Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Wybór nowego automatu do 2000zł - Poradnik

Zestawienie popularnych wyborów dla nowicjuszy i nie tylko

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
130 odpowiedzi w tym temacie

#21 Orion1988

Orion1988
  • Nowy Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 26 grudzień 2015 - 12:37

Da się gdzieś dostać nowy?
  • 0

#22 egzo18

egzo18
  • Użytkownik
  • 2694 postów

Napisano 26 grudzień 2015 - 12:39

Szczerze mówiąc pojęcia nie mam .
  • 0

#23 MasterMind

MasterMind
  • Użytkownik
  • 3042 postów

Napisano 26 grudzień 2015 - 12:52

Orient Star Classic Retrograde ma delikatnie wypukłe szkło szafirowe. Ale to nie ta liga cenowa.

W cenie do 2000zł jedyny zegarek z wypukłym szkłem szafirowym jaki przychodzi mi na myśl, to Tissot Visodate - przy czym szkło ma fals i nie jest to idealna kopuła, jak w przypadku szkieł hesalitowych i mineralnych.

Warto wspomnieć przy nurkach także o polskich produktach. G. Gerlach z Otago, Xicorr z Circle czy Gardą.

W zegarkach ciekawych do 2k należy obowiązkowo wspomnieć o zegarkach z komplikacją stopera! F125P czy też rosyjskie zegarki na 3133

W ciągu najbliższych dni postaram się zaktualizować przewodnik o wybrane propozycje. Dla manualnych chrono nie będę tworzył osobnej kategorii, dodam po egzemplarzu do "Innych ciekawych propozycji"

Użytkownik MasterMind edytował ten post 26 grudzień 2015 - 13:11

• 0

#24 gripen

gripen
  • Użytkownik
  • 357 postów

Napisano 26 grudzień 2015 - 13:17

Do pilotów dodał bym obowiązkowo Orienta Aviatora. Kilka wersji kolorystycznych, zakręcana koronka, klasyczny pilotiwy wygląd w atrakcyjnej cenie.
  • 0

#25 Orion1988

Orion1988
  • Nowy Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 26 grudzień 2015 - 13:23

Retrograde za dużo ma na tarczy. Preferuję minimalistyczne wzornictwo. Pod tym względem bambino to dla mnie ideał.
  • 0

#26 MasterMind

MasterMind
  • Użytkownik
  • 3042 postów

Napisano 26 grudzień 2015 - 15:59

gripen - jeżeli chodzi Ci o modele z serii FER2Axxx to są wspomniane w tekście pod Seiko SNG jako inne ciekawe piloty do 1000zł. Co prawda nie rozpisałem się o nich, ale link jest. A nie umieściłem ich jako główny polecany pilot do 1000zł, by nie było, że w każdej kategorii polecam tylko Orienta jako najlepszy budżetowy wybór - chociaż tak to wygląda w rzeczywistości.

• 1

#27 Orion1988

Orion1988
  • Nowy Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 26 grudzień 2015 - 17:28

Tutaj napisane jest, że szkiełko szafirowe: http://poljot.com.pl...oduct&id_lang=1
Więc, to chyba jakiś błąd ze strony sprzedawcy...
  • 0

#28 gripen

gripen
  • Użytkownik
  • 357 postów

Napisano 26 grudzień 2015 - 17:30

Racja- nie dopatrzyłem podanego linku- a jest jak byk:). Dokładnie o tą serię orienta mi chodziło.
  • 0

#29 egzo18

egzo18
  • Użytkownik
  • 2694 postów

Napisano 26 grudzień 2015 - 17:35

Ten OS ma na bank mineralne . Chyba , że coś by się zmienić miało. Ale cena taka jak była więc na bank mineralne.
  • 0

#30 Orion1988

Orion1988
  • Nowy Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 26 grudzień 2015 - 17:41

Fajnie jakby go wypuścili z szafirem i tarczą ze wzornictwem jak w bambino 3
  • 0

#31 CIESLUT

CIESLUT
  • Użytkownik
  • 4648 postów

Napisano 31 grudzień 2015 - 07:43

warto może też dodać coś dla osób chcących mieć koniecznie swiss do 1000zł typu certina caimano ds podium tissot pr100 i do 2000zł typu ds podium chrono

• 0

#32 pawelsamotyha

pawelsamotyha
  • Użytkownik
  • 105 postów

Napisano 01 styczeń 2016 - 14:37

Nikt nie wspomniał o zegarkach Pulsar też można kupić za rozsądne pieniądze. Mój pierwszy automat zapłaciłem za niego troszkę ponad 500zł.

