Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kolak

Maszynka do polerowania/szlifowania

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie już wiele razy Drodzy Koledzy odpowiadaliście na temat, który jest w tytule. Jednak ja znalazłem ciekawszą maszynkę, ale niestety nie znalazłem żadnej informacji o niej w internecie. Wygląda ona tak:

 

 

Wiecie może gdzie można takie coś dostać? Znacie może równie ciekawe maszynki do polerowania zegarków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przerost formy nad treścią. Jak wypolerować kopertę? Dremelek, trochę wprawy i cierpliwości zupełnie wystarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przerost formy nad treścią. Jak wypolerować kopertę? Dremelek, trochę wprawy i cierpliwości zupełnie wystarczą.

 

Tak tylko do np. Patka taka jakość nie wystarcza!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ale ja bym Patka dał do polerki do Patka  :) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest można jakaś maszyna do szlifu promienistego?

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/126380-tarcza-zegarka-homemade/page-2?do=findComment&comment=1587038

To do szlifu promienistego.

 

 

Dla mnie przerost formy nad treścią. Jak wypolerować kopertę? Dremelek, trochę wprawy i cierpliwości zupełnie wystarczą.

Dla amatora pewnie i starczą, żeby se Delbane czy jakiegoś ruska wybłyszczyć.  :)  Ta maszyna do polerowania lapiderami służy przede wszystkim do tworzenia na nowym wyrobie faz i krawędzi oraz polerowania tych miejsc, a w tym wypadku nie tylko drymelek, ale normalna profesjonalna polerka takie miejsca wprawdzie wypoleruje, ale je pozaokrągla i zniekształci.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/126380-tarcza-zegarka-homemade/page-2?do=findComment&comment=1587038

To do szlifu promienistego.

 

 

Dla amatora pewnie i starczą, żeby se Delbane czy jakiegoś ruska wybłyszczyć.  :)  Ta maszyna do polerowania lapiderami służy przede wszystkim do tworzenia na nowym wyrobie faz i krawędzi oraz polerowania tych miejsc, a w tym wypadku nie tylko drymelek, ale normalna profesjonalna polerka takie miejsca wprawdzie wypoleruje, ale je pozaokrągla i zniekształci.

 

 

To teraz pytanie, gdzie to można kupić, i dlaczego tak drogo ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem swoją w Szwajcarii, a jako że to nie najnowszy model, nie było zbyt drogo. Jednak kupowanie  tej maszyny do amatorskiego "grzebania" przy kopertach to tak jak napisał rink duży przerost...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem swoją w Szwajcarii, a jako że to nie najnowszy model, nie było zbyt drogo. Jednak kupowanie  tej maszyny do amatorskiego "grzebania" przy kopertach to tak jak napisał rink duży przerost...

 

Jaka firma produkuje takie maszyny oraz te maszyny do szczotkowania tarcz?

 

Amatorskie grzebanie, może kiedyś przestać wystarczać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka firma? Z tego co się orientuję to wszystkie... produkujące maszyny do zegarmistrzostwa, jubilerstwa itp.

Moja jest akurat niemiecka.

 

post-859-0-43051300-1450732022_thumb.jpg

 

Ale rozpoczęcie wyposażania swojego warsztatu od kupna tej maszyny to raczej nieporozumienie, najpierw trzeba by zakupić bardziej podstawowe maszyny i narzędzia. :D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka firma? Z tego co się orientuję to wszystkie... produkujące maszyny do zegarmistrzostwa, jubilerstwa itp.

Moja jest akurat niemiecka.

 

attachicon.gifPolerka lapiderna (5).jpg

 

Ale rozpoczęcie wyposażania swojego warsztatu od kupna tej maszyny to raczej nieporozumienie, najpierw trzeba by zakupić bardziej podstawowe maszyny i narzędzia. :D

 

Mam już te podstawowe, ale mi nie wystarczają dlatego pytam o bardziej zaawansowane.

 

Jakie firmy masz na myśli? Ja to znam z tych zegarmistrzowskich tylko AF, Horotec, Bergeon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już te podstawowe, ale mi nie wystarczają dlatego pytam o bardziej zaawansowane.

Masz tokarkę, co najmniej wielkości stołowej, frezarkę chociażby zegarmistrzowską, szlifierkę do płaszczyzn, wałków, polerkę profesjonalną itd.? :o  

 

Jakie firmy masz na myśli? Ja to znam z tych zegarmistrzowskich tylko AF, Horotec, Bergeon.

