Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mayor

Zapomniany Wostok Desert Shield

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj mija ćwierć wieku od zakończenia Operacji Desert Shield i rozpoczęcia Operacji Desert Storm,.W dniu 15 stycznia 1991 roku upłynął termin ultimatum wzywającego Saddama Huseina do wycofania wojsk z Kuweitu.,Wieczorem 16 stycznia Prezydent Bush ogłosił rozpoczęcie działań wojennych,a 17 stycznia Lotnictwo US Navy przeprowadziło pierwsze naloty na pozycje wojsk Saddama.,Działania wojenne trwały 5 tygodni i byly pierwszym takim wydarzeniem w historii ,które można było obejrzeć siedząc wygodnie przed ekranem TV.,Z tej okazji warto przypomnieć wyjątkowy owoc kooperacji amerykańsko-sowieckiej ,zegarek Wostok Desert Shield .,Zegarek jest wyjątkowo rzadki ,wyprodukowano tylko 10 000 sztuk a na dodatek większość egzemplarzy przechowywane jest w domach amerykańskich weteranów jako pamiątka rodzinna ,dlatego nieliczne egzemplarze pojawiają się na rynku.,Często jest mylony z późniejszymi zegarkami o podobnej stylistyce,ale oryginał jest zupełnie inny i ma kilka niepodrabialnych detali i łatwo go odróżnić od produkcji "dla turystów"., 

post-67292-0-56404400-1452949954_thumb.jpg

post-67292-0-13778700-1452949972_thumb.jpg

post-67292-0-80338400-1452950004_thumb.jpg

post-67292-0-23724400-1452950045_thumb.jpg

post-67292-0-95673500-1452950062_thumb.jpg

post-67292-0-99371000-1452950077_thumb.jpg

Edytowane przez mayor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitalny zegarek ze wspaniałą historią w tle, mam nadzieję, że w końcu uda mi się upolować taką amfibię. Narazie mogę się jedynie pochwalić tym komandirem, niestety mam wrażenie, że to już późniejszy, turystyczny wyrób:

 

gallery_74509_2403_116881.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja swojego oryginała tyrałem przez spory czas......., cóż za niewiedzę przychodzi pokutować.....

post-29239-0-93491600-1452975466_thumb.jpg

post-29239-0-31785100-1452975569_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie po czym je poznać, widzę tylko jeden szczegół turystyk ma logo wostoka po prawej przy szabelkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega napisał oryginalny Desert Shield nie ma logo Wostoka na tarczy, mechanizm jest opisany po angielsku,dekiel ma wprasowany wkład antymagnetyczny i dodatkowo jest opisany w języku angielskim zupełnie inaczej niż w zwykłych amfibiach.,

post-67292-0-89720100-1453076499_thumb.jpg

post-67292-0-82188200-1453076517_thumb.jpg

post-67292-0-95257400-1453076546_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie po czym je poznać, widzę tylko jeden szczegół turystyk ma logo wostoka po prawej przy szabelkach.

Brak logo wostoka na tarczy, nie przesądza o przynależności zegarka do limitowanej serii. Sam posiadam "kundla" na werku cal.2414 z manualnym naciągiem, który ma tarczę Desert Shield bez logo


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mayor za ten wdzięczny opis!

Śladem kolegów ja również dorzucę zdjęcie dwóch egzemplarzy: większy mój, mniejszy żony....

 

post-31719-0-77129200-1453279657_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat i dołączę do grona szczęśliwych posiadaczy

Świetny! :wub: Gratuluję i zazdroszczę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje.,Świetny .,Moim zdaniem nylonowe NATO Zulu jest lepszym wyborem bardziej zgodnym z historią.,Według wspomnień weteranów pomimo ,że zegarki te sprzedawano na stalowej bransolecie zestaw taki nie nadawał się do noszenia., Piach pot i ostre krawędzie bransolety w połączeniu z wysoką temperaturą,parzyły GI-s niczym pokrzywy.Dlatego już w momencie zakupu w PX wymieniano stalowe bransolety na paski NATO.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile teraz trzeba wyłożyć za takiego dsa?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kolega Roman wyłożył 300pln, ale to chyba była okazja cenowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez tragedii.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pomyslec ze kiedys odpuscilem takiego na bazarku w Rzymie bo tarcza wydawala mi sie zbyt folklorystyczna.Duzo mam jeszcze nauki,oj duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa. Zegarek kupiony dzięki wskazaniu w okazjach :)

Po raz kolejny przekonałem ie jak pożyteczny jest ten dział :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trochę temat. Takie dwa się trafiły. Może i młodzieżowi z nich turyści. Ale moi.

post-92622-0-26614100-1530897834_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zgodnie z legendą, ten bez znaczka Wostok, powinien być "nieturystyczny". Nie wiem czy tak jest z juniorskimi.Tylko sekunda chyba nie ta.

Edytowane przez marcur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden żonie drugi córce. A sobie oryginała będę szukał. Fajnie, że i innym się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.