Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

neixet

Jak zrobic pasek:)

Rekomendowane odpowiedzi

Juchcik.pl. Napewno coś sobie wybierzesz.

No właśnie, tylko które wybrać ? :) Jaka grubość jest standardowa dla pasków ?

Pewnie ktoś powie "to zależy od paska". Ja mam w ręku pasek z grubością nici jakie bym chciał, ale nie potrafię określić jaka to grubość. Mierzenie suwmiarką — to będzie niedokładne w zależności od tego jak mi się ściśnie :/

 

Czy można powiedzieć, że to 0.8 mm to jest ten standard ?

 

Albo np. na tym zdjęciu w załączniku, jaka to może być grubość ?

post-31332-0-59468300-1480203118_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0.8 bedzie ok. Ta nic ze zdjecia wyglada na 1mm. Tez ok.


Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzień dobry wszystkim,

 

ściągnę trochę kurzu z tematu. Szukam jakiejś metody "antystresowej", która przede wszystkim odciągnie mnie od monitora, a małe robótki zawsze lubiłem.

Chciałbym tu podpytać bardziej doświadczonych kolegów o parę rzeczy.

Czy podstawowy sprzęt na aliexpres  (np. po wpisaniu: Set-Leather-Craft-Tools-Kit) za trzydzieści kilka dolarów będzie to rozsądna inwestycja, czy marnowanie pieniędzy? Jeśli waszym zdaniem to buble, doradźcie miejsce na zakup porządnych podstawowych narzędzi.

Czy można gdzieś dostać wykroje na kilka typów pasków, albo jeszcze lepiej akrylowe wzorniki?

 

W sieci znalazłem kilka interesujących miejsc z skórami (interesują mnie przede wszystkim egzotyki), ale czy macie jakiś konkretnych i sprawdzonych dostawców do polecenia?

 

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szu

Hej, 

 

wypowiem się jako skórorób, bo z zegarkami niewiele mam wspólnego póki co.

 

Na aliexpress kupisz te same kiepskie narzędzia, jakie kupisz w Juchciku, na ebay, tandyleather itp. z tym, że połowę taniej. Narzędzia - obiektywnie rzecz ujmując - są kiepskiej jakości, ale też bez przesady, że od razu buble, choć do profesjonalnej pracy się nie nadają. Jeżeli nie planujesz otwierać warsztatu, a jedynie czasem coś porobić - sprawdzą się na pewno idealnie. Zestawy są średnim pomysłem, bo jest tam wiele niepotrzebnych pierdół, a potrzebnych nie ma. Zależy, co dokładnie chcesz szyć, w jakim stylu i z jakich skór. Zrób research (a masz sporo materiału w internecie) i zdecyduj.

 

 

Spokojnie też z tym "inwestowaniem" ;) inwestować, to można w porządne narzędzia, które nas przeżyją, ale przy ich cenach, skompletowanie fajnego zestawu, to rzeczywiście już inwestycja, że nie wspomnę o narzędziach na zamówienie  :wub: temat rzeka ogólnie. 

 

 

Wykroje akrylowe kupisz na ebayu, na ali tez zapewne już zdążyli podrobić.

 

Tu też kupisz - https://www.blackriverlaser.com/

 

Choć zachęcam do samodzielnego projektowania

 

 

Co do skór egzotycznych - w Polsce ceny są śmieszne, dosłownie, podziwiam ludzi, którzy to kupują. Jest kilka miejsc, np. sklep mika - http://mikasklep.eu/ przy czym są to ceny detaliczne, czyli x2 niż normalnie. Juchcik ma kilka skór, ale jeśli zaczynasz, to zacznij od początku naukę i praktykę, nie trać póki co pieniędzy na egzo.

 

 

W ogóle przeglądając to forum mogę doradzić Ci jedno - zacznij od nauki / lektur nt. kaletnictwa i szanuj tradycje tego pięknego rzemiosła  :ph34r: ułatwi Ci to życie. Naprawdę. Bardzo.

 

 

Jeśli będziesz jednak chciał te egzotyki, lub o coś dopytać to pisz śmiało poprzez forumową wiadomość lub [email protected] w tym temacie na pewno mogę Ci pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

 

wypowiem się jako skórorób, bo z zegarkami niewiele mam wspólnego póki co.

