Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Podzielę się moim materiałem, w którym pokazuję, jak wymienić wyświetlacz w GW-7900, może komuś się przyda:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, TomG80 napisał(-a):

Podzielę się moim materiałem, w którym pokazuję, jak wymienić wyświetlacz w GW-7900, może komuś się przyda:
 

Oglądałem 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pytanko mam bo w sumie jest odpowiedź na to ale nie podparta żadnym konkretem w internecie - czy do GG-1000  mogę złożyć baterie SR927SW ? Czy tylko musi być to konkretnie SR927W ? W niektórych sklepach jak oglądam się za bateriami to w nazwach zamiennych SR927W podają właśnie SR927SW i już teraz sam zgłupiałem.

 

Dziękuje za cenną wiedzę czy będzie jakaś różnica dla GG-1000 i szukać konkretnie czy mogę wrzucić "SW" :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ta sama bateria tylko pod zmienioną nazwą. Ogólnie tych baterii możesz zastosować więcej rodzajów, w zależności czy chcesz żeby ona była alkaliczna (np AG7), srebrowa (np 395, SR57, czy wspominane SR927W/SR927SW czy V395) itd... itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minutes ago, mariusz9a said:

To jest ta sama bateria tylko pod zmienioną nazwą. Ogólnie tych baterii możesz zastosować więcej rodzajów, w zależności czy chcesz żeby ona była alkaliczna (np AG7), srebrowa (np 395, SR57, czy wspominane SR927W/SR927SW czy V395) itd... itd...

 

Ok, dzięki za informację. Gdzieś było wpisane że te 395 - SR927SW to są jakies inne pod wzgledem pradu z upływem czasu, a te 399 - SR927W to są stałe z czasem czy coś takiego. Nie wiem czy dobrze mówię. Podobno teraz są na rynku jakieś pośrednie oznaczeniem MD które są stworzeone do działania w obu środowiskach :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja mam zdanie takie, że najlepiej stosować ten typ co stosuje producent. Ale działać będą wszystkie co wypisałem + cała masa innych odpowiedników (w necie znajdziesz tablice z odpowiednikami). I każda którą zastosujesz będzie działać. A czy jakaś krócej a jakaś dłużej - nie wiem, bardziej bym to chyba uzależniał od producenta (jakości baterii) niż od typu.

 

EDIT: Jedynie co, to do zegarków bym stosował srebrowe, nie alkaliczne. Często właśnie ten typ jest uzależniony od producenta - jak we wszystkim panuje wielki bałagan, tak samo jest z bateriami - co producent to sobie wymyślał oznaczenia 😉

Edytowane przez mariusz9a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem informację co prawda w temacie technicznym, ale może i podrzucę tutaj :) trochę dziś się porobiłem z naszymi drogimi G-Shock'ami :) 

Polecam próbowanie polerek, jak widać można osiągnąć ciekawe efekty. Nie jest to pewnie idealne ale jak na moje doświadczenie i wiedzę, JA jestem zadowolony.

 

 

Jedna fotka tylko miejsca prac wstępnych :) 

IMG-20240217-151640.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do was, czy ktoś może posiada ogniwa i chciałby odsprzedać do zegarka poniżej. Albo wie gdzie je dostać ?

Albo może znacie miejsce które może je mieć. Kupiłem go za okazyjną cenę ale okazało się, że brakuje mi jednego, może nawet dwóch ogniw i niby mógłbym go na NATO wrzucić i też będzie dobrze, ale jakoś tak lubie mieć producencki komplet :) 

Sprawdzałem już w KRUK, w SW24 mają tylko całą bransoletę, nie mają samych ogniw - chyba, ze trzeba pytać, bo na stronie nie było. W KRUK mają do wersji 500 i podobniesz nie bedzie pasować.

Screenshot_2024-02-25-19-35-47-80_40deb4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, G-szok napisał(-a):

Mam pytanie do was, czy ktoś może posiada ogniwa i chciałby odsprzedać do zegarka poniżej. Albo wie gdzie je dostać ?

Albo może znacie miejsce które może je mieć. Kupiłem go za okazyjną cenę ale okazało się, że brakuje mi jednego, może nawet dwóch ogniw i niby mógłbym go na NATO wrzucić i też będzie dobrze, ale jakoś tak lubie mieć producencki komplet :) 

Sprawdzałem już w KRUK, w SW24 mają tylko całą bransoletę, nie mają samych ogniw - chyba, ze trzeba pytać, bo na stronie nie było. W KRUK mają do wersji 500 i podobniesz nie bedzie pasować.

Jedno ogniwo do EQB-501 jest dostępne w krainie czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Himan said:

Jedno ogniwo do EQB-501 jest dostępne w krainie czasu

Dzięki 🙂 tam nie zaglądałem jeszcze, nie wiedziałem że mają części. No to czekam aż zegarek będę miał w rękach i zobaczę ile będzie brakować. Do tego czasu gdyby ktoś coś miał i chciał się może odsprzedać to prośba o kontakt.

A swoją drogą jak będzie potrzeba więcej niż jedno to nie wiesz ile się czeka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas oczekiwania to pewnie standardowo ok 8 tygodni, ale może się zdarzyć że i dłużej się zejdzie, jak to z serwisem Casio często bywa 😬

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.