Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Magik.

AP Club: Audemars Piguet, SIHH 2016

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bart8

Jeden temat o AP ma kilkukrotnie większą oglądalność niż kilka news'ów chronos24'a. Myślę sobie jakaś magia, patrzę kto jest autorem tematu- Magik. Nie mam pytań :D .

 

Nowe modele AP jak zwykle rewelacja, poza ceną. No ale jak ktoś chce nosić na nadgarstku arcydzieło wyróżniające się na tle powszechnego Rolex'a to musi się liczyć z taką wartością prestiżu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Jeden temat o AP ma kilkukrotnie większą oglądalność niż kilka news'ów chronos24'a. Myślę sobie jakaś magia, patrzę kto jest autorem tematu- Magik. Nie mam pytań :D .

Gdzie mi tam do magików z Le Brassus  :D. Za przykład podam ażurowy, dekorowany Jules Audemars z tourbillonem na pokładzie. Wielką komplikację uzupełniono o wskaźnik rezerwy chodu oraz datownik. Całość zapakowano do platynowej koperty, a końcowy rezultat wygląda tak...

 

ap_sihh2016_13.jpg

 

:o  :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magik, przespalem sie z tematem i moim odbiorem AP tych nowych modeli. Niebieskiego chetnie bym przytulil :D Jednak w tej cenie powinna byc oferowana bransoleta i pasek gumowy w komplecie. Ja rozumiem, ze nurkowanie to guma, ale kto bedzie taki zegarek zakladal do plywania? to juz jest bizuteria bardziej i bransoleta, cala matowa, dodaje uroku.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny Jules Audemars. Taką biżuterię mógłbym nosić ! <_<


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Magik, przespalem sie z tematem i moim odbiorem AP tych nowych modeli. Niebieskiego chetnie bym przytulil :D Jednak w tej cenie powinna byc oferowana bransoleta i pasek gumowy w komplecie. Ja rozumiem, ze nurkowanie to guma, ale kto bedzie taki zegarek zakladal do plywania? to juz jest bizuteria bardziej i bransoleta, cala matowa, dodaje uroku.

Zgadzam się co do zestawu z bransoletą i paskiem gumowym. Natomiast w kontekście wersji kolorystycznych, najbardziej przypadł mi do gustu Diver pomarańczowy i zielony. A już tak na marginesie, niektórym design AP może się wydać przekombinowany, przesadzony dlatego chciałbym wspomnieć, że Audemars Piguet to również takie zegarki...

 

ap_tradition2.jpg

 

Warto o tym pamiętać  :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to juz jak bedziemy dziadkami :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

No tak, ale to juz jak bedziemy dziadkami :D;)

Zanim to nastąpi, zawsze można sięgnąć po taką klasykę...

 

ap_royaloaket.jpg

 

A gdyby doskwierał brak komplikacji, to i tu znajdzie się coś miłego dla oka. Na przykład chronograf Royal Oak z tourbillonem :D.

 

ap_rochronot1.jpg

 

ap_rochronot2.jpg

 

Manufaktura Audemars Piguet przygotowała na SIHH 2016 nową wersję kolorystyczną (i materiałową rzecz jasna) powyższego modelu.

 

LINK

 

Dla mnie, jako fana wielkich komplikacji oraz sztuki najwyższej klasy zegarmistrzostwa, powyższy zegarek jest fenomenalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wygląda . Ale tourbilion to taka komplikacja dla komplikacji . No bo z praktycznego punktu widzenia ...

Nic nie przebija perpetuali w ofercie AP , moim zdaniem oczywiście .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

No wygląda . Ale tourbilion to taka komplikacja dla komplikacji . No bo z praktycznego punktu widzenia ...

Z praktycznego punktu widzenia, większość komplikacji jest sztuką dla sztuki. Idąc dalej, to w ogóle zegarki mechaniczne są niepraktycznie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że te divery to jakiś żart, a to na poważnie - nie idźcie tą drogą... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Myślałem że te divery to jakiś żart, a to na poważnie - nie idźcie tą drogą... :(

A co jest z nimi nie tak? Bardzo fajne, pozytywne zegarki. Gdybym miał się do czegoś przyczepić, to zwróciłbym uwagę na modułową budowę werku (3124/3841). Jest to ten sam mechanizm, co użyty w 2009 roku w chronografie Jules Audemars z modułem Dubois Depraz. Czas najwyższy na wprowadzenie mechanizmu ze zintegrowanym chronografem i przy okazji stopniowe wygaszanie w kolekcji kalibru 2385 opartego o F. Piguet 1185.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Magik , wracając to tourbiliona , chodziło mi tylko o to , że ta komplikacja w dużo większym stopniu niż np. chronograf czy wieczny kalendarz  jest praktycznie  " tylko "  manifestacją możliwości MANUFAKTURY .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież zadaniem tourbillona jest niwelowanie skutków grawitacji na działanie mechanizmu, co ma w konsekwencji prowadzić do dokładniejszego chodu zegarka. Cóż bardziej praktycznego od komplikacji, która ma powodować lepszą precyzję chodu zegarka ? <_< Wszak zegarek jest po to, aby jak najdokładniej wskazywał czas. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Kolego Magik , wracając to tourbiliona , chodziło mi tylko o to , że ta komplikacja w dużo większym stopniu niż np. chronograf czy wieczny kalendarz jest praktycznie " tylko " manifestacją możliwości MANUFAKTURY .

