Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

albiNOS 01

Paski albiNOSa :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam sie z kolega Mateuszem i kolega EnamelDial ze narzedzia to bardzo wazna sprawa i nigdzie nie napisalem ze polecam robienie tepym nozem i gwozdziem.

Zgadzam sie rowniez z kolega BellaUrsa ze zrobienie wlasnych narzedzi moze byc przyjemne.

Jednakze w tym konkretnym przypadku uwazam ze te konstrukcje na dluzsza mete a nawet i krotsza nie spelnia swojej roli. Uwazam ze z tej plyty ktora kolega zuzyl lepiej by bylo zrobic proste stitching pony ktory byloby o wiele bardziej poreczne i uzyteczne niz konstrukcja z imadlem, szczegolnie jesli kolega ma ograniczona przestrzen.

Natomiast do sciskania paskow po klejeniu o wiele lepiej byloby uzyc tych listewek z pleksy i zaciskow stolarskich, bez tych srub. Co juz wczesniej zauwazyl Przemek.


Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdun

Najmniej okrężna droga to po prostu kupienie gotowego paska, ale nie dość że nie ma zabawy, to pewnych rzeczy się nie dostanie. Robiąc własne narzędzia ma się dodatkową zabawę, no bo chyba to gonienie króliczka jest lepsze niż złapanie go, chyba że ktoś robi paski nie dla przyjemności.

 

Odnośnie tych zacisków z pleksy - jak kleję butaprenem to jest napisane, żeby klejone powierzchnie przycisnąć na 2-3 minuty i pozostawić do wyschnięcia na 24godz. Jeśli chcę przedobrzyć to zwykle ściskam pasek w imadle aż idą soki, ale to chyba nie jest najlepsza metoda? Chcialem się więc zapytać jak bardzo ściskanie elementów w ciągu tych 24 godzin jest ważne w klejeniu?

Stary stolarz mawiał o kleju: "Im bardziej go nima, tym lepiej trzyma".

Współczesne kleje są bardziej specjalizowane i przyjemniejsze "w obsłudze".

Proponuję zrezygnowanie z Butaprenu, bo jakość w dużej mierze uwarunkowana jest przez producenta, a i tak prędzej czy później "odpuści".

Osobiście używam i polecam klej do butów Pattexa.

post-85243-0-54176400-1451913311_thumb.jpg

post-85243-0-74747600-1451913323_thumb.jpg

post-85243-0-12382000-1451913337_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zdun - dzięki za radę. Jak nie wiedziałem co kupić, to zawsze kupowałem butapren bo był dla mnie synonimem radzieckiej, niewyszukanej solidności, ze to można go nasmarkać grubo, byle jak, jeszcze o nim zapomnieć, a i tak sklei to co ma skleić. Taki UAZ i AK-47 wśród klejów, ale robiąc paski przede wszystkim przeszkadzało mi to, że śmierdzi, dookoła klejonych powierzchni wychodzi brązowy glut, który można jeszcze dodatkowo wyciągnąć spomiędzy dwóch kawałków skóry tak, że właściwie nie ma między nimi żadnego kleju.

 

@Pav - te koniki jak patrzę na grafikę googla, to w sumie takie większe ściski, które "montuje" się pod udami, na czas szycia, więc jakby to imadło dać wyżej, a zmniejszyć blat, to wyszłoby na to samo, ale jeśli rozumiem zamysł kolegi @albiNOSa, to cała konstrukcja miała na celu uniknięcię dewastacji blatu stołu, a w imadło to można też złapać pasek do klejenia czy też do odciskania wzoru, a tego już na stitching pony się nie da raczej zrobić, więc imadło jest bardziej uniwersalne ;)

 

Jeśli chodzi o samą konstrukcję to oczywiście będę śledził postępy - sam zastanawiałem się nad skonstuowaniem blatu, który mógłbym rozkładać w różnych miejscach kiedy na pracę na strychu jest za zimno. Blat miałby być mniejszy i raczej do grzebania w zegarkach niż do robienia pasków, z zamontowają lampką diodową, pudełkami na elementy, stojakami na narzędzia... w sensie na ile to możliwe mobilny, żeby można było szybko zejść żonie z drogi zmienić miejsce pracy na wygodniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystkie dzieci poszły na swoje i jestem sam z żoną i kotem , przez to mam dla siebie jeden pokój na zegarki i pracownie . Ot, taki mały luksusik .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albiNOS! Gratulacje na pomysł opisu, wlasnie pod jednym z postów Kolegi z forum napisałem, że fajnie by było opisać wiecej szczegółów. Patrzę tu i są! Świetne podejście. Napisz proszę skąd bierzesz skory, zawsze mnie to interesowało.

 

 

Serdeczności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak trochę z boku tematu- czy ten NOS w nick-u to Ostróda?

Blisko, pochodzę z okolic Giżycka, czyli NGI.

 

Po tym jak nauczycielka fizyki nazwała mnie Albin, dla wielu znajomych byłem po prostu Albin.

 

NOS, to takie lekkie nawiązanie do innej mojej pasji, a mianowicie motoryzacji ;-) Czyli... NITROUS OXIDE SYSTEMS

 

Prościej dla niewtajemniczonych N20, czyli gaz nośny bitej śmietany, znieczulenie u dentysty, lub doładowanie podtlenkiem azotu :-)


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was ponownie. Na początek, by zapobiec zarzutom o zbyt dużą ilość czasu wolnego policjantów powiem, że wczoraj przed dalszym ciągiem prac nad kolejnym paskiem, byłem z synem na sankach. 

 

Ale do rzeczy. Kolejny pasek (drugi na poważnie), wykrój ten sam co ostatni, ale z białą nicią, nieco inaczej ułożone dziurki oraz dwie szlufki. Przeszycie oczywiście ręczne, tym razem level wyżej, a to za sprawą białej nici.

 

Zdjęcie pierwsze, przedstawia coś co nazywam gotową surówką, po sklejeniu trzech warstw skóry. To tnę na docelowy wymiar, a potem szlifowanie (zdj 2) papierem 600 ale bez wody z oczywistych względów. Mało skuteczne, skóra to mocny materiał, łatwo się nie szlifuje, co zapewne wiecie.

post-70090-0-42162900-1452118897.jpg

post-70090-0-81260000-1452118904.jpg

post-70090-0-77501000-1452118911.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak Pani Żona reaguje na zapach kleju w kuchni??


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne fotki przedstawiają dalsze prace, jest też malowanie boków, zaznaczanie miejsc na nić. Dodam, że po pomalowaniu boków warto je przeszlifować papierem (dałem 600 bo taki znalazłem w piwnicy, ale może inny jest lepszy). Dlaczego przeszlifować po malowaniu? ponieważ szlifowany obszar staje się ,,szlifowalny" znaczy się twardy, da się wygładzić jak szpachlówkę. Potem kolejne malowanie i jest o wiele lepiej. No takie są moje pierwsze doświadczenia w tej materii. Kolejne fotki:

post-70090-0-18518900-1452119283_thumb.jpg

post-70090-0-84878400-1452119289.jpg

post-70090-0-34863600-1452119295.jpg

post-70090-0-20885900-1452119301.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak Pani Żona reaguje na zapach kleju w kuchni??

Moja reakcja była katastrofalna, na drugi dzień tak mnie w pracy rozbolała głowa (przy pierwszym pasku) ze musiałem się zwolnić (na szczęście miałem 17 nadgodzin więc bez L4 się obyło. Od tej pory prace z klejem wykonuję na balkonie. Trochę kiepsko przy minus 4 stopniach ale trudno.

post-70090-0-08078100-1452119433.jpg

post-70090-0-16272400-1452119441.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne fotki:

post-70090-0-33025800-1452119551_thumb.jpg

post-70090-0-23713800-1452119562.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cd...

post-70090-0-63584300-1452119618.jpg

post-70090-0-34408800-1452119629.jpg

post-70090-0-89773600-1452119637.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cd...

post-70090-0-77200500-1452119682.jpg

post-70090-0-61123000-1452119697.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cd...

post-70090-0-45862300-1452119824.jpg

post-70090-0-26794900-1452119836.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

post-70090-0-18633900-1452119877_thumb.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

post-70090-0-62628400-1452119916_thumb.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż dokładniej jak szyjesz i jak zakańczasz szycie.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

post-70090-0-58168700-1452119947.jpg

post-70090-0-33683800-1452119958.jpg

post-70090-0-80347700-1452119967_thumb.jpg

post-70090-0-20165700-1452119976_thumb.jpg

post-70090-0-28906600-1452119989_thumb.jpg

post-70090-0-92352800-1452119998_thumb.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post w którym zapomniałem dodać zdjęcia, a usunąć nie potrafię ;-)


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to wszystko na dzisiaj, jeśli chodzi o zdjęcia. Stwierdzam, że wypadało by się trochę podszkolić w tym jak robić zdjęcia. Jestem zielony totalnie w tym temacie, i jakoś zabawa w fotografa mało mnie kręci. No nic, zobaczymy. Pozdrawiam.

post-70090-0-46686800-1452120059_thumb.jpg

post-70090-0-73302100-1452120068_thumb.jpg

post-70090-0-72598100-1452120080_thumb.jpg

post-70090-0-28070900-1452120089_thumb.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nareszcie zdjecia z produkcji paskow I zdjecia samych paskow. :)

Efekty coraz lepsze.

Kibicuje dalszym postepom.


Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż dokładniej jak szyjesz i jak zakańczasz szycie.

Specjalnie, w odpowiedzi na Twojego posta, przygotowałem prostą grafikę. Nie zrobiłem fotki. Ale to co niżej pokazuje jak to robię.

 

Powinien być jeszcze trzeci rysunek, z nożyczkami do paznokci i zapalniczką, ale muszę lecieć po synka do szkoły, już nie zdążę ;-)

post-70090-0-73381700-1452172898_thumb.png

post-70090-0-08832000-1452172905_thumb.png


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albinos jak tak dale pójdzie to zacznę też szyć paski. Brawo i dziękuję za pokazanie jak to się robi. :-)

 

 

A jak Pani Żona reaguje na zapach kleju w kuchni??