 

Na aliexpress kupisz te same kiepskie narzędzia, jakie kupisz w Juchciku, na ebay, tandyleather itp. z tym, że połowę taniej. Narzędzia - obiektywnie rzecz ujmując - są kiepskiej jakości, ale też bez przesady, że od razu buble, choć do profesjonalnej pracy się nie nadają. Jeżeli nie planujesz otwierać warsztatu, a jedynie czasem coś porobić - sprawdzą się na pewno idealnie. Zestawy są średnim pomysłem, bo jest tam wiele niepotrzebnych pierdół, a potrzebnych nie ma. Zależy, co dokładnie chcesz szyć, w jakim stylu i z jakich skór. Zrób research (a masz sporo materiału w internecie) i zdecyduj.

 

 

Spokojnie też z tym "inwestowaniem" ;) inwestować, to można w porządne narzędzia, które nas przeżyją, ale przy ich cenach, skompletowanie fajnego zestawu, to rzeczywiście już inwestycja, że nie wspomnę o narzędziach na zamówienie  :wub: temat rzeka ogólnie. 

 

 

Wykroje akrylowe kupisz na ebayu, na ali tez zapewne już zdążyli podrobić.

 

Tu też kupisz - https://www.blackriverlaser.com/

 

Choć zachęcam do samodzielnego projektowania

 

 

Co do skór egzotycznych - w Polsce ceny są śmieszne, dosłownie, podziwiam ludzi, którzy to kupują. Jest kilka miejsc, np. sklep mika - http://mikasklep.eu/ przy czym są to ceny detaliczne, czyli x2 niż normalnie. Juchcik ma kilka skór, ale jeśli zaczynasz, to zacznij od początku naukę i praktykę, nie trać póki co pieniędzy na egzo.

 

 

W ogóle przeglądając to forum mogę doradzić Ci jedno - zacznij od nauki / lektur nt. kaletnictwa i szanuj tradycje tego pięknego rzemiosła  :ph34r: ułatwi Ci to życie. Naprawdę. Bardzo.

 

 

Jeśli będziesz jednak chciał te egzotyki, lub o coś dopytać to pisz śmiało poprzez forumową wiadomość lub [email protected] w tym temacie na pewno mogę Ci pomóc

Dziękuje pięknie za wyczerpującą odpowiedź,

 

zastosuje się do rady, i gdy dam nowe życie babcinej galanterii, którą sprowadzę z domu rodzinnego to odezwę się po egzotyki.

Chciałbym jeszcze dopytać o chemię. Proszę o poradę o to skąd brać i jaki polecasz klej do skór i farby do wykańczania krawędzi, tak by nie były sprzedawane w litrach w rozsądnym przedziale cenowym.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje pięknie za wyczerpującą odpowiedź,

 

zastosuje się do rady, i gdy dam nowe życie babcinej galanterii, którą sprowadzę z domu rodzinnego to odezwę się po egzotyki.

Chciałbym jeszcze dopytać o chemię. Proszę o poradę o to skąd brać i jaki polecasz klej do skór i farby do wykańczania krawędzi, tak by nie były sprzedawane w litrach w rozsądnym przedziale cenowym.

 

 

 

Poczytaj trochę na forum http://leatherworker.pl/

Tam jest wszystko, ale warto samemu to zgłębić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szu

Co do chemikaliów, nie wiem, o co dokładnie pytasz - farby - najlepsze na bazie oleju - Professional Dye od Fiebingsa, bo nie ciemnieją i ładnie się rozprowadzają, poza tym polecam też PALC do wykończenia, oba na stronie Juchcika. Do krawędzi masz kilka opcji i musisz testować sam, bo to są różne rodzaje wykończenia, gęstości itd, musisz sprawdzić z czym Ci się najlepiej pracuje. Ogólnie Edge Kote jest ok, ale to zależy od koloru. Ja najbardziej lubię pracować na Fenice, ale te farby wymagają dużej wprawy, więc niekoniecznie na początek, ale warto się za nie zabrać za jakiś czas i ćwiczyć.

 

A klej, na pewno nie polecam zwykłego "jakiegoś" kleju, musisz sobie kupić dobry klej, bo bez niego nie wykończysz porządnie krawędzi. W Polsce jest taki klej Boterm GTA i jeśli myślisz, że Cię wciągnie szycie, to kup sobie większy. Może być też inny klej, byle był to klej kontaktowy. 

 

Reszta idzie na PW  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.