Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zegarki i Pasja

zegarkiipasja.pl: Zegarek w PRL w Gazecie Wyborczej

Rekomendowane odpowiedzi

60468aa82473fd32700d48478784d483_M.jpg
W sobotniej Gazecie Wyborczej pojawił się artykuł p. Aleksandry Boćkowskiej pt. „Delbana i 16 melodyjek”. Jako, że świadczyliśmy autorce drobną pomoc w pozyskaniu materiałów do jego napisania, to pozwalamy sobie informację o jego publikacji nagłośnić także na naszym portalu. Nie zdradzając treści opracowania, a zachęcając do zapoznania się z jego…


Wyświetl pełny artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe opracowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem jedno z ostatnich zdań artykułu. Pani Redaktor pisze : "Zegarki elektroniczne przegrały ze skłonnością do snobizmu".  Czyżby chodziło o to, że powrót do mechanicznych czasomierzy był wynikiem snobistycznych potrzeb konsumentów ? Może i tak, ale chyba jednak nie tylko...


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem jedno z ostatnich zdań artykułu. Pani Redaktor pisze : "Zegarki elektroniczne przegrały ze skłonnością do snobizmu".  Czyżby chodziło o to, że powrót do mechanicznych czasomierzy był wynikiem snobistycznych potrzeb konsumentów ? Może i tak, ale chyba jednak nie tylko...

 

To licencja poetica autorki i trudno coś sugerować.

Przekażemy jej link do naszej dyskusji

- może się ustosunkuje

 

pozdrawiamy naszych czytelników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie o Wyborczej, ale jak ide przed siodma na kawe to w Karmello se lezy i czasem przegladam, a na trzeciej stronie (calej) reklama Rolexa batmana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może ten artykuł w całości?? Na stronie nie mogę go otworzyć, a o egzemplarzu papierowym nie ma co marzyć.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może ten artykuł w całości?? Na stronie nie mogę go otworzyć, a o egzemplarzu papierowym nie ma co marzyć.

 

Tu odnośnik do artykułu na stronie GW:

 

http://wyborcza.pl/magazyn/1,150175,19553895,delbana-i-siedem-melodyjek-zegarki-prl.html

 

Powinno być możliwe przeczytanie całego materiału.

 

pozdrawiamy

ZiP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale pod tym linkiem dostawałem info, że wyczerpałem limit... ;)

Ale już przeczytałem w całości.

 

Dziękuję. :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.