Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

snake_08

Gulfmaster GWN-1000B-brak synchronizacji sekundników

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów . Występuję tutaj w imieniu mojego kolegi który zakupił GULF-a i po poczatkowym zakupie pojawiły się problemy z zegarkiem . Zacznę od początku.Po zakupie zegarek został ustawiony w/g instrukcji .Synchronizacja przebiega idealnie i ręczna i radiowa ale po synchronizacji sekundniki z analoga i cyfrówki powinny chodzić idealnie równo , niestety tak nie jest.Po jakimś czasie 0,5/1h jeden z sekundników zaczyna się spieszyć od 5-10s.Nie pamiętam już który czy cyfrowy czy też analogowy.Nawet po korekcji wskazówek nie było efektu.Kolega wysłał oczywiście zegarek do serwisu .Zegarek wrócił ze stwierdzeniem że jest wszystko w porządku (zegarek się synchronizuje i że wszystko jest ok),ale niestety sekundniki nadalnie nie chodzą równo . Odesłał drugi raz z opisem usterki i prosił o kontakt podając swój numer telefonu żeby mógł wyjaśnić jeszcze raz przez telefon w razie jakiś niejasnośći.Niestety zegarek odesłano po raz drugi nie stwierdzając awarii a problem pozostał .Może ktoś ma jakiś pomysł co z tym fantem zrobić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Wygląda to na źle założoną wskazówkę sekundnika. Te zegarki mają automatycznie ustawianie wskazówek (TOUGH MVT) kółeczka mają otwory w odpowiednich miejscach i bazują się automatycznie, gdy przejdzie przez nie promień świetlny) 

A na jakiej pozycji jest wskazówka sekundowa w czasie wymuszonego bazowania? Obstawiam że 10 sekund za lub przed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....trudno mi powiedzieć musiałbym się z nim skontaktować ...tylko jak już wspominałem synchronizacja przebiega prawidłowo i przy samej korekcie przez jakiś czas jest wszystko ok dopiero póżniej sekundniki szaleją... z drugiej strony przecież był w serwisie ( opis wady)  mało tego telefon do kontaktu  , można dokonać synchronizacji ręcznej i po pewnym czasie zobaczyć co się dzieje ....wiec rozumiem że w takim serwisie pracują przeszkoleni serwisanci a nie ludzie zajmujący się tylko wymianą baterii ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Serwis zibi jest beznadziejny o czym można poczytać na forum...

Jedyna szansa to tak długo ich męczyć, aż wymienią cały zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....ja też mu tak doradziłem. ..wysyłać do skutku ...aczkolwiek myślałem że może ktoś na forum miał już taki przypadek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przypadkowym uderzeniu zegarkiem mój znajony miał taką sytuację że wskazówki pokazywały inną godzinę niż wyświetlacz cyfrowy ale w tym przypadku korekcja wskazówek pomogła i wszystko wróciło do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...korekcja wskazówek - jeżeli mówimy o tym samym (maciaszekwojtek) ... również nie pomaga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...korekcja wskazówek - jeżeli mówimy o tym samym (maciaszekwojtek) ... również nie pomaga...

W instrukcji mam napisane regulacja ,czy jest to samo jak korekcja to nie wiem.Chodzi o to kiedy wszystkie wskazówki są na 12 godzinie ,u mojego znajomego to pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tak to to samo ... i niestety nie pomogło...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...zegarek wymienili koledze na nowy i teraz już nie ma takiego problemu sekundniki chodzą idealnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.