Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

I co pomogło, korekta wskazówek?? Zostaw info dla innych w razie W.

Edytowane przez GeRmAnOs

Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, korekta położenia początkowego wskazówek. Rozjechane były tylko godzinowa i minutowa, cała reszta była ustawiona dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Jak będzie jakiś zlot miłośników zegarków Casio G-Shock w Warszawie, chętnie się wybiorę. Nie jestem na fejsie, a podobno najczęściej organizuje grupa fejsbukowa, także jakbyś coś wiedział, to daj znać. A i ja GST-B100 chetnie na żywo obejrzę, skoro go tak zachwalasz. :)

Mnie również nie ma na fejsie. To znaczy, że oboje nie istniejemy :D

Ale może ktoś się zlituje i wrzuci jakieś info o spotkaniu miłośników G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze pisali w instrukcji, warto czasmi je czytać.


Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zlot to się przyłączyć mogę.

Miejsce nie ma znaczenia.

Jedyne termin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, korekta położenia początkowego wskazówek. Rozjechane były tylko godzinowa i minutowa, cała reszta była ustawiona dobrze.

 

Miałem podobny problem z Casio Edifice . Pamiętam jak po ok. 2 latach użytkowania zauważyłem rozjechane wskazówki (godzinowa i minutowa). Byłem dosłownie zdruzgotany. Pomyślałem sobie załamany, jak to, moje Casio ma taki feler ?  Zegar za 1200 zł ? Dopiero, jak trafiłem na filmiki z prezentacją i omówieniem zegarków w portalu YT, już nie pamiętam, czy Tomasza, czy Mateja, zostałem uświadomiony, że istnieje coś takiego jak korekta położenia początkowego wskazówek. Myślę, że tym Panom należy się podziękowanie za pracę jaką wykonali dla nas wszystkich. Niejednemu zegar uratowali. Fajnie, że jesteście Tomasz i Matej z nami na forum. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy stałem się posiadaczem chyba już vintydżowego aw 700, z sensorem głębokości, wysokości i ciśnienia. Sensor zgłasza error. Czy jest jakakolwiek szansa na naprawę? Z tego co poczytałem, zibi odsyła już nawet risemany z informacją o braku części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy stałem się posiadaczem chyba już vintydżowego aw 700, z sensorem głębokości, wysokości i ciśnienia. Sensor zgłasza error. Czy jest jakakolwiek szansa na naprawę? Z tego co poczytałem, zibi odsyła już nawet risemany z informacją o braku części.

Zegar ma blisko 30 lat, nie ma szans na dostep do części.

Wymienialeś baterie? Powinny być 2 jesli dobrze pamiętam.

ERR oznacza zepsuty sensor lub słabe baterie, przez co sensor może nie działać.

Edytowane przez Diego04

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, spróbuję zmienić baterie.

 

Edit. Ok jestem po wymianie w serwisie TT. Baterie były rzeczywiście słabe ale nowe nie pomogły rozwiązać problemu. Czy może trzeba teraz coś skalibrować/ zresetować etc?

 

Edit

 

Czy jest ktoś w PL kto może spróbować uruchomić te funkcje?

Edytowane przez Antiquarius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarka juz nie posiadam.

Ale jeśli wymieniłeś baterie a tym samym musiał być resetowany moduł i nie działa nadal to kaplica. Funkcje powinny dzialać ew moglyby być rozkalibrowane ale nie powinno być ERR.

Nie sprawdziłeś przed zakupem czy sensor jest sprawny?


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry Wieczór!

Sprawa dotyczy Protreka ale wrzucam do działu technicznego.W razie czego proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.

PRG 300, model dokładnie taki https://zegarownia.pl/zegarek-meski-casio-protrek-prg-300-1a2er

Ta seria protrekow posiada delikatne zabarwienia wyświetlaczy w zależności od koloru wstawek w mocowaniu paska i na bezelu.

Wydaje mi się ze zabarwienie wyświetlacza jest zrobione za pomocą koloryzującej folii naklejonej na wyświetlacz. Folia ta oprócz barwy zmienia również kontrast wyświetlacza, jest on delikatnie miększy od standardowego a przez to trochę słabiej widoczny np o zmroku.Mam porównanie z G-9000 Mudmanem w którym wyświetlacz jest wyrazniejszy przy słabym świetle.

Czy ktoś z Was orientuje się czy można taka folie odkleić od wyświetlacza bez jakichś uszkodzeń?

W sieci jest sporo filmików o zmianie negatywu na pozytyw lub odwrotnie ale niestety o kolorkach w PRG nic nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry Wieczór!

Sprawa dotyczy Protreka ale wrzucam do działu technicznego.W razie czego proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.

PRG 300, model dokładnie taki https://zegarownia.pl/zegarek-meski-casio-protrek-prg-300-1a2er

Ta seria protrekow posiada delikatne zabarwienia wyświetlaczy w zależności od koloru wstawek w mocowaniu paska i na bezelu.

Wydaje mi się ze zabarwienie wyświetlacza jest zrobione za pomocą koloryzującej folii naklejonej na wyświetlacz. Folia ta oprócz barwy zmienia również kontrast wyświetlacza, jest on delikatnie miększy od standardowego a przez to trochę słabiej widoczny np o zmroku.Mam porównanie z G-9000 Mudmanem w którym wyświetlacz jest wyrazniejszy przy słabym świetle.

Czy ktoś z Was orientuje się czy można taka folie odkleić od wyświetlacza bez jakichś uszkodzeń?

W sieci jest sporo filmików o zmianie negatywu na pozytyw lub odwrotnie ale niestety o kolorkach w PRG nic nie znalazłem.

Powinno wystarczyć naklejenie kolorowej folii. Napisz do chłopaków z Silesia G Custom powinni ogarnąć temat.

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kod referencyjny do zamowienia maja frezowane dekielki do GW-5610, te tajlandzkie? Idealnie, gdyby ktos znal jeszcze dla GW-5630... @Diego, @GitBit? Wy chyba jestescie najbardziej obeznani.


Kupie ciekawe kolorystycznie kwadraciaki DW/GXX-5XXX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry Wieczór!

Wydaje mi się ze zabarwienie wyświetlacza jest zrobione za pomocą koloryzującej folii naklejonej na wyświetlacz. Folia ta oprócz barwy zmienia również kontrast

W GW-9400 oliwkowym, złoto-brązowy kolor wyświetlacza jest "zrobiony" folią z warstwą odbijającą na spodzie. Odkleiła się całkiem dobrze, ale przyklejenie nowej pozyskanej ze starej komórki, pozbawiło wyświetlacz stałych piktogramów, które są nadrukowane właśnie na niej (w PRG-300 to są kropki pod wykresami i dwie szare linie dzielące wyświetlacz). Jak masz dolną folię z jakieś starej komórki, kalkulatora, itp.o większej powierzchni, to możesz ją rotować i zmieniać pozytyw w negatyw :).

Edytowane przez NIN76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kod referencyjny do zamowienia maja frezowane dekielki do GW-5610, te tajlandzkie? Idealnie, gdyby ktos znal jeszcze dla GW-5630... @Diego, @GitBit? Wy chyba jestescie najbardziej obeznani.

 

Dekiel GW-M5610 - 10425494

Dekiel GW-M5630A-4 - 10430306


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry Wieczór!

Sprawa dotyczy Protreka ale wrzucam do działu technicznego.W razie czego proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.

PRG 300, model dokładnie taki https://zegarownia.pl/zegarek-meski-casio-protrek-prg-300-1a2er

Ta seria protrekow posiada delikatne zabarwienia wyświetlaczy w zależności od koloru wstawek w mocowaniu paska i na bezelu.

Wydaje mi się ze zabarwienie wyświetlacza jest zrobione za pomocą koloryzującej folii naklejonej na wyświetlacz. Folia ta oprócz barwy zmienia również kontrast wyświetlacza, jest on delikatnie miększy od standardowego a przez to trochę słabiej widoczny np o zmroku.Mam porównanie z G-9000 Mudmanem w którym wyświetlacz jest wyrazniejszy przy słabym świetle.

Czy ktoś z Was orientuje się czy można taka folie odkleić od wyświetlacza bez jakichś uszkodzeń?

W sieci jest sporo filmików o zmianie negatywu na pozytyw lub odwrotnie ale niestety o kolorkach w PRG nic nie znalazłem.

Cześć!

Jakby ktoś był zainteresowany podobną operacja to już temat zgłębiłem.

Wyświetlacz nie ma żadnej barwiącej folii tylko jest  fabrycznie farbowany.W związku z tym w grę wchodzi wymiana samego wyświetlacza.Koszt z wymianą w Krainie Czasu około 80pln, czas oczekiwania na wyświetlacz 2 miesiące.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.