Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Magazyn Zegarki Club

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Vostok Europe Anchar

Problemy techniczne / zaczymanie chodu bez wyraźnego powodu automat zaczymanie chodu vostok nurek problemy techniczne smarowanie serwis poliot pilne pomoc

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 tiret

tiret
  • Nowy Użytkownik
  • 22 postów
  • Gadu-Gadu: 6087074

Napisano 06 styczeń 2016 - 19:03

Vostoka kupiłem w listopadzie 2015 roku i używam go od jakiś dwóch miesięcy w zasadzie bez przerwy.

Wczoraj robiąc zakupy w markecie zauważyłem że się zatrzymał. Potrząsnąłem mocniej ręką, zaczął chodzić ponownie. Wróciłem do domu, ustawiłem zegarek do zegara atomowego, pochodziłem w nim jeszcze z 6 h i położyłem się spać. Rano zorientowaniem się że znowu się zatrzymał.

Nie sprawdzałem dokładnie ile spóźnia mi na dobę, ale chyba nie więcej niż minutę.

Czytałem gdzieś na forum że w Ancharach zdarzają się nieosmarowane mechanizmy.

Czy może to być powodem tych nagłych zatrzymać zegarka?

Czy odesłać go od razu do serwisu, czy jeszcze poczekać? (Pytam bo dobrze mi się go nosi, i szkoda mi się z nim rozstawać np na dwa tygodnie)

• 0

#2 Barristan Selmy

Barristan Selmy
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 06 styczeń 2016 - 19:10

Problem z automatycznym naciagiem?
W ancharze chyba siedzi werk seiko, dziwne i malo prawdopodobne.
Masz gwarancje?

Edit: masz, wiec raczej serwis.

Użytkownik Barristan Selmy edytował ten post 06 styczeń 2016 - 19:11

• 0

#3 tiret

tiret
  • Nowy Użytkownik
  • 22 postów
  • Gadu-Gadu: 6087074

Napisano 07 styczeń 2016 - 00:29

Też byłem zaskoczony, bo zegarek ma dobre opinie. Mechanizmy Seiko uchodzą za bardzo dobre.
Ciekawe co się mogło stać?
Zegarek nie miał żadnych upadków.
Generalnie lubię go i szanuje- jak sprzęt, który jest na lata.
  • 0

#4 Barristan Selmy

Barristan Selmy
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 07 styczeń 2016 - 08:05

Sprawdz w instrukcji, czy masz mozliwosc manualnego dokrecania. Jezeli tak, to nakrec zegarek i sprawdz czy wtedy staje. Jezeli nie zatrzyma się, tzn ze to pewnie wina automatycznego naciagu.

Edit: A tak w ogole to zasuwaj do serwisu, nie po to placiles, zeby teraz nie moc korzystac ;-)

Użytkownik Barristan Selmy edytował ten post 07 styczeń 2016 - 08:07

• 0

#5 Waldek1988BDG

Waldek1988BDG
  • Użytkownik
  • 306 postów

Napisano 11 styczeń 2016 - 13:18

Jak przejrzysz forum to jest kilka podobnych tematów odnośnie różnych mechanizmów. Czasem zegarek musi się "rozchodzić" dłużej żeby uregulować swój "chód". Oczywiście jak jest na gwarancji to na twoim miejscu odesłałbym do serwisu. 60 sekund to już trochę jest.

Mój zegarek na Miyocie też dużo śpieszy ale jakoś mi to nie przeszkadza. Sprawdź jeszcze jaką ma rezerwę chodu.

Użytkownik Waldek1988BDG edytował ten post 11 styczeń 2016 - 13:19

• 0

#6 Burns

Burns

Burns

• Użytkownik (no_required_posts)
  • 11453 postów

Napisano 11 styczeń 2016 - 19:09

Vostoka kupiłem w listopadzie 2015 roku i używam go od jakiś dwóch miesięcy w zasadzie bez przerwy.
Wczoraj robiąc zakupy w markecie zauważyłem że się zatrzymał. Potrząsnąłem mocniej ręką, zaczął chodzić ponownie. Wróciłem do domu, ustawiłem zegarek do zegara atomowego, pochodziłem w nim jeszcze z 6 h i położyłem się spać. Rano zorientowaniem się że znowu się zatrzymał.
Nie sprawdzałem dokładnie ile spóźnia mi na dobę, ale chyba nie więcej niż minutę.
Czytałem gdzieś na forum że w Ancharach zdarzają się nieosmarowane mechanizmy.
Czy może to być powodem tych nagłych zatrzymać zegarka?
Czy odesłać go od razu do serwisu, czy jeszcze poczekać? (Pytam bo dobrze mi się go nosi, i szkoda mi się z nim rozstawać np na dwa tygodnie)

Możliwe są problemy które opisujesz, smar lub wachnik. Dobrze czytałeś, jakiś czas temu te zegarki miały zbliżone problemy dość powszechnie. Nie ma co wróżyć z fusów - raczej czeka go wizyta w serwisie.
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: automat, zaczymanie chodu, vostok, nurek, problemy techniczne, smarowanie, serwis poliot, pilne, pomoc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych