Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szuwar1978

Caliber NH35A - opinie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Pozwoliłem założyć sobie temat o mechanizmie NH35A - Seiko. Stałem się posiadaczem zegarka z tym mechanizmem - jest to mój pierwszy automat. Nie jest to Seiko ale Vostok ale pozwoliłem sobie na umieszczenie tematu właśnie w tym dziale bo myślę że będzie więcej użytkowników Seiko z tym mechanizmem niż Vostoków.

Jak się sprawuje ten mechanizm?? Awaryjność - odchyłki dobowe.

Co ile oddajecie zegarki do konserwacji???

Będę wdzięczny za wszystkie opinie i sugestie dotyczące tego mechanizmu.

Pozdrawiam.

Edytowane przez szuwar1978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy będzie więcej użytkowników Seiko z tym mechanizmem nie wiem - w seiko go nie ma :lol:

NH35 to "bliźniak" 4R36 o ile mi dobrze wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym mechanizmem mam Navigatora od GG i Maranez'a Rawai  i sprawują się świetnie - odchyłki nie przekraczają +10s/24h. O awaryjności nic nie powiem bo z żadnym nie maiłem nigdy problemów - nie masz się czym przejmować ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Jak narazie zaskoczył mnie dokładnoscia... ale zobaczymy jak sie mechanizm ułoży. Mam jeszcze pytanie w ktora strone jest naciagana sprezyna??? Chce kupic rotomat bo to nie jest moj jedyny zegarek ale jedyny automat a ja nie lubie jak cos nie działa. Tylko nie wiem w ktora strone jest naciagana sprezyna??? Jakie obroty na rotomacie ustawic??? I co ile serwisujecie swoje automaty??? Bo naczytałem sie na forum tematow i ile osób tyle opini :) i lepiej oddac do serwisu czy dobrego zegarmistrza??? Ale gdzie takiego znaleźć :) wiekszosc to "wymieniacze bateryjek" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nakręca się w obydwie strony, gdzieś była strona z ilością obrotów do max naciągu ale nie umiem znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro NH35A to bliźniak 4R36 to co jest odpowiednikiem NH25A ?

Gdybam, że NH25A to 7s26. Na bidfunie nie ma werków z oznaczeniami nh tylko tradycyjnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Invicte 3044 z tym mechanizmem prawie rok i żadnych problemów nie było. Odchylki u mnie max 5s+

 

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KostuH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Mam taki mechanizm w Armidzie A1 i ...nie mam żadnych powodów do narzekań  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że NH35A jest werkiem Seiko 4R35 (stop sekunda, dokręcanie i data)

Seiko 4R36 ma dodatkowo dzień tygodnia.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i spadła Invicta z tym werkiem i d... Mój sprawdzimy zegarmistrz odpisał że nie robi już japończyków. Kto mi to naprawi?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NH35A to 4R35 tyle że nie ma oznaczeń seiko, stosowany jest w zegarkach innych niż grupa seiko i mikrobrandach.

4R36 z dniem tygodnia to znowu NH36, natomiast NH25A to 7S25 tak samo bez dokręcania i stop sekundy.

Edytowane przez siruspan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Pozdrawiam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście z tym werkiem znalazłem coś takiego https://yesap.com/zegarek-vostok-europe-limousine-automatic-43mm-nh35a-560a687-p-5879.html tylko bez utożsamiania z Rosją bez znaczka GAZ :) tylko jako Limousine. Ostatnio Vostok odżegnuje się od korzeni rosyjskich. Co Wy na to dobry kierunek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.