Dzięki za wyjaśnienie. Warto jednakże pamiętać, że tourbillon tourbillonowi nie jest równy. Innymi słowy, trudno o jednoznaczne wnioski na dużym poziomie ogólności. Może jak później będę miał trochę czasu i trzeźwy stan umysłu , to coś więcej napiszę. Teraz muszę kończyć, bo za chwilę mam gości. 19 stycznia miałem imieniny .

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stosunku to tradycyjnych współczesnych mechanizmów , ten efekt (poprawa dokładności) nie jest porywający raczej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J

 

W stosunku to tradycyjnych współczesnych mechanizmów , ten efekt (poprawa dokładności) nie jest porywający raczej .

 

Ja wiem; pisałem bardziej w formie żartu. Tourbillon powstał przecież dla zegarków kieszonkowych, które były noszone w jednej pozycji.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spóźnione, ale szczere. Wszystkiego najlepszego Mariusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jest z nimi nie tak? Bardzo fajne, pozytywne zegarki.

Pozytywne tak, i na pewno technicznie na najwyższym poziomie, mnie jakoś jednak AP kojarzy się głównie z elegancją klasycznego, prostego RO - elegancją połączoną z perfekcją wykonania. Wolałbym żeby firma trzymała bardziej ten kierunek niż dryfowała w kierunku klienteli typu Jay Z czy Floyd Mayweather. Zapewne znajdą się tacy którzy powiedzą że te zegarki można śmiało nosić do garnituru, albo i fraka, ale mnie jakoś nie przekonują :)

Cóż, może jestem zbyt konserwatywny, a może też zbyt ubogi i oczojebny diver za 130tys zł wydaje mi się bardziej pokazem możliwości niż rzeczywistą ofertą. Niebieski to już jest nawet ok, ale jak zauważyłeś divery nie służą do nurkowania - a już zwłaszcza tak drogie.

Za to na modele otwarte nie mogę się napatrzeć - jak nie przepadam tak te są obłędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Spóźnione, ale szczere. Wszystkiego najlepszego Mariusz.

 

Dzięki serdeczne  :)

 

Pozytywne tak, i na pewno technicznie na najwyższym poziomie, mnie jakoś jednak AP kojarzy się głównie z elegancją klasycznego, prostego RO - elegancją połączoną z perfekcją wykonania. Wolałbym żeby firma trzymała bardziej ten kierunek niż dryfowała w kierunku klienteli typu Jay Z czy Floyd Mayweather. Zapewne znajdą się tacy którzy powiedzą że te zegarki można śmiało nosić do garnituru, albo i fraka, ale mnie jakoś nie przekonują :)

Mam nadzieję, że jednak nikt nie będzie przekonywał, bo to byłaby niedorzeczność. Chronografy Diver pasują do fraka jak pięść do oka. Co do skojarzeń, no cóż, jest to indywidualna sprawa, która nie musi mieć oparcia w rzeczywistości i z tego co widzę, często nie ma. Większość kojarzy Audemars Piguet wyłącznie z Royal Oak. A przecież AP ma w swojej ofercie równie wyrazistą (w kontekście designu) kolekcję Millenary z takimi petardami jak Quadrennium, minutowy repetier z własnym wychwytem AP czy biżuteryjne modele z tourbillonem. Do tego należałoby uwzględnić piękną, klasyczną kolekcję Tradition nawiązującą do historycznych modeli, których historia jest znacznie dłuższa od Royal Oak. No i jest też Jules Audemars będący pokazem wyśmienitego zegarmistrzostwa szczególnie na poziomie zegarków z wielkimi komplikacjami i chronometrów z własnym wychwytem AP. Warto też wspomnieć o modelach kieszonkowych z wielkimi komplikacjami, które AP cały czas utrzymuje w ofercie. Taki jest prawdziwy obraz kolekcji Audemars Piguet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chwilę i mnie namówicie...


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie 5 lat zajęło mi dojście do tego, że RO to zegarek praktycznie idealny. Thx wszystkim, szczególnie Mariuszowi w kilku odsłonach, za nieświadomą pomoc w osiągnięciu celu. Teraz pozostaje mi już tylko sprzedaż nerki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Prawie 5 lat zajęło mi dojście do tego, że RO to zegarek praktycznie idealny. Thx wszystkim, szczególnie Mariuszowi w kilku odsłonach, za nieświadomą pomoc w osiągnięciu celu.

Cieszę się :). Warto doceniać zegarmistrzostwo najwyższej próby. Firma Audemars Piguet właśnie zaprezentowała materiał video ukazujący kolekcję Royal Oak w nowej, złotej odsłonie. Zapraszam wszystkich do obejrzenia filmu.

 

LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Royal Oak od początku istnienia kojarzy się z konkretnym męskim zegarkiem o zacięciu sportowym. Ale na ręku kobiety także prezentuje się bardzo dobrze.

 

woman_ap1.jpg

 

woman_ap2.jpg

 

woman_ap3.jpg
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

woman_ap4.jpg

 

woman_ap5.jpg

 

woman_ap6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.