Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gackes

Casio edifice EQB-500D-1aer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ktoś z was ma może ten zegarek?

Zastanawiam się nad nim bo dość mi się podoba a ma dodatkowo funkcje komunikacji z telefonem. I takie małe pytanie jak wygląda komunikacja z androidem 6.0 bo w sklepie play widziałem że ktoś pisał że nie działa na 6.0 czy jest to może już naprawione?

 

I ogólne pytanie jak działa komunikacja z telefonem na androidzie czy są jakieś problemy? post-31517-1452437892,1143_thumb.jpg

 

Wysłane z mojego Nexus 5X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Telefon musi mieć bluetooth 4.0 a reszta to loteria.

 

Wysłane z mojego hi6210sft przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gackes a czego oczekujesz od tego zegarka? Jakie są twoje wyobrażenia w sprawie komunikacji z telefonem?

 

Wysłane z mojego hi6210sft przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o nastawienie godziny, drugiej strefy czasowej i alarmu. Na stronie zegarownia.pl jest napisane że współpracuje tylko z Iphone i samsung. Posiadam Sony Xperia Z z bluetooh 4.0. Rozumiem że zegarek będzie współpracował z każdym telefonem z bluetooh 4.0 i androidem? Czy zegarek współpracuje z Sony, HTC, Motorola itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy pisali, to jest loteria.. Niestety, bo gdyby działało od strzału to sam bym chętnie jakieś kwadratowe G z BT przygarnął.

 

Edit: i pamiętaj, że Android nie synchronizuje czasu z zegarem atomowym po NTP tylko bierze czas z sieci komórkowej (jeżeli to włączysz) a ten często jest ajchnięty o kilka sekund. Bez roota, nie włączysz NTP w większości modeli. Brzmi tak, że nie chce się w to wierzyć ale to prawda :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakiś zagarek podobny do tego ale z synchronizacją z zegarem atomowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam G z BT i galaxy s4 oraz xperie. Niestety z xperią są zawsze jakieś jaja, trochę się poprawiło od kąd jest android 5 ale i tak połączenie często się zrywa albo niby zegarek jest połączony ale nie można sterować odtwarzaczem itd. W galaxy s4 wszystko działa jak należy niezależnie od warunków nawet jak używam równolegle BT do innych rzeczy.

 

Wracając do EQB to w nim ciężko jest używać stałego połączenia z telefonem, bo gdy zegarek jest połączony to wskazówka sekundnika na stałe wskazuje logo BT. Wygląda na to, że ten edifice jest zaprojektowany tak, żeby łączyć zegarek z telefonem tylko czasem jak chcesz coś ustawić czy coś. Chyba, że ktoś nie potrzebuje chodzącego sekundnika.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bluetooth w tym zegarku ma stanowić pewnego rodzaju "zastępstwo" dla technologi wave ceptor. Według Casio wygodniejsze alternatywę bo obsługuje zmianę strefy czasowej oraz godziny za pomocą smartfony.

 

 

Wysłane z mojego SM-T310 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam G z BT i galaxy s4 oraz xperie. Niestety z xperią są zawsze jakieś jaja, trochę się poprawiło od kąd jest android 5 ale i tak połączenie często się zrywa albo niby zegarek jest połączony ale nie można sterować odtwarzaczem itd. W galaxy s4 wszystko działa jak należy niezależnie od warunków nawet jak używam równolegle BT do innych rzeczy.

 

Wracając do EQB to w nim ciężko jest używać stałego połączenia z telefonem, bo gdy zegarek jest połączony to wskazówka sekundnika na stałe wskazuje logo BT. Wygląda na to, że ten edifice jest zaprojektowany tak, żeby łączyć zegarek z telefonem tylko czasem jak chcesz coś ustawić czy coś. Chyba, że ktoś nie potrzebuje chodzącego sekundnika.

 

Jak pojawiły się pierwsze Casio z BT to było zaznaczane w specyfikacji, że są kompatybilne z IPHONE i Galaxy S4, a teraz? :D Ciężko powiedzieć, ale jak znam życie to ja bym przewidywał problemy z pierwszym lepszym Androidem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bluetooth służy tylko do nastawienia godziny, czyli w sumie ciągłe połączenie nie jest wymagane. Czy w tym zegarku da się nastawić godzine manualnie koronką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogonie chodzi mi czy połączy się z nexem na najnowszym andku 6.01 bo z życia wiem że jak wchodzi nowy android to multum życzy nie jest kompatybilnych.