 

Czy nie ma jakiegoś kleju ekologicznego ?

 

 

 

No i nareszcie zdjecia z produkcji paskow I zdjecia samych paskow. :)

Efekty coraz lepsze.

Kibicuje dalszym postepom.

 

 

Ale zdjęcia z budowy maszyn też niech wstawia :-)

 

 

Pozdrawiam Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poszalałem z małym na sankach, znaczy się on poszalał, zapewne ostatki śniegu (Dolny Śląsk). 

 

Teraz ważne pytanie, gdzie kupić dobre klamry. Szukałem na Allegro, kiepski zemnie szukacz, jak są to albo z deka za drogie, albo bez wgłębienia na języczek, czy jak to nazywamy.

Jeśli ktoś z Was wie gdzie, miło byłoby dostać odpowiednie linki

 

Myślałem o samodzielnym ich wykonaniu. Wiem jednak, że rzeźba w nierdzewce, to ciężki kawałek chleba. Czy można wykonać klamry z czegoś łatwiejszego w obróbce, gdzie to kupić?

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Poszalałem z małym na sankach, znaczy się on poszalał, zapewne ostatki śniegu (Dolny Śląsk). 
 

Myślałem o samodzielnym ich wykonaniu. Wiem jednak, że rzeźba w nierdzewce, to ciężki kawałek chleba. Czy można wykonać klamry z czegoś łatwiejszego w obróbce, gdzie to kupić?

 

 

Na Zieleńcu jak narazie warunki super.

 

Ja wycinam laserem nierdzewkę a resztę obrabiam pilnikiem i kwasem. Potem do pieca by koloru nabrały.

 

308a64ef625574c8cce372641aeb8545.jpg

 

9bc227073f1246a0bd0061e3bf955790.jpg

 

Pozdrawiam Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Francua
    • Przez christ0ff
      Witam.
       
      Poszukuję paska gumowego do zegarka Ball Engineer Hydrocarbon Submarine. Nowy lub używany.
       
    • Przez Wisnia_Daniel
      Cześć.
      Rozglądam się za kolejnym zegarkiem, czymś na brązowym pasku z niebieską tarczą i okrągłą kopertą, bo takiego jeszcze nie mam i mi się podoba ten styl. Będzie to dodatek do luźnej stylizacji, jakiejś grubszej koszuli, swetra albo bluzy, bardziej jesienno czy zimowo. Zeppek pasuje do opisu ideolo, powoli przymierzam się do finalizacji tej zachcianki, jednak mam lekkie obawy, bo widzę kilka mankamentów. 
      Rozmiar - 43, duży, możliwe że za duży. U mnie w nadgarstku 16.5, w szczycie bliżej 17
      Grubość - 13 mm, no też kawał żelaza
      Mechanizm - automat od Miyoty, 82S7. Nie będę go nosił codziennie, mam inne zegarki, więc może praktyczniejszy będzie kwarc 
       
      Mam Seiko chrono 43 mm, Alpine pilota 42 mm i noszą się znośnie, choć to już dla mnie limit. Tu bym celował w coś do 40 mm, bo niżej pokazany gagatek nie ma za dużo mięsa na kopercie i o taki styl mi właśnie chodzi. 
       
      Biorę po 200 zł z konta każdej z drużyn i słucham Państwa. 
      Jakie inne propozycje przychodzą Wam do głowy? 
      Nie mam specjalnych wymagań co do kraju pochodzenia, budżet podobny do tego za Zeppka (wiadomo, że będą propozycje za więcej, pytanie o ile więcej). Pusta tarcza też mnie nie kręci, na tym coś się dzieje i w podobnym klimacie szukałbym alternatyw. Szkiełko oczywiście wypukłe, jak w modelu wyjściowym. 
      Jeśli ktoś ma ochotę zabrać głos, to już mu jestem wdzięczny. 
       
      To opisany wcześniej model. Zeppelin New Captain's Line ZE-8662-3
    • Przez Robert39
      Cześć. 
      Co sądzicie o paskach z linii Hirsch Capitano? Jakość tych pasków warta jest ich ceny? 
      Dla przykładu :
      https://dolinski.pl/pasek-hirsch-capitano-pomaranczowy/?variation_id=29164
       
      https://dolinski.pl/pasek-hirsch-capitano-czarny-pl-6/?variation_id=29157
       
      Ktoś z Was widział je na żywo, dotykał lub użytkuje?   
       
       
       
    • Przez Big_luk
      Cześć,
       
      Właśnie znalazłem na półce stary zegarek calypso. Zegarek z czasów jak ich ceny zaczynały się od 250zł. Ciągle sprawny :)!
      Ale brakuje mu paska. Diabelski to pasek jest o zaiście paskudnym mocowaniu i wycięciach
       
      Szerokość od strony koperty: 33mm
      mocowanie jest na bolec /trzpień na całej długości




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.