Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

albiNOS 01

Paski albiNOSa :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zdun
Poszalałem z małym na sankach, znaczy się on poszalał, zapewne ostatki śniegu (Dolny Śląsk). 
 
Teraz ważne pytanie, gdzie kupić dobre klamry. Szukałem na Allegro, kiepski zemnie szukacz, jak są to albo z deka za drogie, albo bez wgłębienia na języczek, czy jak to nazywamy.
Jeśli ktoś z Was wie gdzie, miło byłoby dostać odpowiednie linki
 
 

 

Wpisz w wujka Googla "dodatki kaletnicze" lub "dodatki rymarskie"  i coś sobie wybierzesz...

Przykładowe linki:

http://szewex.pl/shoper5/pl/c/KLAMRYSPRZACZKIRAMKIKARABINCZYKIKOLKAPOLKOLKAKRETLIKI/317/1

http://szewex.pl/shoper5/pl/c/OKUCIA-KALETNICZE/229

http://www.flek.pl/index/3/75/sprzaczki/id

http://juchcik.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, o to mi chodziło. Dziękuje bardzo.

 

EnamelDial, Piękna klamra. Będę miał kilka pytań:

1) Drogie takie cięcie laserem?

2) Wysyłasz gdzieś? czy masz ,,pod nosem"

3) Projekt na zwykłym rysunku, czy w jakimś pliku?

 

Oczywiście, jeśli to wszystko jest tajemnicą, to nie obrażę się. Pozdrawiam.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jeśli to wszystko jest tajemnicą, to nie obrażę się. Pozdrawiam.

 

:)  nie jest tajemnicą :D :D

Robię projekt na corelu cdr lub teraz robi mi Jimmy a on ma pliki DXF .

Wysyłam do gościa a on mi wycina. Telefon do gościa mam jak będziesz chciał to pisz na PW skontaktuję Cię z nim. Ciecie nie jest drogie a wycenę dostajesz po przesłaniu pliku. Takie mi jeszcze zostały, jak chcesz to napisz na PW dogadamy się.

 

227460005_4_644x461_zegarek-klamry-ze-st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rewelacyjny temat, rewelacyjny pokaz z tworzenia pasków - SUPER i podziwiam, że się chce!!!

 

dzięki :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was po dłuższej przerwie. Wykonałem kilka czarnych z białym przeszyciem. Fotki z prac:

post-70090-0-26011000-1452635256.jpg

post-70090-0-42191000-1452635262.jpg

post-70090-0-08196900-1452635270_thumb.jpg

post-70090-0-60334400-1452635281.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę tylko pomyśleć nad klamrami. Napisałem mejla do jednej firmy zajmującej się laserowym cięciem, zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Przyszły też zamówione ścinki skór (niecałe 30 zł z przesyłką za 2 kg), będzie na czym poćwiczyć i poeksperymentować:

post-70090-0-22913600-1452635399.jpg

post-70090-0-86992800-1452635509.jpg

post-70090-0-79521200-1452635521.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zaczynam kolejny, tym razem czerwony na zewnątrz, czarny od środka. Nie wiem jaką dam nić, ale to się jeszcze okaże. Na razie zaczyna się kleić.

post-70090-0-29782300-1452635646.jpg

post-70090-0-37197300-1452635651.jpg

post-70090-0-40740000-1452635656.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was ponownie, troszkę długo mnie tu nie było. Oto mój kolejny prototyp, tym razem dwu warstwowy, pogrubiany w okolicy teleskopów i klamry (tam 3 warstwy skóry):

 

Na pierwszym zdjęciu widać jeszcze nie wchłoniętą impregnację, dlatego tak dziwnie błyszczy. W rzeczywistości jest ok.

 

Generalnie zachowam go dla siebie, bo pomimo tego, że jestem z niego bardzo zadowolony, to stwierdzam, iż w kilku miejscach ma kilka niedociągnięć.

 

A i jeszcze dodam, że na jednym ze zdjęć szlufka jest czarna, ale to tylko dlatego, że czerwona dopiero się kleiła.

post-70090-0-31997300-1453322535.jpg

post-70090-0-98357400-1453322545.jpg

post-70090-0-78215900-1453322551.jpg

post-70090-0-49542600-1453322559.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu przygotowanie ,,surówki" na taki sam jak wyżej, tyle, że trójwarstwowy. Wstępnie zakładam, ze będzie dla kolegi, o ile spodoba mu się odcień skóry. Jeśli się nie spodoba, to będziemy musieli znaleźć inną.

post-70090-0-59544200-1453322797.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś mejla z firmy zajmującej się laserowym cięciem nierdzewki. Poważnie myślę nad klamrami swojego projektu, obrabiane ręcznie, wstępnie wycięte jak wyżej. No zobaczymy.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajny ten czerwony. Tylko za dużo dziurek. Jak robisz dla siebie to i jedna wystarczy ale 6 to już max.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ukończyłem kolejny, znowu czerwony, z czarnym przeszyciem, gruba wersja (trójwarstwowa) wersja skrócona, znaczy się nie na moja rękę. Jestem z niego najbardziej zadowolony. Dalej mój z białą jak widać nicią, cienka wersja (2 warstwy, trzy w okolicy teleskopów). Dalej cała kolekcja.

 

Odnośnie ilości dziurek, w istocie, dla siebie wystarczy tylko jedna, ale uważam, że pasek powinien mieć dziurki, to też pewna ozdoba.

 

6 dziurek? przemyślę temat :-)

 

Obecnie wpadł mi do głowy pomysł z 2 kolorową nicią, ale o tym potem. Pozdrawiam.

post-70090-0-49789500-1453631360.jpg

post-70090-0-48954700-1453631366.png


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę powinieneś przemyśleć kształt zakończenia dłuższej części paska. Strasznie ostra ta końcówka i pasek traci proporcje. Ja robię ścięte prostopadle z lekko zaokrąglonymi rogami, ale ciężko wtedy wchodzą w szlufkę. Coś pomiędzy kątem prostym a twoim ostrzem, będzie ładne i praktyczne. To tylko luźna sugestia, rzecz jasna.

 

Fajnie działasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nad tym myślałem. Kształt końcówki to pochodna... pokrywki pudełka na zegarek Circle :-) poważnie. Ale to również przemyślę.

 

Zawsze irytowało mnie wypadanie szlufki z paska (zwłaszcza przy zapinaniu na ostatnią dziurkę, przy takim rozwiązaniu łatwiej ,,nasadzić" ciaśniejszą szlufkę, która siedzi grzecznie gdzie musi. Ale niestety, w świecie zegarków styl bywa ważniejszy od praktyczności. Poza tym taki cienki ,,nosek" nie każdemu może wydawać się wygodny, może gdzieś zaczepić, choć mi problemów nie sprawia, zwłaszcza przy kierowaniu samochodem takie rzeczy są możliwe. Ale jest ok.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mini jubileusz, mój cztery setny post. Dzisiaj nauka obsługi ponoć prostego programu do grafiki wektorowej. Wszystko by uzyskać projekt w formacie DXF. Wstępne ćwiczenia, nigdy w życiu nie pracowałem na programach typu CAD. Tutaj mamy printskrina z A9CAD, program darmowy, niby powinien wystarczyć, czas pokaże:

 

Fotka 2, nieco bardziej zaawansowany kształt, jednak i tak to tylko ćwiczenie, tu rozszyfrowywałem łuki.

post-70090-0-27097200-1453754950_thumb.png

post-70090-0-13546400-1453758269_thumb.png


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i czerwony z czarnym przeszyciem powędrował do nowego właściciela :-)

Docelowo klamra będzie inna.

post-70090-0-84451700-1453835872.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, dziś udało mi się narysować wszystkie trzy elementy, to jest klamry 22 i 24 oraz wspólny dla nich język. Mój projekt ma o milimetr grubsze... jakby to nazwać, niech będzie dwa skrajne kły. Wiecie o co chodzi?...

Jak dobrze pójdzie to wszystko będzie wycięte z blachy 4 mm. Na chwilę obecną odpuściłem sobie ,,prevałki". Nie wszystko od razu.

 

Oczywiście wszystko to tylko projekt tzw. surówek. Do obrobienia ręcznie, pilnikami i czym tam się da.

post-70090-0-25540500-1454357121_thumb.png

post-70090-0-67695800-1454357133_thumb.png

post-70090-0-10937000-1454357145_thumb.png


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem co wyjdzie, trzymam kciuki  :)

 

Jakby co to piszę się na testera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę minęło czasu od ostatniego wpisu. Aktualnie czekam na kilka skórek, oraz porządnych woskowanych nitek, o gęstym splocie do szycia skóry.

Tutaj z nieco innej beczki, kilka bransoletek, białe, to dla żony, jej siostry oraz córki siostry. Ciemna, bez przeszycia, taki mały eksperymencik. Niestety, jedna biała została już zagubiona. Zastosowałem ciekawe zapięcie, ale ma taką wadę, że lubi się same rozpiąć.

post-70090-0-44701300-1456866428_thumb.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbym zapomniał. Kolega poprosił mnie, bym dorobił jeszcze jeden otwór do paska, nie chciałem by było ich za dużo, i nie chciałem też, by miał klamrę wręcz z boku ręki więc... dorobiłem mu część od strony klamry. W końcu ma u mnie dożywotni serwis. Tak to wygląda:

post-70090-0-31121800-1456868323_thumb.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny ma być dwudziestką. Biały, z białym przeszyciem, lepszą nicią. Zmienię też zakończenie części z otworami zgodnie z sugestią Testrala. Generalnie ma być damski. Udało mi się zdobyć odrobinę klamerek z odzysku. Na razie odpuszczam sobie temat ciecia laserem, ale tylko na razie.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem dwie fajne skórki, znaczy się kupiłem, muszę jeszcze dokupić cienką wykończeniową, oraz nić, bo te co kupiłem do skóry jednak będą za grube.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak praca nad klamerkami idzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak praca nad klamerkami idzie?

Szczerze mówiąc d*p..wato. Na razie temat odpuściłem, jak zbiorę te parę groszy na pierwsze zamówienie to podziałam. Puki co mam dużo pilniejsze wydatki, niestety. Ale w przyszłości, może niedalekiej zobaczymy...


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam ponownie, dziś udało mi się narysować wszystkie trzy elementy, to jest klamry 22 i 24

Oczywiście wszystko to tylko projekt tzw. surówek. Do obrobienia ręcznie, pilnikami i czym tam się da.

 

Super  !!

 

 

Trochę minęło czasu od ostatniego wpisu. Aktualnie czekam na kilka skórek, oraz porządnych woskowanych nitek, o gęstym splocie do szycia skóry.

Tutaj z nieco innej beczki, kilka bransoletek, białe, to dla żony, jej siostry oraz córki siostry. Ciemna, bez przeszycia, taki mały eksperymencik. Niestety, jedna biała została już zagubiona. Zastosowałem ciekawe zapięcie, ale ma taką wadę, że lubi się same rozpiąć.

 

O widzisz i takie nietypowe paski będę potrzebował, jak zrobię prototyp koperty podeślę zamówienie na pasek :-)

 

 

Szczerze mówiąc d*p..wato. Na razie temat odpuściłem, jak zbiorę te parę groszy na pierwsze zamówienie to podziałam. Puki co mam dużo pilniejsze wydatki, niestety. Ale w przyszłości, może niedalekiej zobaczymy...

 

kasa, kasa, kasa - skąd ja to znam. Też brakuje mi na podzielnice do giloszarki :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Lincoln Six Echo
      Fajny field watch (czy jak tam) singapurskiego mikrobrandu RZE.
       
      Cena sklepowa: 2900 zł.
      Cena tutaj: 2000 zł.
      Wysyłka ubezpieczonym InPost: gratis.
       
      W komplecie bransoleta tytanowa i pasek firmowy RZE. 
       
       
      RZE: Resolute C3 Lume
       
      Resolute to ultrawytrzymały i lekki tytanowy zegarek terenowy, który zniesie codzienne wyzwania, stworzony dla odkrywcy.
       
