Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Magik.

AP Club: Audemars Piguet, SIHH 2016

Rekomendowane odpowiedzi

Uwielbiam takie uroczyste deklaracje :). Tak serio, ile razy już rozważałeś zmianę SD na coś innego hę ;)?

Z reka na sercu ani raz. Rozwazalem dokupienie czegos, ale jak zakladam SD to mi przechodzi, nie ma potrzeby :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Dziękuję za odpowiedź. Tak czy owak, szara tarcza świetnie pasuje do tego zegarka (przynajmniej na zdjęciach).

Też tak uważam. Firmy zegarkowe stosują także określenie - kolor antracytowy, który również wygląda bardzo dobrze.

 

Sprowadzając kwoty, które podaliście do waluty euro - w 2012 - ok. 10 000 euro, za AP OFS Diver, teraz ok 14 000 euro, wrost ceny to 40%, a nie wcześniejszcze 60% (jak dla złotówki). Choć to i tak spory przyrost. Kto kupił i ma teraz się cieszy.

Kwoty na Chrono24 podążają za wzrostem w cenniku AP. Za chwilę znowu pojawi się info, że ceny zegarków AP idą o 8% w górę. I tak za Royal Oak Ref.15300 trzeba będzie zapłacić więcej na bazie wzrostu Ref.15400. Takie życie.

 

Wracajac do AP, to bez dwoch zdan jestem zwolennikiem :-) i dawaj Mariusz jak najwiecej :-)

 

AP będzie dużo, bardzo dużo... biorąc pod uwagę ogrom zaległości jakie mam na AP Club. Mam takie postanowienie noworoczne, że konkretnie w tym roku popracuję nad nowymi artykułami :). Wyselekcjonowałem też kilka modeli historycznych do opisania, które nieźle zamiatają wielkimi komplikacjami, a nie są szerzej znane. Tak więc będę pisał, pisał, pisał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Z reka na sercu ani raz. Rozwazalem dokupienie czegos, ale jak zakladam SD to mi przechodzi, nie ma potrzeby :-)

Wcale się nie dziwię. Seiko to fajna firma, a Spring Drive to bardzo dobrej jakości hybryda o dobrej precyzji pomiaru czasu :D;). Żartowałem... wiem, że piszesz o Roleksie chociaż ja oglądałem Sea-Dweller już wiele razy i jakoś nie wywołał we mnie na tyle pozytywnego wrażenia, że chciałbym go kupić. Rolex na mnie raczej nie zarobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadać AP - to posiadać pałac w Wilanowie, Rolexa - biuro w "Mordzorze" na Domaniewskiej ^_^


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrazam sobie juz zycia bez SD ;-). AP tylko jako dodatek. Ten Rolex to zwienczenie mojej kilku letniej drogi zegarkowej, najlepsze co mialem. W mega wygodnym i uniwersalnym Submarinerze jednak cos mnie uwieralo, SD jest jak szyty na miare :-), dzieki Ci Bartek za wskazanie drogi i przypomne tez, ze ja mialem swoj udzial w namanieniu Tobie Suba ;-))).

Wracajac do AP, to bez dwoch zdan jestem zwolennikiem :-) i dawaj Mariusz jak najwiecej :-)

Spoko, cieszę się, że mogłem pomóc.

To prawda, gdyby nie Ty kupiłbym Suba pewnie z rok później :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

A wracając do tematu...

 

ap_sihh2016_1.jpg

 

ap_sihh2016_2.jpg

 

ap_sihh2016_3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

ap_sihh2016_4.jpg
  
ap_sihh2016_5.jpg

ap_sihh2016_6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

ap_sihh2016_7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

ap_sihh2016_8.jpg

 

ap_sihh2016_9.jpg

 

ap_sihh2016_10.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje. Tak trzymać bo szkoda czasu i kasy na wachlowanie w te i we wte :).

O to chodzi, ale swoje trzba przejsc ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne zdjęcia. Nawet te szkieletory jakby trochę bardziej zaczęły mi się podobać. A co do "diverów" - szkoda trochę, że nie są na bransolecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Bardzo fajne zdjęcia. Nawet te szkieletory jakby trochę bardziej zaczęły mi się podobać. A co do "diverów" - szkoda trochę, że nie są na bransolecie.

Myślę, że producentowi chodziło o nawiązanie kolorystyczne paska do tarczy zegarka. Fajnie to wygląda. Co do bransolety... nie będę tutaj wypisywał pierdół na temat wykorzystania tych zegarków pod wodą, bo nurek raczej powierzy swoje zdrowie i bezpieczeństwo wskazaniom komputera nurkowego. Za Nurkomanią:

 

Komputer nurkowy to elektroniczne urządzenie, które nie tylko mierzy parametry nurkowania (czas i głębokość), ale posiada wewnętrzny program symulujący procesy nasycania (odsycania) azotem tkanek płetwonurka. Komputer analizuje te parametry, a następnie wyświetla na ekranie dane i instrukcje dotyczące zalecanego tempa wynurzania oraz ewentualnej dekompresji.

 

Trudno więc jakikolwiek zegarek traktować w kategorii poważnego sprzętu nurkowego. Ale zakładając, że komuś przyjdzie do głowy założenie biżuterii na rękę, która będzie cieszyła oczy pod wodą, to jednak pasek gumowy znacznie lepiej sprawdzi się w podwodnych warunkach niż bransoleta.

 

Co do pozostałych zegarków AP, to w zestawieniu nie może zabraknąć Royal Oaka z wiecznym kalendarzem, o którym było głośno od września ubiegłego roku. Fajnie byłoby mieć taki zestaw  :rolleyes:.

 

ap_sihh2016_11.jpg

 

ap_sihh2016_12.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Fajnie byłoby mieć taką kasę ile wart jest taki zestaw, i z tego zestawu tylko jeden zegarek, a resztę kasy wydać na równie godne zegarki, innych producentow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perpetuale rzeczywiście świetne się prezentują . Co klasa to klasa .  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Trochę materiału video. Na początek Divery ze stoperem na pokładzie...

 

 

I prawdziwa petarda. Najnowszy minutowy repetier AP z tourbillonem i stoperem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...to jednak pasek gumowy znacznie lepiej sprawdzi się w podwodnych warunkach niż bransoleta.

Coz... musze temu w 100% zaprzeczyc <_<

 

Nie wiem Mariusz czy plywales w jednym i drugim, bo ja tak. I choc nie bylo to nurkowanie wyczynowe, to jednak zarowno z Pamem 233 jak i DeepSea mialem dluzszy kontakt z woda i zapewniam Cie, ze regulacja (skracanie i rozszerzanie) bransolety jest mozliwe bezpiecznie nawet pod woda. Sprobuj pobawic sie tak z guma na klasycznym zapieciu, aby zegarek nie wysunal Ci sie z reki ;)

Mozna? Mozna - ale ja bym nie zaryzykowal upuszczenia zegarka B)

 

Moze gdyby guma byla na motylkowym zapieciu byloby inaczej, ale klasyczne nie nadaje sie do zmiany dlugosci pod woda zupelnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

A czy nie uważasz, że większy problem może stanowić piasek dostający się w ogniwa bransolety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasek podczas nurkowania mialby blokowac bransolete? Pierwsze slysze :blink:

Ale jakims totalnym wyczynowcom taplajacych sie w piasku nawet przy dnie, to moze - nie wiem, bo nawet na plazy nigdy piasek nie blokowal mi nic a nic :unsure: a regulacja sie przydaje o wiele czesciej  B) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat to od paru dni centrum naszego forum. Royal Oak z wiecznym kalendarzem wygląda niesamowicie. Dla mnie poproszę stalowy z ciemną tarczą ;)

 

Myślę, że producentowi chodziło o nawiązanie kolorystyczne paska do tarczy zegarka. Fajnie to wygląda. Co do bransolety... nie będę tutaj wypisywał pierdół na temat wykorzystania tych zegarków pod wodą, bo nurek raczej powierzy swoje zdrowie i bezpieczeństwo wskazaniom komputera nurkowego. Za Nurkomanią:

Komputer nurkowy to elektroniczne urządzenie, które nie tylko mierzy parametry nurkowania (czas i głębokość), ale posiada wewnętrzny program symulujący procesy nasycania (odsycania) azotem tkanek płetwonurka. Komputer analizuje te parametry, a następnie wyświetla na ekranie dane i instrukcje dotyczące zalecanego tempa wynurzania oraz ewentualnej dekompresji.

 

Trudno więc jakikolwiek zegarek traktować w kategorii poważnego sprzętu nurkowego. Ale zakładając, że komuś przyjdzie do głowy założenie biżuterii na rękę, która będzie cieszyła oczy pod wodą, to jednak pasek gumowy znacznie lepiej sprawdzi się w podwodnych warunkach niż bransoleta.

 

Akurat bardziej chodziło mi o względy estetyczne - kiedyś ktoś skomentował na naszym forum zdjęcie Omegi z pomarańczowym bezelem i na pomarańczowym pasku słowami "za dużo cukru w cukrze". I trochę podobnie w moim odczuciu jest także w przypadku tych AP. Ponadto ja po prostu najbardziej lubię bransolety.

 

Filmy też fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Piasek podczas nurkowania mialby blokowac bransolete? Pierwsze slysze :blink:

Ale jakims totalnym wyczynowcom taplajacych sie w piasku nawet przy dnie, to moze - nie wiem, bo nawet na plazy nigdy piasek nie blokowal mi nic a nic :unsure: a regulacja sie przydaje o wiele czesciej  B)

Nie napisałem wprost o blokowaniu tylko o względach estetycznych. Mariusz, możemy sprawdzić to w praktyce. Ja wrzucę AP w mokry piach, a Ty Roleksa. Zobaczymy kto szybciej przywróci zegar do normalności. Czy to będę ja z gumowym paskiem czy Ty z bransoletą. Sprawdzamy?  :) 

 

Ten temat to od paru dni centrum naszego forum.

Kiedyś na forum organizowaliśmy ranking ulubionych firm klubowiczów. Gdyby każdy z nas chętnie pisał o tych firmach, które lubi i zapodawał informacje nie czekając na wiadomości z portali, to by to forum żyyyyyło i pewnie więcej tematów budziłoby duże zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku też zrobiliśmy ranking. W grudniu zresztą również miałem taki pomysł, mailowaliśmy nawet z Panem Eugeniuszem w sprawie nagród dla głosujących, ale do konkretów nie doszło. Regulamin z zeszłego roku mam, czasu jakby z każdym rokiem coraz mniej, ale na pewno w wolnej chwili dałoby się policzyć głosy. Tylko czy bez nagród i w styczniu jest jeszcze sens robić edycję za rok 2015? Jak myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku też zrobiliśmy ranking. W grudniu zresztą również miałem taki pomysł, mailowaliśmy nawet z Panem Eugeniuszem w sprawie nagród dla głosujących, ale do konkretów nie doszło. Regulamin z zeszłego roku mam, czasu jakby z każdym rokiem coraz mniej, ale na pewno w wolnej chwili dałoby się policzyć głosy. Tylko czy bez nagród i w styczniu jest jeszcze sens robić edycję za rok 2015? Jak myślisz?

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/114288-konkurs-z-nagrodami-ranking-ulubionych-firm-klubowicz%C3%B3w-ad-2014/

Czemu nie?

Tylko nagrody"znależć" i można ruszać ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzucę AP w mokry piach, a Ty Roleksa. Zobaczymy kto szybciej przywróci zegar do normalności. Czy to będę ja z gumowym paskiem czy Ty z bransoletą. Sprawdzamy? :)

 

Ja wrzucę obojętnie co na pasku nato i obu Wam będzie smutno ;)

Do nurkowania nie ma nic lepszego niż nato.

Po pierwsze dlatego, że w sekundę doprowadzi się zegarek do idealnego stanu, a po drugie nawet jak zerwie się podczas nurkowania jeden teleskop, to ja wrócę z zegarkiem, a Wy bez ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

W zeszłym roku też zrobiliśmy ranking. W grudniu zresztą również miałem taki pomysł, mailowaliśmy nawet z Panem Eugeniuszem w sprawie nagród dla głosujących, ale do konkretów nie doszło. Regulamin z zeszłego roku mam, czasu jakby z każdym rokiem coraz mniej, ale na pewno w wolnej chwili dałoby się policzyć głosy. Tylko czy bez nagród i w styczniu jest jeszcze sens robić edycję za rok 2015? Jak myślisz?

 

Moim zdaniem, nie ma to większego znaczenia. Głosujemy w rankingu ulubionych firm więc moment rozpoczęcia zabawy nie jest istotny. Co do nagród... dla mnie one nie mają znaczenia i bez tego chętnie wezmę udział w rankingu choć raczej nic nowego nie będę miał do napisania. Obecnie głosowałbym podobnie jak w 2012 roku kiedy na miejscach 1-5 umieściłem: Audemars Piguet, Vacheron Constantin, F.P.Journe, Patek Philippe, Breguet.

 

Ja wrzucę obojętnie co na pasku nato i obu Wam będzie smutno ;)

Do nurkowania nie ma nic lepszego niż nato.

Po pierwsze dlatego, że w sekundę doprowadzi się zegarek do idealnego stanu, a po drugie nawet jak zerwie się podczas nurkowania jeden teleskop, to ja wrócę z zegarkiem, a Wy bez ;)

 

Przyszedł Krystek i pozamiatał :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.