Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kuzyn007

SKX007K2 spóźnia się

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dostarczony został do mnie skx007k2 zakupiony przez stronę mywatcheshub. Zegarek super ale niestety się spóźnia... Na początku było to około 20 sekund na dzień i doczytałem na forum, że zegarek przez pół roku może się docierać. Wszystko pięknie, ale w ciągu ostatnich 2 dni przestawił się o 7 min. Dziś rano go ponownie ustawiłem i w czasie 3 godzin znowu przestawił się o 2 min. Jest to trochę męczące bo zegarek pomijając sam wygląd kupiłem do odmierzania czasu.

 

Czy takie, rzeczy da się naprawić? Jaki koszt jest takiej usługi u zegarmistrza? Czy możecie polecić zegarmistrza w Krakowie? Wysyłka na gwarancji trochę problematyczna, ponieważ dotarł do mnie z Singapuru :/

post-88632-0-03805500-1454319072_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do naprawienia,

zegarek, ma świeży nr seryjny, może skleił się włos i może pomóc pozostawienie zegarka do całkowitego zatrzymania,

może też nie pomóc i potrzebna będzie interwencja zegarmistrza,

sprawdzi też na wibrografie bez otwierania jaką ma dokładność

a co się stało ? - to wróżenie z fusów. Naprawa może być prozaiczna od 5/20 zł do droższej nawet (150zł) jak jakieś tryby powyskakiwały ze swoich miejsc... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Odpowiedz jak sprawa wyglada - mój robi + 4 s na 14 h , w nocy na - , wiec jest ok , ale dla potomnych to cenna wskazówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dostarczony został do mnie skx007k2 zakupiony przez stronę mywatcheshub. Zegarek super ale niestety się spóźnia... Na początku było to około 20 sekund na dzień i doczytałem na forum, że zegarek przez pół roku może się docierać. Wszystko pięknie, ale w ciągu ostatnich 2 dni przestawił się o 7 min. Dziś rano go ponownie ustawiłem i w czasie 3 godzin znowu przestawił się o 2 min.

Pewnie gdzieś uderzyleś i wlos się skleił.

Idz do zegarmistrza.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Przestawił się" + - ?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dostarczony został do mnie skx007k2 zakupiony przez stronę mywatcheshub. Zegarek super ale niestety się spóźnia... Na początku było to około 20 sekund na dzień i doczytałem na forum, że zegarek przez pół roku może się docierać. Wszystko pięknie, ale w ciągu ostatnich 2 dni przestawił się o 7 min. Dziś rano go ponownie ustawiłem i w czasie 3 godzin znowu przestawił się o 2 min. Jest to trochę męczące bo zegarek pomijając sam wygląd kupiłem do odmierzania czasu.

 

Czy takie, rzeczy da się naprawić? Jaki koszt jest takiej usługi u zegarmistrza? Czy możecie polecić zegarmistrza w Krakowie? Wysyłka na gwarancji trochę problematyczna, ponieważ dotarł do mnie z Singapuru :/

Nie jesteś w takim razie sam bo mój też miewa takie wyskoki, ale tylko kiedy go nie noszę kilka dni. Jeśli jest w ruchu regularnie to odchyły ma bardzo niewielkie. Kilkanaście sekund na dobę to góra. Może nie nosiłeś go regularnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam SKX-a 009 kupionego na forum, na "starcie" przez pierwszy tydzień robił -7s/dobę. Trochę mnie to denerwowało bo Orient Mako którego mam robi maksymalnie +1,5s/dobe ;)  Ostatnio nie sprawdzałem SKX-a a praktycznie cały czas jest noszony, jak sprawdzę tygodniowe odchyłki to dam znać.

 

Marcin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą piszę:

 

Pomimo ciągłej eksploatacji SKX009 odchyłka dobowa nie zmieniła się. Testowałem również różne "pozycje"  ;) odkładania na wieczór, najlepiej wychodzi jak leży 6-ką do góry.

 

I pytanie do użytkowników z dłuższym stażem, jest sens ingerowania w mechanizm u zegarmistrza czy zostawić tak jak jest?

 

Marcin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawić, to dobry wynik, i stabilny.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mistrzu Yoda :)

 

Przez chwilę byłem trochę "zniesmaczony" tym wynikiem ale to wina mojego Orienta Mako (+1,2s / dobe) :).

 

Jeszcze raz dziękuję za uspokojenie.

 

Marcin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na Seiko to bardzo dobry wynik.

To Orienty są złe, że tak je ustawiają ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Sol, jak się tak na to spojrzy to SKX jest jednym z lepszych zegarków w "mojej stajni"  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak po paru dniach z skxem, pierwszy to turtle ;)

 

f027de4342a3874197801cb14376d286.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli "wszystko w normie" ;), od połowy tygodnia mam Citizena NY0040 i tutaj chyba tak jak w Oriencie będzie mała odchyłka  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy przy nakrecaniu zegarka z koronki szlyszycie albo czujecie cokolwiek? :)

pierwszy zegarek w ktorym jest absolutna cisza, jakby koronka nic nie nakrecala

w zolwiu bylo wyraznie odczuwalne nakrecanie, w skx nic... ten typ tak ma?

musze odlozyc az sie rozladuje i sprobowac nakrecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serio serio? :D

to ze nie ma stop sekundy to wiedzialem, ale z ta dokretka to jestem w szoku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prima Aprilis za parę dni :P


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście nie brakuje dokręcania, może dlatego że przygodę z automatami zacząłem od starszej Slavy a potem był Orient Mako i SKX009. Teraz mam jeszcze Citizena NY0040 który podobno ma dokręcanie, nie sprawdzałem bo jakoś nie było potrzeby :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę się z moją Piątką (pierwszy NOWY zegarek mechaniczny od lat), sprawdzałem dokładność w ciągu dwóch tygodni. W pierwszym opóźnienie wyniosło 47 sekund, w drugim 54 sekundy. Według Was, taki wynik, może być, poczekać i sprawdzać, czy szukać zegarmistrza?

 

Btw, moje Casio HDD-600 to sprzęt idealny. Gdybym był wodzem Korei Północnej to byłby jedyny model zegarka w tym państwie. Ma same zalety: nie jest telefonem, jest okrutnie dokładny, można w nim pływać, a nawet nosić na spoconej ręce i nie zaparuje, ma światełko, nadaje się też dla fizycznych. Teraz noszę "mechanika" i głowę zajmują mi problemy nie znane 90% populacji w dzisiejszych czasach. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta 5-ka jest nowa czy używana? Jak nowa to ponoś przynajmniej z miesiąc i dopiero potem sprawdź dokładność chodu. Sprawdź też jak się zachowuje przy odkładaniu na noc, mojemu Orientowi Mako najlepiej jak leży bokiem koronką do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę się z moją Piątką (pierwszy NOWY zegarek mechaniczny od lat), sprawdzałem dokładność w ciągu dwóch tygodni. W pierwszym opóźnienie wyniosło 47 sekund, w drugim 54 sekundy..

Średnia około 7s\24h, to bardzo dobry wynik.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piątka nuffka sztuka. Będę ją zatem obserwował. Głowę mam zepsutą przez kwarce. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.