Wysyłane z mojego LG-D855 za pomocą Tapatalk 2

Załączone miniatury

• uploadfromtaptalk1451655473091.jpg

• 0

#33 MasterMind

MasterMind
  • Użytkownik
  • 3042 postów

Napisano 01 styczeń 2016 - 15:06

warto może też dodać coś dla osób chcących mieć koniecznie swiss do 1000zł typu certina caimano ds podium tissot pr100 i do 2000zł typu ds podium chrono

Poradnik głównie tyczy się zegarków automatycznych, Caimano i DS Podium można dostać do 1000zł ale w kwarcu, w automacie są obecnie w cenie ok. 1600-1800zł więc pozwolę sobie o nich wspomnieć zdaniem na końcu opisu Certiny DS-1 (która jest najbardziej kultowym modelem od Certiny [w cenie koło 2000zł] vs propozycje Tissot Le Locle i Visodate).

Nikt nie wspomniał o zegarkach Pulsar też można kupić za rozsądne pieniądze. Mój pierwszy automat zapłaciłem za niego troszkę ponad 500zł.

Rzeczywiście, przeoczyłem Pulsara. Dodałem zdanie w paragrafie dotyczącym zegarków automatycznych za 400-500zł. Dzięki.

Użytkownik MasterMind edytował ten post 01 styczeń 2016 - 15:08

• 0

#34 BellaUrsa

BellaUrsa
  • Użytkownik
  • 495 postów

Napisano 04 styczeń 2016 - 19:57

Święta, święta i po... a tu taki temat przegapiłem.

Kolego MasterMind, o "Zakazanym" wymienialiśmy PW - dobra robota i spostrzeżenia. Tutaj też wielkie brawa za zebranie wszystkiego do kupy i udzielenie rad. Może będę kiedyś "na kupnie" automata, (pewnie raczej do 1000pln, żeby zobaczyć jaka z tego jest radość, niż naprawdę ogromne udogosnienie, które co poniektórzy dostrzegają), więc ten temat przewertuję jeszcze raz, dokładnie, ze zrozumieniem i napawaniem się przy oglądaniu każdej fotografii z linków.

Jedyne co, to taki poradnik powinien być jak najbardziej ogólny i zawierać prawdy ogólne dla naprawdę zielonych użytkowników, w stylu "szafir tak, mineralne niekoniecznie" czy też wymieniać pewne linie modelowe jak to robisz. Wrzucanie przez innych podpowiedzi, że model SDA025285287462893695826589JHGYVG989868964 jest w budżecie, bo przed świętami sklep www.wypadniete_z_tira.pl zrobił 30% obniżkę nijak się ma do uniwersalności poradnika, bo później i tak nie da się tego zni znaleźć, ani kupić. Nie wiem dlaczego niektórzy, szukając zegarka, katują się przeglądaniem całego Internetu po to, żeby właśnie znaleźć po numerze jakiś tam model, który nie jest już może produkowany, jest wyprzedany i raczej nie uda się go kupić. No ale może to i dobrze, że mnie nie dopadnie taka nędza, żeby szukać takiego jednorożca, skoro przy takiej mnogości stylów i wariantów łatwiej będzie się zakochać w innej marce i modelu przy okazji wyjścia do galerii handlowej.

• 0

#35 MasterMind

MasterMind
  • Użytkownik
  • 3042 postów

Napisano 05 styczeń 2016 - 21:50

Może będę kiedyś "na kupnie" automata, (pewnie raczej do 1000pln, żeby zobaczyć jaka z tego jest radość, niż naprawdę ogromne udogosnienie, które co poniektórzy dostrzegają), więc ten temat przewertuję jeszcze raz, dokładnie, ze zrozumieniem i napawaniem się przy oglądaniu każdej fotografii z linków.

Gdybym teraz kupował swój pierwszy automat do 1000zł to pewnie wybór padłby na Orienta Mako/Ray, tyle że z obecnym stanem wiedzy natychmiast wstawiłbym w nim szafirowe szkło :)

Jedyne co, to taki poradnik powinien być jak najbardziej ogólny i zawierać prawdy ogólne dla naprawdę zielonych użytkowników, w stylu "szafir tak, mineralne niekoniecznie" czy też wymieniać pewne linie modelowe jak to robisz. 

Myślałem o zrobieniu takiego wstępu teoretycznego, ale nie chciałem powielać informacji, które można przeczytać samemu w internecie, albo tu na forum. Z drugiej strony istnieje taka fajna opcja ukrywania tekstu dla ciekawych (komenda "spoiler") więc po prostu zaczerpnę opracowanie kolegi Thoma z tego tematu i umieszczę je dla chętnych, by i ten przewodnik był merytorycznie kompletny - zrobione.

