jest ciut większy, ale lepiej się układa na nadgarstku i ma zdecydowanie wygodniejszy pasek w porównaniu z Rychem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem obadwa i według mnie Rysiek lepiej siedzi na łapie i jest dużo zgrabniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzisz, czy wypowiadam się w temacie na podstawie zdjęć z sieci? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzisz, czy wypowiadam się w temacie na podstawie zdjęć z sieci? ;)

A ja? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Casio AQ-S810W-1A2VER. Może nie G-Shock, ale wystarczający w zupełności na basen i siłownie. Można sobie na nim interwały ustawić, zasilanie słoneczne, lekki zgrabny i wygląda bardzo fajnie :). I cena robi też swoje.

 

A spojrzałem, daje radę, ale opis interwałów mnie rozłożył na łopatki - cytuję ze strony casio poland:

 

"Zegarek wyposażony jest w funkcję liczącą czas do tyłu. Gdy pomiar osiągnie 0 minut, 0 sekund, zegar emituje 10-sekundowy sygnał dźwiękowy. Gdy timer skończy odliczanie, emitując sygnał dźwiękowy, automatycznie powraca do wartości bieżącej czasu i zaczyna odliczanie ponownie. Funkcja ta jest szczególnie przydatna do ludzi regularnie przyjmujących leki."

 

 No taki na siłkę :-D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje że skoro mi pasi DW 6600 to i Rysiek będzie pasił. Jak ktoś jest z Warszawy i ma Ryśka to chętnie przy okazji jakiegoś piwa przymierzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam g7710. Mniejszy od Ryśka, idealnie nadaje się do ćwiczeń, posiada rozbudowany timer oraz stoper, a także przyciski chodzą znacznie lepiej niż w Risemanie - łatwiej się je wciska co dla mnie miało istotne znaczenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam g7710. Mniejszy od Ryśka, idealnie nadaje się do ćwiczeń, posiada rozbudowany timer oraz stoper, a także przyciski chodzą znacznie lepiej niż w Risemanie - łatwiej się je wciska co dla mnie miało istotne znaczenie. 

Tyle że on się niczym oprócz wyglądu nie różni od tego co mam. Interesuje mnie wygoda+wave ceptor + solar + wyświetlacz cyfrowy + w miarę ciekawy wygląd w jednym modelu ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.