      SPECYFIKACJA:
       
      Wymiary:
      - średnica bez koronki: 40mm
      - grubość koperty: 10,5mm
      - długość od ucha do ucha (L2L): 46mm
      - szerokość w uszach: 20mm (zwężenie do 16mm przy zapięciu).
       
      Pozostałe dane:
      - koperta z tytanu z powłoką Ultrahex
      - mechanizm Miyota Premium 90S5
      - wodoszczelność: 100m
      - zakręcana koronka z logo marki
      - Swiss Superluminova
      - nakładane indeksy
      - tarcza o teksturze piasku
      - szkło szafirowe z wewnętrzną powłoką Super-AR
      - tytanowa bransoleta z powłoką Ultrahex i stalowym zapięciem z powłoką tytanową.
       
      Zegarek objęty realizowaną w Polsce, 36-miesięczną gwarancją.
       
      Zapraszam. 
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       

       
       
       
    • Przez eye_lip
      Jakiś czas temu w związku z planowanym uruchomieniem sklepu internetowego "wyposażyłem się" w zabytkową maszynę do szycia, napędzaną oczywiście nożnie.
       
      Ma chyba ze 100 lat, ale po wielu testach i nasmarowaniu udało się zaimplementować odpowiednie ustawienia do szycia nawet bardzo grubej skóry. Robiłem nawet testy na 5mm grubym kruponie i daje radę.
       
      Główne przeznaczenie to szycie różnego rodzaju wizytowników itp. np. te które można zobaczyć w tle na pierwszym zdjęciu:
       

       
      ... ale też cienkie eleganckie szycie. Promaster to typowy sportowy nurek, ale ktoś zażyczył sobie cienki drobno szyty pasek, za to w nurkowej długości
       
      Tak to wyszło, boki robione liniarką, materiał to jucht barwiony ok. 3,5mm:
       

       

       

       

    • Przez Francua
    • Przez christ0ff
      Witam.
       
      Poszukuję paska gumowego do zegarka Ball Engineer Hydrocarbon Submarine. Nowy lub używany.
       
    • Przez Wisnia_Daniel
      Cześć.
      Rozglądam się za kolejnym zegarkiem, czymś na brązowym pasku z niebieską tarczą i okrągłą kopertą, bo takiego jeszcze nie mam i mi się podoba ten styl. Będzie to dodatek do luźnej stylizacji, jakiejś grubszej koszuli, swetra albo bluzy, bardziej jesienno czy zimowo. Zeppek pasuje do opisu ideolo, powoli przymierzam się do finalizacji tej zachcianki, jednak mam lekkie obawy, bo widzę kilka mankamentów. 
      Rozmiar - 43, duży, możliwe że za duży. U mnie w nadgarstku 16.5, w szczycie bliżej 17
      Grubość - 13 mm, no też kawał żelaza
      Mechanizm - automat od Miyoty, 82S7. Nie będę go nosił codziennie, mam inne zegarki, więc może praktyczniejszy będzie kwarc 
       
      Mam Seiko chrono 43 mm, Alpine pilota 42 mm i noszą się znośnie, choć to już dla mnie limit. Tu bym celował w coś do 40 mm, bo niżej pokazany gagatek nie ma za dużo mięsa na kopercie i o taki styl mi właśnie chodzi. 
       
      Biorę po 200 zł z konta każdej z drużyn i słucham Państwa. 
      Jakie inne propozycje przychodzą Wam do głowy? 
      Nie mam specjalnych wymagań co do kraju pochodzenia, budżet podobny do tego za Zeppka (wiadomo, że będą propozycje za więcej, pytanie o ile więcej). Pusta tarcza też mnie nie kręci, na tym coś się dzieje i w podobnym klimacie szukałbym alternatyw. Szkiełko oczywiście wypukłe, jak w modelu wyjściowym. 
      Jeśli ktoś ma ochotę zabrać głos, to już mu jestem wdzięczny. 
       
      To opisany wcześniej model. Zeppelin New Captain's Line ZE-8662-3
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.