Nie wiem dlaczego niektórzy, szukając zegarka, katują się przeglądaniem całego Internetu po to, żeby właśnie znaleźć po numerze jakiś tam model, który nie jest już może produkowany, jest wyprzedany i raczej nie uda się go kupić. No ale może to i dobrze, że mnie nie dopadnie taka nędza, żeby szukać takiego jednorożca, skoro przy takiej mnogości stylów i wariantów łatwiej będzie się zakochać w innej marce i modelu przy okazji wyjścia do galerii handlowej.

Oj, ja akurat mam duszę researchera i jak postanowię sobie, że kupuję nowy zegarek, to wybór potrafi trwać całymi tygodniami, poświęconymi na katowaniu się informacjami, porównaniami, testami, recenzjami itd. Czasem sam się na tym łapię i dochodzę do wniosku, że coś jest nie tak, bo ludzie wchodzą do sklepu, kładą kasę na ladę i mówią - "Ten mi się podoba" - nie wnikając nawet co to za firma, co w nim siedzi, jakie są opinie użytkowników itd.

Generalnie - dziękuję za komentarz  - jak widzisz przyczyniłeś się nim do rozwoju przewodnika :)

Dziękuję również koledze Thomowi, za nieświadome użyczenie tekstu jego autorstwa :D

Użytkownik MasterMind edytował ten post 05 styczeń 2016 - 21:51

• 0

#36 Mobi

Mobi
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 11 styczeń 2016 - 01:39

Witam może ktoś polecić jakiś zegarek  najlepiej z otwartym mechanizmem, automatyk wyglądający mniej więcej jak zegarki Ingersoll . Z tego co się na czytałem i na słuchałem od innych to to, że nie warto brać zegarków firmy ingersoll dlatego się pytam czy są jakieś alternatywy tak jak w temacie do 2000 zł.

• 0

#37 egzo18

egzo18
  • Użytkownik
  • 2694 postów

Napisano 11 styczeń 2016 - 09:49

http://zegarkiclub.p...en-heart/page-1

Kolega sokolow ma na sprzedaż nowy .
  • 0

#38 MasterMind

MasterMind
  • Użytkownik
  • 3042 postów

Napisano 11 styczeń 2016 - 12:35

Ingersollów nie warto kupować z paru powodów, głównie dlatego, że udają zegarki amerykańskie (nazwa marki) o niemieckim designie ("zaprojektowane w Niemczech") nie wspominając nic o tym, że są wykonywane w Chinach na chińskich mechanizmach. Dlatego nie opłaca się ich kupować w cenie, którą sobie za nie życzy producent. Można je natomiast kupić okazyjnie - i im bardziej okazyjnie je kupisz, tym bardziej zbliżasz się do kwoty, jakiej są naprawdę warte. Ich przewagą (jak u wielu chińczyków) jest ciekawy, często "pstrokaty", nieco przegięty design. Za 1600zł zdecydowanie nie warto kupować, za 600zł trochę grzech, ale jeżeli podoba Ci się konkretny model, to zegarek powinien być i tak objęty 2letnią gwarancją, dodatkowo Ingersoll ma jakąś tam kontrolę jakości, a chińskie werki - jeżeli sprawdzone - nie są złe.

Według mnie najfajniejszym Open heartem obecnie na rynku, który może konkurować z ekstrawaganckim designem Ingersollów, jest ten Orient Star. Być może sprowadzisz go gdzieś z zagranicy poniżej 2000zł. Tu dopłacasz 300, ale masz od polskiego, zaufanego dystrybutora.

• 0

#39 sokolow

sokolow
  • Użytkownik
  • 4194 postów

Napisano 11 styczeń 2016 - 19:43

SDA02002W0 jest jedną z fajniejszych opcji do 2000zł

taniej też np.

FFT00009W0

FFT00008B0

• 0

#40 Mobi

Mobi
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 11 styczeń 2016 - 20:59

Patrząc teraz na zegarki Orient wpadły mi w oko takie:

FDB0C003B0
FDB0C005Y0
SDK02001B0
SDA05001B0
SDK05002B0
FFT03004B0
SDK05004K0 

2 z tych zegarków kosztują ok 550 Euro ale mogę na to przymknąć oko. Jeżeli te modele też są dobre to zdecyduję się na których z nich.

Użytkownik Mobi edytował ten post 14 styczeń 2016 - 13:05

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych