Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kacprer

Zdarty lakier - czy da się z tym coś zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po ponad roku użytkowania na moim g-shocku zaczął się zdzierać lakier. Więc moje pytanie jest takie czy da się z tym cokolwiek zrobić czy nie. Ja osobiście wpadłem na pomysł aby przemazać te rogi białym lakierem do paznokci Ale nie wiem czy jest to dobry pomysł. Dlatego chciałbym aby się ktoś wypowiedział na ten temat.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Poniżej jest zdjęcie.

ced9b2d259894f25cd6b0985ae3bee24.jpg

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic  z tym nie zrobisz, jedyne co to możesz kupić nowy bezel najlepiej w czarnym kolorze  ;)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j/w. biały kolor ma to do siebie niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

To jest G a nie panienka z malowanymi paznokciami ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheheh dokladnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest G a nie panienka z malowanymi paznokciami ^_^

 

Białe G...trochę jak panienka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co sie stresować takimi pierdołami ? Tym bardziej ze to źle nie wyglada, trzeba sie liczyć z takimi rzeczami kupując kolorowe zegarki. Zegarek nie jest drogi, nosić ile sie da ;) kupisz kolejny tym razem czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście to już trochę męczą takie rozterki, gdy kupił ktoś białego G-Shocka (bo fajnie wygląda na zdjęciu) a potem jest zdziwiony, że biały kolor się brudzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mialem kilka bialych, niektore matowe, niektore lakierowane ale nigdy pozniej nie narzekalem, ze schodzi lakier i osobiscie bardziej sluzyly mi matowe. Aczkolwiek bezel do bialego to groszowe sprawy i jak sie go zajedzie to mozna kupic kolejny, np. czarny i po problemie. Mysle jednak, ze kolega juz czai baze i temat sie wyczerpal:) nie ma co tez dyskutowac o gustach. Jedni kupuja biale, inni kolorowe (np. ja) i obojetnie co sie kupi, kazdemu moze sie to zniszczyc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały mat jest o tyle lepszy od lakierowanego, że można sobie go wrzucić do farby za 20 pln i mieć dowolny, unikatowy kolor. Dokładnie pod swój gust ;). Nawet, jak się pofarbuje od ubrań, to ciemniejszy kolor farby pokryje ładnie. Farba RitDye, o dziwo! do kupienia u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajecznie prosto farbujesz jak tkaniny :) Gotujesz wodę z odrobiną soli, odpuszczasz trochę gaz, wsypujesz farbę, zawrze woda w tym momencie jeszcze raz, mieszasz trzymając na zmniejszonym gazie - tak pod pkt wrzenia, może ciut mniej. Wkładasz wymyty dobrze bezel i czekasz :) W drugim naczyniu trzeba mieć wodę z octem spirytusowym, który zatrzymuję proces barwienia. Kąpiel w tym, potem szczota i płyn do naczyń i gotowe.

 

Biały weźmie natychmiastowo i intesywność koloru to kwestia czasu farbowania. Farbowałem transparentne bezele i niektórym wystarczało 5 min, żeby były intensywnie kolorowe. Najważniejsze, że ta farba wnika w bezel - nie wiem za cholerę jak to możliwe, ale działa :) i potem małe zadrapania nie powodują zdarcia się koloru, jak w przypadku malowanych.

 

Barwniki kupisz w sklepie meshwizard.eu - polski sklep z akcesoriami do Lacrossa :D hehe  jedyny gdzie to znalazłem u nas.

 

Poniżej moje eksperymenty:

2+1

Od lewej pierwszy był żółty, środkowy był jasno niebieski - seledynowy taki. Kolory to szkarłat i navy blue

DW-9500

ten był jasno zielony - kolor zielony ciemny.

 

Cała procedura jest na tyle kłopotliwa co farbowanie jajek na Wielkanoc, jak ktoś lubi się pobawić to sama przyjemność. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje. Mysle, ze przetestuje na bialym ga100. Ciekawe co wyjdzie:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.