Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wykapospolita

Zegarek z ebay (Azja, USA) a cło

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czy ktoś z Was ma doświadczenie w kupowaniu zegarków na ebay spoza Europy? Jest wiele niedostępnych modeli (np. Frogmany) do kupienia np w Japonii.

 

Jak jest z cłem? Czy jeśli w japońskim sklepie na ebay jest opcja "darmowa przesyłka" to sikor ma szansę przyjść bez cła? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie, liczy się cena za towar i od niej naliczają vat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiał byś patrzeć czy jest opcja wysłania jako gift prezent to gwarantuje brak cła.


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gustaw von Sztalinger

Dokładnie, do ceny zawsze trzeba doliczyć sobie te 23-24%, i nie liczyć za bardzo, że się uda tego uniknąć. Opcja "darmowa przesyłka" opłat transportowych, a nie celnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do jakiej kwoty jest bez cła ? bo znalazłem na niemieckim Amazonie GB-6900 w negatywie za 99.99 EUR.


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprzedawca wpisuje gift to nie podaje wartości? ;-) Czy ją zaniża? A jeśli zaniża a paczka zaginie - a zapłacę przez Paypall - zwracają mi wartość zaniżoną czy realną? ;-)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nawet jak mi zwrócą realną wartość - pewnie sprzedawca który zaniży wartość może ubiegać się potem na swojej poczcie o odszkodowanie po tej zaniżonej kwocie - więc pewnie sprzedawcy spoza Europy tego nie robią, wpisują wartość faktyczną i i tak idzie do oclenia i ovatowania... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość davidofx

Napewno jest jakieś obejście bo pełno jest na allegro zegarków z USA i napewno oni zarabiają a patrząc na ceny to cła i vatu nie płacili bo cena zegarków była by dużo wyższa

 

Wysłane z mojego SM-N920C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieć w rodzinie celnika który odprawia paczki :D

 

Z doświadczenia powiem że jak przesyłka idzie jakimś szybkim kurierem (i w dodatku drogim) np. EMS to celnik zazwyczaj bierze taką paczkę na kontrolę ponieważ wychodzi z założenia że musi być tam coś super. Aczkolwiek nie ma reguły. Czasem przejdzie a czasem nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale na taniej/darmowej też trzeba określić wartość - a wszystko powyżej 70 paru dolców idzie z automatu do opłat. Wartości nikt nie chce zaniżać, szczególnie Japończycy, bo w przypadku utraty przesyłki mają w plecy.

 

Ja osobiście nie znam obejścia powiedzmyw  przypadku Frogmana za 2 tysie, nawet przy "imporcie" jednej sztuki  - a taka ilośc mnie interesuje. Nikt przecież nie napisze że to gift za 50 dolarów :)   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu mywatcheshub.com pisał na wszystkim jak leciało właśnie gift i zaniżona wartość do około $50 z tego co pamiętam - przesyłki często przechodziły bez opłat celno podatkowych. Czasem jednak się zdarzało że jednak ktoś musiał wnieść te opłaty

Mywatcheshub już tego nie stosuje i nie wysyła paczek jako gift.

 

Znajomy ze Stanów ostatnio wysłał model samochodu za 170 USD - wartość określił na 25 USD i wysłał jako gift - przeszło bez opłat. To chyba jedyna mi znana opcja aby nie było opłat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tal ale trzeba robić kombinacje alpejskie - znajomy, zaniżona wartość (a co powie znajomy jak zaginie?), albo kupowanie od prywatnych użytkowników i "dogadywanie" się. 

 

Chyba łatwiej jednak to cło i vat po prostu zapłacić albo jechać na wycieczkę do Japonii i przywieźć sobie sikora na nadgarstku :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jeden z kolegów mi polecił sklep z opcją dostawy "Do not add box - Declare parcel as Repair watch with value less than USD50.00". Jemu przyszło bez żadnych opłat. Ktoś ma jakieś doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest takie coś jak przelew kontrolny,poczytajcie o nim.


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jeden z kolegów mi polecił sklep z opcją dostawy "Do not add box - Declare parcel as Repair watch with value less than USD50.00". Jemu przyszło bez żadnych opłat. Ktoś ma jakieś doświadczenia?

 

A jaki to sklep?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sklepu creationwatches, ale przez Ebaya kupowane, wysłali DHL i musiałem płacić podatek, ale zegarek rok temu w okresie przed samą wigilią przyszedł w 3 dni!! z Singapuru :). Zegarek nowy oczywiście.

 

Jak kupuje moduły vintage G-shocków z Hong Kongu, jeszcze nigdy nie płaciłem nic poza ceną i transportem. Wysyłane zawsze pocztą, zawsze jako SECOND HAND WATCH lub GIFT i z zaniżoną wartością - choć nigdy nic nie napisałem nawet - robią tak już sami z siebie. Swoją drogą sprzedawcy z Hong Kongu mogliby edukować naszych rodzimych handlowców - profesjonalnie, szybko i bez ściemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też dlatego pytam. Kurs dolara jest zniechęcający dlatego jakbym miał jeszcze dopłacać to nie bardzo. A jeden zegar mi łazi po głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.