Chyba napisałem jasno, mam na myśli firmy wszystkie, nie mam czasu szukać w goglach, ale większość tych firm masz tutaj:

http://www.lathes.co.uk/page21.html


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze taki filmik: 

w 40 sekundzie jest ta maszyna + urządzenie do trzymania koperty.

 

W której z tych firm powinienem takie dwa urządzenia dostać? Firm jest bardzo dużo, a średnio mam ochotę przeszukiwać każdą, więc jeśli jesteś w stanie coś podpowiedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W której z tych firm powinienem takie dwa urządzenia dostać? Firm jest bardzo dużo, a średnio mam ochotę przeszukiwać każdą, więc jeśli jesteś w stanie coś podpowiedzieć :)

Czyli co, ja ma Tobie przeszukać? Nie mam na to nawet średniej ochoty. :D Swoją kupiłem z wyprzedaży, osobiście ( znaczy się w realu, nie w internecie) przeszukując miejsca gdzie takie wyprzedaże były, było to dość dawno i kosztowało mnie sporo czasu i wysiłku, myślę, że na talerzu okazji nie rozdają, a jak chcesz kupić bez okazji normalnie w sklepie czy hurtowni, to trzeba zwyczajnie tam najpierw zajrzeć. ;)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyła mi podpowiedź ;)

 

Widzę, że to droga zabawa, 50 000 zł na lapiderkę + trzymak do kopert :(

 

Może Mikołaj przyniesie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyła mi podpowiedź ;)

 

Widzę, że to droga zabawa, 50 000 zł na lapiderkę + trzymak do kopert :(

 

Może Mikołaj przyniesie :D

Tak jak pisałem, okazyjnie starsze modele można kupić dużo taniej, ale trzeba być dobrym myśliwym, żeby taką okazje upolować, no i tak czy owak, żeby to miało ręce i nogi, to po zakupie trzeba cokolwiek na tej maszynie zarabiać, bo tak jak napisałem, do amatorskiego "grzebania" przy kopertach to sensu zakup taki nie ma.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, okazyjnie starsze modele można kupić dużo taniej, ale trzeba być dobrym myśliwym, żeby taką okazje upolować, no i tak czy owak, żeby to miało ręce i nogi, to po zakupie trzeba cokolwiek na tej maszynie zarabiać, bo tak jak napisałem, do amatorskiego "grzebania" przy kopertach to sensu zakup taki nie ma.

 

 

Z tego co widzę, to na lapiderce można uzyskać świetny szlif słoneczny na kopercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to na lapiderce można uzyskać świetny szlif słoneczny na kopercie.

Pod warunkiem, że ma się odpowiednie oprzyrządowanie, na standardowym nie da rady (w każdym razie na moim).


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz dokupić, kosztuje jedyne 10 000 zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz dokupić, kosztuje jedyne 10 000 zł ;)

:D Jakby była taka potrzeba...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie ostrzałkę do frezów w której zamocujesz płaskie tarcze i możesz szlifować pod niemalże każdym kątem i z niezwykle dużą  precyzją. Przy okazji będziesz miał maszynkę do ostrzenia noży tokarskich, frezów, wierteł, itd. 

Ceny są znacznie mniejsze i dość często można takie kupić na Allegro za niewielkie pieniądze. 

 

http://www.metale.org/produkt,16993,uniwersalne-urzadzenie-do-ostrzenia-wiertel-nozy-tokarskich-i-frezow-dm-2770

 

http://www.apcentrum.com.pl/index.php/urzadzenia-pomocnicze/ostrzarka-jd-20a-frezy-stozkowe-wiertla-itp


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie ostrzałkę do frezów w której zamocujesz płaskie tarcze i możesz szlifować pod niemalże każdym kątem i z niezwykle dużą  precyzją. Przy okazji będziesz miał maszynkę do ostrzenia noży tokarskich, frezów, wierteł, itd. 

Ceny są znacznie mniejsze i dość często można takie kupić na Allegro za niewielkie pieniądze. 

 

http://www.metale.org/produkt,16993,uniwersalne-urzadzenie-do-ostrzenia-wiertel-nozy-tokarskich-i-frezow-dm-2770

 

http://www.apcentrum.com.pl/index.php/urzadzenia-pomocnicze/ostrzarka-jd-20a-frezy-stozkowe-wiertla-itp

Nie jest to do końca prawda, ale fakt, że każdą maszynę można przy odrobinie talentu dostosować do swoich potrzeb, całkiem innych niż te do których maszyna jest przeznaczona.  :)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.