Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wo3kie

(Nie)obsługa klienta w Apart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kilka dni temu, zauważyłem, że w mojej bransoletce poluzowała się śrubka, taka sama jak widoczna na załączonym zdjęciu. Poszedłem do salonu Apart w Galerii Bonarka w Krakowie z prośbą o dokręcenie tej śrubki. Niestety w salonie nie znalazł się nikt kto mógłby dokręcić tę śrubkę a Pani obsługująca poinformowała mnie, że mogę zostawić zegarek do wysłania do centrali. Było to po prostu żenujące.

 

Na szczęście nieopodal w pasażu była wyspa zegarmistrzowska gdzie dokręcono mi tę śrubkę od ręki bez dodatkowych kosztów.

 

Pozdrawiam,

Łukasz

 

post-64070-0-78381000-1451849650.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale co tu dziwi. Salon sprzedaje nie serwisuje. Pewnie dobrze byłoby żeby w każdym salonie był jakiś zegarmistrz ale to trzeba utrzymać pracownika a tak zegarki trafiają na serwisy danych marek.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, rozumiem rozgoryczenie po tym, jak potraktowali cię w Aparacie, ale... nie mogłeś sam jej dokręcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kojarzę aby w Aparcie świadczyli w salonach usługi serwisowe zarówno w zakresie biżuterii jak i zegarków.

Bez urazy ale żenujące wydaje się, że sam nie potrafisz dokręcić milimetrowej śrubki w bransolecie i jeszcze zakładasz o tym temat.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spieszyłem się na święta więc zapomniałem przyrządu do zmiany paska w zegarku.

Zadzwoniłem do salonów Apart w Białymstoku i...."niestety nie mamy takiego urządzenia" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie byli do tego przeszkoleni, ani nie dysponowali odpowiednimi narzędziami to rację przyznaję obsłudze.

 

Jak byś zareagował, gdyby oddali Ci porysowany zegarek?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli śrubki się odkręcają,   można zastosować  smar optyczny (ten sam co się stosuje przy śrubkach w oprawkach, żeby się nie luzowały).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Apart jest taki. Ja byłem w salonie samochodowym i nie mogli mi ustawić świateł w samochodzie, a świeciły za wysoko... Po co oni w ogóle siedzą w tych salonach. Jak dzwoniłem do innego, to nie mieli klucza do świec. Że-na-da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Diego04, nie chodzi o to, że nie potrafię, nie mam tak małego śrubokręta.

 

Ale panowie, mi nie chodzi o serwis. Ja nie chciałem smarowania mechanizmu. Zapytam inaczej, czy jak kupuje w/w zegarek w salonie Apart i bransoletka jest za ciasna/luźna, to też nikt nie potrafi jej dopasować na miejscu tylko nowiutki zegarek wysyłają do centrali? Zastanówcie się trochę co Wy piszecie.

 

Tak dla porównania, jak wymieniałem pasek w Londynie zaproponowano mi kawę dla uprzyjemnienia czasu oczekiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakbyś kupił spodnie we Wranglerze, a potem wrócił i zażyczył sobie skrócenia nogawek. Absurd.

 

Zabawne, jak ludzie wchodzą w rolę klienta. Te zachowania, ego i te sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spieszyłem się na święta więc zapomniałem przyrządu do zmiany paska w zegarku.

Zadzwoniłem do salonów Apart w Białymstoku i...."niestety nie mamy takiego urządzenia" :)

 

 

@Diego04, nie chodzi o to, że nie potrafię, nie mam tak małego śrubokręta.

 

Ale panowie, mi nie chodzi o serwis. Ja nie chciałem smarowania mechanizmu. Zapytam inaczej, czy jak kupuje w/w zegarek w salonie Apart i bransoletka jest za ciasna/luźna, to też nikt nie potrafi jej dopasować na miejscu tylko nowiutki zegarek wysyłają do centrali? Zastanówcie się trochę co Wy piszecie.

 

Tak dla porównania, jak wymieniałem pasek w Londynie zaproponowano mi kawę dla uprzyjemnienia czasu oczekiwania.

 

Chińskie śrubokręciki precyzyjne są do dostania niemal w każdym markecie za ok. 10 zł - to tak informacyjnie.

@wo3kie - możliwe że jak kupujesz zegarek w Aparcie to świadczą taką usługę klientowi na miejscu, a w innych przypadkach już nie, czytaj - nie chcą i raczej im się nie dziwię.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Istvan, nie, nie absurd, poza tym Twoja analogia nie jest właściwa. A tak przy okazji, Hugo Boss skraca bez problemu ;).​

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Feymozim
      Naprawa Tag Heuer'a  Fotki poniżej 

    • Przez Feymozim
      Niestety zegarek trafił do mnie z innego zakładu po rzekomym serwisie, plusem jest to że nic nie ruszył to nie miał okazji niczego uszkodzić  
      Naprawa Seiko na mechanizmie 4R35B

    • Przez CebulaNet
      Witam.
       
      Jak mogę wyjąć baterię z zegarka Longines VHP ze zdjęcia? Bateria jest w plastykowym koszyczku i nie wiem jak wyjąć ten koszyczek lub samą baterię z zegarka. Metalowe elementy którymi koszyczek jest przytwierdzony do mechanizmu nie wyglądają mi na śrubki więc odkręcić się ich raczej nie da.
      Pomoże ktoś?
       
      Dodam jedynie, że nie jestem zegarmistrzem więc poprosiłbym o porady jak dla kompletnego laika na poziomie pre-beginner.

    • Przez tanhakkhaya
      Witam serdecznie! 
       
      Wygrzebałem z szafy białe Seiko helmet, które kupiłem dobre parę lat temu na aukcji i tak mi się życie potoczyło, że zwyczajnie trafił do szuflady i leżał. Po latach trafiłem na niego w tej nieszczesnej szufladzie i zrobiło mi sie go szkoda żeby tak leżał całe życie, więc poszukuję zegarmistrza, któremu bez stresu w oczach można takiego vintage oddać do serwisu. Zegarek chodzi, chrono resetuje choć nie zawsze ląduje na 12. Wiem, że jest tu na forum niemałe grono osób które mają całkiem sporo róznych seiko chrono z lat 70. W idealnym świecie chciałbym ogarnąć to lokalnie czyli w Bydgoszczy i okolicach, ale wiem też że nie można mieć wszystkiego dlatego jestem skory wysłuchać innych opcji.
       
      Z góry dziękuję za pomoc.    
    • Przez Bonthyc
      Mam świadomość, że temat wraca jak bumerang i wiele o nim zostało już napisane. W teorii nasze kochane zegarki mechaniczne powinno się serwisować co 5 lat. Rozumiem, takie podejście w czasach gdy mieliśmy jeden/dwa zegarki które nosiliśmy non stop. Tylko, że w przypadku naszego hobby jestem przekonany, że dużo osób tak jak i ja ma kilka lub nawet kilkanaście zegarków produkcji PRC w kolekcji. Sama kolekcja zresztą z roku na rok też się powiększa.  Jeśli zegarki w kolekcji są rotowane i w ciągu roku niektóre są zakładane naprawdę okazjonalnie to czy te zegarki też należałoby przeserwisować? Równie dobrze można kupić w sklepie nowy zegarek który jest już nieprodukowanym modelem (np. stara wersja Orienta Bambino) i przeleżakował na półce kilka lat. Czy z takim zegarkiem też pierwsze co byście zrobili to poszli do zegarmistrza? Tak zdroworozsądkowo podchodząc to jak nic złego się nie dzieje to chyba nie ma sensu? Druga sprawa to opłacalność takiego serwisu... np. za serwis zegarka na NH36 zapłacimy pewnie 250-300zł. Nowy mechanizm można kupić na ali w tym momencie w okolicach 150zł a za 300zł często można dostać już cały zegarek. Jestem bardzo ciekawy Waszego zdania i podejścia w tej sprawie. Zwłaszcza liczę na opinię kilku kolegów z tego podforum którzy mogą się pochwalić bardzo ładną kolekcją "chińczyków".
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.