Sam w sobie zegarek mi się podoba ale jak już ma taką funkcję to chociaż godzinę za pomocą tel chciałbym se ustawić. Wiem smartwatch em on nie jest i nigdy nie będzie ale skoro już place taka kwotę to fajnie by było jak by to działał. Bo w zasadzie za te pieniądze mogę poszukać jakiego citizen z ecodrivem bez zbędnych bajerów. Ma ktoś andka 6 żeby sprawdzić czy działa?

 

Wysłane z mojego Nexus 5X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to nierozumiem czemu miał by nie działać na innych telefonach. Jeżeli ma się bluetooth 4.0 i zainstalowaną aplikacje CASIO WATCH+ to powino działać. Przecież to zależy chyba tylko od tej aplikacji.

Gackes- Instalowałeś aplikacje, jeżeli się zainstaluje to nie powinno być problemu. Problem może być np: z powiadamianiem o email, czas powinnien się normalnie synchronizować. Nawet jeżeli nie to pewnie w krótkim czasie wydadzą aktualizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi nienormalnie ale faktem jest, że np mój gb-x6900b pracuje z samsungiem bez problemu, a z sonym nie idzie wszystko gładko.

 

Gackes: Najszybciej będzie jak po prostu znajdziesz ten zegarek w jakimś salonie TT i sprawdzisz połączenie ze swoim telefonem.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DamianDe: A mógłbyś opisać jakie problemy? Czy czas synchronizuje bez problemu? Czy są problemy już przy parowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, ja jestem programista i popełniłem kilka aplikacji na Androida. To nie jest takie proste.

 

Różne telefony mają różne chipsety odpowiedzialne za bluetooth i jeżeli CASIO chciało ograniczyć zużycie energii zegarka do absolutnego minimum to pewnie nie korzystali z API Androida tylko pisali kod specjalnie pod jakiś zestaw tych chipsetow. Stawiam sześciopak piwa, że to stąd te problemy z kompatybilnością...

 

Inna sprawa, że gdyby chcieli to mogliby zatrudnić że trzech programistów na cały etat do rozwijania aplikacji ale pewnie księgowi nie pozwolili bo Excel by się nie zgadzał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DamianDe: A mógłbyś opisać jakie problemy? Czy czas synchronizuje bez problemu? Czy są problemy już przy parowaniu?

Żeby połączyć moją xperie praktycznie muszę od nowa sparować zegarki, to jest pierwszy problem. Gdy zostawię gdzieś telefon i wyjdę z zasięgu to często bywa, że zegarek nie może się znowu połączyć. No i każde użycie BT w telefonie do innej czynności zrywa połączenie.

W samsungu połączenie jest stabilne i nie ma takich problemów. Od kąd mam w sonym androida 5 problemy są rzadsze ale nadal to nie jest to, bo jak używam BT na rowerze to nie po to, żeby w czasie jazdy znowu parować urządzenia jak coś się zepsuje. W G można sterować odtwarzaczem muzyki z zegarka dlatego ważne jest stabilne połączenie i szybkie łączenie po przypadkowym rozłączeniu.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli się odłączy i się go ponownie nie sparuje to zegar nadal będzie chodził i pokazywał godzine? Mi zależy tylko na tym żęby pokazywał godzine, ten model wybrałem ponieważ jest najładnieszy z CASIO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej będzie. Jak go połaczysz raz na 3 dni z nudów to wystarczy, żeby czas był dokładny.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może ile w takim zegarku trzyma bateria słoneczna? Da się sprawdzić poziom naładowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bateria jest słaba to wskazówka sekundnika skacze co dwie sekundy.

post-69446-1453672188,4995_thumb.png

Przepraszam za jakość ale tapatalk zmniejsza mi automatycznie wagę zdjęcia i nie wiem jak to wyłączyć.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze ze w mojej miescinie nie ma porządnych salonów z zegarkami. Jak się wypuszcze w Kraków to się rozgladne bo chętnie bym go jeszcze przymierzyl, jak się prezentuje.

 

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o działanie tego zegarka ze smartfonani to problemem nie jest wersja androida a wersja modułu bluetooth. Teoretycznie działa ze wszystkimi telefonami, które mają bluetooth 4.0 ale to w teorii. Praktyka wygląda tak że musisz ściągnąć apke zainstalować i sprawdzić czy wykryje zegarek.

 

Wysłane z mojego CHM-U01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.